Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 25., kedd 19:23

Ha Ancelottival is ilyen szezonunk lenne, én elégedett lennék
Köhöm?
BL-be akkor is jó csapat voltunk...ja nem.
Love football, hate antifa.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. június 25., kedd 19:16

realistahuni írta:De azért remélem nem nagyon fogja utánozni Fabiot. Az ilyen egygólos vezetésnél védőt hozunk be dolgot is el lehetne felejteni.
Ez csak egy megbélyegzés. Nekem az a 2007es szezon volt az egyik kedvencem. Tavasszal minden egyes meccsünket élveztem. Ott sok minden volt csak bekkelés nem. A játékosok akkor aztán igazán hajtottak, rengeteg meccset meg is fordítottak. Emlékszek volt egy meccs talán a Recreativo ellen, amikor R. Carlos utolsó percben lőtt gólja után a csapat olyan örömöt mutatott, amit ritkán látni. Úgy örültek egymásra ugrálva, mintha BLt nyertek volna. A lényeg, hogy akkor a játékosok csapatként hajtottak rendesen a pályán

Ha Ancelottival is ilyen szezonunk lenne, én elégedett lennék

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2013. június 25., kedd 19:04

Én ennek a csapatnak tudnék a legjobban örülni jövőre...:

Casillas
Carvajal/Arbeloa - Varane/Pepe - Ramos/Albiol - Marcelo/Nacho
Alonso/Gündogan/Casemiro
Kondogbia/Khedira
Bale/Isco - Modric/Özil - CR/Jesé
Benzema/Suarez/Morata

Carlo Ancelotti

Szerintetek?

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 25., kedd 19:03

Örülök Carlonak, azért nevesebb edzőkkel általában mindig nyertünk valamit, még Capelloval is. De azért remélem nem nagyon fogja utánozni Fabiot. Az ilyen egygólos vezetésnél védőt hozunk be dolgot is el lehetne felejteni. A játékunkra azért kiváncsi leszek, meg arra, hogy teljesítmény alapján dolgozik a kerettel, vagy kiskedvencek lesznek nála is. Ha Khedirával hosszabbítunk, vagy Kakát erőltetjük meg a sorozatban 5 meccsen flop Özilt a hatodikon is kezdőbe rakjuk akkor el is meszelte magát nálam a szivaros.
Love football, hate antifa.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. június 25., kedd 18:56

Cobra11 írta:vkp-ra én még Sahint is megnézném
Sahin nem VKP. Dortmundban sem azt játszott

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. június 25., kedd 18:39

Igen, Zidane-nal együtt szerintem remek párost alkotnak majd. Azt is megmerem kockáztatni hogy Zidane személyében megleltük az Ancelotti utáni csapat edzőjét.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. június 25., kedd 18:36

Ancelotti egy komoly edző, tekintélye van, kerüli a balhékat,taktikailag felkészült, tudja kezelni a legnagyobb sztárokat is, és e mellett még sikeres is. Pont ilyen edző kell a Real Madridba.

Nem lesz itt olaszos bunker foci, látszik az eddigi elképzeléseken h jó irányba gondolkodnak Zizuval közösen.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. június 25., kedd 18:33

Most h jött Isco már csak Bale és Suarez kell (di maría, khedira, kaká, callejon elmennek remélem), vkp-ra én még Sahint is megnézném, nem véletlenül volt a Bundesliga legjobb játékosa, véleményem szerint messze nem mutatta meg mit tud valójában.

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. június 25., kedd 18:29

Matt009 írta:A PSG-től való távozása meg nekem egy kurva nagy kérdőjel. Miért akarna egy felszálló ágban lévő csapatból eligazolni, amikor kezd összeállni a csapat a kezei alatt, és most jönne az aratás időszaka, amikor meg lehetne nyerni a francia címeket szépen sorban, és a BL-ben is komoly tényezők lehetnek...
Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott. Igazából reálisan nézve Madrid semmivel nem előnyösebb neki Párizsnál. Sőt talán jobb is, mert a PSG szinte már kész csapat, míg itt építkezni kell

Én is hasonló véleménnyel vagyok veled Ancelottival kapcsolatban. Én nagyobb esélyt adok annak, hogy a PSG jár jobban ezzel a váltással...de ne legyen igazam

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. június 25., kedd 18:24

Örülök, hogy végre van edzőnk, és bele lehet csapni az átigazolásokba. Bár azt nem tudom, mi lett azzal az adózási szemponttal, amiről egész eddig beszéltek?

Gündoganról, Iscóról és ha másért nem, a posztja miatt talán még Kondogbiáról is örömmel olvasok, de nekem el Shaarawy is bearanyozná a napomat. Igaz, a Milan hülye lesz őt eladni. A Suarez körül repkedő árak irreálisak, de legalább a megfelelő nevek forognak a köztudatban. Ez legalábbis bíztató.
A világ legerősebb támadósora fog Ancelotti rendelkezésére állni
Demagóg szemellenzős marhaság, ahogy azt a Marcától megszokhattuk.

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. június 25., kedd 18:20

a turelem meg mindig nem ereny a real szurkolok koreben..

miert temetjuk ancelottit mikor par oraja lett csak hivatalosan az edzonk? mi lenne ha kivarnank hogy mit tud csinalni egy ev alatt a klubbal? elore beleverni a csufot nagy badarsag

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. június 25., kedd 18:12

nmate írta:Matt te az utóbbi időben kurva vicces vagy. :mrgreen:
Matt009 írta:Ott lett volna a lehetőség, hogy újjáépítse a Chelseat, és egy olyan csapatot teremtsen,
Csak ott Ancelotti már egy olyan csapatot vett át, amit Abra igazolt össze és még ott voltak a kiégett Mourinho fiúk. Esélytelen volt egy év alatt.
2 éve volt. Az első év még pofásra is sikeredett, kupa + bajnoki cím. Csak hát a problémákat vagy nem látta, vagy Abra nem volt partner az új építkezés elkezdésében. Abrát ismerve az előbbit érzem az igaznak. Ráadásul ugyanaz a csapat BL-t nyert 1 évvel később... Az addig rendben, hogy szerencséjük is volt, de egy full kezdő edző összerántotta azt a társaságot, míg egy évvel korábban Ancelottinak ez az összerántás nem sikerült.

A PSG-től való távozása meg nekem egy kurva nagy kérdőjel. Miért akarna egy felszálló ágban lévő csapatból eligazolni, amikor kezd összeállni a csapat a kezei alatt, és most jönne az aratás időszaka, amikor meg lehetne nyerni a francia címeket szépen sorban, és a BL-ben is komoly tényezők lehetnek... 2x már nemet mondott a Realnak, miért pont most mond igent? Csak nem azért, mert a PSG vezetői nincsenek teljesen megelégedve vele, és jövőre mindenképpen hozzák Wengert? Jövőre pedig a Real kispadja foglalt lesz, ha az új edző akár 1 címet is nyer.

Vicces meg nem vagyok, csak a hsz-eimet szabadabb stílusban fogalmazom meg, és leírok olyan dolgokat, amiket eddig is gondoltam, csak óvatosabban fogalmaztam meg, vagy a viták elkerülése végett elhallgattam.

A fent leírt dolgok a véleményem Ancelottiról. Én leszek az első, aki be fogja vallani, hogy tévedett vele kapcsolatban, de számomra Ancelotti alkalmatlan. Nem fogom még egyszer leírni, hogy miért, az elmúlt 1 hónapban 2-3x leírtam. Amiket leírtam azok tények, és tendenciák, nem pedig ködös vélemények, és én általában egy tendencia megfigyelése alapján állítom fel a véleményemet egy edzőről, egy játékosról, és az alapján tudom megbecsülni, hogy mennyire lesz jó.
Félreértés ne essék. Ancelotti benne van mondjuk a legjobb 20 opcióban, akit én edzőnek el tudnék képzelni, de a legjobb 10ben az én szemléletem alapján már neccesen. Van rá esély, hogy Ancelottival jó csapatunk lesz, kielégítő játékkal. Csak én úgy vagyok az edzői poszttal, ahogy itt sokan a kkp poszttal. Nekem ide a LEGJOBB kell (vagy a legjobb 2-3 szóba jövő név egyike). Na most abban szerintem sokakkal egyetértünk, hogy a talján ebben a szűk keresztmetszetben nincs benne. Egy labdarúgócsapatban 11 játékos játszik. Ha egy poszton gyengébb képességű játékos van, attól még lehet az a csapat a világ legjobbja. De edzőből csak 1 szem van, és oda a legjobbak egyike kell.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. június 25., kedd 18:06

Xabi pozíciójából kifolyólag is megkövetelt h tudjon védekezni, Gündogan btb, nem okoz neki gondot, és Modric is gyors, odaér mindenhova, kellően agresszív is. Létszámból simán megoldják. Sokkal működőképesebbnek érzem ezt a középpályát mint egy Modric-fekavkp felállást.

Viszont én már hetek, hónapok óta amellett vagyok h Xabi szerepét le kell csökkenteni, a helyére mehet is Kondogbia, és máris nincs semmi gond a kp-s védekezéssel.

De Gündogan lehet csak jövőre jön, mivel Xabi nem lesz mellőzve, Khedirára is úgy néz ki számít Carlo, és akkor még Kondogbia, Modric, Casemiro. Sok lenne az ember, főleg ha 4-2-3-1 marad. És én arra is látom a nagyobb esélyt

---Kondogbia--Modric---
--------------Özil---------
--Isco------Karim---CR--
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 25., kedd 17:54

akkor helyesbítenék
ennek a 3 játékosnak nem a védekezés a fő erénye, sokkal inkább jeleskednek a játék szervezésében

szóval tudnak ők védekezni, de nem ilyenkor vesszük a legnagyobb hasznukat
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. június 25., kedd 17:53

Szerintem meg tökéletesen működhet. Gündogan amúgy is inkább btb, Modric is sokat segít védekezésben és Alonso is. Ők 3-an tökéletesen működhetnének középen... Egy a baj lenne velük szerintem: a magasságuk. Viszont én se vagyok oda azért, hogy Alonso még kezdő legyen, szóval miattam játszhatna ott már Kondogbia is. Illetve örülnék is neki, ha egy rombolni tudó, de nem ügyetlen vadállat venné át Alonso helyét* a csapatban.


*(hely nem= szerep)
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Fejo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:07
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Fejo » 2013. június 25., kedd 17:52

cart írta:Csakhogy Modric és Gündogan nem erre való, az ő feladatuk a játék szervezése lenne, nem az hogy más helyett futkossanak. Ők kreatív játékosok, mögéjük kell egy ember, aki nekik melózik, nem fordítva.
En is igy gondolom!
Kép

Avatar
niden6
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 22:35
Kedvenc játékosaid: Higuaín, Alonso, Varane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: niden6 » 2013. június 25., kedd 17:50

___Samy___ írta:szerintem sem lenne a xabi-gündogan-modric kp életképes, mindhárman arra valók, hogy elosszák a labdákat, nem arra, hogy megszerezzék
Xabi kivételével nagyjából igaz, amit írtál.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 25., kedd 17:43

Csakhogy Modric és Gündogan nem erre való, az ő feladatuk a játék szervezése lenne, nem az hogy más helyett futkossanak. Ők kreatív játékosok, mögéjük kell egy ember, aki nekik melózik, nem fordítva.
+1
szerintem sem lenne a xabi-gündogan-modric kp életképes, mindhárman arra valók, hogy elosszák a labdákat, nem arra, hogy megszerezzék
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 25., kedd 17:40

Nem vitatom Mou érdemeit, de ....
Én sose voltam oda érte,de ami tény az tény...de persze,kimondva-kimondatlanul,azért hozták,hogy megnyerje nekünk a BL-t...és ez bizony nem jött össze,még akkor sem,mikor alá lett rendelve minden ennek a célnak.

Ancelottitol nem várok első évében ilyesmit,de azt elvárom,hogy a csapaton látszódjon a szisztematikus fejlődés...ha ez nem lesz,nincs miről beszélni...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: pavel » 2013. június 25., kedd 17:33

morientes írta:
Mit veszíthetünk? Max. 16 között esünk ki a BL-ből. Sajnos Mou utolsó évéhez képest csak nyerhetünk!
Mouval a 4!között estünk ki,ami persze nem vigasztal senkit,de az igazsághoz hozzátartozik ez is... :hmmm:
Ezt tudom, de arra írtam mi lehet a visszalépés. Mert azért azt lássuk be, ez az elmúlt 9-10 hónap mindent mutatott csak azt nem, hogy mi milyen franya, verhetetlen, küzdő csapat vagyunk...
Nem vitatom Mou érdemeit, de ....
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég