Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. április 15., szerda 12:59

Pont ezt a kínaiul angol feliratost én is beszereztem közben, csak engem nagyon zavar a kínai nyelv. Feliratosan persze jobb általában filmet nézni, de engem ázsiai meg pl francia filmeknél idegesít a nyelv. Egyedül animéket tudok eredeti nyelven nézni, ott valahogy úgy illik az a japán hablaty hozzá.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. április 15., szerda 12:03

A bérgyilkos

A történettel nem fog megvenni senkit kilóra Woo, a rendezései okán szerzett magának hírnevet. Újráztam a filmet, szükség is volt rá. Ismervén az alkotást rákoncentrálhattam a rendező úr stílusának jellemzőire, a legkedveltebb hóbortjai szinte egytől-egyig előbukkannak a film során, ezáltal tovább színesítve egy alapból jó kis akciófilmet.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amiket észrevettem: a lehető legtöbb fehér ruha, mint festőnek a vászon. Mindkét kézben pisztoly, szinte végtelen tölténnyel. Az ellenségek szemtől szembe állítása. Emberség az embertelenségben. Meg azok a rohadt galambok... :lol:
Természetesen megvannak a film hibái, amik az alkotó stílusából is adódnak, ha ezeken sikerül átlépni, akkor remek szórakozást nyújt. Ízig-vérig John Woo-féle heroic bloodshed: 7,5/10
Santi írta:A bérgyilkost valaki majd lökje már fel valahova és küldje át privátban, mert nem bírom beszerezni, előre is kösz. :)
Kínaiul, angol felirattal van meg. Ha így is jó, délután feltudom tölteni.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. április 15., szerda 11:36

A bérgyilkost valaki majd lökje már fel valahova és küldje át privátban, mert nem bírom beszerezni, előre is kösz. :)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 14., kedd 7:14

Valaki lépett már ki? :mrgreen: Átvehetem a helyet?
"And my heart will leave you never."

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 14., kedd 7:13

Crossroads
Először rágugliztam, megnéztem, mondom ez a RaúlReal nem normális, Britneys romantikus filmet ajánlott :mrgreen: aztán rámentem az IMDB-s linkre, és rájöttem, hogy ennyire azért még nem súlyos a helyzet :mrgreen:

Nos sajnos megint odáig vártam a filmmel, hogy nem fogok tudni semmi értelmeset írni, csak azt, amit már más elmondott, így nem szaporítom túlságosan a szót. Igyekszem a régi mivoltomhoz hamar értékelni ezentúl őket, és bőven írni róluk, csak az időm mostanában nem nagyon engedi ezt meg.

Anyakával tökéletesen egyetértek, és a kulcsmondat szerintem:
Én jobban örültem volna, ha a családi film jelleg helyett elmennek kicsit komolyabb irányba. Így nem tekinthető igazán misztikusnak se, zenei filmnek
Nekem olyan semmilyen volt ez a film. Teljesen érzelemmentesen tudom azt mondani, hogy ez a tökéletes egyszernézősnek a példája. A zenei világa viszont megfogott, kellemessé tette ezt a kicsit unott, sémás alkotást.

Tényleg nem tudok róla sajnos többet írni. A pontszámom is tükrözi a semlegességet. Szeretem, ha egy film leköt, hat rám, felszabadítja bennem az érzelmeket, váratlan és kiszámíthatatlan fordulatokkal van teli. Nos, erre egyik sem igaz túlságosan :mrgreen:

5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. április 14., kedd 1:38

Elnézést. :-(

Köszi! :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 14., kedd 1:23

Mer' Sir Lorddzsíí elcsúszott eggyel. De javítva.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 14., kedd 1:10

Zavart érzek az erőben. :mrgreen: Faust még nem értékelte a Crossroads-t, de a táblázat azt mondja igen. Jó ez a szín. :lol:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. április 14., kedd 0:01

Halálos közellenség I-II (Mesrine I-II) - 2008

Azzal kezdeném az értékelést, amivel a film is kezd és ami sztem hiba volt. Bizony sztem is hiba volt már az elején lelőni, hogy lelövik. :mrgreen: Láttam, hogy ti is írtátok ezt és én is így vagyok ezzel, bár nem is maga a tény, hogy meg fog halni, mert az mondjuk borítékolható, de az, hogy végig tudjuk mikor és milyen módon végzi be, sztem nem tesz hozzá a filmélményhez csak elvesz. Sok jelenetből kiöli a feszültséget, hogy tudjuk nem itt fog meghalni úgyse vagy a 2. rész végén pl teljesen tönkreteszi a final scene-t, ami így mindenféle suspense nélküli rétestésztának tűnik csak.
Ez a keretes szerkezet néha jó húzás, de itt nagyon nem működik sztem, bár tény, hogy amit deni írt az is igaz, miszerint ez biztos csak nekünk tudatlanoknak okoz problémát, a franciák valszeg úgyis ismerik a történet végét, szal nekik nem akkora érvágás a dolog.

Másik dolog, amit írtatok és adom, hogy a csávó története egy minisorozatért kiált. Hiába 2 részes a film, így sem jut elegendő idő kibontani a dolgokat. Ugrálunk össze-vissza, nemjut idő a felvezetni semmit, erre egyik legjobb példa, a 2. részben, mikor az egyik jelentben még franszoával tervezgeti az öreg elrablását és a következő képkockán már egy full új társ áll mellette. Egyszerűen nincs felvezetve, hogy az most ki hogy meg mit és ez ugyanúgy igaz a legtöbb szereplőre, barátokra, szerelmeire is. A narratíva lyukacsos, mint az ementáli.
Így aztán kissé felszínes a film, ha már a faszi teljes több évtizedes pályafutását fel akarták dolgozni, arra egyszerűen kevés még a 2 filmnyi játékidő is, több eseményt/időszakot simán csak lerendezünk 1-2 mondatban vagy egyszerűen ugrunk pár hónapot/évet.

Amúgy nem rossz a film még így sem, csak kár érte egy kicsit, mert Mesrine életében több van ennél.

I: 7,5/10
II: 6,5/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. április 13., hétfő 22:52

MeZrin 1-2

Másfél hét telt el a két rész megtekintése között, szóval nem untam.

Tetszett mindkettő. Nem rajongok a gengszterfilmekért, de ez bőven a nézhető kategória. Úgyis tudod, mi a vége, de nem érdekel, szórakoztat. Az első részt kicsit lassabbnak, építkezőbbnek éreztem, csak nem feltétlenül éreztem szükségét a második tekintetében. Igazából sok mindent nem lehet írni a cuccról, azon kívül, hogy fasza.

Casselt nagyon csípem (attól függetlenül, hogy francia :mrgreen: ), itt is nagyon jó volt. Segítette az "ezerarcú ember" imázst, ami Mesrine fő stílusjegye volt, teljesen hitele s volt végig. Igazi felfuvalkodott fasszopó nagyképű francia. :lol: Pluszpont Amalric miatt.

Mást nem tudom, mit lehetne írni. Nem kiemelkedő dolog, és lehet inkább megnéztem volna egy 3 órás verziót, de nem bántam meg, hogy végignéztem. Filmnek jó, ajánlásnak kiváló, köszönöm szépen. :)

A második rész jobban tetszett, 1:7, 2:8.


A Bérgyilkos

Ahogy említettem, a Hard boiled nekem sokkal jobban tetszett. Komolytalanabb volt, de élvezhetőbb számomra. Mindenesetre ez is egy pöpec film, trademark Woo, agyatlan és stílusos lövöldözések tömkelege a megunhatatlan Chow-yun Fattal. Tökéletes szórakozás, javaslom az eredeti nyelvet, mert a szinkron az elég szégyenteljes. Jó film, jó ajánlás, 7/10.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. április 13., hétfő 21:16

Úgy döntöttem, hogy amíg Faust nem értékel addig én is ráérek. :mrgreen: Igazából már nagyjából megírtam azt a pár mondatot, amit kell róla, csak a pontozáson gondolkodok még nagyon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. április 13., hétfő 20:15

Zsír film, de a Hard boiled jobb. Majd íok róla nemsoká'. md te meg pamut vagy. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 13., hétfő 20:06

Nee, távol-keleti film :( Szerintem véres bosszú film lesz, nagyon nem csipázom ezeket újabban :(

Crossroads
messideco írta:Na, ez lesz az én filmem B-) :rock: :rock:
Majdnem.

Vasárnap délutáni kellemes családi movie, tiszta MGM-es stílus. A blues miatt gondoltam, hogy nagy kedvenc lehet majd idővel, de a film kissé leragadt a középszerűségben. Oké, fölöttébb érdekes a téma, meg a road moviek mindig hoznak valamit, és ebből igazán ki lehetett volna hozni valami remekművet. Az Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ördöggel kötött szerződés engem is érdekelt volna, de a rendező/forgatókönyvíró úgy látszik nem akarta ennyire komorrá venni a figurát.

A blues király, még mindig :rock:

6/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. április 13., hétfő 19:20

danianevem írta:Woo az egyik legjobb akciófilmes
Brutál ez a jelenetsor, de nekem összességében a Hard Boiled nem jött be annyira, mint a Bérgyilkos.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. április 13., hétfő 18:29

Woo az egyik legjobb akciófilmes (garantált 1/10 :D ), az amerikai karrierje inkább pont azért "csődölt be", amiért pl. nem egy Cassel vagy egy Mikkelsen a legfelkapottabb figura Hollywoodban. "Elamerikaiasították", ezzel pont azt ölték ki belőle, ami miatt olyan különleges.
nmate írta:Milyen Barcás fúzió?
Nem egyértelmű? :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. április 13., hétfő 9:33

Sokat gondolkodtam, hogy milyen filmet hozzak, mert az elmúlt néhány körben eléggé mellélőttem az ajánlásaimmal. Kicsit próbáltam a társaság ízlése szerint is cselekedni, de mégis olyan filmet hozni, ami a kedvenc évtizedemből származik. Így esett a választás John Woo egyik klasszikus akciófilmjére.

Alapjában véve nem vagyok oda az ázsiai filmekért. Nagyon kevés az, ami tényleg betalál, de néhány hónapja, amikor elkezdtem nézegetni Woo munkásságát, akkor egyre jobban megkedveltem őket. Yun-Fat Chow pedig az egyik kedvenc ázsiai sztárom lett. Hatalmas forma, rég nem látott lazasággal.

A film tehát a: A bérgyilkos

John Woo nevét valószínűleg a legtöbben az Ál/arc vagy a Tökéletes célpont című filmekből ismerik, hiszen miután feljutott a csúcsra hazájában, a kínai rendező betévedt Hollywoodba is, hogy többé-kevésbé tisztességes iparosmunkával jelentkezzen az amerikai közönség előtt. Azonban hazudnék, ha azt mondanám, hogy Woo csak egy tisztességes iparos, ugyanis, aki képes olyan filmet rendezni, mint a Bérgyilkos azzal számolni kell. Ízig-vérig 80-as évek, amit megfűszerezett a sajátos stílusával és szenvedélyével.

Korábban úgy gondoltam, hogy nem fog bekerülni a kedvenceim közé, de ahogy telt az idő, úgy ért be a film. Nálam John Woo legjobbja.

8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. április 13., hétfő 7:12

Ma éjfél a határidő. :mrgreen:

Megnéztem már, csak írni nem nagyon volt időm, ha ma hazaérek akkor pótlom. Nem siettem vele mert ez nem az a film amiről oly sokat lehetne beszélni. Tetszett amúgy. :)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. április 12., vasárnap 23:25

Megnéztem, de holnap értékelném inkább, mert fáradt vagyok most hozzá, annyit elöljáróban, hogy nálam megbukott a film. Micsoda meglepetés. :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 12., vasárnap 22:47

Faust és Santi már csak ti vagytok. Ha épp nem CSGO megy, daráljátok a filmet :lol:
Meg ezen kívül még ketten irománnyal is adósak.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 12., vasárnap 22:43

Az én pontom: 8-8


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég