Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Hawer
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2013. június 5., szerda 16:38
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, Jesé
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Hawer » 2015. április 17., péntek 20:22

Hát vannak furcsaságok... :mrgreen:

Szénhidrát bevitelnek ajánlani tudom a zabpehelylisztet.
A szteroidokról meg annyit, hogy nincs nélküle élsport. A munkát nem váltja ki ez sem. A divatmajmok azt hiszik hogy ezzel ki lehet váltani az edzést... Az hogy csöcsöd nő tőle meg nem áll fel az meg hülyeség. Ha van olyan kretén aki azt hiszi hogy kétezer forintért meg lehet venni ezeket az meg is érdemli a sorsát. Most az a divat hogy lemegy a 16 éves hülyegyerek a terembe és azzal kezdi hogy mit szedjek hogy nagy legyek... Sokat lehetne erről beszélni. Orvosilag nem bizonyították hogy milyen következményei vannak. Nem hobbigyúrósoknak való. Nekem nem fáj ha valaki szteroidokat használ és nem is ítélem el érte. Csak attól fog el a röhögés ha full fogalmatlan emberek tolják. Látod hogy tiszta víz a csávó, de mégis nagyon elégedett magával, mert 50-es karja van. :lol:

Nem olcsó sport az biztos. A szteroid használattal olcsóbbnak tűnik pedig rohadtul nem az. Minőségi izomtömeget csak minőségi tápanyagból építhetsz.


Fanatikusoknak kötelező: Testépítés Feketén Fehéren :workout:

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 20:20

Realista24 írta:
Szerintem állj le a szteroiddal, káros hatással van az agyadra.
Köszi a javaslatot, de nem élek ilyen szerekkel.

Lehet hogy velem van a gond, hogy úgy képzelek el egy felnőtt férfit, hogy mondjuk elbírja az 50-60 kilós párját (neadjisten 70-75) ne roskadjon össze egy ilyen súly alatt, ne sírja el magát ha kap egy pofont. De nem, nem hiszem. A gond inkább az, hogy ez a valóság, ha kimegyek az utcára, minden tini ugyanúgy néz ki, semmi egyéniség, nagy részük az 50 kilós cementes zsákot 5 részletbe ha felvinné a harmadikra. És ezen semmit sem változtatnak később sem, a férfiasság legkissebb jele sem lelhető fel bennük. Elég csak arra gondolni mik történnek az utcákon: 3 nemnaponbarnult agyonver 1 nőt, mindenki csak nézi. Két húszonéves elver egy idősebb bácsikát, senki bele nem avatkozna.... Persze hogy nem, mert még az árnyékuktól is megijjednek.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 17., péntek 20:02

Becksy23 írta:
tubatibi írta: Tehát, aki nem nyomja ki a 100-at, az full retard. :agree:
Remélem azért a kondiba nem így kezeled az embereket. :)
:hmmm: Végülis igen. 100 kilóig nagyon gyorsan el lehet jutni (sőt, 150-ig is), az elején nagyon gyorsan lehet fejlődni. Addig meg nincs értelme a diétának, amíg nincs izomzat, eleve egy jó izomzattal sokkal könnyebb leadni a kilókat, de ez is le van írva a sárga kapszulában.
Szerintem állj le a szteroiddal, káros hatással van az agyadra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 19:48

csabi* írta:
Becksy23 írta:Azt kifelejtettem: a kilókat én egy felnőtt (20+), 180-185/80-as átlagemberhez írtam, nyilván egy 16-17 éves női testalkatú gyerek (ilyen Justin Bieber-klón) nem fog 100-at kinyomni egyhamar.
mégis csak annyit írtál, hogy aki nem nyomja a 100at az full retard
Reméltem egyértelmű, hogy felnőtt FÉRFIakhoz mérten írom. A full retard is erős megfogalmazás volt, reméltem hogy a tapasztaltabbak értik ezzel mire gondolok, vagyis hogy ez a teljesítmény alatt nem éri meg diétázni, mert:
1: nincs mire,
2: jó izomzattal, felgyorsított anyagcserével könnyebb fogyni.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 19:36

Sunsky írta:40-nel kezdtem a szériát, 24 vagyok, akkor is ennyi voltam :D Most tényleg én vagyok ennyire nyuszpudli? Tény, hogy elvoltam táposodva, meg kb semmi erőm nem volt, mert hát.. na, nem volt jó időszakom, de most minden oké, és rohadtul látszik 5 hónap után is az eredmény :)
Akkor csak így tovább.

24 évesen mondjuk 40 kilóval kezdeni az elég gyenge, de hát valahonnan mindenki elindul, a fontos az hogy hova tartasz. Én magam egy lusta, akaratgyenge ge*i vagyok, aki másfél évig grammozta a kaját, heti 3 súlyzós edzés mellett heti 5 aerob edzést csinált, de azóta eltelt 2 év, és azóta nem bírok visszaszokni erre a rendszerre. Edzegetek, kaját betartom 1-2 hétig, aztán összezabálok minden szart. Akkor 160 volt pl fekvenyomásnál a csúcs, most már csak 130 megy, sürgősen valakinek rám kéne pirítania, mert megy a kukába az egész. A kilók már visszajöttek kamatostul, de legalább az izom nem apadt még teljesen le. Ennyit számított nálam az edzőpartner, amióta nincs, azóta kényelmesedtem el. Most megint egy "jó" időszakban vagyok, 2 hete mindent csinálok terv szerint, remélem nem fogom megint elrontani.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. április 17., péntek 19:22

Becksy23 írta:Azt kifelejtettem: a kilókat én egy felnőtt (20+), 180-185/80-as átlagemberhez írtam, nyilván egy 16-17 éves női testalkatú gyerek (ilyen Justin Bieber-klón) nem fog 100-at kinyomni egyhamar.
mégis csak annyit írtál, hogy aki nem nyomja a 100at az full retard
Kép

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 19:20

Azt kifelejtettem: a kilókat én egy felnőtt (20+), 180-185/80-as átlagemberhez írtam, nyilván egy 16-17 éves női testalkatú gyerek (ilyen Justin Bieber-klón) nem fog 100-at kinyomni egyhamar.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. április 17., péntek 19:11

40-nel kezdtem a szériát, 24 vagyok, akkor is ennyi voltam :D Most tényleg én vagyok ennyire nyuszpudli? Tény, hogy elvoltam táposodva, meg kb semmi erőm nem volt, mert hát.. na, nem volt jó időszakom, de most minden oké, és rohadtul látszik 5 hónap után is az eredmény :)

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 19:08

Sunsky írta:
Becksy23 írta: :hmmm: Végülis igen. 100 kilóig nagyon gyorsan el lehet jutni (sőt, 150-ig is), az elején nagyon gyorsan lehet fejlődni.
Én múltkor a 90-et megmozdítani nem bírtam 5 hónap után.. Tesóm azzal tolja, mondom megpróbálom. Kb 40-nel kezdtem, ennyi idő alatt 75-re sikerült eljutnom szériába...

Kössz a bíztatást azért, de ahogy nézem a többiek akik oda járnak sem fejlődnek ilyen rövid idő alatt ennyit. :)
40-nel kezdted a szériát? Vagy annyit nyomtál ki? Hány éves voltál ekkor? :hmmm: Amúgy aki már 75-tel tud szériázni, annak kb pont 100 a maxa, legalábbis nem szeretnek az emberek szériába nagy súlyt tenni, a max 70-80%-ával szoktak tapasztalatom szerint. Egy fontos tanács: HA MÁR ismeritek a gyakorlatokat, pontosan végre tudjátok őket hajtani, akkor nyugodtan vihetitek rohamosan fel a súlyt. Azt hiszem a pontos megfogalmazás szerint annyival nyomj pl fekve, amennyit már "el se bírsz". Tapasztalat, és egy jó partner kell hozzá, de merjetek emelni, ne csak 3-4 havonta (mármint ebben az időszakban).
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. április 17., péntek 19:03

Végülis igen. 100 kilóig nagyon gyorsan el lehet jutni (sőt, 150-ig is), az elején nagyon gyorsan lehet fejlődni.
azért ne vicceljünk már, szerinted egy 70 kilós embernek is ugyanolyan könnyen el kell jutni a 100-150 kilóhoz, mint egy 110 kilósnak?
még jó hogy teljesen egyénfüggő az egész sport
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. április 17., péntek 19:02

pont az ilyen bekszi-féle full-retard kijelentések miatt terjengenek az emberek között a negatív sztereotípiák a kondisokról
gg
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. április 17., péntek 19:02

50 kilóval kezdtem, a héten a 90-be beletoltam 4-et. 65kg vagyok. Azért a 100 nem olyan egyszerű, szerintem. Tavaly nyár végén kezdtem az edzéseket.

Testsúlyomhoz képest szerintem nem tolom kis súlyokkal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2015. április 17., péntek 19:03-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. április 17., péntek 18:53

Becksy23 írta:
tubatibi írta: Tehát, aki nem nyomja ki a 100-at, az full retard. :agree:
Remélem azért a kondiba nem így kezeled az embereket. :)
:hmmm: Végülis igen. 100 kilóig nagyon gyorsan el lehet jutni (sőt, 150-ig is), az elején nagyon gyorsan lehet fejlődni.
Én múltkor a 90-et megmozdítani nem bírtam 5 hónap után.. Tesóm azzal tolja, mondom megpróbálom. Kb 40-nel kezdtem, ennyi idő alatt 75-re sikerült eljutnom szériába...

Kössz a bíztatást azért, de ahogy nézem a többiek akik oda járnak sem fejlődnek ilyen rövid idő alatt ennyit. :)

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 18:48

tubatibi írta: Tehát, aki nem nyomja ki a 100-at, az full retard. :agree:
Remélem azért a kondiba nem így kezeled az embereket. :)
:hmmm: Végülis igen. 100 kilóig nagyon gyorsan el lehet jutni (sőt, 150-ig is), az elején nagyon gyorsan lehet fejlődni. Addig meg nincs értelme a diétának, amíg nincs izomzat, eleve egy jó izomzattal sokkal könnyebb leadni a kilókat, de ez is le van írva a sárga kapszulában.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. április 17., péntek 18:36

Kapor nagy király vagy....pacsi. :mrgreen:
Majd később mellékelek pár cikket, lehet elmegy a kedve a szteroidoktól. :)
Na meg persze ha alapjáraton nem vagy full retard, vagyis a 100-ast fekve azért kipöccinted, ha nem, akkor mindenképp tömegeléssel kezdj.
Tehát, aki nem nyomja ki a 100-at, az full retard. :agree:
Remélem azért a kondiba nem így kezeled az embereket. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 17:51

tibi18 írta:Sziasztok!

Szeretném elkezdeni újra az edzéseket.. Korábban már jártam, de soha nem vettem igénybe edző segítségét, inkább csak utána olvastam, videókat néztem a helyes gyakorlatokról.

A lényeg, hogy újra szeretném kezdeni, de normális rendszerben, így talán edzőben is gondolkodom. Sajnos felugrott pár kiló, főleg hasra, így a kiállásom elég Alekoszos.. Na ezen szeretnék változtatni, viszont nem gondolom, hogy fogyóznom kéne...

A lényeg, le akarom adni a hasam, de tömegelni szeretnék, mivel férne rám izom.. Az étrendet helyre teszem, azzal kapcsolatosan már egyeztettem.. Igazából abban kérném a segítségeteket, hogy hogy tudom azt elérni, hogy tömegelés mellett a zsír elkezdje eltűnni..

Józan paraszti ésszel szerintem erre nincs lehetőség.. Gondolom itt az a választ, hogy tömegeljek, majd aztán a szálkásítás alatt megy le a pocak is..

A pongyola megfogalmazás miatt elnézést kérek!

Köszönöm!
Először is: bádibilderről töltsd le a sárga kapszulát, olvasd el. Elsősorban ugye a tömegelés-diétázás a sorrend, ez is a legjobb megoldás. De ír benne egy szimpla, normál étrendet is, aminél valamelyest izmosodsz is, és ha az aerobot sem hanyagolod, akkor a zsír is fog lemenni. Lassú módszer, de ha nem kell sokat leadni, hatásos lehet. Na meg persze ha alapjáraton nem vagy full retard, vagyis a 100-ast fekve azért kipöccinted, ha nem, akkor mindenképp tömegeléssel kezdj.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2015. április 17., péntek 17:04

Köszönöm a választ!

Amikor azt írtam, hogy nem gondolom, hogy fogyóznom kéne, úgy értettem, hogy tömegelni akarok, ezért nincs értelme, bár lehez így nem ment át. Talán még a dagadt disznó kategóriába nem tartozom a 188 cm/93 kg-val.. reméljük van remény.. Köszönöm a megerősítést, ezekre gondoltam, amit leírtál!

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. április 17., péntek 16:35

Minek eszitek a zabot, ha gondot okoz? Váltsátok ki mással, ha tiltakozik a szervezet, nem véletlen, meg ugye elsősorban szilárd kaja, csak, ha nem lehet megoldani sehogy máshogy, akkor folyékony.

Kapor amúgy midnent leírt, ha sajátos stílusban is. :mrgreen:
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8504
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. április 17., péntek 15:40

reggelire zabpehely
a zab egyébként sokaknak gondot okoz.

én úgy szoktam, hogy ledarálom robotgéppel apróra, 100g-ot egy tálkába öntök, hozzácsapok egy kanál fehérjét, egy kis lenmagolajat, összekavarom, felöntöm vízzel és összekeverem.
kicsit massza állaga lesz, szerintem iszonyat jó.

csak normális fehérje kell hozzá, lehetőleg egy emberi ízű tejsavó.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 17., péntek 13:31

Anthony írta: Próbáltam egyébként mindenféle diétát: paleo, gluténmentes, cukormentes, nem iszok kólát, alkoholt ritkán, eszek zöldséget, gyümölcsöt, otthoni kaját, nem mekis szart, sportolok, úgy érzem már minden lehetőséget kimerítettem, amit csak lehetett.
Otthoni kajától, és zöldségtől, gyümölcstől még nem lett izmos senki. Ennyiben kimerült a minden lehetőség? :lol:
Gluténmentes fehérjét, esetleg kiegészítésnek szóját, vagy más növényit ihatsz a beleidre. Gondolom azt elmondta az orvosod, hogy a glutént kell kerülni.
és azt is tudod, hogy ezeknek mennyi az áruk? hidd el, nincs rá pénzed. lehet a haverod tud egy frankó cuccot 5 kilóért, de ha nem akarsz női csöcsöket, akkor én kihagynám az alkalmat.)
Ha női mellei lesznek valakinek tőle, az azt jelenti jót vásárolt, csak hülye volt, és nem jól csinálta. Ez állandó mellékhatás, ami elkerülhető. Gyógyszertárban 4.000 Ft egy doboz tesztoszteron. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég