Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. június 16., kedd 15:35

Faust, Victor, Santi? :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. június 16., kedd 14:35

Evés, ivás, pótvizsgák. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 16., kedd 12:28

Jó a buli.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. június 10., szerda 17:05

Én is írnék, ideje volt :)

Bleeder

Bírom a hosszú snitteket pedig én, gyakran kelti a feszültséget bennem, de sajnos ebben az alkotásban nem működött. Számomra is semleges karakterek voltak, a feszültség nem fogott meg, bár a terhes nő pasija sokszor kiakasztott. Mikkelsen karaktere meg egyszerűen nyomorék volt, hihetetlenül sokoldalú a színész, rengeteg karaktert el tud játszani.

Az ajánlás mindenképp örvendetes, nem minden nap néz az ember önszántából Refn-filmet, eléggé rétegfilmek, ha lehet annak nevezni :)

5/10

(elnézést a késésért)
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 10., szerda 14:37

Mint mondtam elég megosztott rendező és öncélú sokszor. Nem hinném hogy túltolt amúgy. Fear X annyira gyenge lett, hogy utána alig tudta összeszedni a pénzt a Pusher 2-re, semmi támogatást nem kapott szinte. Aztán a széria befejeztével visszatért a jó útra, de továbbra is egy vékony réteg ismeri csak el. Kivéve a Drive, persze.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. június 10., szerda 14:29

bleeder

én rr77-el értek egyet, teljesen koncepciótlan az egész film. ráadásul csigalassúságú a "story" és baromi unalmas. megy benne egy 2-3 szereplős minimáldrámai vonal (a csaj, a palija, meg a csaj tesója), meg mikkelsen totálisan unalmas bénázása. engem remyvel ellentétben nem lehet levenni annyival a lábamról, hogy tíz percig tart egy snitt egy videotékában, ahogy egy fickó felsorolja 200 rendező nevét... refn egyike a legtúltoltabb rendezőknek, vagy csak egyszerűen nem "nekem" készíti a filmjeit. pedig sokszor vevő vagyok a hasonló vonalra, de ezt inkább elfelejtem.

5/10

végeztem, köszi a kört, egyet módosítok,

bibliot. pascal 7-ről 6.5-re
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. június 10., szerda 14:05

Vérveszteség (Bleeder) - 1999

Nemtudok mit írni, mert ez megint a már egyszer említett sorhoz csatlakozik nálam, úgy érzem soha nem leszek barátságban ezzel a műfajjal/stílussal, pedig nagyon szeretnék, de nem megy, unottan néztem végig. :/
Egy dologra azért kiváncsi lennék a film kapcsán, hogy vajon van-e valami különösebb oka annak, hogy minden főszereplőnek L-el kezdődik a neve? Lehet jelentéktelen dolog, de lehet egy szimbólum vagy utalás valamire, nemtudom, ezért érdekelne.

4/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 8., hétfő 21:14

Akkor toljuk ki egy héttel a határidőt.


06.15

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. június 8., hétfő 21:07

bazzeg nem kiléptem a böngészőből, mikor már a háromnegyedét beírtam annak amit akartam, nem volt vmi sok, de na :D gg :agree:

Hülyék paradicsoma
Fura egy film volt, 1-2 jó poénnal. Luke Wilsonnal nincs bajom, az Elhagyott szobát pl szeretem is tőlem vele nem volt bajom itt se. De amúgy a film nem igazán tetszett, viszont jó ajánlás, nem mindennapi vígjáték. Mondjuk én nagyon keveset nézek. 6/10

Bleeder
Ez elég nyomasztó darab volt. Elkapott a hangulata már az elején, néha Drive feelinget éreztem, bár lehet csak beleképzeltem a rendező miatt. A vége azért dob rajta egy kicsit, komoly volt nagyon. 7,5/10
Kép

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. június 8., hétfő 19:01

Kettőt lehet maximum módosítani, aki szeretne élni vele, és még nem tette meg, az nyugodtan beírhatja ide, a táblázat.
ugyan még két film hátra van (az egyiket majdnem megnéztem már, csak félbe kellett hagyni), de én módosítanék:
Bibliotheque Pascal 7,5 --> 6,5
What we do in the shadows 6,5 --> 7,5
:roll:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. június 8., hétfő 18:53

Kettőt lehet maximum módosítani, aki szeretne élni vele, és még nem tette meg, az nyugodtan beírhatja ide, a táblázat.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. június 8., hétfő 11:57

Hülyék paradicsoma

Már rég láttam, de sajnos idő hiányában nem tudom újranézni. :(

Jól felépített film, az alapgondolat, és a kivitelezés is megfelelő, ugyanakkor egyszerre tud vicces is és komoly/megdöbbentő is lenni :)

Jó ajánlás, mindenképp :D

7/10

A bleedert is hozom ma, asszem.
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. június 8., hétfő 10:54

bakker kiment a fejemből, egy filmem van még, ma vagy honlap hozom, sorry :-(
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 8., hétfő 9:41

Hülyék paradicsoma

Nem mondom azt, hogy rossz film, mert egyáltalán nem az. Inkább olyan semmilyen, legfőképpen a kivitelezés miatt. Maga az alapkoncepció tetszetős, a történet elgondolkodtató, és akár órákat is lehetne róla beszélni. Azonban ez a túl bugyuta, paródia szerű kivitelezés nem igazán jött be. Bár a játékidő rövidsége a film előnyére is vált. Igazából a témáról egy társaságban jól el lehetne beszélgetni, de önmagában a film egy tipikus rtl klubra való alkotás. 5,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. június 6., szombat 20:45

Nálam ebből jövőhét lesz, de szerencsére mind2 elmaradásom 1,5 órás csak, szóval sztem már hétfő-kedd körül meg is lesz.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 6., szombat 18:44

What We Do in the Shadows

Kellemes mozi volt. Nagyon bejött a stílusa, ez az áldokumentumfilm, tömör groteszk az egész, és nagyon jól csinálták. A hozzá szerkesztett fekete-abszurd-beteg humor még dobott rajta. Egyes jeleneteknél nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek, mert nem volt mindegyik poén nevetgélésre való, de pont ez tette humorossá. A színészi játék nagyon illett ebbe a közegbe, mindenki jól hozta a szitukat. A történelmi háttér, melyet köré szerkesztettek nagyon frappánsan képekkel is bemutatták, szintén szórakoztató volt, és remek ötlet.
Egy nagy bajom volt, hogy igazából a sztori nem tartott sehova, legalábbis nem éreztem a fejlődését. Volt, bemutattak egy részt, aztán vége lett. De ezt leszámítva nagyon jó volt.

8/10


Relatos salvajes

Na, ez nagyon bejött. A maga durvasága, sötétsége, rövid tömörsége. Szinte mindegyiket kivétel nélkül élveztem, talán a vendéglős és az autóutas volt egy kicsit gyengébb a többinél. Mindkettőnél bemutatott gonoszkép egyébként akasztani való.
Az Esposito-s és az esküvős meg a legjobb. Az előbbivel nagyon együtt tudtam érezni, minden apró mozdulatával, mondandójával. Sajnos való igaz, az ilyen felfogás tönkretesz, élhetetlen, amit nagyon szépen be is mutattak, de attól még nagyon is valós a probléma és teljes mértékben igaz. Nem kimondottan az elvontatással kapcsolatban, de úgy érzem, hogy a film is inkább az egész világra kivetítve értette, csak megfogták ezt, és ezen mutatták be. Ennél az egynél volt talán igazán vidám vége a történetnek, és ide nagyon kellett, és nagyon örültem neki, mert egy csapásra felszabadította bennem a filmnovella miatt felgyülemlő feszültséget. Jó érzés volt látni. Darín fejét amúgy is bírom valami miatt, és jó volt, hogy az egész fejvesztett sztoriból miniatűr hősként került ki.
Az utóbbi pedig.. A helyzet és a történések közti feszültség miatt ütött meg igazán. És egy esküvő, ami jó eséllyel a pár egyik legboldogabb napja.. Nos, minden totál ellenkezőleg történt. Az aljasság, a szenvedés, a bánat, a harag, a düh, a bosszú, a téboly és végül a megbocsátás (talán még a sorrend is helyes), mind tökéletesen volt ábrázolva. Lehengerlően szívmarcangoló volt.
Kicsit az egész a Black Mirror-ra emlékeztetett. Más köntösben, de hasonló hangulatú, rövid, sötét történetek vannak ott is. Kedvelem eléggé az ilyet.

9/10


Bleeder

Itt egy kicsit bajban voltam. Nagyon nyögvenyelősen ment az eleje, ezért is kb egy hét alatt, részletekben tudtam megnézni. Nem igazán jött be a hangulata. A végére kicsit felvettem a fonalat, és az utolsó fél óra, 40 perc magával ragadott.
Igazából valószínű valamelyest az én hibám, de nem igazán értettem az egész koncepciót. Amiben volt ráció, hogy köré építik a filmet, az nagyon ütősen ki volt alakítva, de úgy érzem nem kapott elég szerepet. Ezen felül, számomra teljesen értelmetlenül, más, valamennyire jelentéktelennek tűnő mellékszálakra talán több figyelmet szenteltek. Ezért nem is értem nagyjából a filmet. Kerestem benne valamit, hogy mit akar sugallani ezekkel a mellékszálakkal, de, talán az én hibám, sok minden nem jött át.
Nem mondanám rossz filmnek ezeket figyelembe véve sem. Csak sok minden nem jött át.

5,5/10


Idiocracy

Hát ez meg..
Nem mondom, hogy nem volt vicces, mert sok helyen megnevettetett, de többnyire inkább agyfasz kategória volt. Mindenesetre elég jól szórakoztam, nem volt nagy gond vele. Elsöprően nagy film sem volt. Egy nyugis délutánra egyébként jó szórakozás, de mély nyomot nem hiszem, hogy hagy bennem.
A mondanivalóját egyébként teljesen adom, figyelni kellene rá, + az eleje, ahogy felvezették, találó volt.

6,5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. június 5., péntek 9:05

Kicsit szenvedek a Refn-alkotással, az Idiocracyt már láttam, úgyhogy szerintem szombat estig max. hozom :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. június 5., péntek 9:00

Jövő vasárnapig le kell forgatnom a diplomafilmemet, addig szerintem semmit nem fogok nézni, de ha mégis, biztosan filmklubos stuff lesz.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 4., csütörtök 10:10

4 nap a határidőig és kurva sok elmaradás van.


Ki az aki 120%, hogy nem tudja most hozni, de mondjuk a következő héten már tudná?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. június 2., kedd 14:20

Kereken egy hete néztem meg, már akkor pontoztam is az IMDb-n, de roppant zűrös napok következtek, és soha nem jutottam el a Hozzászólás küldése gombig, a pontszáma itt is 6/10.
Tetszett az alaptörténete, volt egy-egy viccesebb jelenet, voltak erőltetett képsorok is bőven, de összességébe véve jól szórakoztam, kb. 5,5 lenne alap esetben, de ez egyedibb volt, mint az átlagos középszerű darabok + itt találkoztam vele először, köszi az ajánlást.

Két módosítás:
Calvary: 7/10--->6,5/10.
Bibliotheque Pascal: 7,5/10--->7/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég