Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. január 28., szerda 20:16

A kipreparált csukafej viszí a prímet . :D
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. január 28., szerda 20:04

ez de komoly :agree:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. január 28., szerda 19:55

Végre rendetraktam. :)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. január 28., szerda 17:07

Eddig is tudtad, hogy ennyit láttam szerintem. Egyébként nem tudom, mert a listát eddig nem vezettem igazán, csak pár éve, valószínű hiányos is, mert sok roppant kiváló filmre nem emlékszek, :lol: de egyébként kb. benne van minden, amit eddig láthattam.

Van 68 darab, 8-as feletti film jelenleg, elég sok. Nem szigorú az. Abból három kilences.
Inkább az eredeti ötleteket keresem a filmekben, ha az megvan onnantól lehet magasabb pontszámról beszélni, és értékelni a megvalósítást is. Ez alól egy kivétel van a listában a D. K., Joker miatt.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 28., szerda 15:20

messideco írta:
Anyaka írta:.
Wow. Az IMDB-listádat tekintve elég sokat filmezel :D Kb. hány év termése ez a 3000+film? Illetve elég szigorú ítész vagy, az a kérdésem, hogy melyik filmet/ket tekinted a legjobbnak, mivel már a 7-es értékelés nálad a csúcsot jelenti, ahogy nézem :) P.ü-ben is jöhet a válasz, ha nem akarod publikusan :)
Én is várok a válaszra, de közben összevetettem az én értékeléseimmel, és van ott azért pár 8 pontos Anyakánál is, néhány nyolcfelet is jelenthet, és találtam két kilences is hirtelen (Dark Knight, Halálsoron)... :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. január 28., szerda 14:42

A Her nálam is elég erős, 8.5-9/10-re lőném be a saját listámon.
Tegnap pedig volt szerencsém az Éjjeli féreghez. Gylenhaal nagyon jó, nekem az egész film hangulata bejött, 8/10.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. január 28., szerda 14:12

Anyaka írta:.
Wow. Az IMDB-listádat tekintve elég sokat filmezel :D Kb. hány év termése ez a 3000+film? Illetve elég szigorú ítész vagy, az a kérdésem, hogy melyik filmet/ket tekinted a legjobbnak, mivel már a 7-es értékelés nálad a csúcsot jelenti, ahogy nézem :) P.ü-ben is jöhet a válasz, ha nem akarod publikusan :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 28., szerda 13:59

tucsoki írta:Ciki, nem ciki, Haneke munkássága nekem kimaradt. Spoiler mentesen pár sorban a filmjeiről tudnátok írni valamit? Előljáróban is kíváncsi lennék a véleményekre, plusz fogalmam sincs melyikkel kezdjem...
Mint korábban említettem A fehér szalag c. film volt meg nekem először, majd a Funny Games U.S. következett, most pedig A hetedik kontinens. A legutóbbit ajánlom először, a rendező első filmje, legfrissebb filmélmény ugye, hát rendesen felkorbácsolta az érzelmeimet. A felénél pedig már azt hittem kivágom...nehéz filmeket rendez.
A Szerelem (Amour) c. alkotását tervezem megnézni a legközelebb, sokat beszéltek róla az elmúlt években, Faust kritikája a filmről.
Nyersen, jegesen, nem kímélve a nézőt mutatja be nekünk -nem tudok most jobban fogalmazni- a legkeményebb dolgot,a valóságot, az életet.
Mindenképp írj majd róla, ha megnézed valamelyik filmjét, és bocsi az összevisszaságom miatt, mostanában nem vagyok az igazi. :-( :agree:
Chris írta:lordgabi: De örülök, hogy szóba került A hetedik kontinens. Haneke valóban zseniális. Tulajdonképp bármelyik filmjét ajánlom, de ha még egy fokkal ennél sokkolóbb élményre vágysz, akkor a Benny videóját nézd meg tőle (bár azt a filmet senkinek nem tudom ajánlani, rendkívül felkavaró). Nem tudom szavakkal kifejezni azt az érzést, amit az a film kivált az emberből. Ne tudom szűkség van-e ilyen filmekre, de az biztos, hogy nekem a tűréshatáromon van sokszor Hanekeke. Lehet többet árt, mint használ. :mrgreen:
Köszi a reakciódat, mindenképpen előkapom majd a többi filmjét is, zseni az emberünk. :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. január 28., szerda 12:50

A Her szerintem is jó film volt, bár pont nem a színészek miatt. Inkább erős a forgatókönyve, meg maga az ötlet, ami odateszi a lényeget.

Tegnap este megnéztem a The Judge-t, szerintem egész korrekt volt, valószínű a sok kritikus nagy része csak a Robrert D. Jr. utálatuk miatt húzta le, igaz nem is tett le semmi extrát a filmben. De Duvall színészi játéka már tényleg kiemelkedő volt, de még a történet is kevésbé sablonosan volt megoldva. Meg benne volt a Fargo-s bérgyilkosunk is, mint ügyész. :mrgreen: Sajnos sok apró hiba viszont volt benne technikailag, ami miatt talán érthető a lehúzás. 6.5-et lazán megérdemli, de még gondolkozok egyel nagyobb ponton év végéig.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. január 28., szerda 10:18

Ciki, nem ciki, Haneke munkássága nekem kimaradt. Spoiler mentesen pár sorban a filmjeiről tudnátok írni valamit? Előljáróban is kíváncsi lennék a véleményekre, plusz fogalmam sincs melyikkel kezdjem...

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Chris » 2015. január 28., szerda 10:10

lordgabi: De örülök, hogy szóba került A hetedik kontinens. Haneke valóban zseniális. Tulajdonképp bármelyik filmjét ajánlom, de ha még egy fokkal ennél sokkolóbb élményre vágysz, akkor a Benny videóját nézd meg tőle (bár azt a filmet senkinek nem tudom ajánlani, rendkívül felkavaró). Nem tudom szavakkal kifejezni azt az érzést, amit az a film kivált az emberből. Ne tudom szűkség van-e ilyen filmekre, de az biztos, hogy nekem a tűréshatáromon van sokszor Hanekeke. Lehet többet árt, mint használ. :mrgreen:

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2015. január 28., szerda 9:09

vagy ez már nem az original story lesz? valaki elmagyarázhatná
Állítólag a rendező mondta a színészeknek, hogy ne olvassanak képregényeket, mert olyan sztori lesz a filmben, ami soha nem is volt a képr.-ben.
Amúgy meg több hónapos reklámcsend után elég harmatos volt az előzetes. Még az Ant-Mané is többet mutatott, pedig az tényleg csak egy teaser volt. Külön vicces ez a "From the studio that brought you" dolog. Ebben is a Marvelt kopizzák kényszeresen, hiszen kiírhatták volna az író Simon Kinberget is, mert egységes brandet csinált a nevéből, de hát a Fox az egészen más tészta. Dobálóznak itt az X-Men: DoFP címével, mintha annak a sikere garancia lenne ehhez a filmhez is.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. január 28., szerda 8:49

nmate írta: soadroli majd jön, 3x előrántja JP-re ne félj :lol: :lol:
:lol:
Nálam is erős 9-es.
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. január 28., szerda 1:42

Rám is nagy hatással volt, nálam nagyon sima 10/10. :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 28., szerda 1:14

palesz77 írta: Itteni vélemények a filmről?
soadroli majd jön, 3x előrántja JP-re ne félj :lol: :lol:

Amúgy tényleg nagyon jó film, nálam egy jó 8-as.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. január 28., szerda 0:51

Her-t ki látta innen? Én most fejeztem be, még emésztenem kell egy darabig, de nagyon tetszett. Phoenixnek meg külön jár a taps érte, a film 90%-ában kb egyedül volt a képernyőn, de egyáltalán nem zavart, parádésan megoldotta. Mivel kritikusi vénával nem vagyok megáldva, ezért mindenki érdekében inkább annyit írok csak le még egyszer, hogy nagyon bejött.. :D Itteni vélemények a filmről? :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 28., szerda 0:14

Nem is nevezték szerencsére :lol: De amúgy beleillene a közegbe.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. január 28., szerda 0:05

nmate írta: Inkább egy átlag Oscar film.
Teljesen középszerű B-film. ha erre Oscart adnak, kifutok a világból :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 27., kedd 23:02

Nekem sem tetszett, de annyi látható azért, hogy nem egy átlag tinipicsás film. Inkább egy átlag Oscar film.

Avatar
lui
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:58
Kedvenc csapatod: barsza

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lui » 2015. január 27., kedd 22:59

realistahuni írta:
Csillagainkban a hiba
Nem láttam, de ez tényleg jó? Komolyan kérdem.
Nem akarok réjbe átmenni de nekem kicsit sablonos, tinipi**ás romantikus filmnek tűnik ami nagyobbat ütött Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a halálosbeteg körítés miatt.
Nem rég láttam. Az én véleményem, hogy a rettenetes, giccses, majomkodó hulladék, alig értékelhető jelenetekkel. A sok nyáltól meg cukormáztól teljesen kiveszik belőle minden drámaiság, abszolút egy idióta tinifilm lett szerintem.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor a csókjelenetnél megtapsolják őket, ott konkrétan meg kellett állítsam, mert úgy felhúzott hogy ki kellett szellőztetnem a fejem, vagy máskülönben szétverem baltával a laptopot. :lol:

Ha ilyen témát és ilyen kategóriát keres az ember, százszor mondanám, hogy nézze meg inkább a 50/50-t.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég