Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 22., szombat 13:35

Ez is egy kamu, hogy a Real drukkerek nem ismernek el senkit. Aki igyekszik objektív maradni, annál szerintem pl. Messi egy paraszthajszállal előrébb van összességében. Nincs szerintem Cé és közte szintkülönbség, de egy kicsivel mégis Messi jobb. Pedig nekem az egyik kedvencem a portugál.
Most abba nem megyek bele, hogy az egyéni elismerések mikor mennyire voltak jogosak, nem is erről szól a dolog.

gyűlöltem zidane-t, amikor verte a braziljaimat
Ne is mondd... 11 évesen néztem a döntőt és olyan gyűlölet volt bennem iránta, hogy nem igaz... :lol:

Aztán persze Madridban már megszerettem, meg mindentől függetlenül, amikor felfogtam aggyal pár év múlva, hogy mekkora tanár, akkor már örültem neki, hogy egyáltalán láthatom játszani (pl. ilyet Xavival kapcsolatban soha nem éreztem, és nem azért mert Barcás - egyszerűen nekem egy nagyon jó játékos és pont).


Pl. ugye 'Dinhot a Real-butításai ellenére is mindig elismertem, sőt szerettem (persze eleve külföldi válogatottak közül a braziloknak szorítok "ovis" korom óta). Meg képességei alapján Őt is a legnagyobbak közé sorolnám. Pedig Barcás korszakában volt a csúcson.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 22., szombat 13:23

10ből 9 semleges drukker azt mondaná, hogy Iniesta nem ér fel Zidanehoz. Szóval ne beszéljünk itt elfogultságról, inkább hanyagolni kéne a témát, mert 1-2 ember felől ennek már provokációs szaga van.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 22., szombat 13:22

F.C.B. írta:
Szerinted van szerintem nincs ez sem egy mérhető képesség.
A nyilvánvalót azért nem kell magyarázni. Xavi 26 éves volt, amikor Zidane visszavonult, így játszottak egy időben is, de akkoriban Xavi hol volt? Sehol... Zidane az utolsó évében is olyat alkotott a VB-n, amire Xavi soha az életben nem lesz képes.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 22., szombat 13:20

mondjuk azért igaza van, mert például a cr vs messi is abszolút attól függ, hogy ki kinek szurkol.
szerintem messi, szerintetek cr.
vannak kivételek, de nagyon nagy arányban a realosok szerint cr, szerintünk messi.

zidane is olyan nektek, mint mondjuk nekünk messi meg ronaldinho.
az alfa meg az omega. :)

összességében nem túl extra tudású iniesta
hát akkor a mai fociból senki sem túl extra tudású..

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 22., szombat 13:16

gyűlöltem zidane-t, amikor verte a braziljaimat, sosem volt a kedvencem, egyetlen egyszer üvöltöttem fel az esetében, amikor a leverkusen ellen bebaszta a 16-osról a pipába. real játékosként se volt nálam überkedvenc.
tehát én elég objektíven nézem ezt, és ígí sem kérdés, hogy zidane szintekkel van az unalmas, szürke, gépezetbe olvadó xavi felett, és az egy fokkal tehetségesebb, de szintén összességében nem túl extra tudású iniesta felett.
zidane-ról hány és hány pillanat van, megozdulás, ami emlékezetes marad, a két barcásról meg alig-alig néhány.
zidane legenda, a valaha volt egyik legjobb, xavi és iniesta pont a szürkeegérségük miatt fognak feledésbe merülni pár évtized múlva.
Kép
Kép
Kép

Avatar
F.C.B.
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 15:11
Kedvenc játékosaid: Maradona, Messi
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: F.C.B. » 2013. június 22., szombat 13:15

hehe írta:azért olyat ideírni, hogy zidane és xavi közt nincs különbség technikailag? :ozil: :lol:
Szerinted van szerintem nincs ez sem egy mérhető képesség. Mind a kettő tökéletes barátságban van a labdával eszméletlen megoldásokra képesek.... Számomra pont annyira eldöntetetlen mint ahogy Xavi és Iniesta közt sem tudnék különbséget tenni. D.Villa nyilatkozta egyszer hogy a Spanyol válogatott legtechnikásabb játékosa Xavi mindent tud a labdával korszakos zseni. Mi meg vitatkozhatunk ezen évekig miközben olyan emberek sem tudnak egyetérteni akik adott esetben a csapattársaik és test közelből látják őket. Még egy idézet ami a legjobban bizonyítja milyen meddő vitát folytatunk.... “Semmi kétség, Marcelo a legjobb védő a világon" – mondta Roberto Carlos. Szerintem meg nem. De biztos közületek IS akad olyan aki másként látja!? Ugyanakkor hogy szállhatnánk vitába egy R.Carlossal aki egy kicsikét azért többet tud erről a sportágról mint mi és talán közelebbről is látja..... Na részemről ennyi a "ki a jobb" témakörben lehet savazni mekkora fasz vagyok nem zavar de úgy sem tudunk közös nevezőre jutni meggyőzhetetlen vagyok ahogyan ti is de így van ez jól!!! :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. június 22., szombat 13:08

francois írta:az a legnagyobb baj ezekkel a rangsorolgatásokkal, h abszolut szubjektívek. felesleges győzködni egymást, mert egy reál szurkoló szemében soha nem lesz olyan jó egy barca játékos mint a sajátja (még akkor sem, ha 100 semleges közül 99 épp a barcásat látja jobbnak)

mosolyogtam itt pár hsz-en, de jol van ez igy :D
De figyelj, mi elismerjük, hogy Xavi jobb, mint Khedira. :mrgreen: De a Zizouhoz való hasonlítgatás nagyon erős.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 22., szombat 13:07

francois írta:az a legnagyobb baj ezekkel a rangsorolgatásokkal, h abszolut szubjektívek. felesleges győzködni egymást, mert egy reál szurkoló szemében soha nem lesz olyan jó egy barca játékos mint a sajátja (még akkor sem, ha 100 semleges közül 99 épp a barcásat látja jobbnak)

mosolyogtam itt pár hsz-en, de jol van ez igy :D
Ronaldinhot megnéztem volna a Realba,bármikor...úgyhogy a tézis meg is dőlt egyből...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. június 22., szombat 13:06

francois írta:mert egy reál szurkoló szemében soha nem lesz olyan jó egy barca játékos mint a sajátja (még akkor sem, ha 100 semleges közül 99 épp a barcásat látja jobbnak)
mondjuk azért ezen is lehet mosolyogni.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: francois » 2013. június 22., szombat 13:04

az a legnagyobb baj ezekkel a rangsorolgatásokkal, h abszolut szubjektívek. felesleges győzködni egymást, mert egy reál szurkoló szemében soha nem lesz olyan jó egy barca játékos mint a sajátja (még akkor sem, ha 100 semleges közül 99 épp a barcásat látja jobbnak)

mosolyogtam itt pár hsz-en, de jol van ez igy :D
Kép
Kép
Kép

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. június 22., szombat 12:54

nem technikailag nem nagyon tudnék különbséget tenni.
Akkor nem sokat láttad Zidanet...jelenleg nem nagyon akad olyan játékos aki technikailag eléri a szintjét...ugye itt elő lehet hozakodni Messivel, CR-el...jelenünk legjobbjaival...oké, erről lehet elmélkedni, azért ők nagyon pengék, ha valakinek akik a mai focin szocializálódtak egyik a legjobb abszolút érthető ...de ettől a Zidane XAvi összehasonlítástól a falnak megyek...fölösleges az összehasonlítás, annyira egyértelmű a francia előnye minden téren.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 22., szombat 12:47

'shutterisland írta:én iniestát szoktam mérni zidanehoz, és lehet, hogy nála is jönnek a szokásos "a kulacsát sem vihetné" meg "ha nem látod, hogy ég és föld, vak vagy" (persze ezek 3-4 röhögős szmájlival) gúnyolódások, de én ezt akkor is tartanám.

technikailag,játékintelligenciában, úgy en bloc futballtudásban én úgy látom, nem vallana szégyent egy összehasonlításban.

iniesta sincs sehol, túl szürke zidane-hoz képest.
és azért őket lehet hasonlítani, nem volt olyan rég, zidane nem 80 éves...
aki ezt nem látja, az ne foglalkozzon focival.
egyénileg biztos, hogy zidane a top a támadó kp-sok/irányítók közül.
Kép
Kép
Kép

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 22., szombat 12:39

én iniestát szoktam mérni zidanehoz, és lehet, hogy nála is jönnek a szokásos "a kulacsát sem vihetné" meg "ha nem látod, hogy ég és föld, vak vagy" (persze ezek 3-4 röhögős szmájlival) gúnyolódások, de én ezt akkor is tartanám.

technikailag,játékintelligenciában, úgy en bloc futballtudásban én úgy látom, nem vallana szégyent egy összehasonlításban.


Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 22., szombat 11:58

Sosem tudtam komolyan venni az ilyet aki olyanat rangsorol akiket nem is látott 90 percen át egy meccsen sem. Mert ebben a felsorolásban tuti van olyan neked (is)
Azért ezek a meccsek fenn vannak már a neten,meglehet nézni őket,és relative el lehet dönteni,hogy ki mennyire emelkedett ki az akkori mezőnyből...
És nem szabad összehasonlítani azokat az időket a maiakkal,mert teljesen más a foci....de egy egy mozdulat,csel,vagy gól,megmutatja hogy mitől volt egy Pele,Mario Kempes,Kocsis,Czibor,Best vagy Öcsi Bácsi az aki...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 22., szombat 11:54

F.C.B. írta:pl. mitől jobb Zidane mint Xavi H. ?
Semmivel, sőt, ki az a Zidane?



:x

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 22., szombat 11:53

azért olyat ideírni, hogy zidane és xavi közt nincs különbség technikailag? :ozil: :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. június 22., szombat 11:50

pl. mitől jobb Zidane mint Xavi H. ?
pártatlanok meg kb. 50-50%
Én sem akarok kötekedni, de komolytalan a két játékost összehasonlítani.
Az 50-50 meg azokra igaz kb., akik pár éve követik a focit. Az idősebb Barcás ismerőseim közül is legtöbben azt állítják, hogy Zidane más kávéház... Pedig Xavit aztán imádják egyébként.

Szóval az az 50-50 szerintem sántít.

De a mondandód abszolút úgy van. Semmi értelme ezeknek, más korok, más terhelés, más elvárások, más igények, más edzés, más hatások, felgyorsult világ, média, üzlet... És még lenne 100 szempont. Nem összemérhetőek.

Amúgy Ronaldo a valaha született legnagyobb játékos. :mrgreen:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
F.C.B.
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 15:11
Kedvenc játékosaid: Maradona, Messi
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: F.C.B. » 2013. június 22., szombat 11:18

TheodoriK írta:
Őrületesen nagy játékos volt.....a valaha élt legnagyobb.(pedig nem madridi és még is istenítem,holott én elvakult vagyok és a barcást lefelé,a madridit felfelé kerekítem vetik rám)

A 3 legnagyobb az én szememben:

Maradona,ronaldo,zidane.......aztán utána a többi csúcsklasszis: distefano,puskas,eusebio,charlton,best,pelé,cruyff,platini,beckenbauer,socrates and zico,vanbasten,gullit,ronaldinho and messi........
aztán a 3.vonal:
.......jó sokan.....mint CR,rummenigge,baggio,gmüller és a többi extra klasszis....
Na most vagy 80 éves vagy vagy hasraütés szerűen listázol... Talán Puskást és Di Stefanot vagy Pelét és Bestet is láttad játszani stbstb?
Sosem tudtam komolyan venni az ilyet aki olyanat rangsorol akiket nem is látott 90 percen át egy meccsen sem. Mert ebben a felsorolásban tuti van olyan neked (is)
Én 1998 óta nézem a focit 12 éves fejjel kezdtem de nem is rangsorolom, hogy Best, Law vagy Czibor netán Albert Flórián melyik klasszis kategóriába tartozott. Azért mert hiteltelen!
98 óta akiket én nekem szerencsém volt látni sok meccsen keresztül számomra a legjobb futballisták :
Ronaldo,Ronaldinho,Zidane,Figo,Rivaldo,Totti számomra utánuk jön Cr7 és Messi (most természetesen csak a támadókat veséztem ki... a maga posztján ugyanakkora klasszis volt számomra Roberto Carlos,Cafu,Nesta,Redondo stbstb... )
Kár ezen rágódni ! Abban is van igazság amit írsz de most meg kell védenem R.M.C.F.-t Én sem láttam "élőben" Puskást ,Kocsist, Varga Zolit vagy Pelét de elhiheted nagyobb durranások voltak (a saját idejükben) mint Totti vagy Nesta. Ez a kérdés (ki a legjobb) nagy részt szimpátia alapján rangsorolódik minden embernél. Nincs mértékegysége ezért összemérhetetlen pl. mitől jobb Zidane mint Xavi H. ? Elegánsabb?? igen sikeresebb ?? nem technikailag nem nagyon tudnék különbséget tenni. Ezek után marad a szimpátia a Madridistáknak Zidane Barcásoknak Xavi a pártatlanok meg kb. 50-50% na akkor most ki a legjobb játékos?? :) Nekem Pandur Pipa aki a Honvédba játszott vagy 30 éve nehezen tudnék nagyobb tehetséget elképzelni nála! Sajnos nem Hrutka Jani mentalitását örökölte............

Avatar
TheodoriK
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 17:59
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: TheodoriK » 2013. június 21., péntek 23:45

Őrületesen nagy játékos volt.....a valaha élt legnagyobb.(pedig nem madridi és még is istenítem,holott én elvakult vagyok és a barcást lefelé,a madridit felfelé kerekítem vetik rám)

A 3 legnagyobb az én szememben:

Maradona,ronaldo,zidane.......aztán utána a többi csúcsklasszis: distefano,puskas,eusebio,charlton,best,pelé,cruyff,platini,beckenbauer,socrates and zico,vanbasten,gullit,ronaldinho and messi........
aztán a 3.vonal:
.......jó sokan.....mint CR,rummenigge,baggio,gmüller és a többi extra klasszis....
Na most vagy 80 éves vagy vagy hasraütés szerűen listázol... Talán Puskást és Di Stefanot vagy Pelét és Bestet is láttad játszani stbstb?

Sosem tudtam komolyan venni az ilyet aki olyanat rangsorol akiket nem is látott 90 percen át egy meccsen sem. Mert ebben a felsorolásban tuti van olyan neked (is)

Én 1998 óta nézem a focit 12 éves fejjel kezdtem de nem is rangsorolom, hogy Best, Law vagy Czibor netán Albert Flórián melyik klasszis kategóriába tartozott. Azért mert hiteltelen!

98 óta akiket én nekem szerencsém volt látni sok meccsen keresztül számomra a legjobb futballisták :

Ronaldo,Ronaldinho,Zidane,Figo,Rivaldo,Totti számomra utánuk jön Cr7 és Messi (most természetesen csak a támadókat veséztem ki... a maga posztján ugyanakkora klasszis volt számomra Roberto Carlos,Cafu,Nesta,Redondo stbstb... )
HALA MADRID!
(1999-2013)

Kép
__C. Ronaldo____Benzema___Ricardo Kaka__

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 21., péntek 21:12

'shutterisland írta:na azért ez tőled meglepő, hogy messit a nagyok között emlegeted.
természetesen egyetértek. :mrgreen:

Miért lep meg? Mindig a legjobb tudásom szerint próbálom megítélni , vagy kialakítani a véleményemet.....max tévedek. :D de az ritka :lol: :lol: :lol:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 96 regisztrált és 0 vendég