Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 18., szombat 23:13

Holnap éjfél a határidő és vannak páran akik nem értékeltek. Mivel nagyobb lett, illetve mostantól lesz a szigor, gondoltam szólok. :)

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 17., péntek 13:46

Synthetic Epiphany - Aeternum
Finom, szinte törékeny elektronika, (liquid) drum&bass, chillstep/melodic dubstep, deep/progressive house, ambient, dubstep, future garage
egészségedre fiam :mrgreen:
Na ez a ZENE! ami nagyon nem jön be. Ezt nem hívom zenének, ezt számítógéppel összekutyult alkotásnak nevezem. Se ének, se hangszerek, semmi. Sajnos abszolút nem tetszett, még egy fikarcnyi rész sem. Na jó, mikor vége volt, akkor azért fellélegeztem. kedves vagyok, és nem akarom azért lepontozni ezt, mert hogy nekem nem jön be ez a fajta muzsika, ezért nem akarok végtelenül alacsony pontszámot adni. a viva régi club rotation színvonalas műsorában hallottam ilyeneket. műfajon belül is hallottam már jobbat (nekem röviden tuc-tuc műfaj), így ezt sem tudom szem előtt tartani. bátor ajánlás volt viszont. meg is szívtad vele :mrgreen: hááát... legyen egy...bocsi :mrgreen:
3/10
Azert jo latni, hogy szinte mindenki a jovo heti ajanlasomra tartogatja a nagy pontszamokat. :Đ
ha ezt sikerül alul überelned, akkor ásd el magad :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 16., csütörtök 23:26

Synthetic Epiphany - Aeternum
Alapbol kozel all hozzam ez a stilus, gyakran hallgatok hasonlo stilusu zeneket. Sokszor egy hosszabb nap utan jolesik ledolni egy kicsit, berakni egy ehhez hasonlo EP-t es csak relaxalni egy kicsit. Magarol az albumrol mindegyik szam tetszett, de leginkabb a The Catalyst (foleg ahogy felepitettek a szamot) es a Life Forever. Stiluson belul azert vannak ennel jobb albumok is, persze a hosszuk miatt megertem, hogy inkabb ezt hoztad. Mindenesetre orulok, hogy ezt hoztad, majd valamikor utana nezek a tobbi szamanak is. :)

8/10

Azert jo latni, hogy szinte mindenki a jovo heti ajanlasomra tartogatja a nagy pontszamokat. :Đ

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2015. április 16., csütörtök 22:01

Synthetic Epiphany - Aeternum

Fúúú hát ez nem az én világom.Nagyon nem is lehet mit írni róla.Sőt inkább úgy mondanám, hogy semmit sem lehet írni róla.Talán annyi a pozitívum, hogy még nem hallottam ilyen stílusú zenét.Sorry GT de ez nálam 2,5 pont.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 16., csütörtök 22:00

John Mayall még sem rossz :coffee: A többihez viszonyítva :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 16., csütörtök 20:57

realistahuni írta:egy excel táblázat van valahol az állásról?
memberlist.php?mode=viewprofile&u=162
Honlap resznel

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. április 16., csütörtök 20:53

Synthetic Epiphany - Aeternum

Nem jött be. Van néhány elektronikus cucc ami tetszik de ezek pont nem azok. Nagyon nagyon sokáig elhúzodik egy-egy rész és ez erősen unalmassá teszi, bele is kellett tekernem párszor. Egyedül a Guilty tetszett, McConaughey hangja fasza volt felvezetésként, ezen kívűl az első szám vállalható volt, a többi nem tetszett egyáltalán sajnos.

4/10


szerk.
egy excel táblázat van valahol az állásról?
Love football, hate antifa.

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2015. április 16., csütörtök 18:38

Synthetic Epiphany - Aeternum
Hát az első szám után kicsit bizakodó voltam, hogy erre még rápörög a többi és egész jó kis cucc lesz, deeee nem. :D
Utána már elkezdtem unni a számokat, túl gyengédek, chillesek voltak. Nekem még ezek ilyen háttrézenének is túl lassúak, mert csak elálmosodok tőle és idegesítene. Ezért probáltam inkább figyelni rá, de hát kevés sikerrel ment, mert nem igazán volt mire. Ritmusváltás kevés, dallamok nekem egysíkúak voltak. Több jót nem tudok mondani most, rosszat meg nem akarok. :mrgreen:
De a catalyst meg a Aeternum miatt kap egy 4/10-et.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. április 14., kedd 18:20

Synthetic Epiphany - Aeternum

Nagyjából a Molotov albumhoz tudnám hasonlítani a nyújtott élménye alapján. Kellemesen szólt végig, de különösebben nem tudott beszippantani. A szöveg hiányában -ami nekem is eléggé hiányzott- meg egyébként sem volt könnyű elkülöníteni a dalokat. Szolid chill zene, netezés mellé talán passzolna is. Ajánlásnak érdekes volt. 5,5/10

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. április 14., kedd 17:54

Synthetic Epiphany - Aeternum

Én is bajban vagyok az osztályzással!Nálam a zenében 3 dolog a legfontosabb: közvetítsen valamilyen hangulatot,érzést,legyen valamilyen jelentése,mondanivalója és az énekes/előadó adjon hozzá valamilyen pluszt az egészhez!Ez a három kell ahhoz, hogy egyáltalán értékelni tudjak valamit, ha kettő meg van már az is jó!Itt viszont nem éreztem semmilyen hangulatot,szöveg illetve az ének hiánya miatt az utóbbi kettő alapból kilőve!Persze így háttérzajnak elmegy,ha az ember éppen csinál valamit,de, hogy csak úgy ilyet hallgassak és ennyi, azt elképzelni sem tudom!Persze lehet, hogy az előbbi ennek a stílusnak a lényege!Ha egy kis minimális ének lett volna benne, akkor sokkal élvezhetőbb lett volna így viszont egy szám sem maradt meg!Ajánlásnak különleges, viszont nem tudok jó pontot adni rá, mert még ami nem tetszik arra is jobb pontot tudok adni, mert legalább tudom miért nem tetszett, vagy tudok mi alapján kritizálni!Azért mondjuk köszönet, hogy csak egy EP-vel jöttél, a többiekre is gondolva! :mrgreen: :)
3

Egy jó kis Pedro Cornetta albumnak azért jobban örültem volna! :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 14., kedd 17:02

Synthetic Epiphany - Aeternum

Sajnálom, hogy ilyen hamar vége lett. Mondjuk lehet csak azért, mert elhatároztam, hogy utána tanulok :mrgreen: Nekem tetszett az egész album, fülbemászó volt az összes trekk, kissé ittas állapotban táncolnék is rá. Viszont így háttérzenének is jó volt. Pár ismerős dallam, részlet volt egy-két számban. Guiltyben például Evanescence-t véltem felfedezni. A legnagyobb negatívum számomra a szöveg hiánya volt. Mindegyiknél vártam, hogy bejön egy női hang és feldobja kicsit, de sajna nem. Talán a The Catalyst szám jött be a legjobban, de mindegyik tetszett. Egyiknél sem éreztem azt, hogy bele kellene tekerni vagy el kelleni nyomni. Azt viszont értékelem, hogy gondoltál ránk és nem egy gyilkos dnb-t hoztál és legalább eltért a megszokott ajánlásoktól.

7,5/10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 14., kedd 12:34

Synthetic Epiphany - Aeternum
Enrique írta:
Végigpörgettem, az a baj, hogy nem tudok mit értékelni, nálam az ének, a hangszerek, a dallam határozza meg a zenét, itt egyik sincs, vagy nagyon limitáltan. Ruhaboltokban hallok ilyen zenét, meg kávézókban, ott háttérzajnak elmegy, de számomra ez tényleg csak 'zaj', zenei értéket nem igazán találok benne. Az egyediséget értékelem, mást sajnos nem tudok.
Nagyjából én is így vagyok vele.
Elindítottam, aztán kb észre sem tudtam venni, hogy megy, illetve, hogy vége. Egyszerűen nem tudtam figyelni rá.
A pozitív, hogy nem hallottam előtte még ilyet direktbe (mikor Tescoban éjszakáztam, egész nyáron hasonló zenék mentek. Altatónak voltak jó, meg hogy a nyár végére széttépje az idegeimet, hogy minden éjjel ugyanaz megy..), a negatívum viszont, hogy ezek után sem kívánnék. Háttérzajnak se menne el, mert nem is tudok figyelni rá.

No offense, bírlak meg minden, de:

2,5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. április 14., kedd 11:16

Synthetic Epiphany - Aeternum

Hát egyedi ízlésed van zene terén, gondolom mások is furán néznek, amikor egy társaságban a kedvenc stílus kérdésre a szokásos pop/rock/rap helyett te chillstep, ambient és future garage-féle dolgokkal jössz. :D
Végigpörgettem, az a baj, hogy nem tudok mit értékelni, nálam az ének, a hangszerek, a dallam határozza meg a zenét, itt egyik sincs, vagy nagyon limitáltan. Ruhaboltokban hallok ilyen zenét, meg kávézókban, ott háttérzajnak elmegy, de számomra ez tényleg csak 'zaj', zenei értéket nem igazán találok benne. Az egyediséget értékelem, mást sajnos nem tudok.
3
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. április 13., hétfő 21:17

Dub FX - Everythinks A Ripple
Sose hallottam róluk. Hát nem az én világom, nem jött át :D Talán részegen jobban bejött volna, de így józanul ez nem sok érzelmet váltott ki belőlem. De nem volt hallgathatatlan, szóval egy 4/10-et adok neki. És bocsi a késésért.
Kép

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. április 13., hétfő 20:45

Akkor itt lennék. :) Az előző körökben több olyan ajánlásom is volt, amely nem az elektronikus zenei szférából került ki, annak ellenére, hogy alapvetően ez a fő "profilom", éppen ezért most mindenképpen valami elektronikus finomságot akartam hozni. Hosszadalmas gondolkodás után kikötöttem egy előadónál, akinek két remek lemeze között vacilláltam elég sokáig.

A választott egy Hereford városából származó angol fiatalember, Marcus Levy-Chance, aki a Synthetic Epiphany művésznéven tevékenykedik. Zene iráni szeretete elég korán kialakult, több hangszeren is játszik (zongora, gitár, harmonika), és már kamaszkorában elkezdett az elektronikus zenével foglalkozni. Technóval kezdett, aztán szépen lassan továbblépett valami egészen különleges dolog felé. Egyre több elektronikus zenei alstílusban alkotott, egy idő után finoman keverve őket egymással, ma már elég sok olyan száma van, amit az ember csak három-négy különböző stílus megnevezésével tud csak pontosan leírni. Mindeközben kifejlesztett egy igen egyedi stílust és hangzásvilágot, amelynek az lett az eredménye, hogy hiába képviselnek különböző stílust bizonyos számai, mégis mindben van valami közös, valami, ami élettel tölti meg a zenét és olyasmi hatással van a hallgatóra, amit egy kommentelő tökéletesen leírt: Didn't know whether to dance, relax or question life choices. Completed all 3 with different body parts.

Finom, szinte törékeny elektronika, (liquid) drum&bass, chillstep/melodic dubstep, deep/progressive house, ambient, dubstep, future garage - ezek mind jellemzőek a zenéjére, ahogy már említettem, sokszor egymásba mosódva, furcsa, mégis harmonikus egyveleget alkotva.

Meglehetősen termékeny előadóként egyébként, szerencsére elég sűrűn jelentet meg jobbnál jobb albumokat. Én egy 2014-es lemezt hoztam tőle, pontosabban EP-t, mindössze hat számmal, hogy azoknak se jelentsen olyan nagy szenvedést, akik nehezebben fogadják be az elektronikus zenét.

Synthetic Epiphany - Aeternum

YouTube-playlistet sajnos nem találtam, ha valakinek gondja lenne a SoundClouddal, akkor itt egy másik link: http://syntheticepiphany.bandcamp.com/album/aeternum

Remélem, lesz olyan, akinek tetszeni fog az EP, jó zenehallgatást!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 13., hétfő 13:13

pheco írta:GT ne kínozz meg nagyon minket a mai ajánlással :mrgreen:
Szamodra a kinzas majd az ajanlas utan lesz :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 13., hétfő 12:47

Ez így szerintem teljesen korrekt és teljesíthető. Azért remélem, hogy nem fogyatkozunk meg túlságosan. Legyen úgy, ahogy Victor mondja, hogy olyan péntek környékén jelezze, aki késik. Ne vasárnap este szóljon.

GT ne kínozz meg nagyon minket a mai ajánlással :mrgreen:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 13., hétfő 7:58

(Természetesen ha valaki mondjuk elutazik vagy éppen rekordmennyiségű vizsgája/zéhája/akármi más hasonló jellegű dolga van az adott héten, és előre szól, hogy csúszni fog kicsit, az belefér.)
korrektnek korrekt, de akkor legyen az is korrekt, aki késik, és mondja meg minimum 2-3 nappal előtte, hogy csak később fogja tudni hozni. szerintem akkor már bizton tudja, hogy mit kell csinálnia a hét maradék részében (pl. zh, vizsga, utazás stb. tuti, hogy nem másnapra derül ki szerintem)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. április 12., vasárnap 23:24

Akkor szerintem csináljuk azt, hogy holnap hozom a lemezemet, és komolyan átállunk arra a rendszerre, hogy hétfőn ajánlás, vasárnap éjfélig értékelések, aztán hétfőn ismét ajánlás. Aki pedig nem hozza időben, attól elbúcsúzunk. (Természetesen ha valaki mondjuk elutazik vagy éppen rekordmennyiségű vizsgája/zéhája/akármi más hasonló jellegű dolga van az adott héten, és előre szól, hogy csúszni fog kicsit, az belefér.)

Persze csak ha így mindenkinek okés.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. április 12., vasárnap 21:59

Dub FX - Everythinks A Ripple

Bocs,már korábban meghallgattam,de elfelejtettem értékelni,ma pedig olyan történt ami miatt nem tudtam koncentrálni,szóval rövid leszek. Viszonylag tetszett,nem minden szám,de lementettem Spotifyon az albumok közé. Élőben mindenképp kiváncsi lennék rá,majd csak belefér egyszer. Nevet ismertem a számokat nem,szóval ajánlásnak is jó volt.

7/10
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég