Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1449
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. május 29., péntek 15:55

palesz77 írta:
Verrattira ti miért láttok reális esélyt? Mert eddig Carlo miatt volt némi sansz rá - bár szerintem úgy se annyira -, most elment az öreg, mi oka lenne hozzátok igazolni? A PSG-nél jól építkeznek, évről évre erősödnek, rá akarják építeni ott a csapatot, pénzt nem belőle akarnak csinálni, ti most kezdtek Benítezzel egy kérdéses megújulásba.. Van valami reális érvetek amellett, hogy hozzátok megy még idén? Én komolyan nem tudok mondani egyet se azon kívül, hogy ti vagytok a Real, de ő meg mondta már, hogy a szíve klubja a Juve, szóval ez sem nyerő így..[/quote]

Én mondjuk az eddigi hírek alapján próbáltam felvázolni a jövő évi kezdőt...egyáltalán nem biztos, hogy végül ez lesz...csak ismerve Benitezt, meg az eddig pletykákat nagy rá a sansz, hogy teljesen új csapat épül...főleg ha CR is elmegy idén...ezért is írtam Verrattit, mert szerintem a CR bizniszbe be lesz vonva, már ha a PSG-be megy...ha az MU-ba, akkor meg gondolom Pogba lesz elhozva...de az is lehet, hogy mindenki marad ahol van...de nálam akkor is Verratti élvez prioritást...

gólvonal
Hozzászólások: 894
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. május 29., péntek 15:54

hunmadridista írta:-----------David De Gea--------
Danilo--Varane--Ramos--Marcelo
--------Verratti---Kroos---------
Sterling-----James-----Bale---
-------------Benzema-------------

Az eddigi hírek/pletykák szerint valószínűleg így fog kinézni a jövő évi kezdőnk...Verratti helyett lehet, hogy Pogba lesz, valamint Benzemában sem vagyok biztos, helyette lehet, hogy Agüero talán...a vezérbika meg Bale lesz a jövőben...
Lehet jobban is működne, mint a mostani csapat. Hogy miért? Mert ebben a támadórészlegben csak egy "nem kreatív" játékos van, az Bale. Sztem az idei csapat azért nem tudta kihozni magából a lehető legtöbbet, mert kevés kreatív játékos volt elöl. Gondolok CR-re és Bale-re, akik nem a kreativitásukról híresek. Így még nem is lett volna akkora baj, de ami végzetes csapást jelentette, az az, hogy Modric kiesett (és nem tudtuk pótólni pl. egy Verrattival), és Isco is "vesztett" a kreativitásából (kifáradt).

Kiváncsi vagyok, hogy Benítez fog-e használni tkp-t. Ha Bale megy, egy ilyen elképzlhető:
Modric-Kroos-Verratti
James-Benz-CR

De ha a walesi nem megy, akkor biztos kezdő lesz a James-Isco páros egyike.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 29., péntek 15:54

Nálam, és szerintem mindenkinél Carvajal az első. Ő volt itt, jól is játszott, persze a nyár majd sok mindent befolyásol, de ha egyformán jók lesznek akkor Carvajal lesz a befutó. Pozitívum, hogy szerintem egyikük sem lesz hisztis ribi ha nem kezd minden meccsen. Daniról tudok írni, Danilot még nem ismerem ilyen téren, de ő tipikusan az a játékos aki a csapatért tesz mindent amit csak lehet.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. május 29., péntek 15:49

hunmadridista írta:-----------David De Gea--------
Danilo--Varane--Ramos--Marcelo
--------Verratti---Kroos---------
Sterling-----James-----Bale---
-------------Benzema-------------

Az eddigi hírek/pletykák szerint valószínűleg így fog kinézni a jövő évi kezdőnk...Verratti helyett lehet, hogy Pogba lesz, valamint Benzemában sem vagyok biztos, helyette lehet, hogy Agüero talán...a vezérbika meg Bale lesz a jövőben...
Verrattira ti miért láttok reális esélyt? Mert eddig Carlo miatt volt némi sansz rá - bár szerintem úgy se annyira -, most elment az öreg, mi oka lenne hozzátok igazolni? A PSG-nél jól építkeznek, évről évre erősödnek, rá akarják építeni ott a csapatot, pénzt nem belőle akarnak csinálni, ti most kezdtek Benítezzel egy kérdéses megújulásba.. Van valami reális érvetek amellett, hogy hozzátok megy még idén? Én komolyan nem tudok mondani egyet se azon kívül, hogy ti vagytok a Real, de ő meg mondta már, hogy a szíve klubja a Juve, szóval ez sem nyerő így..

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2015. május 29., péntek 15:43

hunmadridista írta:-----------David De Gea--------
Danilo--Varane--Ramos--Marcelo
--------Verratti---Kroos---------
Sterling-----James-----Bale---
-------------Benzema-------------

Az eddigi hírek/pletykák szerint valószínűleg így fog kinézni a jövő évi kezdőnk...Verratti helyett lehet, hogy Pogba lesz, valamint Benzemában sem vagyok biztos, helyette lehet, hogy Agüero talán...a vezérbika meg Bale lesz a jövőben...
Carvajallal mivan? Nem te vagy az első akinél láttam, hogy egyből garantálja Danilo-nak a kezdő tagságot. Szerintem azért a posztért harc lesz majd, de nyilván nem a padra igazoltok több tízmillóért. Kicsit furcsán is néztem amikor megláttam anno a hivatalos hírt, hogy nálatok folytatja majd, hiszen úgy tudtam, hogy Dani jól teljesít.

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1449
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. május 29., péntek 15:14

-----------David De Gea--------
Danilo--Varane--Ramos--Marcelo
--------Verratti---Kroos---------
Sterling-----James-----Bale---
-------------Benzema-------------

Az eddigi hírek/pletykák szerint valószínűleg így fog kinézni a jövő évi kezdőnk...Verratti helyett lehet, hogy Pogba lesz, valamint Benzemában sem vagyok biztos, helyette lehet, hogy Agüero talán...a vezérbika meg Bale lesz a jövőben...

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 29., péntek 14:34

CS0ki írta:
Amúgy Karim szerintem egy szem csatár ként sem lenne annyira elveszve. A válogatottban is magára vállalja a gólokat.
Meg is látszik a francia válogatott eredményein...Kevés ő góllövőnek. Szerencsére James még a vártnál is gólérzékenyebbnek tűnik, CR-ben még gyengülve is meglesz a 40 gól szezononként, Bale sajnos maradni fog, de ilyen szar szezonja csak nem lesz többet, és akkor ő is alkalmas azért 20 fölötti gólra. Szóval meg van a kellő tűzerőnk Benzema visszafogottabb góltermelésével együtt is.

A sterlinges hírek meg remélem komolytalanok...Nagyon nem hiányzik nekünk.
azert azt is vedd figyelembe , h a francia valogatottnal, nincsenek jo tkp-k es szelsok akik jol tudnak tamogatni Benzemat. Nagyon keves hasznalhato labdat kap valogatott meccsen...a kp is inkabb deffenziv, mint sem mondhato tamado jellegunek. Nem veletlenul kapnak keves golt.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Mr. T
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. május 29., péntek 10:06

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: Mr. T » 2015. május 29., péntek 10:51

Üdv a fórumon mindenkinek .

Kb. két hete olvastam a hírt, miszerint a Schalke elvetette Jordy Clasie szerződtetését , Khedira miatt ( akkkor még úgy volt lehet oda megy , most már Juve ) .

Utánanéztem ennek a Jordi gyereknek és nem is rossz . Transfermarkton azt írják , hogy 7 m euró az ára , kétlábas , válogatott, kkp és vkp-ás. Kicsit hajaz szerintem Verrattira. Kb. olyan lenne a szitu , mintha mi vettük volna meg annó a Pescarától. Tudom holland bajnokság , de jól tolja.

Tudom nekünk csak akkor lesz jó , ha majd a Schalkétól vesszük meg 40 m euróért :mrgreen: .. mert így nem galaktikus persze ...

Avatar
Lanx
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 12:29
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: Lanx » 2015. május 29., péntek 10:34

CS0ki írta:
Amúgy Karim szerintem egy szem csatár ként sem lenne annyira elveszve. A válogatottban is magára vállalja a gólokat.
Meg is látszik a francia válogatott eredményein...Kevés ő góllövőnek. Szerencsére James még a vártnál is gólérzékenyebbnek tűnik, CR-ben még gyengülve is meglesz a 40 gól szezononként, Bale sajnos maradni fog, de ilyen szar szezonja csak nem lesz többet, és akkor ő is alkalmas azért 20 fölötti gólra. Szóval meg van a kellő tűzerőnk Benzema visszafogottabb góltermelésével együtt is.

A sterlinges hírek meg remélem komolytalanok...Nagyon nem hiányzik nekünk.
Meg kéne húzni, ami évről évre nyilvánvalóbb és CR-t feltolni egészen a kapu elé. Lehet, hogy a korral jár vagy a térde nem bírja de egyre kevesebb a csel, egyre direktebben csak a kapura támad. Az, hogy ennyire jól tud alkalmazkodni és karrieje során minden támadó pozícióban Top teljesítmény tud hozni egyértelműen a legjobbak közé repíti, hogy fair legyek Messivel egy szintre.

Itt egy beszédes statisztika:

http://www.goal.com/en/news/1717/editor ... ID=HP_BN_1

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 29., péntek 10:18

Amúgy Karim szerintem egy szem csatár ként sem lenne annyira elveszve. A válogatottban is magára vállalja a gólokat.
Meg is látszik a francia válogatott eredményein...Kevés ő góllövőnek. Szerencsére James még a vártnál is gólérzékenyebbnek tűnik, CR-ben még gyengülve is meglesz a 40 gól szezononként, Bale sajnos maradni fog, de ilyen szar szezonja csak nem lesz többet, és akkor ő is alkalmas azért 20 fölötti gólra. Szóval meg van a kellő tűzerőnk Benzema visszafogottabb góltermelésével együtt is.

A sterlinges hírek meg remélem komolytalanok...Nagyon nem hiányzik nekünk.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 29., péntek 10:07

Psg-nek nem kell a pénz, de meg lehetne szerezni. Csak Cét vagy Karimot kell beáldozni, előbbi esetében biztos, utóbbinál még úgy sem biztos, hogy belemennének. Na meg még az is kérdés, hogy mi lesz Pogbával.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. május 29., péntek 10:04

Realista24 írta:Az első igazolás akit akar (vagyis akit Pérez akar....) az DDG, és a hírek szerint Verrattit akarják nagyon, de erre nagyjából 5% az esély.
A PSG ennyire hajthatatlan? Mondjuk a pénzre nincs szükségük, és a jó középpályáss ritka, mint a fehér holló sajnos.
Merci Zizou!

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 29., péntek 9:41

Sterling hírek nélkül nem is lenne rossz a dolog...
Amúgy Karim szerintem egy szem csatár ként sem lenne annyira elveszve. A válogatottban is magára vállalja a gólokat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 29., péntek 9:31

Benítez a hírek szerint támadó csapatot akar építeni.

Egy dolog ami megijeszt, hogy nagyon nyomatják ezt a Sterling gyereket. De remélem hogy csak a szokásos angol összefüggések. Viszont, ha van alapja, akkor készüljön fel mindenki, hogy jövőre ezt fogjuk kapni: CR-Sterling-Bale, Karim kuka.

Az első igazolás akit akar (vagyis akit Pérez akar....) az DDG, és a hírek szerint Verrattit akarják nagyon, de erre nagyjából 5% az esély.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 29., péntek 8:41

Nem örülök a dolgok alakulásának. Továbbra is vallom, hogy talán egy kisebb átalakítás a keretben (Bale, Casilla out; mélyebb, minőségibb keret kialakítása) célravezetőbb lett volna, ez nagyjából egy kapuscserével és Bale leváltásával járt volna, illetve a "cserék" olyan átalakítása, akikkel működött volna a rotálás, minőséget képviselnek, és nem is kifejezetten megbélyegzett cserék...

Ehelyett egy teljesen új projektbe vágunk. Nem biztos, hogy ez előnyünkre válik, mert az, amerre tartottunk, az nagyon is kecsegtető volt, csak tökéletesre kellett volna fejleszteni.. Ezt kis változtatásokkal meg lehetett volna tenni, persze ehhez Pereznek is változnia kellett volna, nem csak Carlonak. És akkor jövőre mindenki számára megalapozottan mondhattuk volna, hogy mindent megtettünk, de Carlo valóban nem működik.. VAGY hatalmasat nyerünk, és tényleg világverők lehettünk volna.

De ez.. mindegy már.

Ehelyett lehet nulláról kezdeni. Ahogy olvasom, teljesen új, a keretre teljesen alkalmatlan taktikával, elképzelésekkel, koncepcióval. Így Perez sem fog változni, pedig beláthatná, hogy lassan kezd újra inkább ártani a csapatnak, mint használni. Nagyon jól kezdte a második éráját, de úgy gondolom tavaly elérte ő is, és félek, hogy ez a csapat is a csúcsát, csak nehogy későn vegyük észre az újabb lejtmenetet. Nem kellene hagyni, lehet ellene tenni. De erre továbbra sem elég az edzőcsere, ha tetszik, ha nem, Pereznek is változnia kellene. Normális igazolási koncepciót kell neki is kialakítani, nem pedig az aktuális kirakatbábúistenséget idehozni, hogy majd lesz valami.

Nem ismerem teljesen Benitezt, így nem akarok ítélkezni felette. Örülni nem örülök neki, de igazából keveseknek örülnék, max 1-2 edző lenne, akire azt mondom, hogy nem bánom a váltást. Így egyelőre egy nem túl vidám, és nem túl bizakodó várakozással várom a nyarat, és a következő szezont. Főleg az itt olvasottak alapján.

Benitez szigorúsága az talán, ami előnyünkre válhat. Ha valóban így lesz, és nem fogja érdekelni, hogy Bale 100 milla, és kibassza, vagy leteszi padra, ha kell.. Meglátjuk ebből mi valósul meg.

Viszont többektől olvastam, hogy a 4231-hez fog ragaszkodni (remélem rájuk cáfol!). Véleményem szerint a keretre teljesen alkalmatlan. Főleg, ha Bale marad. A BBC-t már 3 kp-s is alig bírta el, Modric kiválásával pedig egyáltalán nem.
4231 az alábbi játékosoknak egyáltalán nem fog előnyére válni szerintem: Marcelo, Modric, Kroos, CR, Benzema. 5 rendkívül fontos ember. Valószínű alapemberek lesznek, így a csapat fele. + ugye Bale, aki Bale.

Marcelo teljesen meg lesz kötve. Mivel a szélső előrébb fog helyezkedni, ezért majd Kroosnak kell biztosítani (ahogy tette azt Alonso), de hatalmas a különbség a két játékos közt. Alonso valóban ott érezte magát jól, viszont Kroos csak oda van téve. Így vagy Marci nem mehet úgy előre, vagy pedig Kroost gyilkoljuk meg teljesen.
Modric-Kroos páros pedig... Nekik kell kettőjükkel a kp-s védekezést megoldani. Már idén is megszakadt a kp a védekezés és támadásban, pedig hárman voltak, így kevesebb védekező, és kicsivel több támadó feladattal. Teljesen kioltjuk őket ezzel. Bale-től és Cr-től meg ne várjunk sok védekezést. A középső támadó fog egyedül visszalépni, és Benzema, de ő már nem annyira. Nem látom, hogy működne ez.
CR és Benz.. Most CR vagy szélen lesz, vagy egyedül elől, szerintem neki egyik sem fog használni. Benzema meg elől lesz egyedül szintén, de teljesen mást kell majd ott neki játszani, mint amiben igazán jó, amit idén illetve tavaly is játszott. Nem az a típus (CR sem), akinek jót tesz az, ha egyedül kell elől birkózni. Egy CR (kicsit beljebb húzódva) - Benz páros tökéletes lehetne elől, de az már 442, vagy 4312.

Szumma: én borzasztóan félek a 4231-től jelenleg. Vagy Beniteznek kell váltania, és remélem nem igazak az itt pedzegetettek, miszerint ragaszkodni fog hozzá. Vagy a keretet kell jelentősen átalakítani. De akkor már egy lényegesen kisebb átalakítással és Carlo megtartásával kellett volna operálni, nem így.

Sehogy sem látom jónak ezeket a lépéseket. Teljesen nulláról, új felfogású edzővel, aki vagy ráerőltet egy keretre alkalmatlan taktikát a csapatra, vagy pluszba még az egész keretet is átalakítjuk. Legjobb az lenne, ha Benitez idomulna inkább a csapathoz, nem tudom, megteszi-e.

Egyelőre baljós előérzetekkel várom a nyarat és a szezont. Nem igazán tudom elképzelni, hogy mi sül ki ebből. A bajom az, hogy a Carlo által elkezdett irány tetszett a legjobban (persze alapból Carlonak és Pereznek is tanulni kellett volna a hibákból és úgy alakítani, illetve használni a keretet, hogy tavasszal 3 kupára esélyesként meneteljünk, ezeket rengetegszer kitárgyalták/tuk itt már). Most az új edző vagy el fog térni ettől, vagy valahogy folytatja, de akkor ezt az olasszal is megtehettük volna. Ha Benitez esetleg folytatja, sőt jobbá teszi, akkor hajrá, de az itt olvasottak alapján nem sokan bíznak ebben.
Szóval beállok a pesszimisták soraiba és várom, és bízom benne, hogy meglepnek és pozitívan tudok csalódni. Persze előre ítélkezni badarság, amíg nem látjuk, hogy mit is akarnak, mit is csinálnak. De kicsit tartok a lehetséges jövőképtől.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RaúlRealMadrid
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:26
Kedvenc játékosaid: Raúl, Guti, Beckham, Cristiano Ronaldo "The Commander", Ramos, Kaká, Coentrao, Özil
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F. ; Ferencváros TC

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: RaúlRealMadrid » 2015. május 29., péntek 7:15

Hát nem tudom gyerekek. Én Ancelottitól is féltem egy picit, lévén, hogy olasz, meg védekező focit játszatott, meg kipenderítették a Chelsea-től is, de Benítez.. huhhúúú.. hát tőle még jobban, mint az olasztól. Az biztos, hogy ismeri a járást, lévén, hogy Madridban kezdte a munkásságát, de nekem alapból nem szimpi az amit a csapataival játszat. Ez a 4-2-3-1 valahogy nekem nem fekszik (igaz, Mou-val is azt játszottuk, nála sem tetszett). Főleg, ha 1 szem csatárként lesz egy Benzemánk.. Előre mindenképpen kéne valaki, de mi megint középpályát nézünk. Igaz, hogy nem egy életbiztosítás a középpályánk, de el kéne végre felejteni, van oda elég emberünk... Én a nyáron egy kapust és egy csatárt hoznék mindenképpen. Ezek után lehet tovább építkezni és nézelődni. De persze akárki akármit mond ennél a csapatnál, dönteni úgyis a Minden6ó - Pérez - fog... Ajj, most végre volt egy - az utóbbi éveket tekintve - egységes Madrid és megbontotta Pérez... Még a nagy Zsozénál sem voltunk ennyire egyben szerintem. Mindegy, a lényeg, hogy az edzőnk 99%, hogy Benítez lesz én meg szívbajt fogok kapni a meccseken, ha azt a focit játszatja, amit az eddigi csapatainál.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 29., péntek 6:41

Becksy23 írta:
gólvonal írta:Nem rosszabb edző Benítez, mint Carlo.
.... Azért na.... Repülni fog itt lár tévé/monitor Benitez-nek köszönhetően... Bár elsősorban csak a Liverpool-nál töltött munkásságát ismerem, de ott eléggé lejáratta magát, főleg az idiióta nyilatkozataival, Fergie, Wenger, Mourinho teljesen hülyére vették.
Mi is játszottunk azzal a szar pool -al nem?
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 29., péntek 6:16

Toky írta: Amikor a Juventus lekontrázott minket, akkor a két középső védő előtt Isco volt, aki elkódorgott, mert nem ez a posztja, Kroos, aki a kb. félpályánál feladta a futást, és kocogott, vagy sétált, illetve James, aki elfelejtett Marcelo mögött visszazárni. Így maradt hátul Carvajal és a két belső védő. Isconál jobb Modric ez tény. De a 4-2-3-1-ben Ronaldonak vagy még rosszabb esetben Kroosnak kéne visszazárni Marcelo helyére. És akkor ott tartunk, hogy nem csak Juventusék fognak szétkontrázni minket.
Egyszeru, le kell folytani Marcelo jatekat. Nagyon birom az eloretoreseit, de ha nincs aki tehermentesitene, akkor nincs ertelme a masik jatekost leamortizalni. Akkor inkabb valasszuk a kevesne rosszat...de ezt most Benitez fele taktikakba muszaj lesz megtenni.

Az pedig egyertelemu, h Isco inkabb kozepen egy tamado mogott tud ervenyesulni, mar ha van mogotte 2 jo vkp. Az nalunk nincs, viszont osszelehetett volna hozni, egy harmast moge akik tudnak tehermentesiteni Iscot es egymast is. A szel jatekot pedig meglehett volna oldani, Pogba es Modric kisse szelfele tolodassal es a ket szelsovedo felfutasaival.....ez Carlonal nagyon jol meglehetett volna oldani iden mert mar egyszer megcsinalta a Milannal(gyemantban), viszont ugy nezki Benitez jon, neki megvan a sajat koncepcioja, ahova Pogba mar nem fog beferni lesz ket kozepso kp...igy felesleges benne gondolkodni....en Kroost tolnam fel a csatar moge, ahogy anno a Bayernben(4-2-3-1) volt, es moge tennek ket kozepso kp-t, Modricot es meg vkit aki melyebben jatszik...De, hogy fogjak megoldani CR helyet, ha Benitez ragaszkodik az alap taktikajahoz? :hmmm:
Modric-?
Bale-Kroos-Isco
CR(Benzema) :hmmm:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: Toky » 2015. május 29., péntek 0:56

Dupla D írta:Álljunk már meg. Én nem mondtam, hogy 4-2-3-1-et akarok, csak abból kezdtem el gondolkodni, hogy többen írták, hogy esélyes jövőre ez a felállás,
Ok. De eddig ez nem derült ki, mert nem írtad le, és annyira érveltél és kitartottál mellette. :)
Dupla D írta:Meg még rajta kívül két középső védő, ha fel van tolva a védelem. Most se volt ez másképp. A Juve ott kontrázott le minket, ahol akart. Ha valaki előre táncol, akkor valakinek vissza kell zárnia a helyére.
Amikor a Juventus lekontrázott minket, akkor a két középső védő előtt Isco volt, aki elkódorgott, mert nem ez a posztja, Kroos, aki a kb. félpályánál feladta a futást, és kocogott, vagy sétált, illetve James, aki elfelejtett Marcelo mögött visszazárni. Így maradt hátul Carvajal és a két belső védő. Isconál jobb Modric ez tény. De a 4-2-3-1-ben Ronaldonak vagy még rosszabb esetben Kroosnak kéne visszazárni Marcelo helyére. És akkor ott tartunk, hogy nem csak Juventusék fognak szétkontrázni minket.
Dupla D írta:Játszottunk már 3 évig 4-2-3-1-et. Benzema ez időszak alatt hozta a legtöbb gólt, és a jó játékot. Nem hinném, hogy problémája lenne benne, ha változik a szerepe a mostanihoz képest, ha nem.
Én sem hiszem, hogy problémázna. Nem az a típus. A kérdés az, hogy mi jobb a csapatnak. Ha lekorlátozzuk, vagy szabadabb kezet kap. Mourinho 2. évében produkált jó játékot. Ekkor termelt csak kiemelkedően (30+ gól). Többi kb. annyi, mint most. Ráadásul előtte és utána évben sokan elküldték volna a játéka miatt (amennyire emlékszem rá). Ancelottinál volt több hosszabb fellángolása is. Nem egyszer olvadozott tőle a fórum, még a bírálói is csettintettek. De tegyük hozzá, hogy Mourinho alatt nem volt Bale. Di Maria volt. Mögötte meg a "deutsches gólpassz mesiter".
Dupla D írta:Ronaldo a bal szélen sokkal jobban játszott, mint valaha csatárban. Én emlékszem arra, amikor a meccsek 80%-án ő volt a meccs embere. Az utóbbi két évben egy kezemen meg tudom számolni hány olyan meccs volt, amikor tényleg sokat volt játékban és jól is játszott. Nálam nem kérdés, hogy abban a felállásban a legjobb.
Több területe volt, és fiatalabb volt. Lehet bármennyire jó, ha a teste már nem bírná sorozatban azt a terhelést. Valamint az sem mellékes, hogy akkor kontracsapat voltunk. Azaz főként arra építettünk. Ronaldonak ott volt helye, ugyanis kis helyen messze nem annyira hatékony. Ancelotti alatt az ellenfelet benyomtuk. Így Ronaldonak is nehezebb volt csillognia. Arról nem beszélve, hogy mennyit romlott a szabadrúgás kivitelezése.
Amúgy egyedüli csatárként - amit már szintén írtam - szerintem is halott ötlet. De az olasz alatt egyrészt nem volt egyedül, másrészt szabadabban játszott. Csak éppen helye nem igen volt.
Engem speciel nem igazán érdekel, hogy Ő lesz-e a meccs embere vagy sem. Nyerjünk. Csapatként. Nekem ez a fontos.
Dupla D írta:Ez érdekes, mert a Barca szerintem az idény második felében nagyon fasza focit produkált, emellett nagyon eredményeset is. Ha kellett birtokolták a labdát, de úgy kontráztak, mint mi a bajnok szezonunkban, pedig ott is csak két igazán gyors ember van. (Suárez se lassú, de Benzema is gyorsult az utóbbi időben, és nagyon érzi a gyors labdakihozatalokat.)
És ezzel mire is akarsz kilyukadni? Mert nekem nem esik le, bocs.
Dupla D írta:
Toky írta:Akkor is 4-3-3 volt, csak támadásnál Isco előrébb mehetett, Marcelo maradt hátrébb. Aztán ez lassan megváltozott. Modric kidőlésével meg még mélyebben játszott. És szerintem az sem baj, ha Isco nem lövöldöz annyi gólt. Azt úgyis megteszi más.
Az előbb még azt mondtad, hogy Isco a szél közelében a legjobb ahol van területe. Erre írtam, hogy szerintem ez nem igaz.
Lehet, késő van, és azért nem értem, szóval segíts ki, ha rosszul kapcsoltam.
Tehát az az érv amellett, hogy Isco jobban játszott előrébb, hogy több gólt rúgott?
Dupla D írta:Még egyszer mondom én abból indultam ki, hogy Benitez a 4-2-3-1 mellett teszi le a voksát. 4-3-3-ban Bale és Ronaldo ugyanúgy nem védekezett és a három középső középpályásnak kellett megoldani a védekezést. 4-2-3-1-ben ugyanúgy 3 középpályás lenne védekezésben, ha a két jómadár baszik rá mit csinálnak a többiek, mikor nincs nálunk a labda. De én még mindig bízok benne, hogy ez nem így lesz. :mrgreen:
Jóvanna, de ez eddig nem derült ki abból, amit írtál. :D
Amúgy nem ugyanaz. Csak gondolj bele a helyezkedésbe, vagy rajzold le (nem viccelek). Ahol a 2 középpályás van, ott két szélen nagyobb a lyuk. Ha kimegy Kroos/Modric a szélre védekezni, akkor Isconak/Jamesnak kellene visszalépni a helyére. Ami kb. a egy fél katasztrófa. Míg a 3 középpályás sokkal könnyebben tolódik, megőrizve a posztokat. (Hát még a 4.) És Isco már nagyon is jól védekezik a vonal mellett, de középen zónázásban finoman szólva sem jeleskedik.
Dupla D írta:4 évig játszottunk 4-2-3-1-et Ronaldoval, 3 évet Ronaldoval, Özillel, Di Mariával, Alonsoval és Khedirával. Közülük ugye nem védekezett Ronaldo és Özil sem. Most lenne egy hasonló felállásunk Ronaldoval, Bale-lel, Jamessal/Iscoval, Modric-csal és Kroos-szal, amiből Ronaldo nem fog védekezni, Bale-t meg rá kell venni, ha itt akar maradni.
Hogy jött ki a 4? Szerintem csak Moutinho érában játszott abban a csapat. Pellegrini és Ancelotti még/már mást játszattak.
Bale-t meg lehet próbálni rávenni, de az nem jelenti azt, hogy fog is. Bár az utolsó pár meccsen látszott rajta, hogy védekezni akarna, csak éppen semmit nem értünk vele.
Dupla D írta:A walesi bárd a hírek alapján jövőre is biztos kezdő, úgyhogy sajnos muszáj számolni vele a kezdőben. És ne mondjátok már, hogy 4-3-3-ban jobb, mint 4-2-3-1-ben lenne, ahol kapna középről még egy játszótársat, és nem kéne mindig beívelgetnie a labdát, vagy kifutnia vele az alapvonalon túlra.
Bale-nek terület kell. És azt spanyol honban nem igen fog találni. Ancelotti hátrébb rendelte a 4-4-2-ben, de ott használhatatlan volt, mert nem volt jó a kombinatív játékban, és a védekezése is pocsék. Szóval kaphat játszótársat, de attól még nem tanul meg "játszani". Másrészről Modric az, akivel leginkább össze tud játszani. 4-2-3-1-ben Modricnak hátrább kell maradnia, mind 4-3-3-ben, mert ha felmegy, nincs aki visszazár. Így pont hogy nem kap, hanem elveszít egy (az egyetlen?) játszótársat.

Nézd, értem én (most már), hogy Te nem ragaszkodsz a 4-2-3-1-hez, de szerintem, és ahogy olvastam, mások szerint sem lenne ez jó a csapatnak. Bár én messze vagyok attól, hogy egy fikarcnyit is konyítsak a focihoz, de szerintem Ancelotti 4-4-2/4-3-3-a pont az a felállás volt, amire a csapat a legalkalmasabb, ha mindenki egészséges, és ahol a játékosok a legtöbbet adhatják/ahol a legjobb helyük van. Kivétel ugye Bale. Neki csak Manchesterben lenne jó helye. -.-
Az persze igaz, hogy Isconak és Jamesnak nem ártana gyakorolni a kontrákat. Csak ugye úgy nehéz a csapatban a játékot állandósítani, és azokhoz új elemeket beemelni, ha egyik évről a másikra a játék alapját képező középpályás hármasból eladnak 2 embert, nem pótolják őket megfelelően, aztán a harmadik meg kidől az év legfontosabb szakaszában egy fél évre. Meg a kontrázáshoz kell az erőnlét is. A hírek és látottak szerint meg pont az nem volt. :-/

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. május 29., péntek 0:28

wZoLee7 írta:Ha már együtt lennének a pályán akkor CR csatárba, Bale meg szélen...
De eddig is így játszottak, mármint két szélső + csatár, csak Ronaldo több szabadságot kapott, Benzema meg hol visszalépett, hol elöl volt. Na mindegy, igazából én sem értek igazán ezekhez a dolgokhoz, tv-ből tanultam a focit. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 80 regisztrált és 0 vendég