Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Jester » 2013. június 24., hétfő 11:00

shutter bameg, értsd már meg, hogy nem a Barca játékosokkal van gond. Egy kivétellel, mégpedig Xavi. Legalább is nekem az jön le, hogy a Madridisták 80%-ának vele van baja. Felőlem kezdhet helyette Thiago, vagy akármilyen Barca-s, csak Ő ne játszon. 2008-ban kellett, de már 2010-ben is lassította a játékot, de az még elment. De amit mára nyom, hát, had ne részletezzem, hogy mit csinálnék vele... :vivo: :mrgreen:

Írtad, hogy nélküle nem lett volna ennyire sikeres a válogatott. Ez sem feltétlen igaz. Szerintem sokkal fontosabb láncszem volt Casillas, a védelem meg Iniesta. Megéltek volna Xavi nélkül is, idén meg pláne.
Ha 2014-ben, a VB-n is stabil kezdő lesz én nem tudom mit csinálok... :mrgreen:
Mostanra már tényleg elég volt már belőle. Az ok, hogy nagy múltja van, de jövője már nemigen van. Csak foglalja a helyet Thiago elől, aki elmegy ha nem vigyáz a Barca vezetősége...mondjuk sok napja csönd van, szóval lehet, hogy csillapodtak a kedélyek.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2943
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. június 24., hétfő 10:52

M1Ö írta: csak nekem az Ő játékstílusa nem áll közel a szívemhez
Te meg azt értsd meg,hogy miatta lett ász a tiki-taki taktika ami hozott 2 eb-t és egy vb-t. Így bármennyire is szar, Xavi személye(nem játéka) miatt lett uralkodó csapat Európában a spanyol..pedig utálom én is :lol: Mert mindenhol vannak klasszis játékosok, bivaly kezdő 11 de a játékstílus ami számít,és az ellen klubszinten már megvan az ellenszer,de a válogatottaknak egyszerűen nincs idejük úgy összeszokni,hogy a védekezésük olyan szinten hatékony legyen,mint mondjuk a Bayerné volt idén..
Szerintem. :coffee:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2013. június 24., hétfő 10:35

Remy írta:Xavi igenis kellett. Akármennyire is fáj, nagyon fontos láncszem volt a gépezetben. És közel sem lettek volna ennyire sikeresek, ha nincs Xavi.
Szerintem meg simán lett volna ilyen hatékony egy Busquets-Xabi-Iniesta; Pedro-Villa-Torres hatos.
De kinek mi. :) Ezzel nem lehúzni akarom Xavit, csak nekem az Ő játékstílusa nem áll közel a szívemhez, az én csapatomban nem lenne ilyen felfogású játékos. Mert egyébként olyan mélységi passzokat tud tolni, hogy az hihetetlen, csak nekem már sok ez a "tökölés" amit lenyom.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 24., hétfő 10:30

M1Ö írta:
Írtad, hogy nélküle nem lett volna ennyire sikeres a válogatott. Ez sem feltétlen igaz. Szerintem sokkal fontosabb láncszem volt Casillas, a védelem meg Iniesta. Megéltek volna Xavi nélkül is, idén meg pláne.
Ha 2014-ben, a VB-n is stabil kezdő lesz én nem tudom mit csinálok... :mrgreen:
Xavi igenis kellett. Akármennyire is fáj, nagyon fontos láncszem volt a gépezetben. És közel sem lettek volna ennyire sikeresek, ha nincs Xavi.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2013. június 24., hétfő 10:23

'shutterisland írta:én elismerem, hogy nektek ezerszer nehezebb lenyelni a békát az állandó 6, de néha több barcás miatt is a kezdőben, és a barcás jellegű játékszisztéma okán, de azért sokan épp emiatt túlzásokba is képesek esni.
shutter bameg, értsd már meg, hogy nem a Barca játékosokkal van gond. Egy kivétellel, mégpedig Xavi. Legalább is nekem az jön le, hogy a Madridisták 80%-ának vele van baja. Felőlem kezdhet helyette Thiago, vagy akármilyen Barca-s, csak Ő ne játszon. 2008-ban kellett, de már 2010-ben is lassította a játékot, de az még elment. De amit mára nyom, hát, had ne részletezzem, hogy mit csinálnék vele... :vivo: :mrgreen:

Írtad, hogy nélküle nem lett volna ennyire sikeres a válogatott. Ez sem feltétlen igaz. Szerintem sokkal fontosabb láncszem volt Casillas, a védelem meg Iniesta. Megéltek volna Xavi nélkül is, idén meg pláne.
Ha 2014-ben, a VB-n is stabil kezdő lesz én nem tudom mit csinálok... :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 24., hétfő 1:12

Shutter azt várnád el, hogy hagyja a kapuig menni?
szerintem nem jött át a mondanivaló, amivel erre céloztam.
amennyire nekik is, úgy nekem is teljesen más a válogatott, mint a nagy rivális szerepkör a klubszezonban.
ahogy ők félre tudják ezt tenni, és így kimenni a pályára, úgy én is le tudok ülni a tévé elé, és mondjuk vinnyogni, mint egy nyest, mikor casillas megfogja cardozo tizijét, esetleg robben ziccerét, vagy mikor ramos beteszi lazába' azt a tizit.

én elismerem, hogy nektek ezerszer nehezebb lenyelni a békát az állandó 6, de néha több barcás miatt is a kezdőben, és a barcás jellegű játékszisztéma okán, de azért sokan épp emiatt túlzásokba is képesek esni.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. június 24., hétfő 1:03

Galacticos írta:
'shutterisland írta:egy klasszikuson meg ha úgy adódik, ramos simán felrúgja, mint cowboy a lószart.
és ez szerintem így van rendjén. a pályán nincs barátság.
Shutter azt várnád el, hogy hagyja a kapuig menni? Persze, hogy felrúgja, ezzel az erővel Iniestanak nem kellene cselezgetnie Ramos mellett, mert haverok... Mondjuk azért Piquének megmondhatnák, hogy megpróbálhatja elvenni a labdát Cétől, nem kell hagynia átverni magát folyamatosan :mrgreen:

Galacticos ahogy felhoztad a portugál-spanyol tizi párbajt, meg is néztem, megint megsajnáltam Cét. Ugye a portugáloknak drukkoltam, de amikor odaállt Ramos imádkoztam, hogy rúgja be és utána essenek csak ki :mrgreen:

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. június 24., hétfő 1:01

Amúgy én egy válogatottnak nem tudok úgy szurkolni,mint egy klubnak.Nem tudok fanatikusan leülni a tv elé,mint a Real meccseinél.Szimpatizálni visszont szoktam nemzetekkel,na ezek voltak a spanyolok....visszont az eb-n már valamiért nem tudtam velük azonosulni,és nagyon örültem volna egy portugál fricskának az elődöntőben.

Most ott tartok,hogy leszarom a válogatott team-eket.Nagyon talán Brazília az ami megmozgat valahol. :mrgreen:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6654
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. június 24., hétfő 0:56

'shutterisland írta:egy klasszikuson meg ha úgy adódik, ramos simán felrúgja, mint cowboy a lószart.
és ez szerintem így van rendjén. a pályán nincs barátság.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 24., hétfő 0:52

én át tudom értékelni, hogy a válogatott más tészta.

egyik meccsen mutatták félidőben a játékoskijárót, ramos meg iniesta bohóckodtak meg röhögcséltek ott együtt valamin, mint akik világi cimborák.

egy klasszikuson meg ha úgy adódik, ramos simán felrúgja, mint cowboy a lószart.

xavinak nekem még így is nehezemre esik tapsolni.
van egy olyan érzésem, hogy xavi nélkül az elmúlt 6 év valamivel látványosabb, de bőven trófeaszegényebb lett volna mind barca, mind válogatott szinten.
tudom, körömpasszkirály, meg simalábú, meg minden, de mégis.

féltem is szépen mind a két csapatot, mert papíron a busquets-cesc(thiago)-iniesta hármas, vagy melléjük az isco-silva duóból bármelyik is gyönyörűen néz ki, csak lehet, hogy bezárul egy időre a trófeabazár.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2013. június 24., hétfő 0:45

Galacticos írta:
ateeemadrid írta:nem, de azért egy válogatott csapat az más, szerintem.
más.
de nálam pl mindig a spanyolok voltak a kedvencek. azért mert most egy ilyen bizonyos szemszögből "sötét korszak van"( :mrgreen: ), attól nem fogok másnak szurkolni. közben meg amúgy is ez a sötét korszak hozott egy eb-vb-eb kombót amit még soha senki.ez a xavi vonal lecseng- mert ennek a szar gurigázásnak ő az alappilére- majd jönnek thiagoék jeséék és jobb élvezhetőbb lesz a játék, de az eredmények biztosra veszem hogy meg sem fogják ezt közelíteni.
jogos, végülis meglehet érteni, mindenesetre madridistaként én elég nehezen tudnám ezt viselni, akármilyen sikeres is a csapat.
de megfordítom a kérdésed. hogy nem lehet egy olyan válogatottnak szurkolni ahol ott van ramos?
konkrétan Neki és Xabinak köszönhető, hogy nem utálom, hanem szimplán nem szeretem az egész spanyol válogatottat. :D
most nem azért, és tényleg nem veszekedni akarok most, de ha ez nézhetetlen szar, akkor hogy jellemeznéd mondjuk a mourinho féle (főként idei) real madrid (az ancelottis korszakkal még várjunk) játékminőségét ?
ugyanúgy.
gondolom egy percig sem fordult meg a fejedben, hogy másnaptól norwich vagy freiburg szurkoló leszel, mert egy real madrid kontrázgat, meg vezetésnél mindenki ellen visszaáll, vagy mert sokszor egy nulla volt a középpálya.
nem CSAK a mutatott játék miatt nem szeretem őket, hanem mert tele van számomra ellenszenves játékosokkal, akik közül ráadásul sokan a legnagyobb riválisunknál játszanak.

most ha leigazolnánk Valdest, Piquét, Albát, Busquetset, Xavit meg mondjuk Pedrot, akkor lehet egy ideig nem néznék inkább Real meccset. tudom, hülyeség ez a hasonlat, csak próbálok rámutatni, hogy mire értettem.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6654
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. június 24., hétfő 0:44

'shutterisland írta:most nem azért, és tényleg nem veszekedni akarok most, de ha ez nézhetetlen szar, akkor hogy jellemeznéd mondjuk a mourinho féle (főként idei) real madrid (az ancelottis korszakkal még várjunk) játékminőségét ?
az is szar volt szinte egész évben. ezt szinte mindenki elismeri.
'shutterisland írta:na látod, még nekem is megy.
sőt, ott van egy arbeloa is, általában alonsoval.
full máshogy nézek rájuk, mikor azért a célért küzdenek, ami nekem is az érdekem.
na takarodj shutter. :lol: azt mert mondani hogy nem bírod ramos. a bayern elleni büntetője után nevetség tárgya lett, boldog-boldogtalan rajta nevetett erre egy eb elődöntőben ez a fasz ugyanúgy odaáll és beemeli a labdát a kapuba. :lol: hát ezt lehet nem bírni? :D
'shutterisland írta:full máshogy nézek rájuk, mikor azért a célért küzdenek, ami nekem is az érdekem.
ez igaz. de attól xavinak nekem még így is nehezemre esik tapsolni. :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 24., hétfő 0:40

most nem azért, és tényleg nem veszekedni akarok most, de ha ez nézhetetlen szar, akkor hogy jellemeznéd mondjuk a mourinho féle (főként idei) real madrid (az ancelottis korszakkal még várjunk) játékminőségét ?

gondolom egy percig sem fordult meg a fejedben, hogy másnaptól norwich vagy freiburg szurkoló leszel, mert egy real madrid kontrázgat, meg vezetésnél mindenki ellen visszaáll, vagy mert sokszor egy nulla volt a középpálya.

hogy nem lehet egy olyan válogatottnak szurkolni ahol ott van ramos?
na látod, még nekem is megy.
sőt, ott van egy arbeloa is, általában alonsoval.
full máshogy nézek rájuk, mikor azért a célért küzdenek, ami nekem is az érdekem. :)

nem hiszem, hogy van olyan spanyol ember a földön, aki iniesta góljánál a hollandok ellen elgondolkozott egy másodpercig is azon, hogy fújbarcás,szartilitoli.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6654
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. június 24., hétfő 0:38

ateeemadrid írta:nem, de azért egy válogatott csapat az más, szerintem.
más.
de nálam pl mindig a spanyolok voltak a kedvencek. azért mert most egy ilyen bizonyos szemszögből "sötét korszak van"( :mrgreen: ), attól nem fogok másnak szurkolni. közben meg amúgy is ez a sötét korszak hozott egy eb-vb-eb kombót amit még soha senki.ez a xavi vonal lecseng- mert ennek a szar gurigázásnak ő az alappilére- majd jönnek thiagoék jeséék és jobb élvezhetőbb lesz a játék, de az eredmények biztosra veszem hogy meg sem fogják ezt közelíteni.

de megfordítom a kérdésed. hogy nem lehet egy olyan válogatottnak szurkolni ahol ott van ramos? :mrgreen:

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2013. június 24., hétfő 0:35

Galacticos írta:
ateeemadrid írta:nem tudom egyébként, hogy ennek a spanyol válogatottnak hogy lehet drukkolni, feltéve hogy nem Barcás az illető.
ha egy az egyben azt játszanánk holnaptól mint a spanyol válogatott más csapatnak drukkolnál? kétlem. :)
nem, de azért egy válogatott csapat az más, szerintem.
egyébként ha 6-7 katalán alapkezdő lenne, akkor azért nehezemre esne real meccseket nézni. :mrgreen:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6654
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. június 24., hétfő 0:31

ateeemadrid írta:nem tudom egyébként, hogy ennek a spanyol válogatottnak hogy lehet drukkolni, feltéve hogy nem Barcás az illető.
ha egy az egyben azt játszanánk holnaptól mint a spanyol válogatott más csapatnak drukkolnál? kétlem. :)

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. június 24., hétfő 0:29

Hát én nehezen tudnám elképzelni arról a Del Bosque-ról, hogy hagyja, hogy beleszóljanak a kezdő tizenegyébe, aki képes volt dacból a hulla gyenge Torrest játszatni anno.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4465
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2013. június 24., hétfő 0:28

egyébként nem vagyok benne biztos, hogy majd az új thiago,isco,illarramendi féle tengellyel a spanyol válogatott majd csak megközelítőleg is ennyire fogja dominálni a világ futballját.
tény, de nem is lesz ilyen nézhetetlen szar a foci, arra mérget vennék. :)


nem tudom egyébként, hogy ennek a spanyol válogatottnak hogy lehet drukkolni, feltéve hogy nem Barcás az illető.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 24., hétfő 0:23

szerintem majd csak akkor kell elővenni vdb-t és xaviékat, hogy mi a pálya, ha megbukik a csapat.
az, hogy ha nem nyerik meg a 2014-es vébét, nyilván nem bukás, olyan nincs, hogy valaki eb-vb-eb-vb kombót nyerjen egymás után.
ha meg mégis van, akkor nincs miről beszélni.

egyébként nem vagyok benne biztos, hogy majd az új thiago,isco,illarramendi féle tengellyel a spanyol válogatott majd csak megközelítőleg is ennyire fogja dominálni a világ futballját.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 24., hétfő 0:01

eleve xavinak már nem is kellene kezdőnek lennie a válogatottban, nemhogy még ő rakja össze a csapatot
és igen, a bajszos sara ez, de azért xavi szerintem csak ne okoskodjon arról, hogy kit hova kell rakni
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég