Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. június 2., kedd 13:54

idiocracy

az eddigi 3 db, 6 pontos értékelés korrekt, tőlem is ennyit kap. mivel sejtettem h milyen film lesz, vártam a megfelelő napot, a tegnapi ilyen volt, nem volt kedvem semmi komolyat nézni, uhogy pont jó volt. mély nyomot nem hagyott bennem, de "érdeklődéssel" néztem, mert nem szoktam ilyen típusú vígjátékokat nézni. egynek elment, volt pár jó poén, és ami a legfontosabb, kb 75 perc volt, ami pont elég.

6/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Raul7
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. április 24., péntek 13:16
Kedvenc játékosaid: Raul, Puskás, Guti, Modric, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Győri ETO, PSV Eindhoven

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raul7 » 2015. május 31., vasárnap 20:32

messideco írta:Majd valamikor biztos lesz jelentkezés, 8-a a jelenlegi határidő, majd utána 1-2 hétre rá :)

Akkor figyelgetem, köszönöm. :salute: :)
"Real buy these big players like Figo, Zidane and Ronaldo, but I think the best player in the world is Raul." (Sir Alex Ferguson)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 31., vasárnap 16:36

Majd valamikor biztos lesz jelentkezés, 8-a a jelenlegi határidő, majd utána 1-2 hétre rá :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Raul7
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. április 24., péntek 13:16
Kedvenc játékosaid: Raul, Puskás, Guti, Modric, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Győri ETO, PSV Eindhoven

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raul7 » 2015. május 31., vasárnap 16:05

hű ezt a topikot csak most találtam meg. :roll:
következő körre be lehet jelentkezni? :hmmm: :)
"Real buy these big players like Figo, Zidane and Ronaldo, but I think the best player in the world is Raul." (Sir Alex Ferguson)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 31., vasárnap 15:06

nyolcadika
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 31., vasárnap 14:55

van vmi final határidő? addigra hozom az uccsó 2 filmet
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 31., vasárnap 14:42

Vérveszteség

Refn most sem okozott csalódást. Bár iszonyú lassan vitte el a filmet a végkifejletig, de az utolsó 30 percben képes volt olyan szintű sokkoló és brutális végjátékot produkálni, ami megkoronázta az egész alkotást. Igazság szerint a lassúság ellenére is érdekes volt a film első szakasza, hiszen mind a 4 fő karakter saját storyja, illetve a közös pontok is előrébb vitték az alkotást. Számomra külön öröm volt a sok tékás jelenet, illetve a filmekről való beszélgetés.

Refn nagyon érzi, hogyan kell sokkolni a nézőt. Az elején még kevésbé, de egyre jobban hozta be az alkotásba a brutalitást. És, ami még megdöbbentőbbé tette, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy barátokról volt szó. 7,5/10

Jó ajánlás, és jó film. Ideje lenne már letudni a Pusher-t is...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 30., szombat 1:01

Örülök, hogy tetszett Santi, legalábbis tőled nagyon magas pontszámot kapott a film, ami pedig a vígjáték kategóriát illeti, az tényleg vicc, ha valaki annak veszi/vette (a portálokra gondolok), roppant kevés vígjátékot nézek, eszemben sem lenne ilyesmit ajánlani, ez pedig a másik. :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 29., péntek 12:25

Határidők, pontok.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 29., péntek 11:56

A Bleeder-re még nem ugye? :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 29., péntek 11:53

Mi a határidő?
Négy filmmel adós vagyok még, abból kettőt megnéztem, a harmadikat pedig elkezdtem már. De most nincs sok erőm írni, egy másik topik kifárasztott. Ha végignéztem a harmadikat, akkor majd írok mindháromról.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. május 29., péntek 11:51

Eszeveszett mesék (Relatos salvajes) - 2014
soadroli írta:"6 különböző sztorit látunk, bár én nem véltem felfedezni bennük összefüggést, ezért nem tűnt "igazi" filmnek, hanem 6 rövidfilmnek, ami egymást követ."
Még Anyaka is valami ilyesmit írt és nekem is ez az egyik bajom vele, mert ez így számomra nem egy igazi film. Ha összelettek volna fűzve valahogyan, akkor igen, de így nem.
Tudom, hogy ez egy ún. szkeccsfilm, de akkorsem szeretem, amikor nem függnek össze a történetek és nem áll össze egy filmmé az egész vagy legalább a végén nem futnak össze a szálak. Persze tudom ott az agresszió, mint kapocs és hogy van egy pont, amikor már csak egy apró szikra kell, hogy totál elkattanjon az ember, mind erről szól, de a történeti összefüggés nekem kell egy egészestés filmbe, mert ez így nekem bizony 6 külön rövidfilm, akkoris ha ugyanazt kérdéskört járja körül.

Ezért körülbelül úgy kell néznem, hogy külön-külön értékelem mind a 6 történetet, mint amikor rövidfilmet pontozok és a pontszámukat átlagolom, mert egész filmként nálam nem működik.

Másik dolog, hogy ez nem vígjáték, bár annak kategorizáltam előzetesen én is, ez bizony dráma, társadalomkritika és görbe tükör, ami szándékos eltúlzásokkal operál, és ez magában hordoz némi abszurd és fekete humort is, de attól még nem vígjáték. Ez egyébként nembaj, csak szerintem tévesen kategorizálják vígjátéknak a filmek (a port.hu konkrétan "Az év legőrültebb, fergeteges vígjátéká"-nak nevezi) és lehet, hogy csalódni fog, aki azt várja amikor beül rá a vagy otthon összeverődnek a film elé a haverokkal.

És most akkor a pozitívumok, mert vannak és szerencsére ebből van több. Például a 6 különálló rövidfilmnek előnye is van, mégpedig hogy a különböző élethelyzetek miatt legalább az egyiket mindenki a magáénak tudja érezni, így mindenkinek meglesz a "kedvence" a történetek közül. Talán a rendszerrel szembeni reménytelen harc, amire a munkád és a családod is (konkrétan az életed) rámehet vagy a súlyos szerelmi csalódás vagy a korrupt igazságszolgáltatás illetve, hogy a gazdagok mindent megúsznak történet lesz a legtöbb emberhez közel álló.
Ami egyébként a filmben megelevenedik az a mi fejünkben is biztosan sokszor megfordul, de aztán önkontrollt gyakorlunk, mert számolunk a következményekkel, itt viszont a szereplők megteszik, amit mi is legszívesebben megtennénk és furán hangzik, de jólesik ezt így látni, mert szórakoztató még akkoris, ha alapvetően szomorú történetek ezek (egyik-másik azért happyenddel zárul).

7,5/10
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Santi 2015. május 29., péntek 11:53-kor.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. május 26., kedd 22:17

Bleeder

6|10


Ez nem ült annyira, mint a Pusher széria, hiába ugyanazok a szereplők, és a légkör a filmben. Néha olyan érzésem volt, mint amikor a meccseken mennek a szuper lassítások, itt is ugyanabban a tempóban történnének a dolgok. Az átlagember kínlódása átjött, de valahogy a megvalósítása is átlag lett, vagy talán túl lett "áltagosítva". A legjobb pontjai számomra a filmnek a diszkós jelent volt, itt azt hittem beindul valami, de visszalassult, ezenkívül a vége, ami még Refn igazi énjét mutatja meg, amiben tényleg jó. A színészek közül Mikkelsen itt most szürke, ahogy a karaktere is, Buric viszont itt is nagyon jó.
Lehet az a probléma, hogy nem teljesen tudunk azonosulni a dán hétköznapokkal, mert egy Roncsfilm, vagy bármilyen más magyar 90-es évekbeli realisztikusabb ábrázolással dolgozó film közelebb áll hozzám.
Jó ajánlás volt, magamtól lehet nem nézem meg.

Körvégi összefoglalót szerintem nem írok, mert nem tudnék kiemelni nagyon rossz/jó ajánlást sem, mivel nem volt ilyen, ami a többitől kimagaslik. Volt sok jó egyedi ajánlás, amik tetszettek, ha a filmek annyira nem is voltak maradandóak, legalább annyi stílust volt, ahány ajánló, ami mindenképp jó dolog. :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 26., kedd 11:34

Eszeveszett mesék

Na, ez kellemes meglepetés volt. Valami ilyesmit vártam volna el a Hétköznapi vámpíroktól is, de míg itt működött szinte minden, addig ott nem igen akart összeállni a kép, legalábbis nálam. Beteges, abszurd, de végtelenül szórakoztató történetek voltak, amiken tényleg nevet az ember, de a poénok mögött mégis van valamiféle félelemeset beütés is. Igazából az összes kis rész tetszett, de talán a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kocsis 1v1 (és az első repülős) jött be a legjobban. A szememben ott csúcsosodott ki igazán az, amit a film szeretett volna bemutatni.

Az összképet tekintve azt nem mondom, hogy maradandó alkotás lesz, de egynek majdhogynem tökéletes. 1 filmmel kevesebb a watchlisten. :agree: 7/10

És most jöhet egy kis Refn. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 25., hétfő 12:15

Örülök neki srácok, szívesen legközelebb is. :smile: :salute:

Beírtam a módosításokat Anyaka, kétszer lehet most is mindenkinek, tegyetek úgy, ahogyan Máté is megjegyezte már. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. május 25., hétfő 12:01

Relatos salvajes

Ez jó móka volt :lol: Morbid és abszurd az egész, mintha egy agyhalott angol vígjátékot néznék (Meghökkentő mesék, nem tom ki ismeri). Az első három és az utolsó történet volt az igazi, a másik kettő nem volt egy szinten szerintem, vontatottak és kevésbé abszurdak voltak. De hiányérzetem van azért, kellett volna valami ami kiváló filmmé emeli. Nem tudom mi ez, mondjuk egy összekötő kapocs a részek között... de csak példát mondtam, nem biztos hogy jót tett volna neki. Viszont tényleg hiányzik valami. De amúgy rendben volt az egész, kellett egy ilyen film. Btw én is darabokban néztem, szerintem egy ilyen filmnél egyáltalán nem para. 7.5/10 "Pacsi az ajánlás miatt" lg.
totálisan egyetértek, egyik kedvenc ajánlásom a körből. köszi lg :agree:

8/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 25., hétfő 10:05

Relatos salvajes

Ez jó móka volt :lol: Morbid és abszurd az egész, mintha egy agyhalott angol vígjátékot néznék (Meghökkentő mesék, nem tom ki ismeri). Az első három és az utolsó történet volt az igazi, a másik kettő nem volt egy szinten szerintem, vontatottak és kevésbé abszurdak voltak. De hiányérzetem van azért, kellett volna valami ami kiváló filmmé emeli. Nem tudom mi ez, mondjuk egy összekötő kapocs a részek között... de csak példát mondtam, nem biztos hogy jót tett volna neki. Viszont tényleg hiányzik valami. De amúgy rendben volt az egész, kellett egy ilyen film. Btw én is darabokban néztem, szerintem egy ilyen filmnél egyáltalán nem para. 7.5/10 "Pacsi az ajánlás miatt" lg.

Idiocracy

Ja, lényeget látom észrevette mindenki: békategóriás amerikai minőségű kivitelezés egy jó alapötletre :lol: De az ilyen filmekhez kell az igazi "mutatom a fukkot" mentalitás, és a jó minőségű poénok. Nos, a néhol túlzottan bugyuta poénok miatt nem ül a téma, ezért képtelen a film így beolvasni az szar valóságshowkat, Mónika showkat és egyéb mocskokat néző embereknek. Innentől ha jóindulatú akarok lenni, akkor ráfogom, hogy önmaga paródiája a film, azért vannak a bugyuta poénok, csak ugye ezt leírtam, miért nem indokolt. Egyébként én sem tudtam, hogy ennyire ismert, pedig filmklubba lazító jelleggel amúgy jól jönnének ilyen filmek. 6/10


Más.
Aki akar módosítani írja csak be ide, lordgabi vagy én tuti észrevesszük, aztán bevéssük a táblázatba.
Én azt javaslom júni 8 legyen a határidő minden filmre innentől, de pl. lg filmjét ne akkor hozzuk már. Csak ha nagyon indokolt.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 25., hétfő 9:27

Idiocracy

Szintén ismertem. Nagyon szeretem a társadalomkritikákat, szóval szégyelltem volna, ha újként hat. :D Maga a koncepció zseniális. Egy remekül felépített görbetükör, de egyszerűen filmként nem az igazi. Ugyanez volt a bajom a God Bless America-val (nem tudom mennyire ismeritek) is, ott szintén volt egy ziccernek tűnő ötlet, ami aztán szépen unalomba fulladt. Judge itt érezhette ennek a veszélyét, ezért kicsit elindult a komolytalanabb dolgok felé, meg igyekezett kicsit hatásvadász dolgokkal fellendíteni a filmet. Inkább kevesebb, mint több sikerrel.

Ajánlásnak a témáját tekintve jó volt. 6/10
Nem teljesen egyedi a megvalósítása, még a rendezőnek is több "ugyanilyen" filmje van, így a munkáját nézve összességében nem tudta megalkotni a tökéletes művét ebből a témából/stílusból, valami mindig hiányzott az összképből.
A filmjeire igaz amit írsz, de sorozatban a Szilícium völggyel végül sikerült megtalálnia az aranyközéputat.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. május 25., hétfő 9:14

Nem is gondoltam, hogy olyan népszerű volt itthon, én csak 1-2 hónapja futottam bele teljesen véletlenül egy youtube videoblogger által. Mondjuk most nézem 94ezer imdb értékelés... hát akkor elnézést. :/
Amúgy ja, megvannak sajnos ennek is a tipikus amerikai vígjátékbetegségei, ha lehet így fogalmazni, viszont el lehet tekinteni talán, mert ugye egyrészt direkt ilyen (persze néha lehet túlerőlteti), másrészt meg ennek van komoly mondanivalója/társadalomkritikája/tanulsága ellentétben a tucatokkal.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. május 25., hétfő 1:37

Ezt a filmet egy időben elég jól nyomta a tv is nálunk. Nem lepődnék meg, ha többen látták volna.

Idiocracy

6|10

Jó vígjáték végig lehet rajta nevetni, közben a másik szemed sír, mert lassan teljesen igaz is, amit kritizál. (Lényegében mindent, az embereket, a médiát, a filmipart, a "rendszert".) Bemutatja azt, amikor eléri az embert azt a szintet, hogy a légzéshez szükséges minimális intelligencia is veszélybe kerül. Nagyjából ez a pozitívum, amit írni tudok róla, de ez lényeges része a filmnek. Kungfu-nál sokkal jobb. :Đ
Nem teljesen egyedi a megvalósítása, még a rendezőnek is több "ugyanilyen" filmje van, így a munkáját nézve összességében nem tudta megalkotni a tökéletes művét ebből a témából/stílusból, valami mindig hiányzott az összképből. Ennek az oka viszonylag egyszerű, sajnos megragadt a Beavis és Butt-Head-nél (amit amúgy nem szeretek, de a filmjei jobban bejönnek) már 20 éve. Nulla megújulás, emiatt mindenhol jön a sablon a munkájában, és egyre inkább ment át a minőségibb változatból, tömegtermékké, mint amikor egy gyenge sorozat rész jön a másik után. Ez is sajnos már ott a határon, nagyon kiemelendő része nincs is. Sosem tartottam nagy rendezőnek, de volt egy stílusa, ami kedvelhető valamilyen szinten, és kikapcsolja az agyadat egy délutáni mozizásra. A Hivatali Patkányok is még jobb film volt tőle.

A film jól indul azonban gyenge a lezárása, néha meg elmegy nagyon rossz irányba erőtlenebb poénokkal, és gagyi kivitelezéssel. Szórakozásra kiváló, könnyen emészthető darab, és még gondolkozni is lehet rajta utólag, bár túl sokat nem kell, hogy meglegyenek a párhuzamok a valósággal. Sőt még a magyar valósággal is.
Részletekbe nem megyek bele, mert akkor spoilerezni kellene végig, majd, ha írt róla mindenki. Jó lesz ez így körvonalakban.
Összesítve, rövid, könnyű, szórakoztató, de nem túl magas színvonalú megvalósítású film, több hiányossággal.
A pontszámomból levettem egy felet a népszerűsége miatt, ha mégsem lesz az, akkor majd módosítom, de úgyis gyorsan meglesznek a pontok a filmedre, sokak nagy örömére eggyel kevesebb határidő. :lol:




Módosítani meg szeretnék a Crossroads-nál: 5-re. Illetve Remy filmjénél 5.5-re. Had legyek én a leg :cens: ebben a körben a pontokkal. :lol:
Bleeder-t meg holnap hozom, aztán vége.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég