Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Hegi
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. június 23., vasárnap 11:39
Kedvenc játékosaid: Dí Maria, Jesé, Van Nistelrooy
Kedvenc csapatod: Spanyol nemzet csapata

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Hegi » 2013. június 26., szerda 20:06

Ha hagyjuk a kontrafocit, akkor szerintem simán kihagyható Alonso, mert fáj nézni, hogy milyen lassú már az öreg, helyére Luka, és akkor mehet a bugi. :D Mondjuk ehhez tényleg kellene egy vadállat, aki ellátja akár egyedül is a védekezés nagy részét.

Bár, normális esetben, elég volna egy Kondogbia is oda, mert én a kezem ráteszem, hogy a következő szezonba mindenki élni-halni fog a pályán, és ha Carlo jól összehozza a csapatot, akkor csapatszinten le lesz védekezve minden, nem egy emberen fog múlni.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 26., szerda 19:46

a középpálya a felállástól függetlenül lehet masszív, de ahhoz az kell, hogy például coentrao labdavesztés esetén beljebb húzódjon kicsit a védelem elé, özil visszalépjen területet zárni és ronaldoék letámadják a labdás embert. minden csak felfogás kérdése, a tötyögés a 4-5-1-ben is azt eredményezné, hogy szétfutnak.
csak én már előre gondolkodtam, mert ehhez szerintem özil kevés lesz
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Gábe
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 18:26
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Zinedine Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gábe » 2013. június 26., szerda 19:34

Realfan1 írta:Én ennek a csapatnak tudnék a legjobban örülni jövőre...:

Casillas
Carvajal/Arbeloa - Varane/Pepe - Ramos/Albiol - Marcelo/Nacho
Alonso/Gündogan/Casemiro
Kondogbia/Khedira
Bale/Isco - Modric/Özil - CR/Jesé
Benzema/Suarez/Morata

Carlo Ancelotti

Szerintetek?
Ennek és is :cens: örülnék, aztán beszéld meg a srácokkal, mikor kinek van kedve padozni. Kb. Minden posztra van két klasszisunk. Egyébként tényleg :cens: jó keret, csak ez így nem működne. De a fifában hozható :)
kapusok: Casillas, López, Jesús
védők: Carvajal, Arbeloa, Varane, Pepe, Ramos, Albiol, Marcelo, Nacho
középpályások: Xabi Alonso, Illarramendi, Khedira, Casemiro, Modric, Özil, Isco
támadók: Ronaldo, Benzema, Jesé, Morata

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. június 26., szerda 19:02

Coentrao ideigazolása elején ki lett próbálva a középpályán is, meg néha a jobboson is. Utóbbi helyre most Carvajal lesz és remélem Arbeloa csak pados fog lenni egy idő után.
Viszont ha Carlo esetleg 4-3-3at szeretne, akkor én tuti bepróbálnék egy olyat, hogy:

Carvajal-----Ramos----Varane/Pepe----Marcelo
-----Modric------ide valaki-------Coentrao------
----Özil--------Benzinho----------CéRonaldo-----

vagy Coe-Marci fordítva? Bár Marci ált nem volt jó a kp-n, de én így 433ban megpróbálnám.
támadásoknál Marcelo menne fel és Coe visszazár, ha meg visszatámadnak (nem végződik lövéssel az akció vagy elveszik a lasztit) akkor is Coe menne vissza védekezni.

viszont ahogy írták is, sajnos 90%-ban nincsen szükség 433-ra.
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. június 26., szerda 18:49

a középpálya a felállástól függetlenül lehet masszív, de ahhoz az kell, hogy például coentrao labdavesztés esetén beljebb húzódjon kicsit a védelem elé, özil visszalépjen területet zárni és ronaldoék letámadják a labdás embert. minden csak felfogás kérdése, a tötyögés a 4-5-1-ben is azt eredményezné, hogy szétfutnak.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: cart » 2013. június 26., szerda 18:46

Sanszos, hogy ezzel fog kezdeni. A PSG-nél is hasonló volt a felállás, a jelenlegi Real játékosok is jól megfeleltethetőek az ott látott szerepköröknek. Egy szélső Lucas/DM, egy támadó középpályás a szélről indulva Özil/Pastore, egy szabadon mozgó játékos Lavezzi/Ronaldo, és egy csatár.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8196
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 26., szerda 18:39

hát nagyon remélem ez a felállás az eszébe sem jut, ez egy pontosan ugyanolyan tompa felállás lenne, mint annak idején pellegrininél volt, középpályán megint szana-szét leszünk szopatva
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. június 26., szerda 18:21

Ha tényleg ez a szélsők nélküli 2 tkp-s játékot akarja, akkor gond nélkül el fog férni Isco és Özil is a csapatban, mert egyik se szerencsétlen a szélen és mindegyik szeret ki is húzódni oda. Na meg CR is onnét indul, aki kaphatna teljesen kötetlen posztot a csúcsba meg Benya, aki képes megtartani vagy egyedül is megoldani. Ami aggasztó, hogy Khedira és Alonso van még mindig csak mögöttük, bár velük sem lehetetlen jó focit játszatni, de Modricnak helyet kell szorítani a kezdőben.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. június 26., szerda 18:05

ha már whoscored

Team Focus: How Might Real Madrid Line Up Under Carlo Ancelotti?

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. június 26., szerda 10:58

boomer írta:Ancelotti mennyire szeret rotálni? Mennyire igényli a mély keretet?
http://www.whoscored.com/Teams/304
A statisztika szerint elég sok játékost kipróbált a bajnokságban és a BL-ben is
31 játékost küldött összesen pályára a bajnokságban, ebből mondjuk 9-en ilyen 1-2 meccset kaptak, de a többiek játszottak rendesen.
25 játékos lépett pályára a BL-ben.

A Real is kb. ezeket a számokat hozta idén, persze van 1-2 hiba a statisztikában, de a tendencia látható. Érdekes megnézni a játékos értékelését is, vannak figyelemre méltó dolgok.

Avatar
boomer
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013. június 19., szerda 17:22
Kedvenc játékosaid: Varane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: boomer » 2013. június 26., szerda 10:44

...és (Coentrao) Carlo idején a középpályán űzné az ipart? Én személy szerint 25 milliós ajánlat felett elengedném. Bár még az is lehet, hogy beválik középpályán, amire 2 éve gondoltunk. Szerintem ha marad alapvetően padozni fog, de ki tudja. Ancelotti mennyire szeret rotálni? Mennyire igényli a mély keretet? Alapvetően persze minden edző igényli, ha lehetősége van rá, mert az csak előnyökkel járhat, de ki is használná?

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. június 25., kedd 21:32

AMYF írta:
Én csak azt remélem, hogy Coentrao maradni fog.
Én is remélem.

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. június 25., kedd 20:17

csak az a chelseas kitérője ne lett volna...

Nem örülök neki, de egy leépülő Chelsea volt a keze alatt.
ahhoz képest angol gólrekorddal lett bajnok. szóval a Chelsea-s időszaka is abszolút sikerstory volt, ott is csak a BL hiányzott, de országon belül sikeres volt. 100 lőtt gól felett zártak 09-10-ben (Drogba gólkirály, Lampard is 20 gól felett).
(di maría, khedira, kaká, callejon elmennek remélem)
- Di Maria nem fog elmenni, ha nem jön Bale és elég úgy néz ki, hogy nem jön.
- korábban volt róla szó, hogy Khedira érinthetetlen.
- Kaká viszont remélem lelép. 5-10 millióért akárki becsomagolna neki.

Én csak azt remélem, hogy Coentrao maradni fog.
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. június 25., kedd 20:00

játékosként mindent megnyert, klubedzőként is behúzott mindent, a madrid pedig nagyon jól fog kinézni neki az önéletrajzi könyvében, ott volt a psg felemelkedésénél és valószínűleg egy sikerkorszak nyitányán a madridnál :)

Avatar
boomer
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013. június 19., szerda 17:22
Kedvenc játékosaid: Varane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: boomer » 2013. június 25., kedd 19:38

Szerintem azért akart jönni, mert ő (nem pejoratív értelemben) régi vágású, presztízsre vágyó ember, nem egy pénzéhes huszonéves suhanc, aki csak a pénzt nézi. Persze itt sem keres rosszul (azt nem tudom Párizsban mennyit kapott), de a régi nagy tradicionális klubokat többre tartja, mint újgazdagékat.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 25., kedd 19:35

Szerintem erre egyértelmű a válasz. Aki pedig ne 2 hete szurkol egy csapatnak az tudja a választ. Tradició. Más szint egy PSG, Monaco, Man. City, mint egy Real, Barca, Manu...
Szerintem is......más egy madrid egy kész edzőnek,mint ezek a feljövő gazdag klubok.....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2031
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. június 25., kedd 19:28

Csak én úgy vagyok az edzői poszttal, ahogy itt sokan a kkp poszttal. Nekem ide a LEGJOBB kell (vagy a legjobb 2-3 szóba jövő név egyike). Na most abban szerintem sokakkal egyetértünk, hogy a talján ebben a szűk keresztmetszetben nincs benne.
Csak kíváncsiságból (és mindenféle támadás nélkül), kik ők? Mert komoly tapasztalat, tekintély, eredmények és mozdíthatóságot tekintve szerintem nem igen lehetett volna jelenleg jobb edzőt, embert találni! :hmmm:
(di maría, khedira, kaká, callejon elmennek remélem)
Khedira biztosan nem. :coffee:
A PSG-től való távozása meg nekem egy kurva nagy kérdőjel. Miért akarna egy felszálló ágban lévő csapatból eligazolni, amikor kezd összeállni a csapat a kezei alatt, és most jönne az aratás időszaka, amikor meg lehetne nyerni a francia címeket szépen sorban, és a BL-ben is komoly tényezők lehetnek...2x már nemet mondott a Realnak, miért pont most mond igent?
2006-ban Berlusconi nem engedte (+ Perez akivel az előszerződést kötötte, lemondott az elnökségről és választásokat kellett kiírni), 2009-ben pedig a Chelsea már jóval hamarabb lecsapott rá és a biztosra ment (szintén a madridi elnökválasztások előtt + Valdanoéknál ugye Wenger volt az előzetes favorit)! A PSG-ből való távozásának oka pedig egyrészt a Real Madrid hívása, ami még mindig nem egyenlő, egy kategória a PSG-vel; másrészt pedig a megromlott viszony Leonardoval (igazolások miatt) és a tulajdonossal, akik simán lecserélték volna Mourinhora és Wengerre is --> na itt ennél a pontnál decemberben döntött úgy, hogy távozik Párizsból!
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. június 25., kedd 19:26

realistahuni írta:Köhöm?
BL-be akkor is jó csapat voltunk...ja nem.
Ha már az első szezonjában nem nyeri meg a BLt, csak a bajnokságot akkor már rossz húzás az ide hozatala?
Szerintem erre egyértelmű a válasz. Aki pedig ne 2 hete szurkol egy csapatnak az tudja a választ. Tradició. Más szint egy PSG, Monaco, Man. City, mint egy Real, Barca, Manu...
Hát nem tudom. Lehet a PSGnél mégsem voltak vele annyira elégedettek vagy megromlott a viszony a vezetőséggel. Bár az is lehet, hogy nagy Real szurkoló
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Wertz 2013. június 25., kedd 19:29-kor.

gerzsoooo
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. május 14., kedd 17:18
Kedvenc játékosaid: Hierro, R. Carlos, Zizou
Kedvenc csapatod: régiek :)

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: gerzsoooo » 2013. június 25., kedd 19:24

Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott. Igazából reálisan nézve Madrid semmivel nem előnyösebb neki Párizsnál. Sőt talán jobb is, mert a PSG szinte már kész csapat, míg itt építkezni kell
Én is hasonló véleménnyel vagyok veled Ancelottival kapcsolatban. Én nagyobb esélyt adok annak, hogy a PSG jár jobban ezzel a váltással...de ne legyen igazam
Szerintem erre egyértelmű a válasz. Aki pedig ne 2 hete szurkol egy csapatnak az tudja a választ. Tradició. Más szint egy PSG, Monaco, Man. City, mint egy Real, Barca, Manu...

Középpályára és fel állásra kíváncsi leszek. Középen a középpályán óriási luk van. Casemiro egyenlőre csak lehetőség, Alonsoban inkább már csak fél-3negyed szezon van, Khedira szerintem jó játékos de csak csapat szintű védekezés mellett hasznos (mint a német válogatottban), és van Modric. Ide nagyon jó taktika és jó igazolások kellenének, de ha végre mindenk védekezik akkor Khedira meglepetést is hozhat (jó adag hibáját lehetne kompenzálni) és egy válogatottbeli jó teljesítményt hozhat. Igazából nekünk romboló kellene szerintem. Pogba, Capoue, Kondogbia.
433, 442 öszvérben lennénk a legerősebbek:

----------------------------------Alonso/illarramendi/Casemrio----------------------------------

------Pogba vagy Capoue/Kondogbia/Khedira---------------------------------------------------
---------------------------------------------------------Modric/Özil---------------------------------

------------Isco/ Di Maria----------------------------------------------C. Ronaldo/Jese----------
-----------------------------------Benzema/Morata/Rodrigo--------------------------------------

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. június 25., kedd 19:23

Ha Ancelottival is ilyen szezonunk lenne, én elégedett lennék
Köhöm?
BL-be akkor is jó csapat voltunk...ja nem.
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 74 regisztrált és 0 vendég