Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Atticus
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 22:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Atticus » 2013. június 19., szerda 10:51

numberone1 írta:...
Ezeket nagyjából adom, tökéletesen vázoltad az általános problémát és az én aggályaimat is a gyémánttal kapcsolatban.

De amúgy abban tényleg azt szokták, hogy a két szélső középpályás húzódik ki ráduplázni az ellenfél két szélső emberére, ha nincs nálunk a labda. Ha meg igen, akkor usgyi vissza a pálya közepére 4 v x-ben megteremtve az emberfölényt, és labdát tartani. Ez így oké is, csak mi ilyet nem nagyon szoktunk, és eleve kellenek hozzá olyan játékosok, akiknek ez a "kettős játék" (sebesség és szerelési képesség a labda nélküli, és tipikus kkp-kvalitások a labdás játékhoz) fekszik. Pl. DM ilyet játszott a 2010-es vébén, katasztrofális hatékonysággal.

Szóval jah... Sztem is felejtős kéne, hogy legyen.

Igazából én azért hoztam fel, mert Ancelotti egy időben rendre ezt játszotta a Chelsea-vel, és ezért azt gondolom, hogy opciónak tarthatja.

Az is igaz viszont, hogy eddig mind a három csapatánál behozott egy azelőtt nem használt, teljesen új formációt, szóval ilyen alapon meg nálunk is más lehet - ami teret nyit egy 4-3-3-nak, vagy egy 4-2-3-1-nek.

Az egyetlen, amihez mindhárom helyen vissza-visszanyúlt, az utolsó két csapatánál már csak mint B-terv, az a Milannál jól bevált karácsonyfája. Szinte biztos, hogy ez be lesz tanítva a srácoknak. És valszeg még valamilyen alapjáték.

Avatar
csibi
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 8:57

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: csibi » 2013. június 19., szerda 10:31

teljesen mindegy milyen felállást irkálunk, amíg nem képes az EGÉSZ csapat védekezni és támadni. nincs miről beszélni. olyan emberek kellenek mind középre, mind szélre, akik visszazárnak és szerelnek is. mou néhanapján játszotta ezt a barca ellen, volt is sikere.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. június 19., szerda 10:17

numberone1 írta:Azokat a felallasokat szerintem felejtsetek el amelyeken:
Kp(feka allat)-Modric
Bale-Isco(Ozil)-CR mert ez meg kozepen lesz keves és az meg egy ujabb tortenet.
Pont ez az, hogy Modric-nak kepessegei alapjan szerepelnie KELL a kezdoben.
Kis csapatok ellen meg lehet csinalni azt, hogy

Kp(feka allat)-Modric
Bale-Isco(Ozil)-CR

viszont BL-be vagy nagyobb csapatok ellen egyszeruen keves. Ebben az esetben viszont Modric felmegy Isco(Ozil) helyere, a kozeppalyara meg bejon egy vedekezobb arc.

/*
Mondjuk en meg mindig 4-3-3at (4-2-3-1) szeretnek latni:
Gundogan - Modric - VKP(Kondogbia)
Bale - Benz/Suarez - CR

Modric pedig ha kell, a tamadok mogott foglal helyet, ha kell, akkor visszahuzodik a KP-ra vedekezni.
Ha Gundogan-t megszereznenk, teljesen sikeresnek tekintenem a nyarunkat.
*/

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 19., szerda 8:20

messideco írta:Na és a karácsonyfa?
Carvajal - Varane - Ramos - Marcelo
Xabi-Khedira - Özil
Cr - Bale
Benzema

Mondjuk ti jobban tudjátok :hmmm:
Özil helyett Modric. :)
Khedira helyett, meg kéne még hozni valakit, akkor ő is mehetne padra, vagy világgá :mrgreen: , de amíg nincs itt az a valaki, addig sajnos be kell írni a felállásba.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. június 19., szerda 8:00

Nekem fentartasaim vannak a gyemantal kapcsolatban. Talan Atticus v RMFC elmondjak a velemenyuket ezzel kapcsolatosan. Eleg sokan felvetik ezt a gyemantot, ahogy elnezem azon okbol, h helyet csinaljanak az aktualis kedvencnek(Ozil, Isco). Ezeket a jatekosokat tennek a gyemant csucsara. Szerintem nem mukodne tobb okbol is.
1. Nem epitenem sem Ozil sem Isco kore a csapatot.ezt egyebkent Toky jol elmagyarazta.
2. CR-t nem lehetne feltolni a csatar melle( --Benzema----CR---) mert a meccs nagy reszeben kihuzodik balszelre. Igy ismet teljesen feloldalas lesz a csapat. Azt meg ne varjuk el, h majd Carvajal egy maga bejatsza az egesz jobbszelt egesz meccsen.
3. Szelek levedekezese. Lesz ket tamado jellegu szelsovedonk, eddig is rendre tehermentesiteni kellett Marcelot(foleg Alonso), Arbeola biztositott. Ha Carvajal is rendre fel megy vkinek ott is ki kell segiteni. Vagy ha visszabb allunk egy eros ellenfellel szebben(ezzel nem azt mondom, h csak bekkelni fogunk, de ki tudja ), akkor egy alap feallasban ki fog Carvajal ele beallni, mint a masikon CR Marcelo ele.
Ha meg a kozepso emberek huzodnak allandoan ki-ki szelre, akkor a belso resz levedekezese megcsuszhat ebbol kifolyolag .
Egy pelda: vegyunk egy olyan meccset ahol a Bayern ellen jatszanank. Ugy jarnank mint a Barca mert a szelsoik és a szelsovedoik a jobb oldalunkat teljesen lejatszanak mivel egy szem Carvajal vedekezne. A vkp-k nem tudnanak annyira besegiteni mert kozepen annyira eros a Bayern kp-ja, azt is eleg nehez lesz levedekezni.
A kerdes az, h Isco v Ozil hatra tud erni kozeprol vissza Carvajal ele v elfogadjak a jobboldaliszeldo posztot es nem jatszanak annyira szabadon( jobb oldalt kell bejatszaniuk befele is mozoghatnak DE vissza kell erniuk vedekezesnel jobboldaliszeldo.)

A 4-3-3 v a 4-2-3-1 ami szerintem mukodhetne a kerettel. Iscot preferalom sokkal jobban birom a stilusat, és ha ot hozzuk remelhetoleg bevalna jobboldalt. De szerintem Bale lesz a felvazolt okok miatt, és Ancelotti is inkabb ezt szeljatek stilust fogja nyomatni amivel nincs is gond. Amugy Balel sincs bajom, ha mondjuk o jonne.


Azokat a felallasokat szerintem felejtsetek el amelyeken:
Kp(feka allat)-Modric
Bale-Isco(Ozil)-CR mert ez meg kozepen lesz keves és az meg egy ujabb tortenet.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Atticus
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 22:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Atticus » 2013. június 18., kedd 22:43

R.M.C.F írta:Hello Atticus!

......legyen szélen játékunk,akkor már inkább a 4-3-2-1.......
Hali! :)

Jaja, meg ez a vélemény is idevág:
Tayo írta:Leginkább itt majd szerintem Bale érkezésétől lesz függő a felállásunk, ha jön akkor a 4-3-3 vagy a 4-2-3-1 lehetne a befutó.
Be is tenne, ha szélső nélküli alapjátékunk lenne Bale-, meg Cé-kaliberekkel! :lol:

Ez meg a másik, hogy lehet, hogy mi is ilyen flexik leszünk, mint a Chelsea-je, meg a PSG-je volt, és nem lesz klasszikus értelemben vett alapjátékunk. Aminek megvannak az előnyei és a hátrányai is persze.
Tayo írta:el tudok képzelni egy gyémántot is
Annak meg az az előnye, hogy Pelle idejéből a csapat pár régebbi tagja már játszotta valamennyit - bár a formáció egy dolog, a stíuls meg egy másik, és biztos egy rakat különbség lenne, szóval ez nem akkora faktor. Kicsit számítana csak.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 18., kedd 21:23

akkor már inkább a 4-3-2-1....
4-2-3-1 et akartam írni.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Tayo
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:51
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Varane, R9.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Tayo » 2013. június 18., kedd 21:22

Én annak örülnék ha az előszezon során 2-3 felállást is kipróbálna, azokat szépen kielemezné és kiválasztaná a csapat stílusához megfelelőt. Nem pedig azt hogy az egyik megszokott rendszerét makacsul meghonosítsa itt is .

Carlo talán ebből a szempontból rugalmasabb szakember, Mou nem ilyen volt. Ő a 4-2-3-1 - ben vakon hitt nálunk, nagy ritkán kipróbált 4-3-3-mat de azt komolyabban nem alkalmazta , számára az egy védekező felállás volt, meg sem fordult a fejében hogy esetleg arra használja hogy domináljunk egy meccsen. Talán az idei City elleni meccs volt az amikor kiálltunk egy Xabi-Essien-Khedira hármassal, ami kiválóan működött, a meccs nagy részében domináltunk, sorra alakítottuk ki a helyzeteket, a Citynek nem volt érdemi játéka csak Yaya Toure megindulásaiból voltak veszélyesek amiből végül a gólt is kaptuk. Igaz a meccs utána teljesen felborult, de addig jól nyomtuk ebben a felállásban.

Leginkább itt majd szerintem Bale érkezésétől lesz függő a felállásunk, ha jön akkor a 4-3-3 vagy a 4-2-3-1 lehetne a befutó. 433-ban kevesebb védekező feladattal kéne tolnia, kicsit kötetlenebbül is játszana, Cé-vel és a másik csatárral szépen termelhetnének mögöttük három középpályással.

---------------Xabi-----------------
---------Kp------------Modric-----
--Bale--------------------------Cé
--------------Benzema/?---------

a másik súlypont szerintem Isco lehet, ha Balet nem fogjuk tudni hozni. ebben az esetben el tudok képzelni egy gyémántot is:

---------------Xabi----------------
---------Kp----------Modric-------
-------------Isco/Özil------------
----------Benzema--------Cé----

persze ebben Cé nem pontosan második csatár lenne, a mostani szerepkörét játszaná, alapvetően a balszélről indulva. ebben a stabil kp előtt lenne egy teljesen kötetlen támadó középpályás Isco vagy Özil, sokkal nagyobb szerepe lenne a rövid passzos, kicsiben történő játéknak, illetve a két szélsőhátvédnek sokkal több támadószerep jutna. Persze az alap az hogy a kp posztra ahova nem írtam nevet hozzunk egy minőségi embert aki gyorsan gondolkozik, pontos,labdabiztos, box to box.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 18., kedd 21:21

Na és a karácsonyfa?
Carvajal - Varane - Ramos - Marcelo
Xabi-Khedira - Özil
Cr - Bale
Benzema

Mondjuk ti jobban tudjátok :hmmm:
"And my heart will leave you never."

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 18., kedd 20:50


- 4-3-2-1
- 4-4-2 gyémánt
- 4-2-2-2

Ezeket használta a leggyakrabban. A karácsonyfa a Milannál volt a védjegye, a gyémántot a Chelsea-nél hozta be sokszor, a 4-2-2-2-t meg a PSG-nél.

Néhányszor mutatóba volt csak 4-2-3-1-e.

Na, ehhez a háromhoz lehet mágnestáblákat gyártani!
Hello Atticus!

Én a 4-2-2-2-őt nem szeretném,nem való az nekünk......legyen szélen játékunk,akkor már inkább a 4-3-2-1.......de a 4-3-3 az ami nekem a legjobban bejön.
Hogy mi lesz? Talán még maga Carlo sem tudja. :lol: :lol:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Atticus
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 22:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Atticus » 2013. június 18., kedd 20:06

___Samy___ írta:gondolom azért voltak ezek a felállások az aktuális csapatainál, mert erre volt alkalmas a keret
mondjuk a milánnál elég sok időt lehúzott, ott elképzelhető, hogy arra a taktikára építkezett, de szerintem a cselzinél meg a psg-nél erre voltak alkalmasak a játékosok
ezek alapján nem lennék meglepve, ha itt is maradna a 4-2-3-1 :hmmm:
bár én nagyon nem szeretném
Igen, én is idáig gondoltam tovább a dolgot, miután elküldtem a hsz-t.

De a Chelsea-nél kötve hiszem, hogy a karácsonyfa, vagy a gyémánt lett volna a trendi a megelőző évben. Ez volt 2008/09 Granttel, aki kb. nem változtatott a Mourinho-féle berögzüléseken - majdnem meg is lett a BL. Ennek alapján mondható, hogy maximum annyi, hogy ő úgy látta, hogy erre volt alkalmas a keret, de ez meg érdekes, mert Mou nyilván nem így látta két évvel korábban. Szóval most is változhat szerintem. Ennek eldöntéséhez jó lenne látni azt a 09/10-es Chelsea-keretet, hogy milyen játékosok alkották, melyikük mennyire volt jó akkoriban, kire mennyire lehetett építeni akkor, stb.

Egy szó, mint száz, igen, a dolog megállhat a lábán, maradhat a 4-2-3-1 és a mostani rendszer, de nem ez a valószínű szerintem.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 18., kedd 19:35

gondolom azért voltak ezek a felállások az aktuális csapatainál, mert erre volt alkalmas a keret
mondjuk a milánnál elég sok időt lehúzott, ott elképzelhető, hogy arra a taktikára építkezett, de szerintem a cselzinél meg a psg-nél erre voltak alkalmasak a játékosok
ezek alapján nem lennék meglepve, ha itt is maradna a 4-2-3-1 :hmmm:
bár én nagyon nem szeretném
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Atticus
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 22:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Atticus » 2013. június 18., kedd 19:19

Atticus írta:Áh, ezt így, hogy nem "mágnestáblának" hívjuk, alig találtam meg. :D

Szerintetek milyen rendszert fog nyomatni Ancelotti Madridban?

(Bárcsak R.M.C.F. itt lenne még - valszeg manapság ő is olyan ritkán néz fel, mint én. Ő sokkal többet mondana, mint egy összedobott mágnestábla.)
Na, utánanéztem.

Valaki írta, hogy biztos 4-3-3 lesz a formáció. Nos, szerintem - bár használt azt is - a legesélyesebb pusztán a múltja alapján mégsem ez. Ezt csak ritkán alkalmazta.

- 4-3-2-1
- 4-4-2 gyémánt
- 4-2-2-2

Ezeket használta a leggyakrabban. A karácsonyfa a Milannál volt a védjegye, a gyémántot a Chelsea-nél hozta be sokszor, a 4-2-2-2-t meg a PSG-nél.

Néhányszor mutatóba volt csak 4-2-3-1-e.

Na, ehhez a háromhoz lehet mágnestáblákat gyártani! :mrgreen:

Még annyi, hogy sokkal kevésbé dolgozik fix kezdő tizeneggyel, sok a rotálás, vagy szándékosan, vagy mert nem biztos benne, hogy mi a legjobb.

Egy jó cikk a Chelsea title-winning 2009/10-es szezonjáról taktikai szempontból:

http://www.zonalmarking.net/2010/05/10/ ... s-2009-10/

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 18., kedd 18:50

Na én az idei csapatban is kevésnek éreztem Alonsot
Minden csapatban kevés lett volna ilyen kp-ás védekezéssel....szétszakadt támadó és védekező résszel....

Elé jobbról és balról is kell egy-egy komoly kp.ás.......de ez nem alonso igénye,ez a mélységi szerepeköre miatt indokolt,lehet hogy nem lenne olyan gyors ellenakciónk,hirtelen kapu elé támadások pár passzból....de lenne egy biztosabb kp-a, stabilabb-több labdaszerzés és ezeknek megtartása......stb.
thiago: nagyon tehetséges, még mindig csak 22.

Nem hiszem el,hogy van még aki elhiszi,hogy halvány lepkefing esély lenne is rá,hogy ő minket választana........talán az ezredfordulóban még nem ezt mondtam volna,de ma már nem,figo után meg főleg nem.....JM vs barca után meg pláne........esélytelen.....sansztalan........és mi sem akarjuk tovább feszíteni a húrt....mert már nem lehet.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. június 18., kedd 18:02

Kerlon írta:Na (Galac)Tikos! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


120 milliót én úgy költeném el, hogy vennék egy Javi Martinez féle védekező középpályást. Mivel szerintem alapból gyengébb évünk lesz én simán bemerném vállalni Illaramendit a középpályára és Inigo Martinezért is már most fizetnék, de ott hagynám még a Sociedadnak őt, mert jelen helyzetben a kh posztunk a legerősebb. Jobb oldalra jöhetne Isco vagy a feltételeid mellett én Reust hoznám még, de igazság szerint mindegyiknek örülnék.
---------------------Iker
-----------Varane---------Ramos
Carvajal-----------------------------Marcelo
-------------------Illaramendi
----------------------------Modric
--Isco/Özil--------Özil/Isco----------CR
--------------------Benzema

Na én az idei csapatban is kevésnek éreztem Alonsot, szóval nálam már nem lenne fix helye. A kérdés az, hogy Illaramendi mennyire erős védekezésben, mert a labdajáratás mehetne, mivel Iscotól és Öziltől is elvárt lenne, hogy visszalépjenek. De Illara helyén eltudnám még képzelni Lars Bendert vagy a portós Fernandót is. Meg eltudnék egy olyat is képzelni, hogy Modric, Illaramendi és Gündogan vannak 3an a kp-n.

Távozhatna Albiol, Coentrao, Di Maria, Higuaín és Callejón is. Nacho megkapná Albiol helyét, Jesét felhoznám, Moratat megtartanám, Khedirát egy jó ajánlat esetén elengedném és, akkor a felsorolt 4 középpályásból 2 jöhetne is. Meg Alberto Moreno szerintem egész jól keni az u21eseknél, szóval jöhetne Fabio helyére. Aztán valami ilyesmi keret lenne a végső:

Casillas, López, ifikapus
Carvajal, Arbeloa
Ramos, Varane, Pepe, Nacho
Marcelo, Moreno
Modric, Illaramendi, Alonso, Bender(Khedira), Casemiro
CR, Özil, Isco, Jesé
Benzema, Morata

Esetleg egy csatárral megfejelném a dolgot, de én bízok Benzemában, de Morata és Jesé is ígéretesek. A középpályára Bender szerintem azért kell, mert ő védekezésben erős és így több a lehetőség vele a csapatban. Még egy fiatal tehetséget a támadóközéppályára és kész. Amúgy mindegy, hogy 4231v433, mert inkább a játék felfogás a lényeg. A labdabirtoklós dominálós, pörgős focit a népnek. :D Remélem boldoggá tettelek. :mrgreen:

Ui: nálam Mata bónusz lenne, ha hozható lenne. :mrgreen:
későn reagálok bocs. de gondolkodtam rajta hogy én mit hogyan.
kezdjük ott hogy én hoznám boatenget, de mivel nem is merült fel még csak hírként sem ezért őt nem írom. azért hoztam volna mert több poszton is bevethető, rutinos, erős játékos aki még technikás is. és nem utolsó sorban játszott már jól a barcelona ellen, azaz nem fossa össze magát.
elsősorban inkább a játékfelfogáson kéne változtatni szóval a kp-t megerősíteném mert kontrákat nem akarok látni ilyen mennyiségben. azt akarom hogy mi domináljunk, hogy mi cicázzunk és ne velünk cicázzanak a kp-n. és most nem a barca elleni meccsekre gondolok.
elmenne: higuain: ok: kevés, mindig is az volt már rég el kellett volna adni. ha igaz hogy egyben kifizetnének érte 30 milliót akkor viszlát.
dimaria: ok: özilt vagy őt el kéne adni szerintem, és ő a gyengébbik nálam. agyatlan, ugyanakkor sokszor jól jön hogy futóbolond de annyira buta szegény nagyon sok helyzetben hogy én inkább elpasszolnám. 30körül érte is kaphatnánk, és akkor már befolyt hatvan milla.
callejón: mehetsz. kevés volt. emlékezzetek vissza amikor megvettük egész nyáron arról beszéltünk amikor a topikjában irkáltunk hogy melyik bizniszbe vonjuk bele, és végül maradt. hozott egy jó szezont de az idei valami rém gyenge volt, főleg azért mert sokszor kezdő volt, ahhoz meg kevés, nagyon kevés. kb egy tizest kapnánk érte azaz 70milka.
kaká: nem érdekel már. felőlem ingyen is mehetne. nem is számolom ide.
coentrao: egy húszasért el lehetne passzolni, nem is ragaszkodik ahhoz hogy maradjon. meg annál sokkal jobb hogy marcelo mögött padozzon.

jönne: isco: ok: 35milliót lecsengetném érte. az okokat most nem részletezem már ezerszer leírtam. én csípem nagyon.
thiago: nagyon tehetséges, még mindig csak 22. remélem megharagszik a katalán cimborákra és dacból átköltözik madridba. :D 21,7 millió lenne a leigazolása. tehát már elköltöttem volna 46,7 de számoljunk 47millióval az egyszerűség kedvéért.
kell még egy középpályás. gündoganról mostani hír biztosra veszem hogy pletyka úgyhogy hagyjuk is. verratti nem akar jönni. most mondanám hogy kevin prince, de mondtam hogy őt nem mert még hír sincs róla. szóval maradt
kondogbia: ok: fiatal, tehetség, van benne potenciál. 13millió körül szerintem el lehetne hozni. és akkor 60millánál tartok azaz plusz harminc millióba vagyok viszont csak egy csatárom van.
suarez: ok: a JÁTÉKstílusa jobban illik az elképzeléseimbe meg úgyérzem a klubba is, mint cavani. nem csípem a színészkedései, a folyamatos reklamálásai szóval a viselkedése miatt. de jelenleg a hozható játékosok közül ő lenne a legideálisabb, és ugyanez igaz kondogbiára is. falcao kellett volna nekünk.. na mindegy mostmár. szóval visszatérve olyan 40körül lenne azaz most érkeztem el a 100millióhoz.
100 millióért jött akkor: isco, kondogbia, thiago, suarez
90ért ment: higuain, dimaria, callejón,coentrao meg kaká.
felhoznám a nagycsapathoz: nachot, jesét, moratat. utóbbi ellen voltam a kezdetektől de az u21es tornán annyira meggyőzött hogy egy szezont adnék neki(mint benzemának és özilnek) hogy bizonyíts, ha nem megy akkor jövő ilyenkor eladó táblával fogsz nyaralni menni.
még valami: casillast bírom, diego lopez pedig meggyőzött mert nagyon jó volt az ittléte alatt, de biztos hogy iker kezdő lesz ancelottinál az első perctől kezdve. lopez pedig jobb annál minthogy padozzon, viszont hír nincs róla hogy eladnánk úgyhogy úgy számolok hogy marad és cserekapus lesz mert azt kizártnak tartom hogy ancelottinál is csere legyen iker.
albiolt eladnám ha jönne érte egy jó ajánlat. mondjuk 13millió felett. ott van amúgy is nacho meg arbeloa akik több poszton is bevethetőek a védelemben meg ramos is tud azért a szélen játszani. úgyhogy ha elmenne albiol és 7ilyen(!) védővel vágnánk neki a következő szezonnak annyira nem aggódnék csak akkor ha marcelo lesérülne megint.

keret:
kapusok: iker, lopez
védők: arbeloa, carvajal, albiol, pepe, ramos, varane, marcelo, nacho
középpályások: xabi alonso, khedira, casemiro, thiago, modric, isco, özil, kondogbia, jesé
csatárok: céer, suarez, benzema
szóval ez az a terv a kezdő meg valami ilyesmi, teszem hozzá: letámadással, kötetlen posztokkal, "totális futballal".
------------------------------iker---------------------------
carvajal---------ramos--------varane--------marcelo
----------------------xabi/kondogbia-------------------
---------thiago/khedira------modric/casemiro------
--------------------------isco/özil------------------------
-----------------suarez/benzema----cr/jesé----------
viszont így moarata nem sok szerephez jutna szóval őt kölcsönadám, viszont a "b" tervben számolnék vele.
mert akkor jönne az hogy benzemának adom az utolsó esélyt és nem hozok a nyakára riválist viszont ez rizikós egy kicsit, de ha beválik és benzema jó lesz akkor kurva sokat nyertünk ráadásul úgy hogy nem került pénzbe.
benzema - céer lenne elöl, cseréjük jesé és morata lenne.
szóval valahogy így lenne nálam. aztán úgyis bale lesz ebből 100millióért. :lol:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. június 18., kedd 14:39

Ahhoz, hogy minőségi 4-3-3-as felállást tudjunk játszani ahhoz el kell pár valakit és több minőségi játékos kell kp-ra. Szerintem idén még nem fogjuk 4-3-3-at tolni, hanem vagy marad a 4-2-3-1 vagy valami régi Milanos stabil kp felállást fogja itt nyomatni kb. Casemiróra lennék már kíváncsi, hogy mit produkál vagy azt, hogy Alonsonak mennyit jelentett ez a műtét. Bízom benne, hogy még lesz 1 jó éve a műtét után :/ . Nálam annyi a lényeg hogy minimum 2 értelmes irányítója legyen a kp-nak középen. Itt arra célzok, hogy Modric-Özil vagy Modric-Isco féle rotáció, széleken pedig Bale-CR és 1 jó csatár...

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. június 18., kedd 14:05

nézd el nekem. :mrgreen: az alap koncepcióval nincs baj, hogy 4-3-3, csak ugye ott van khedira barátunk is..
És ott is lesz (a 2013/14-es szezonban még elég konstans mód, ez szinte 100%), Kondogbia esetleges érkezése esetén is! :-* Szóval ezt a békát szépen le kell nyelni gyerekek! :( :roll:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

accel
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 16:48

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: accel » 2013. június 18., kedd 10:22

Realista24 írta:Nincs ezzel baj azt írod, de közben Arbeloát és a középpálya 2/3-át lecserélnéd :mrgreen:
nézd el nekem. :mrgreen: az alap koncepcióval nincs baj, hogy 4-3-3, csak ugye ott van khedira barátunk is.. :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. június 18., kedd 10:14

nincs ezzel a csapattal nagy baj, csak arbeloa helyett elfelejtették carvajalt berakni. amúgy meg sami helyett kell egy értelmes arc (pl. kondogbia) és valaki xabi cseréjének/utódjának, aztán meg is van oldva a dolog.
Nincs ezzel baj azt írod, de közben Arbeloát és a középpálya 2/3-át lecserélnéd :mrgreen:
kondogbiaról és xabi utódokról az utóbbi napokban
Most írtam Hernanesről, nem elég? :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

accel
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 16:48

Re: Taktikai háború (Legyél ...)

HozzászólásSzerző: accel » 2013. június 18., kedd 9:59

Realista24 írta:A Marca szerint a 4-3-3 valószínű, mivel többnyire ezeket használta korábbi csapatainál.
Mondjuk ezt látva, sírhatnékom van. :roll:
nincs ezzel a csapattal nagy baj, csak arbeloa helyett elfelejtették carvajalt berakni. :mrgreen: amúgy meg sami helyett kell egy értelmes arc (pl. kondogbia) és valaki xabi cseréjének/utódjának, aztán meg is van oldva a dolog.

a probléma csak azzal van, hogy nem nagyon cikkeznek kondogbiaról és xabi utódokról az utóbbi napokban :roll:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 141 regisztrált és 0 vendég