Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. június 26., szerda 0:36

Remy írta:Szörnyszülöttek

Tod Browning leghíresebb alkotása a Lugosi Bélával felálló Dracula mellett. Az egész filmet sminkek, trükkök, és maszkok nélkül rendezte meg, ezáltal még nagyobb hatást ért el. A film egyszerre megindító, és félelemfelkeltő. Bővebben itt. 7/10
Köszi Remy, hogy beírtad, nemrég "megakartam venni", de teljesen kiment a fejemből, így most estére sikerült bepótolnom. Nekem jobban tetszett azért egy fokkal, az eddigi legrégibb film, amit láttam, ennek ellenére csak jót tudok róla mondani, 8/10. B-)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. június 25., kedd 21:14

Remy írta:Ridley Scott új filmje, aThe Counselor. Ha ezzel megbukik, akkor nyugdíjazhatja is magát az öreg. (többen már az Oscarról beszélnek...)
a szereplőgárda elég gyenge... Brad Pitt, Michael Fassbender, Cameron Diaz, Penélope Cruz, Javier Bardem.

forgatókönyvíró: Cormac McCarthy (Nem vénnek való vidék)
jól néz ki :D

Fassbender filmeket pótolnom kell, bár nem tudom mennyi minőségi van :D
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 25., kedd 21:05

Ridley Scott új filmje, aThe Counselor. Ha ezzel megbukik, akkor nyugdíjazhatja is magát az öreg. (többen már az Oscarról beszélnek...)
a szereplőgárda elég gyenge... Brad Pitt, Michael Fassbender, Cameron Diaz, Penélope Cruz, Javier Bardem.

forgatókönyvíró: Cormac McCarthy (Nem vénnek való vidék)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 25., kedd 12:12

Szörnyszülöttek

Tod Browning leghíresebb alkotása a Lugosi Bélával felálló Dracula mellett. Az egész filmet sminkek, trükkök, és maszkok nélkül rendezte meg, ezáltal még nagyobb hatást ért el. A film egyszerre megindító, és félelemfelkeltő. Bővebben itt. 7/10

Holnap World War Z B-) jókat mondanak róla.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 25., kedd 9:16

Haragban a világgal

Klasszikus, és erre a filmre tényleg érvényes ez a jelző. Elia Kazan a filmes kultúra egyik legnagyobb rendezőjeként van számon tartva, James Dean pedig hatalmas tehetség volt, igazi legenda vált belőle.

Elég egyedi hangulata van a filmnek, néha fájó technikai húzások vannak benne Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az autó felrobbanása a szakadékban, akár egy petárda..., de nem emiatt érzek kissé keserű szájízt. A szereplőket jobban ki lehetett volna emelni, pl. a csaj karaktere csak egyszerűen ott van, nem értettem, hogy mik a céljai, vágyai, gondolkodása stb.

A rendező egyik régi filmjét, az Édentől keletre c. filmet is újranézem nem sokára.

---------------------
Még a következő filmeket terveztem a napokban:
A sas
Odüsszeia
Az álom tudománya
A Lazarus-terv
"And my heart will leave you never."

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. június 24., hétfő 22:29

Igen, én írtam róla. Nekem nem volt valami nagy durranás összességében, de még mindig jobb mint A Kolónia című borzalom. :lol:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. június 24., hétfő 22:13

Valaki látta már a Szemfényvesztőket? :hmmm:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 24., hétfő 22:11

Scorsese listája 85 filmről, amit látnod kell.

Elég nagy részéről nem is hallottam.

Tádám: talán cart írt róla pár oldallal vissza.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmate 2013. június 24., hétfő 22:14-kor.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 23., vasárnap 0:12

Wonder Woman

Ezt most nézem, és hatalmas :lol: jó kis poénok vannak benne, + közelebb is hozza a Csodanőt az emberhez. Érdemes megnézni.

Viszont, a filmben lévő férfiak viszonyulása WW-hez.... hááát :mrgreen: Kíváncsi vagyok milyen színésznőt találnak majd a főszerepre, ha elkészül az élőszereplős. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 22., szombat 20:44

lui írta:
messideco írta:nmate, ne is mondd, a rendező A falu című agyfosával voltam így...
Nem kevered véletlenül a Hatodik érzékkel?
Én is furcsálltam, hogy Luc Bessonnál miért hozza fel a Falut :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lui
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:58
Kedvenc csapatod: barsza

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lui » 2013. június 22., szombat 20:41

messideco írta:nmate, ne is mondd, a rendező A falu című agyfosával voltam így...
Nem kevered véletlenül a Hatodik érzékkel?

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 22., szombat 20:11

Hát, ha van szabad két órád, és annyira befogadóképes az agyad, mint az enyém nem, akkor nyugodtan. Jó szórakozást hozzá! :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. június 22., szombat 20:07

messideco írta:nmate, ne is mondd, a rendező A falu című agyfosával voltam így...
Ezt a filmet annyit fikázod, hogy muszáj lenne végre megnéznem. :D

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 22., szombat 20:05

Szerintem is, DC>Marvel

nmate, ne is mondd, a rendező A falu című agyfosával voltam így...
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 22., szombat 19:58

Remy írta:Nálam a DC képregények előnyből indulnak a nagy versenytárs, Marvellal szemben, mert sokkal többet, és mélyebbet tudnak nyújtani.
Ez igaz, főleg Miller képregényei :mrgreen:

Én meg megbirkóztam az Ötödik elem c. "remekmű"-vel.
Ez a film sci-finek szar, önparódiának pedig iszonyat gyenge. Szóval nem tudom mit láttam, annyira nem tetszett, de nem unatkoztam alatta legalább. Többször nem nézem meg az hót ziher.

6/10

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. június 22., szombat 19:06

A nemrég linkelt JP 4 történet nem Trevorrow-é, hanem egy régebbi tervezet volt. Az már más kérdés,hogy az igaziba ezekből mit fognak megtartani.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 22., szombat 19:01

cart írta: Hú, a szikla is benne lesz a terminátorban? Nekem akkor biztos tetszeni fog a film :D
Hát úgy hírlik :D
Svárci leszerződött egy zombis filmre, úgyhogy a gépek és ragadozók után most zombi hentelésbe fog :D B-)

nmatenek :mrgreen:

Watchmen

Rendkívül hosszú, és lassú film, de mégis megéri minden percét a mű, mert Snyder fantasztikusan vitte a filmvászonra Alan Moore képregényét. A Watchmen egy 12 részes képregénysorozat, melyet Moore, Dave Gibbos rajzoló segítségével alkotott meg 1986-ban. A képregény magában hordozza a DC Comics igazi jellegzetességeit, amit szerencsére a film teljes mértékben átad, így már csak a saját ízlésvilágunk akadályozhat meg abban, hogy ne szeressük a filmet.

Amerika egy alternatív idősíkban, a 80-as években a 3. világháború küszöbén áll. A hősök tevékenységét egy törvény betiltatta, és száműzte őket a rivaldafényből. Rorschach az egyetlen, aki nem követte a törvényt, így folytatta a munkáját a bűnözés ellen. Egyszer azonban az egyik társát megölik, és Rorschach rájön, hogy ez még csak a kezdete egy óriási szörnyűségnek…

Nálam a DC képregények előnyből indulnak a nagy versenytárs, Marvellal szemben, mert sokkal többet, és mélyebbet tudnak nyújtani. A Watchmen vágatlan verziójánál ráadásul ez hatványozottan is igaz. Moore képregénye rendkívül összetett, és sok szálon futó. Nem mellesleg a Fekete Hajó meséit is megismerhetjük, ami egy történet a történetben. No, de ez miért is lehetséges? Miért tesznek egy képregény egy képregényfilmbe, ráadásul kalózosat, és miért szánnak rá ennyi időt? Nagyon egyszerű a helyzet, hiszen egy szuperhős filmben vagyunk, és a filmben lévő emberek a hősök között élnek/éltek, így nem feltétlenül lennének kíváncsiak egy újabb hősre.

Ezzel a Fekete hajó mesével elérték azt, hogy beleolvadjunk a történésekbe, és úgy kezeljük, mintha tényleg létezne az a világ. Snyder ráérzett a dologra, és egy meglepően jó képregényes világot tudott a filmvászonra vinni. És ezt látva már tudatosult bennem, hogy miért tartják sokan a Watchment minden idők legjobb képregényfilmjének, mert megvan benne minden ahhoz, hogy az legyen. Számomra viszont mégsem lett az. Hogy miért? Mert hiányzott belőle a katarzis, és így csak egy nagyszerű filmként tekintek rá, amit érdemes volt megtekinteni, de mégis maradt egy kis hiányérzet. Azonban ez legyen az én bajom, és a végeredményt mindenki döntse el maga. A potenciál ott van.

Visszatérve a látottakra, sajnos Snyder túlzásba vitte a kedvenc eszközét, a lassítást. Voltak részek, amikor szükség volt rá, és hatásos volt, de sajnos volt olyan is, amikor már felesleges, és erőltetett lett az adott jelenet. Viszont a CGI használat sokaknál kiverte a biztosítékot, mert egy 2009-ben kiadott filmnél sokkal, de sokkal többet kellett volna mutatni, de ezt mégsem venném hibának ennél a filmnél. Lehet, hogy kissé visszamaradott képet mutatott a technika, de pont ez miatt lett számomra képregényesebb az egész.

A film játékideje miatt a karakterek bemutatására is maradt idő, és egyikőjüket sem kellett elkapkodni. Sokszor hiba egy filmnél, ha nem bontják ki az egyes szereplőket, de itt szerencsére erre nem lehetett panasz. Mindenkiből annyit kapunk, hogy ne vessen fel kérdéseket a film után.

Snyder szerintem jó munkát végzett, és örülök, hogy ő kapta az Acélembert is. Képes nagy dolgokra, de képes a saját hibájába is beleesni. Reméljük, hogy utóbbi tulajdonságát a jövőben elhagyja. A Watchmen másik pozitívuma, hogy nem rest átlépni néhány határt, ami jelen esetben a brutalitást jelenti. Sokszor kapunk olyan képsorokat, amik miatt kijelenthető, hogy a film nem a kicsiknek szól. És én ennek örülök, mert komolyra vették. 8,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. június 22., szombat 13:23

Remy írta:Ugyebár jön a Terminator 5 is. Svárcival és elvileg The Rockkal a fedélzeten. A történet elvileg az 1940-es években játszódik majd és Sarah szülei lesznek előtérbe helyezve.
Hú, a szikla is benne lesz a terminátorban? Nekem akkor biztos tetszeni fog a film :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 22., szombat 13:14

Top Ten Brad Pitt Movie Characters (that aren't Tyler Durden!) Nálam Chad a legjobb. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 22., szombat 13:13

BLaZE írta:JP 4 történet

Úristen, mintha egy rossz piranha film storyja lenne...
Április 1?? :hmmm: neeeem, hisz június van.... DE akkor ez mi? :D IMDB 2.8 így elsőre :mrgreen:

Tudtam én, hogy nem kéne ezt erőltetni, de úgy látszik, hogy Hollywoodban nem tudnak leállni a felesleges folytatásokkal.

Ugyebár jön a Terminator 5 is. Svárcival és elvileg The Rockkal a fedélzeten. A történet elvileg az 1940-es években játszódik majd és Sarah szülei lesznek előtérbe helyezve. :/
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 74 regisztrált és 0 vendég