Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. május 19., kedd 1:29

Relatos salvajes

5|10

Nem találtam benne semmi különlegeset. Teljesen átlagos film, ez a rövid történetes megoldás is már lefutott dolog. Egy minimális összefüggéssel is jobb lett volna, de így a Crash marad ebben a stílusban továbbra is a mérvadó. Külön-külön nézve a jelenetek nem magaslanak ki. Nagy színészi teljesítmények is elmaradnak, inkább a második felében akadt pár mozzanat, de nem több.
A történetek egyébként a morbid esetekre építenek, ami egyszerű fekete humor ez adja a film erejét, nem más. Nem kell többet bele látni, ha így nézem tetszett, mert átjöttek a poénok, erre adom nagyjából az összes pontom, de ebből minek két óra, legalábbis így? Aránytalanul hosszúak egymáshoz képest is a történetek. Az egyik tíz perc sincs, a másik majdnem fél óra, és érdektelenebb, mint a legrövidebb szkeccs. A film nem kritizál semmit (az első, és utolsó történetben főleg nem), nincs különleges mondanivalója, szórakoztatni próbál végig a maga módján. Az enyhe korrupciós fricska nem fogja át. A bosszú? Az is megbukik a másodikban. Nem jöttem rá mi a kohézió az egészben a tálaláson kívül.
Öt történet az elmezavarról című film sem tetszett, ott is ugyanez a rendszer volt, hasonló minőségben tálalva. Nem illik bele valahogy az én világomba ez, akkor legyenek inkább rövidfilmek külön, persze úgy nincs annyi pénz, meg jelölés.
Önmagában amúgy nem rosszak a történetek. Lenne benne lehetőség, ha nem is mindegyik állná meg a helyét önálló filmként. Ajánlásnak jó volt, magamtól biztos nem néztem volna meg. A másik film jobb lett volna, amit mutattál. :mrgreen: Aki bírja a fekete humort, annak biztos tetszeni fog ez is.


Pontszám módosítással kinek kell írni?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 18., hétfő 19:18

Na, zsír. Refn. Úgyis van még mit pótolni tőle. Nálam eddig a kör ajánlása, függetlenül attól, hogy milyen lesz a végeredmény, mert így legalább tuti biztos, hogy gazdagabb leszek egy Refn alkotással. :agree:

Pótlást elkezdtem. Jönnek is lefelé a filmek. Bocsi a késésért. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 17., vasárnap 23:07

Szopó, mert még ma jön :lol: Holnap sűrű napom lesz.

Refn filmet hozok, valamiért mindig találtam más filmet helyette, de most itt az ideje.
Bleeder
A második rendezése, anno a kritikusok imádták, a nézők nem voltak oda érte. A Pusher után inkább egy drámaibb darab, a középpontban nem a maffia kapcsolatok, hanem egy párkapcsolat van kivesézve. Emellett Refn ragyogóan mutatja be ezt a züllött világot amiben élünk, a saját szemszögéből. Kicsit öncélú rendező, szereti nem csak saját nézeteit, de a saját képmását is megjeleníteni a filmjeiben. Nézzétek, aztán lehet róla beszélni. Valószínű én is felelevenítem az emlékeket majd egy újrázással.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 17., vasárnap 22:22

Remélem holnap jön az új ajánlás :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 17., vasárnap 19:07

Ha nem gond, holnap jönnék a vámpíros cuccal. Holnap végre letudom a vizsgát. Utána szabad leszek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 17., vasárnap 16:22

na sajnos én csak a jövő hétvégétől fogok levegőt kapni, utána laza lesz. Szóval jövőhétvégén elkezdem pótolgatni, nem ígérem, hogy mindent hozok egyszerre, de lehető leghamarabb meg fogom nézni.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. május 17., vasárnap 16:15

Na, Calvary 7, Shadows 7,5, ertekelest irok az este folyaman csak vissza akarok olvasni, hogy miket irogattatok.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 17., vasárnap 1:39

soadroli írta:Eszeveszett mesék (Relatos salvajes)
Tegnap este néztem, és baromi jól szórakoztam rajta. Semmit nem tudtam a filmről, csak azt hogy spanyol. Nekem nagyon bejött ez, hogy 6 különböző sztorit látunk, bár én nem véltem felfedezni bennük összefüggést, ezért nem tűnt "igazi" filmnek, hanem 6 rövidfilmnek, ami egymást követ. A színészek nagyon jók voltak, főleg Ricardo Darín, őt már láthattuk a filmklubban asszem' 2x is (Szemekbe zárt titkok, meg a Kilenc királynő), a zenék is tetszettek. Ha jól vettem észre, egyre hosszabbak voltak a sztorik, de ez csak mellékes. Jó ajánlás, 8/10.
Örülök, hogy tetszett. Az általad említett Kilenc királynő nem a mi filmklubunkban volt, de első ránézésre korrekt filmről van szó. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 16., szombat 23:18

What we do in shadows

Érdekes megközelítése a vámpírlétnek, csak az a baj ez kb annyira vonz engem, mint Gáspár Laci magánélete. De próbáltam ezt félretenni és úgy nézni a filmet, bár sajnos eléggé untam már 40-50 perc környékén. Szerencsére nem túl hosszú.
A poénok bár bárgyúak és eléggé faviccek, azért néhol egész jól ülnek és passzolnak a filmbe. A dokumentarista jelleg is illik a filmhez, az frankó volt. A karakterek ugyan sablonosak, de hasonlóan a Calvaryhoz itt sem lehet ezt negatívumnak felróni.
Igazából jobbat nem tudok rá írni, minthogy egy érdekes és jó ajánlás volt, de maga film sajnos nem kimondottan tetszett, nem egy maradandó élmény számomra.

5/10


Izé...holnap estig van erre van határidő, csak szólok. Aki nem tudja valamiért hozni, legalább szóljon mint azt tettük páran a Calvarynál.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. május 16., szombat 12:24

Eszeveszett mesék (Relatos salvajes)
Tegnap este néztem, és baromi jól szórakoztam rajta. Semmit nem tudtam a filmről, csak azt hogy spanyol. Nekem nagyon bejött ez, hogy 6 különböző sztorit látunk, bár én nem véltem felfedezni bennük összefüggést, ezért nem tűnt "igazi" filmnek, hanem 6 rövidfilmnek, ami egymást követ. A színészek nagyon jók voltak, főleg Ricardo Darín, őt már láthattuk a filmklubban asszem' 2x is (Szemekbe zárt titkok, meg a Kilenc királynő), a zenék is tetszettek. Ha jól vettem észre, egyre hosszabbak voltak a sztorik, de ez csak mellékes. Jó ajánlás, 8/10.

Faust, megnézted már a Calvaryt? :D
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. május 14., csütörtök 23:43

Bibliothéque Pascal - 2010

Olyan semmilyen film volt. Magában a filmbeli "irodalmi bordélyházban", a prostikereskedelem témában, na meg az álom kivetülése dologban lenne rengeteg potenciál , de én valahogy úgy éreztem végig, hogy nem ez volt itt a hangsúlyos, hanem, hogy a rendező szabadjára engedje a fantáziáját, megvalósítsa a fétiseit, az operatőr pedig kiélhesse magát. Nekem ez így kissé öncélú volt és nem sült el valami jól.

5/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 13., szerda 13:22

Relatos salvajes

Jöjjön minden spojlerbe

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Gyűlölet. Szerintem ez áll a film középpontjában.

Abszolút nem sablonos a film, a szkeccsek külön is jól működnek, nem baj, hogy nem érnek össze, nem kell figyelni a fő szálra így.

Az is nagyon jó volt, hogy a szereplőknek gyakorlatilag nincs nevük, talán csak az első, repülőgépes jelenetben elmítik meg. A kedvencem az autós párbaj volt, éreztem, hogy nem lehet annak békés befejezése.

Egy-egy elemében hasonlít az Összeomlás c. film jutott eszembe, sok jelenetnél beugrott az említett film.

A humor nem vezérelem a filmben, az abszurditás esetleg az, ami mosolyt csal a nézők arcára, bár nekem inkább döbbenetet eredményezett.

Olvasom az origot, hogy Almadovár is közrejátszott a film készítésében, szerencsére, hogy a stílusjegyeit kevésbé hordozta az alkotás (vagy csak nem vagyok elég tájékozott a rendező filmjeiben)

Még tuti újrafogom nézni, egyenként is erős alkotások a szkeccsek. Könnyed szórakoztatást nyújt, annyira mélyed bele a történetekbe amennyire kell, aki jellemfejlődést akar látni az nézzen más filmet, tényleg annyi információt ad az alkotás amennyi akkor épp szükséges a nézőnek.

A színészek közül csak Darínt ismertem, tőle láttam már több filmet is, a latin-amerikai filmgyártás talán legismertebb színésze. Rosszat gyakorlatilag nem is tudok írni a filmről.


Nagyon kiemelkedő alkotás, ajánlásként tökéletes.

8/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 13., szerda 0:03

Sierra írta:Kövi kör mikor indul? :) Lehet vissza térek, ha megoldható.
Június 10. körül lesz vége a jelenleginek, amely nem is olyan rosszul pörög, így 1-2 héttel ezután szerintem nagy valószínűséggel, és természetesen várunk! :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 12., kedd 23:55

danianevem írta:Máté, nem elég beteg a film?! Na majd akkor legközelebb hozok Jodorowsky-féle okkultista LSD-víziókat, aztán szenvedhet a klub.
Szerintem nem volt elég mélyre hatoló. Nem úgy keltem fel, hogy bazmeg ez mi volt megyek hányni. Nekem az kell egy ilyen filmnél, ha lúd legyen kövér.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. május 12., kedd 23:54

Kövi kör mikor indul? :) Lehet vissza térek, ha megoldható.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 12., kedd 23:48

danianevem írta:Meg messideco értékeléseit nem számolja a függvény.
Köszi szépen, javítva! :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. május 12., kedd 18:35

Bibliotheque Pascal
Hát nem nagyon tudom hova tenni ezt én se. Az elején nagyon néztem, hogy most mi lesz ebből, aztán nagyjából felvettem az iramot. Nem láttam még hasonló magyar filmet (meg úgy bármilyen magyar filmmel hadilábon állok :lol: ), de inkább ilyeneket csináljanak mint ilyen Megdönteni Hajnal Tímeát meg hasonló baromságokat. Hát nagyon nem tudok róla mit írni, szerintem egyedi alkotás, jó ajánlás. Legyen egy 6/10. Ja és szerintem se volt annyira "magyaros".
Kép

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 12., kedd 16:17

Bibliotheque Pascal:

Máté, nem elég beteg a film?! Na majd akkor legközelebb hozok Jodorowsky-féle okkultista LSD-víziókat, aztán szenvedhet a klub. :lol: Meg én is, mert eddig 5 percnél nem bírtam tovább nézni. :lol:
Egyébként értem, mire akarsz kilyukadni, de szerintem már így is kaphatta rendesen a művészieskedő/beteg stb. jelzőket, meg nem hinném, hogy érdemes lett volna még továbbmennie a morbiditás terén. Utóbbi mondjuk már nagyon szubjektív.

más: ránéztem az állásra, eddig nagyjából arányosan megosztottak a vélemények, kb. ilyesmit vártam. Meg messideco értékeléseit nem számolja a függvény.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 12., kedd 6:34

Bibliotheque Pascal

magyar:

nem azt mondom, hogy rengeteg hasonló magyar filmet láttam, de valahogy mindegyiknek hasonló hangulata volt.. beteg, olyan furán nyomasztó, és kissé művészies, de valahogy mégis más, mint egy hasonló, de hollywood-i pl .
nem azt mondom, hogy ha ránézek erre a filmre, akkor egyből lejön, hogy magyar film, de valahogy az általam minőséginek vélt alkotásoknak hasonló volt eddig ez a hangulata. nem tudom, lehet, hogy tévedek, de nekem eddig ez jött le.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. május 12., kedd 4:06

nmate írta:
francois írta:szerintem sem. aki eddig nem nézte meg, ezután sem fogja
Faust még a Calvaryt is hozza pl :lol: Keddre megleszek.
Tövig nyelem a faszt én is mostanság, de holnap beiktatom. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég