Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 22:32

Anyaka írta:Na megismerkedtetek mielőtt kiütötted? Igazi úriemberek laknak felétek. :salute:
Igen, úgy gyerekkórom óta "ismerem" a kis majmot. Kis város, a korosztályod nagy részét ismered, ha jobban nem is, látásból.
'shutterisland írta:én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy érdekes módon most is a fekvenyomás jött szóba, mint a "gyúrós ember értékmérője".
mindenkinek ez a heppje, mintha nem lenne a másik 30 féle gyakorlat ugyan olyan fontos.

hány olyan embert ismerek, akik 120-al nyomnak fekve, aztán mikor 3 hetente 1x lábaznak, akkor két csokiskarika van a rúdon guggoláskor...
Nincs 30. A 3 "legfontosabb" gyakorlat egyike, a guggolással és a kétkezes evezéssel (nem tudom mi a pontos nevük, remélem jól írtam). Ugye ezek a három nagy izomcsoport, legnagyobb terhelésű gyakorlatai. De mint írtam is, én sem feltétlenül szeretem ha csak ez a példa, de ez terjedt el. A második rész pedig sajnos tényleg sokakra igaz, rám nem. H: Váll-mell, Sz: Tricepsz-láb, P: Bicepsz-mell, közben annyi aerob, amennyi belefér.

Mellesleg nem vagyok "gyúrós ember", csak nem idegen számomra a testépítés.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. április 17., péntek 22:00

én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy érdekes módon most is a fekvenyomás jött szóba, mint a "gyúrós ember értékmérője".
mindenkinek ez a heppje, mintha nem lenne a másik 30 féle gyakorlat ugyan olyan fontos.

hány olyan embert ismerek, akik 120-al nyomnak fekve, aztán mikor 3 hetente 1x lábaznak, akkor két csokiskarika van a rúdon guggoláskor...

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 17., péntek 21:50

Argo legnagyobb bölcsessége. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 17., péntek 21:48

Anyaka írta:Jók ezek a videók. De látod ki nyer. Aki először üt.
"Az üt először, aki nagyot üt, és először" :D

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 17., péntek 21:46

Na megismerkedtetek mielőtt kiütötted? Igazi úriemberek laknak felétek. :salute:

Nagy súlyos fekvenyomásnál, ha valakinek ez a célja nem a szabályosság a lényeg. Melyik erőemelő nyom csak mellből 300 kilót? Izolálni nem fekvenyomásnál kell, hanem egykezes súlyzókkal, csigás gépen. Annyi szabályosság kell bele, hogy ne a vállad, csuklód törjön ki, amikor nyomod, nem több. A fogás szélessége meg csak könnyít a gyakorlaton, minél szélesebb annál kisebb utat tesz meg, nagyon szűken meg tricepsz lesz belőle. Csak mellből olyan 10 cm magassági lehet nyomni, után az már kar, meg váll, bármit csinálsz nem kerülöd ki. Mondjuk lehet 150 kg-val is pumpálni.
Nőnek meg pont fekvenyomni kell a legkevésbé.

Edző válaszol rovat meg nem túl szakmai, máshonnan próbálj tanulni inkább. A bb.hu az egyik legálszentebb oldal, a naturál szájtek versenyzőkkel, meg báni elítéli a kokszot, mert nem jött be neki a sport régen, de a hgh-t, azért kipróbálta.
-----

Jók ezek a videók. De látod ki nyer. Aki először üt. :D

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 21:26

dannen írta:
csabi* írta: ja mert nyilván ezek a nagyszájú fazonok a mérce, én se vagyok nagy darab de volt már dolgom olyannal akinek 3x nagyobb karja volt, mint az enyém és nem sokra ment vele. osztakkormivan?
nem az számít, hogy mekkora vagy, mert a testépítéstől nem leszel jobb harcos, nem azért van.
valami ilyesmit akartam mondani, a testépítésnek köze nincs ahhoz, hogy ki hogyan verekedik, max több magabiztosságod lesz (a semmire) . baszhatod, hogy kinyomsz x kgot fekve, ha oda jön egy tapasztalt boxoló, kickboxoló, ne adj isten jiu jitsuban jártam ember, akkor majd meggondolod, hogy számít-e , hogy hány kg az ember aki 'pattog' előtted. és itt most nem arról van szó, hogy oda áll eléd a helyi basszájba' aztán félig besszíva keménykedik.
Nekem konkrétan egy elég jó szinten lévő bokszolóval akadt próblémám, de ne menjünk ebbe bele. Attól hogy valaki izmos, sokat nyom fekve, még nem biztos hogy elég rugalmas, tudja használni a testét. Nekem nincsenek ilyen gondjaim, eddig legalábbis soha nem jött ki. Téma részemről lezárva.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 21:22

kapor_89 írta:
Könnyen lehet fekvenyomni nagy súlyokkal, de mi értelme van annak, amikor gyakorlat közbe mindened dolgozik, de a melled kapja az egyik legcsekélyebb terhelést?
Pont ezért írtam hogy először meg kell tanulni szabályosan végrehajtani a feladatokat.
kapor_89 írta:Soha sem értettem a kilókkal való dobálózást, mindig nézem azokat az egoista pöcsöket akik homorítanak a fekvenyomáshoz mint egy bohóc, majd csitcsatdirdur hangoskodással, pár székletürítéssel közben nyomnak párat a 150 kilóba, miközben a segítő épp fulladozik, hogy most ő is pihen, a gyakorlatot végző idióta meg tapogatja a mellét, mert úgy rábaszta a súlyt, hogy majdnem kettétört nyomás közben.. Így én is kinyomom a 150et, simán.
Az ilyeneken én is röhögök/röhögnék. A súlyokat csak azért írtam, mert számomra fura hogy tényleg vannak ennyire "gyenge" felnőtt emberek. De hogy bevonjam magam: én személy szerint 75 kg-mal kezdtem a szériát, 21 évesen (első edzéseken csak 60, amíg nem éreztem hogy tökéletes a végrehajtás, külső, tapasztalt segítséget is kértem ebben). Mondjuk mindig is "nagydarab" voltam, magas és súlyos is, és világ életemben sportoltam (kosár, foci), otthon elég sokat fekvőtámaszoztam/felüléseztem korábban is. De soha nem is szerettem "gyenge" lenni, elég őszinte ember vagyok, így bizony akad hogy meg kell tudnon védeni magam, mégha már évek óta nem is keveredtem ökölharcba, mert többnyire azzal hogy közelebb lépek el is dől a "csata". De ezek a 20-40 kilók meg azért érnek tényleg meglepetésként, mert a közelmúltban segítettem pont egy nőnek elkezdeni az edzéseket, aki semmilyen sportolói múlttal nem rendelkezik, alapjáraton 58 kiló volt, most szült és jelenleg 69 kg, így szeretne jobb formába kerülni. Na, ő kezdte meg a fekvenyomást (tudom hogy még ezeregy másik gyakorlat van, de ez a legelterjedtebb, ezzel a legkönnyebb példázni) 33 kilóval. Egy 24 éves, világ életében otthonülős lány. És szabályosan csinálja. Mondjuk a testsúly sem a legjobb példa, ugyanis ahogy az étrendet, úgy a súlyokat is testizomtömeghez a legjobb hasonlítani.
kapor_89 írta:ui.: amúgy értettem mit akartál ebből kihozni Becksy, de szerintem hagyjuk a konkrét súlyokat.. :)[/color]
:agree:

----

Valaki pedig ha jól rémlik írta hogy a fekvenyomása arányaiban nézve jóval kissebb, mint a többi gyakorlathoz használt súly. Nála pont lehet próbléma az, hogy nem a testéhez megfelelően csinálja a gyakorlatot. Ugyanis egy 190/60-as emberkének pl eléggé máshogy kell dolgoznia, más szélességgel kell fognia a rúdat, ahhoz hogy jól végezze a gyakorlatot. Erről még régebben olvastam az edző válaszol rovatban, akit ez érint az esetleg nézzen utána. De a legjobb ha kitapasztalod, hogy hogyan zárod ki a lehető legjobban a többi izmot a gyakorlatból.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 17., péntek 21:14

Becksy23 írta:
Realista24 írta:Aha. Es mi köze ennek a 150 kg kinyomasahoz?
Mert kapásból be tudlak mutatni 10-15 srácnak akik meg sem közelítik, de ket olyat leszabnak neked hogy azt kívánod bar a 150 kg lenne rajtad. Es nem többek 70-80 kg-nal.
Gondoltam irsz érveket hogy miert retardált a világ férfi népességének 95%-a aki nehány honap kondi utan nem tudja kinyomni a 150-et.
Erre már válaszoltam pár sorral feljebb, rosszul fogalmaztam, hibáztam.

Az elejére pedig: azért azt bátran kijelenthetem, aki 80 kilóval nem bír el, az ne nagyon ugráljon előttem. Tapasztalatból mondom, volt már dolgom ilyen: "Hát én agyonverek mindenkit, semmi esélyed nincs" 70 kilós emberkével, akinek olyan karja volt mint nekem 3 ujjam. Fél percet nem bírt egyik sem.
.
:lol:
A fekvenyomás súlya, a testsúlya és a verekedés összefügg? :hmmm:
Nagy pofa általában nem egyenlő az erővel, ne csodálkozz rajta, hogy esélytelenek voltak. Aki egy mozdulattal elütne, mint a vonat, az ne aggódj nem szól egy szót se, csak üt egyet, és általában az a győztes, aki először üt. Az izomzat sem, egyenlő az erővel egy pontig. Vagy miért vannak a mutáns szkanderosok között hatvan kilós ágynehezékek, aki lenyomják a száz kilós esetenként szétcuccozott állatokat. Ez is egyszerű fizika, sebesség az egyik legfontosabb tényező verekedésben, másik az izomhasználat, nem a színtiszta erő, hiába van 50-es keze(és erős is), ha 25 km/h-val indítja az ütését csak karból, a másiknak 40-es az meg 35-el egész testből.
Rövid mma-s pályafutásom alatt megtanultam edzésen, hogy a nagy darab tud a legnagyobbat esni, és a legtöbb képzetlen még ütni sem tudott rendesen, pedig kidobó volt állítólag. Persze gyakorlással fejleszthető ez is. Ha nem tenné gallyra a derekam a sok csavarodás lehet még ma is nyomnám szerintem jó dolog, de így csak a zsákolás maradt.
Úgyhogy ajánlom kipróbálni, mielőtt meglep egy hatvan kilós gyerek, aki lehet fekve sem nyomott életében, és két ütéssel állkapcsot tör, mert akkor meg jön a lelki trauma, hogy legyőztek, és nem bírod feldolgozni, jönnek a szteroidok, meg ki tudja mi. Tízből a fele legalább ez miatt kezdi el a cuccozást. Kérdezz csak rá. :lol:
A kisebbet meg amúgy sem szép bántani, kivéve, ha elkerülhetetlen, és túl sokat ugrál. A mai gyerekek között meg egyenesen önveszélyes ütni bárkit is, hátha belehal.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. április 17., péntek 21:02

Becksy23 írta:Az elejére pedig: azért azt bátran kijelenthetem, aki 80 kilóval nem bír el, az ne nagyon ugráljon előttem. Tapasztalatból mondom, volt már dolgom ilyen: "Hát én agyonverek mindenkit, semmi esélyed nincs" 70 kilós emberkével, akinek olyan karja volt mint nekem 3 ujjam. Fél percet nem bírt egyik sem.
ja mert nyilván ezek a nagyszájú fazonok a mérce, én se vagyok nagy darab de volt már dolgom olyannal akinek 3x nagyobb karja volt, mint az enyém és nem sokra ment vele. osztakkormivan?
nem az számít, hogy mekkora vagy, mert a testépítéstől nem leszel jobb harcos, nem azért van.
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. április 17., péntek 20:54

kapor_89 írta: 1 év alatt a testsúlyod másfélszeresét kinyomod? Vagy te vagy Herkules egyik leszármazottja, vagy volt edzésmúltad előtte :D Amúgy az teljesen fain, ne viccelj!
]
Mondjuk inkább úgy, hogy sportoltam előtte, bár annak nem sok köze van a kondizáshoz (hosszútávfutás :mrgreen: ). Viszont nem tagadom, szerencsés vagyok, mert viszonylag hamar meglátszik az edzés. (bár a kajálás is hamar meglátszik :lol: )

heti 4-5 edzést csinálok, mellett meg futok, szóval egész héten edzek, mikor mit. (futás vagy kondi)

De köszi, ez jól esett. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Hawer
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2013. június 5., szerda 16:38
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, Jesé
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Hawer » 2015. április 17., péntek 20:51

Becksy23 írta:Ezt el lehet mondani a "16 éves hülyegyereknek", hogy ne szteroidban gondolkozzon.
Tőlem azt csinálnak amit akarnak. Nem szokásom kioktatni az embereket. Mint írtam nekem nem fáj. :mrgreen:

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2015. április 17., péntek 20:47

Remy írta:50 kilóval kezdtem, a héten a 90-be beletoltam 4-et. 65kg vagyok. Azért a 100 nem olyan egyszerű, szerintem. Tavaly nyár végén kezdtem az edzéseket.

Testsúlyomhoz képest szerintem nem tolom kis súlyokkal.
1 év alatt a testsúlyod másfélszeresét kinyomod? Vagy te vagy Herkules egyik leszármazottja, vagy volt edzésmúltad előtte :D Amúgy az teljesen fain, ne viccelj!
Realista24 írta:
Becksy23 írta: Tehát, aki nem nyomja ki a 100-at, az full retard. :agree:
Remélem azért a kondiba nem így kezeled az embereket. :)
:hmmm: Végülis igen. 100 kilóig nagyon gyorsan el lehet jutni (sőt, 150-ig is), az elején nagyon gyorsan lehet fejlődni. Addig meg nincs értelme a diétának, amíg nincs izomzat, eleve egy jó izomzattal sokkal könnyebb leadni a kilókat, de ez is le van írva a sárga kapszulában.
Szerintem állj le a szteroiddal, káros hatással van az agyadra.[/quote]



Könnyen lehet fekvenyomni nagy súlyokkal, de mi értelme van annak, amikor gyakorlat közbe mindened dolgozik, de a melled kapja az egyik legcsekélyebb terhelést? Soha sem értettem a kilókkal való dobálózást, mindig nézem azokat az egoista pöcsöket akik homorítanak a fekvenyomáshoz mint egy bohóc, majd csitcsatdirdur hangoskodással, pár székletürítéssel közben nyomnak párat a 150 kilóba, miközben a segítő épp fulladozik, hogy most ő is pihen, a gyakorlatot végző idióta meg tapogatja a mellét, mert úgy rábaszta a súlyt, hogy majdnem kettétört nyomás közben.. Így én is kinyomom a 150et, simán.

Sajnos ez már már népbetegség, és úgy veszem észre, bárhol járok is, minden köcsög 15 kg-s súllyal bicepszezik minimum, amikor azt se tudják mi a franc az a guggolás vagy a felhúzás. Persze a fekvenyomás az megy mindenkinek.. Múltkor Gildába: gyerek kezébe veszi a rudat, markolássza, markolássza, látszott rajta azt se tudja mivan. A bratyesz persze egyből szól neki, hogy gyerünk már, ne legyél béna, segítek kiemelni.. A gyerek majdnem összeszarta magát, a kezei úgy remegtek a tartástól mint ha -90 fokba csöppent volna, de nem, kell az a kibaszott 80 kg, segítünk, persze! Súly lemegy, hülyegyerek felülről fogja, majd picit elengedi, persze súly egyből pottyant a gyerekre. Az volt a szerencséjük, hogy pont voltak még mellettük, gyors lekapták róla. Igazából tudtam hogy ez lesz, előre láttam, direkt sasoltam is.. De mi ilyenkor a teendő? Semmi. Ha odamész leköpnek, leszarnak, és elküldenek anyádba hogy hagyá'má geci. Nembaj, addig csinálja mindenki, amíg a saját kárából nem tanul. Én is ilyen kis pöcsfej voltam.

ui.: amúgy értettem mit akartál ebből kihozni Becksy, de szerintem hagyjuk a konkrét súlyokat.. :)

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 20:44

Realista24 írta:Aha. Es mi köze ennek a 150 kg kinyomasahoz?
Mert kapásból be tudlak mutatni 10-15 srácnak akik meg sem közelítik, de ket olyat leszabnak neked hogy azt kívánod bar a 150 kg lenne rajtad. Es nem többek 70-80 kg-nal.
Gondoltam irsz érveket hogy miert retardált a világ férfi népességének 95%-a aki nehány honap kondi utan nem tudja kinyomni a 150-et.
Erre már válaszoltam pár sorral feljebb, rosszul fogalmaztam, hibáztam.

Az elejére pedig: azért azt bátran kijelenthetem, aki 80 kilóval nem bír el, az ne nagyon ugráljon előttem. Tapasztalatból mondom, volt már dolgom ilyen: "Hát én agyonverek mindenkit, semmi esélyed nincs" 70 kilós emberkével, akinek olyan karja volt mint nekem 3 ujjam. Fél percet nem bírt egyik sem.
Hawer írta:
Csak én nem látom az összefüggést? :Đ
Ezt el lehet mondani a "16 éves hülyegyereknek", hogy ne szteroidban gondolkozzon.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Hawer
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2013. június 5., szerda 16:38
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, Jesé
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Hawer » 2015. április 17., péntek 20:38

Becksy23 írta:
Hawer írta:Hát vannak furcsaságok... :mrgreen:

Szénhidrát bevitelnek ajánlani tudom a zabpehelylisztet.
A szteroidokról meg annyit, hogy nincs nélküle élsport. A munkát nem váltja ki ez sem. A divatmajmok azt hiszik hogy ezzel ki lehet váltani az edzést... Az hogy csöcsöd nő tőle meg nem áll fel az meg hülyeség. Ha van olyan kretén aki azt hiszi hogy kétezer forintért meg lehet venni ezeket az meg is érdemli a sorsát. Most az a divat hogy lemegy a 16 éves hülyegyerek a terembe és azzal kezdi hogy mit szedjek hogy nagy legyek... Sokat lehetne erről beszélni. Orvosilag nem bizonyították hogy milyen következményei vannak. Nem hobbigyúrósoknak való. Nekem nem fáj ha valaki szteroidokat használ és nem is ítélem el érte. Csak attól fog el a röhögés ha full fogalmatlan emberek tolják. Látod hogy tiszta víz a csávó, de mégis nagyon elégedett magával, mert 50-es karja van. :lol:

Nem olcsó sport az biztos. A szteroid használattal olcsóbbnak tűnik pedig rohadtul nem az. Minőségi izomtömeget csak minőségi tápanyagból építhetsz.


Fanatikusoknak kötelező: Testépítés Feketén Fehéren :workout:
Vannak normális kiegészítők, amiknek semmilyen kockázata nincs ha szeded őket. Kreatin, BCAA, L-Karnitin, vitaminok, fehérjeporok... Segítenek a fejlődésben, és az egészséget is javítják. Persze tudni kell melyik mire jó, mennyit kell szedni, mikor-mivel, de tényleg nagyon hasznosak. Viszont csak akkor érdemes ezeket megvenni, ha már legalább 2 hónapja edzésben vagy, és tudod hogy csinálni fogod, nem állsz le. Egy kezdőnek azt mondanám hogy az első hónapban szokjon rá az új (rendes) étrendre, a vitaminokat kezdje el szedni, tájékozodjon mi mire jó, kérjen segítséget, és a harmadik hónaptól jöhetnek a teljesítményfokozók.

Csak én nem látom az összefüggést? :Đ

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 17., péntek 20:35

Mondjuk ezt mi, retardaltak nem érthetjük.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 17., péntek 20:35

Hawer írta:Hát vannak furcsaságok... :mrgreen:

Szénhidrát bevitelnek ajánlani tudom a zabpehelylisztet.
A szteroidokról meg annyit, hogy nincs nélküle élsport. A munkát nem váltja ki ez sem. A divatmajmok azt hiszik hogy ezzel ki lehet váltani az edzést... Az hogy csöcsöd nő tőle meg nem áll fel az meg hülyeség. Ha van olyan kretén aki azt hiszi hogy kétezer forintért meg lehet venni ezeket az meg is érdemli a sorsát. Most az a divat hogy lemegy a 16 éves hülyegyerek a terembe és azzal kezdi hogy mit szedjek hogy nagy legyek... Sokat lehetne erről beszélni. Orvosilag nem bizonyították hogy milyen következményei vannak. Nem hobbigyúrósoknak való. Nekem nem fáj ha valaki szteroidokat használ és nem is ítélem el érte. Csak attól fog el a röhögés ha full fogalmatlan emberek tolják. Látod hogy tiszta víz a csávó, de mégis nagyon elégedett magával, mert 50-es karja van. :lol:

Nem olcsó sport az biztos. A szteroid használattal olcsóbbnak tűnik pedig rohadtul nem az. Minőségi izomtömeget csak minőségi tápanyagból építhetsz.


Fanatikusoknak kötelező: Testépítés Feketén Fehéren :workout:
Vannak normális kiegészítők, amiknek semmilyen kockázata nincs ha szeded őket. Kreatin, BCAA, L-Karnitin, vitaminok, fehérjeporok... Segítenek a fejlődésben, és az egészséget is javítják. Persze tudni kell melyik mire jó, mennyit kell szedni, mikor-mivel, de tényleg nagyon hasznosak. Viszont csak akkor érdemes ezeket megvenni, ha már legalább 2 hónapja edzésben vagy, és tudod hogy csinálni fogod, nem állsz le. Egy kezdőnek azt mondanám hogy az első hónapban szokjon rá az új (rendes) étrendre, a vitaminokat kezdje el szedni, tájékozodjon mi mire jó, kérjen segítséget, és a harmadik hónaptól jöhetnek a teljesítményfokozók.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. április 17., péntek 20:34

nmate írta:Férfiasság = izom is elég primitív megközelítés.
Egyébként meg attól, hogy valaki kinyomja százat, még a hiperpigmentáltak simán kést vernek az oldalába, és a söröskorsó is ugyanakkorát csattan a fején, mint bárkinek.
nem kell ahhoz se kés se üveg, hogy egy kétajtós izomkolosszust leüssön valaki. :)
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 17., péntek 20:32

Férfiasság = izom is elég primitív megközelítés.
Egyébként meg attól, hogy valaki kinyomja százat, még a hiperpigmentáltak simán kést vernek az oldalába, és a söröskorsó is ugyanakkorát csattan a fején, mint bárkinek.

szerk:
nem kell ahhoz se kés se üveg, hogy egy kétajtós izomkolosszust leüssön valaki. :)
Példának hoztam fel, nem akartam túlzottan kisarkítani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmate 2015. április 17., péntek 20:35-kor.

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. április 17., péntek 20:27

Becksy23 írta:
Realista24 írta:
Szerintem állj le a szteroiddal, káros hatással van az agyadra.
Köszi a javaslatot, de nem élek ilyen szerekkel.

Lehet hogy velem van a gond, hogy úgy képzelek el egy felnőtt férfit, hogy mondjuk elbírja az 50-60 kilós párját (neadjisten 70-75) ne roskadjon össze egy ilyen súly alatt, ne sírja el magát ha kap egy pofont. De nem, nem hiszem. A gond inkább az, hogy ez a valóság, ha kimegyek az utcára, minden tini ugyanúgy néz ki, semmi egyéniség, nagy részük az 50 kilós cementes zsákot 5 részletbe ha felvinné a harmadikra. És ezen semmit sem változtatnak később sem, a férfiasság legkissebb jele sem lelhető fel bennük. Elég csak arra gondolni mik történnek az utcákon: 3 nemnaponbarnult agyonver 1 nőt, mindenki csak nézi. Két húszonéves elver egy idősebb bácsikát, senki bele nem avatkozna.... Persze hogy nem, mert még az árnyékuktól is megijjednek.
Azért ez így durva.. Simán elbírtam az exemet.. és testalkatilag sincs velem gond, 188 / 90 körül vagyok... de ez van, a kezdés gyengébb volt, én fociztam és focizok, ettől kifolyólag meg simán lenyomtam már első alkalommal guggolásban és lábazásban azokat, akik több éve csinálják. Voltak gyakorlatok, ahol 1 hónap alatt csináltam azokkal a súlyokkal, amikkel a többiek, akik több éve. Bicepszben pl simán felfejlődtem, a fekvenyomás pont a gyengém, ahogy írtam.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 17., péntek 20:24

Aha. Es mi köze ennek a 150 kg kinyomasahoz?
Mert kapásból be tudlak mutatni 10-15 srácnak akik meg sem közelítik, de ket olyat leszabnak neked hogy azt kívánod bar a 150 kg lenne rajtad. Es nem többek 70-80 kg-nal.
Gondoltam irsz érveket hogy miert retardált a világ férfi népességének 95%-a aki nehány honap kondi utan nem tudja kinyomni a 150-et.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég