Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sanko. » 2015. június 19., péntek 11:14

kisujj sansa beszélgetése melyik részben volt a kriptában?

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. június 18., csütörtök 18:10

revolver írta:Na még egy kis GoT.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tegyük fel igaz, hogy Jon szülei Lyanna és Rhaegar és ezáltal Jon a tűz és jég egyben, na de szerintetek ez hogyan derülne ki? Lyanna halálakor ki volt ott? Ned és azt hiszem Howland Reed, aki Meere és Jojan apja, tudjátok ők kísérték Branéket a 3 szemű hollóhoz. De még szerintetek tudhat róla valaki? Kisujj? Varys? Szerintem ha igaz a teória, az csak Howland Reeden keresztül derülhet ki.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem a sorozatban Kisujj is tudja,legalábbis sejti. Az a beszélgetés Sansával a kripátban nem volt véletlen! B-)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. június 18., csütörtök 18:01

Toti írta:ez mar lassan kulon got topic lesz. :D

the fallt scullyval megnezte vki?
Jelen. Fasza sorozat, jövőre jön a 3. szezon.

Avatar
czier
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:22

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: czier » 2015. június 18., csütörtök 13:11

revolver írta:Na még egy kis GoT.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tegyük fel igaz, hogy Jon szülei Lyanna és Rhaegar és ezáltal Jon a tűz és jég egyben, na de szerintetek ez hogyan derülne ki? Lyanna halálakor ki volt ott? Ned és azt hiszem Howland Reed, aki Meere és Jojan apja, tudjátok ők kísérték Branéket a 3 szemű hollóhoz. De még szerintetek tudhat róla valaki? Kisujj? Varys? Szerintem ha igaz a teória, az csak Howland Reeden keresztül derülhet ki.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!With Eddard's death, Howland is apparently the only remaining person to have witnessed the mysterious events that took place in the tower that day.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2015. június 18., csütörtök 11:58

GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Elméletileg nincs könyves spoiler, amit irok az csak egy kis morfondirozás....
Régen olvastam már, de úgy emlékszem hogy a legenda úgy szól az Azor Ahai füst és só között született.
Én jelenleg úgy hiszem, hogy a legkézenfekvőbb megoldás, hogy amikor Jon-t megpróbálják elégetni, akkor nem fog rajta hatni a tűz, mint ahogyan Danny sem égett el a tűzben az első könyvben/évadban. Közben Melisandre feltámasztja, igy megszületik az Azor Ahai, és igazolást nyer Jon Targaryen származása. De legalábbis elülteti a bogarat az emberek fülében, és lesz motiváció arra hogy kiderüljön az igazság. Közben ugye Jon halálával véget ért számára az éjjeli őrség, igy elindulhatna segiteni Stannisnak... ha nem kutyulták volna össze a szálakat a sorozat irói. De nincs még veszve semmi, Stannist ugye nem láttuk meghalni, és az emberei fele megmaradt. Reményeim szerint Jon és Brienne(?) segitségével összekaparják a dezertált katonákat, és a vadak segitségével, együtt visszafoglalják Winterfellt.

Sajnos azonban a sorozat nagyon-nagyon felületes a könyvekhez képest, sokminden kimarad belőle, mert a lehetőségek nem végtelenek, sem anyagiakban sem időben.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. június 18., csütörtök 11:47

revolver írta:Na még egy kis GoT.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tegyük fel igaz, hogy Jon szülei Lyanna és Rhaegar és ezáltal Jon a tűz és jég egyben, na de szerintetek ez hogyan derülne ki? Lyanna halálakor ki volt ott? Ned és azt hiszem Howland Reed, aki Meere és Jojan apja, tudjátok ők kísérték Branéket a 3 szemű hollóhoz. De még szerintetek tudhat róla valaki? Kisujj? Varys? Szerintem ha igaz a teória, az csak Howland Reeden keresztül derülhet ki.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Bran a "fákon keresztül" időutazik és az ő szemével látjuk a Ned-Lyanna párbeszédet. Vagy tényleg előhúzzák Reedet! :hmmm:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: revolver » 2015. június 18., csütörtök 11:41

Na még egy kis GoT.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tegyük fel igaz, hogy Jon szülei Lyanna és Rhaegar és ezáltal Jon a tűz és jég egyben, na de szerintetek ez hogyan derülne ki? Lyanna halálakor ki volt ott? Ned és azt hiszem Howland Reed, aki Meere és Jojan apja, tudjátok ők kísérték Branéket a 3 szemű hollóhoz. De még szerintetek tudhat róla valaki? Kisujj? Varys? Szerintem ha igaz a teória, az csak Howland Reeden keresztül derülhet ki.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. június 18., csütörtök 11:39

got
Ramsay Bolton - the kindest man in Westeros :lol:
Kép

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. június 18., csütörtök 8:05

mocsok írta: sense8-t elkezdte már valaki?
4 részt láttam eddig. Csak ülök és nézem, várom, hogy mi lesz ennek a vége?! Ötletem sincs. :x A karakterek nem rosszak, a színészek pedig átlagosak, legalábbis eddig nem volt olyan érzésem," hogy ezt milyen jól eljátszotta, ez pedig milyen gagyinak hatott." Ajánlani egyenlőre nem tudom, de nem rossz. Csak az imdb pontszámok miatt maradtam, illetve a főcím parádés.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. június 18., csütörtök 1:10

Dragonhall írta:Csöppet meglepődtem, hogy villámgyorsan felkerült a netre az összes része, egyik napról a másikra.
netflix.
apropó. sense8-t elkezdte már valaki?

Dragonhall
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2015. április 26., vasárnap 14:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Szpari, Cavs
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Dragonhall » 2015. június 17., szerda 23:38

Orange is the new Black 3.évadot látta már valaki?
Csöppet meglepődtem, hogy villámgyorsan felkerült a netre az összes része, egyik napról a másikra. Nem kellett heti egy adagban nézni, hanem ránkzúdították az egészet. Lehet előző évadokkal is így volt, nem tudom, azokat mindig utólag néztem.

Cali
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:57

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Cali » 2015. június 17., szerda 23:11

Egy kis elemzes Jonrol es a szuleirol. A cikk elejen is irjak, hogy spoileres, de azert en is felhivnam mar most a figyelmet erre. Ne nyissa meg, aki pl magyarul koveti a sorozatot vagy valamilyen oknal fogva meg nem vegzett az otodik evaddal!
https://www.tvgo.hu/cikk/1095758_ki_leh ... mpaign=fbc

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. június 17., szerda 21:47

ez mar lassan kulon got topic lesz. :D

the fallt scullyval megnezte vki?
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 17., szerda 21:36

got

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha Jon halott maradna, és ennyi, akkor kb az lenne az első értelmetlen, csak a sokkolás miatti halál. Ned halálának egyértelmű üzenete volt, Robbé is okkal történt, Stannis elérte a mélypontot ésmeg kellett halnia, de Jon? Nem, neki vagy akárminek ami ő lesz, annak még lesz szerepe. Ki lenne ezek után a falon a fő karakter? A kis gyökér Olivér? :lol:
Nem illik.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. június 17., szerda 21:31

GOT
revolver írta:Olvastam egy kommentet, GoT évadzáró utolsó jelenetével kapcsolatban, bemásolom ide, én többé-kevésbé osztom a kommentelő véleményét.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"Jonról: Írói kudarcnak érezném, ha tényleg meghalna és úgy is maradna. A kibeszélõben olvastam, hogy valaki felháborodott a feltámasztás lehetõségén és csak addig nézné a sorozatot. Én éppen ellenkezõleg gondolom: a legnagyobb butaság lenne ténylegesen megölni ezt a karaktert. Túl összetett a múltja. Ha a legnépszerûbb teória igaz (az anyjáról) akkor egyszerûen nem halhat meg. Alaposan meg is ágyaztak a feltámasztás lehetõségének: már a második vagy harmadik évadba elõkerültek a Fény ura vallás hívei. Nem emlékszem a nevére, de volt egy fickó, akit többször is visszahoztak. Bennem az maradt meg, mikor mondta Aryának, hogy minden egyes alkalommal egyre kevesebb jön belõle vissza. Szóval megléphetõ, ráadásul a vörös papnõ éppen visszatért a Fekete várba (véletlen lenne?). Nem hiába sulykolták azt sem, hogy “meg kell ölnöd a fiút hogy megszülessen a férfi”. Dramaturgiailag kifejezetten fontos lenne ez a lépés (és így nem válna öncélúvá a gyilkosság se), hiszen halálával véget ér az õrsége, és így megkapná a lehetõséget a továbblépésre. Jon túl becsületes, túl egyszerû karakter ahhoz, hogy csak úgy lelépjen az õrségtõl. Személyisége nem engedi meg, hogy esküt szegjen, de nyilvánvalóan kezdeni kell valamit a karakterrel (márcsak a múltja miatt is). Itt a kiút a szemünk elõtt, Martin nem tett mást, mint átvágta a gordiuszi csomót. Jon halálát (amennyiben feltámasztják) ugyanolyan fontos sarokpontnak érzem a történet szempontjából, mint Ned halálát. Elõre fogja vinni a cselekményt. VISZONT ha nem támasztják fel, akkor nem történt más, csak egy öncélú gyilkosság, aminek egyetlen szerepe a pofátlan hangulatkeltés. Én akkor csalódnék, ha halott maradna. Semmiféle cápaugrást nem érzek Jon feltámasztásában, sõt! Az eddigiek alapján teljesen koherens lenne. Egyszerûen szükséges ez a lépés." - sorozatjunkie.hu komment
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem is eszembe jutott a harmadik évados barlangos jelent, ahol Lord Beric Dondarriont :mrgreen: feltámasztotta Myri Thoros. Az meg tényleg brutálisan logikus lenne, hogy mivel meghalt, ezért felmentik az esküje alól és szabadon mehet bárhova... Több van ebben a fiúban, minthogy itt "raboskodjon" a falnál...

És igen, az évadban volt végig a "kill the boy" szöveg, még asszem az egyik résznek is ez volt a címe... :hmmm:

Na meg ugyebár Valar Morghulis (all men must die) :) aztán ki tudja, lehet tényleg meg kell halnia ez alapján... :(

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2015. június 17., szerda 20:28

Kerlon írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!miért kéne vargolnia?
Az már csak a poén része volt.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 17., szerda 19:42

BarçaNorbi írta:GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nálam az is benn van a pakliban, hogy ha a sorozat is 7 évados lesz, mint ahogy 7 könyv is lesz, akkor a következő évadban nem látjuk Jon-t, a tüzes szuka elviszi, aztán vagy az utolsó évadban hozzák vissza, vagy a következő évad utolsó két részének egyikében.
De arra én is mernék nagy tételben fogadni, hogy nem hal meg végleg. Meg kell szabadulni az eskü alól, ha valami komolyabbat akarnak vele kezdeni. Megtanul ő is vargolni, farkast és sárkányt lovagolni, aztán...
... megölik a mások. :ike:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!miért kéne vargolnia? amúgy megnéztem már az első évad első két részét és tényleg igaz lehet, hogy nem Ned fattya, mert ő is nagyon titkolózott róla...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2015. június 17., szerda 19:14

GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nálam az is benn van a pakliban, hogy ha a sorozat is 7 évados lesz, mint ahogy 7 könyv is lesz, akkor a következő évadban nem látjuk Jon-t, a tüzes szuka elviszi, aztán vagy az utolsó évadban hozzák vissza, vagy a következő évad utolsó két részének egyikében.
De arra én is mernék nagy tételben fogadni, hogy nem hal meg végleg. Meg kell szabadulni az eskü alól, ha valami komolyabbat akarnak vele kezdeni. Megtanul ő is vargolni, farkast és sárkányt lovagolni, aztán...
... megölik a mások. :ike:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. június 17., szerda 18:37

PEEtör írta:
wZoLee7 írta:GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!miért vagytok olyan biztosak abban, hogy Havas nem marad hulla...pl az is nagyot ütne ha Sam haverja végezne vele...írtak már ki komoly szereplőket, semmin sem lepődnék meg
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!1. kill the boy, and let the man be born
2. papnő érdeklődése Jon iránt, visszatérése a várba hímje nélkül
3. értelmetlen halál, ha amúgyis meg akartak volna szabadulni tőle, miért engedték át a Falon?

De a leglényegesebb már a sorozat dramaturgiája:az összes szezonvégi "cliffhanger" úgy volt megválogatva eddig, hogy nagy szerepet kapnak a későbbi évadokban. Miért változtatának most?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na meg jelenleg ez az egyetlen szál, amiről jókat lehet beszélni. :mrgreen:
Remy írta:Végre lecsengett a GOT... :mrgreen: kövi héten, ha midnen igaz meg jön a TD és a Ballers. :salute: Végre valami.
Te is nyomod rá a 10/10-et trailer alapján? :lol: :mrgreen:

Amúgy engem is érdekel a sorozat, egy az hogy HBO, na meg Stephen Levinson a készítő (Entourage, How to make it in america). Egy hasonló feelgood sorozatot szivesen megnéznék.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. június 17., szerda 18:36

wZoLee7 írta:GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!miért vagytok olyan biztosak abban, hogy Havas nem marad hulla...pl az is nagyot ütne ha Sam haverja végezne vele...írtak már ki komoly szereplőket, semmin sem lepődnék meg
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!1. kill the boy, and let the man be born
2. papnő érdeklődése Jon iránt, visszatérése a várba hímje nélkül
3. értelmetlen halál, ha amúgyis meg akartak volna szabadulni tőle, miért engedték át a Falon?

De a leglényegesebb már a sorozat dramaturgiája:az összes szezonvégi "cliffhanger" úgy volt megválogatva eddig, hogy nagy szerepet kapnak a későbbi évadokban. Miért változtatának most?
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég