Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 21., vasárnap 16:08

___Samy___ írta:
Másrészről láthattuk a BL döntőn is, meg később is, hogy helyzetkialakítás ide vagy oda, a kihasználás nem éppen Bale erőssége.
ez a legnagyobb bajom vele
ha már helyzeteket nem alakít ki a többiek számára, akkor a sajátjait varrja már be
biztos vagyok benne, hogy sok 100-as ziccere volt idén, de ha berugdosta volna ezekt kíméletlenül, vagy legalábbis nagy részét akkor lehet nem fikázzuk itt egész évben
Meg nyerünk két kupát.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. június 21., vasárnap 15:30

Toky írta:
gólvonal írta:... főleg ha elől egy olyan Benzema van, aki szezononként 18-nál többet nem szokott rúgni.
Idén 22, előtte 24, 21, 32, 26, 9.
gólvonal írta:Lehet, sőt biztos, hogy Carlo rendszerében Bale hátrány volt, de valószínüleg Benítezében nem lesz, mert neki kelleni fognak a direktebb játékosok, mint Bale.
Valószínű? Miért?
Másrészről, honnan tudod, hogy Beníteznek direktebb játékosok fognak kelleni? Még semmit nem tudunk az elképzeléseiről, szisztémájáról, itteni játékstílusról, amit elképzelt, ÉS amin remélhetőleg változtat/finom hangol a későbbiek folyamán, ha szükséges.
Amit tudunk, hogy minden bizonnyal Pérez elvárja, hogy Bale legyen fontos. Ettől még a bajnokság ugyanúgy a spanyol lesz, a védők nem lesznek gyengébbek, a terület nem lesz több. Egyedül Bale hozzáállása változhat, meg a szögletzászlórúd anyaga. Egyik sem biztos, hogy elég lesz ide.
gólvonal írta:Ez nem azt jelenti, hogy nem fogunk szép támadójátékot játszani (de ez is megtörténhet), csak a helyzetkialakítás módja megköveteli a gyors, direkt, de cselezni tudó játékosokat.
Isco, Modric, Marcelo meg talán Benzema az, akire azt mondom, hogy szokott és tud is cselezni. Bale nem venném ide, ahogy már Ronaldot sem. Bár utóbbi azért még néha villant (és itt nem a combjára vagy hasizmára gondolok).
Másrészről láthattuk a BL döntőn is, meg később is, hogy helyzetkialakítás ide vagy oda, a kihasználás nem éppen Bale erőssége. Bár lehet, hogy a ziccer nem méltó hozzá, esetleg csak megsajnálja ilyenkor az ellenfelet. :kivagyhe:
Egészen pontosan a ligára gondoltam, ahol ez egy szezonban sikerült neki, összeszámoltam mielőtt a kommentet írtam.

Azért gondolom, mert a a top edzők rendszerének 80% egyszerűen nem bír el ennyi kreatív, és megkövetel 1-2 direktebb (CR sem olyan direkt, mint Bale) játékost. Carlo rendszere pont annak a 20%-nak volt a része, láthattuk, hogy egy kis bibi után már befuccsolt. Ez így van. Majd Te is fogod tapasztalni az elkövetkezendő 2 évben.

Tudom, hülyeség belinkelni egy összevágott videót, de ha megnézed, látod benne, hogy Bale nem csak egyszerbejöncsleket csinált, ezt bármikor meg tudja csinálni, hogy miért nem sikerül neki mindig, arról már írtam, ha érdekel keresd vissza a Bale-topikban.
https://www.youtube.com/watch?v=hHik-DF5d_g
Egyszerű, de hatásos cselei vannak, pont olyan, hogy a védő tudja, hogy mit fog csinálni, de mégsem sikerül szerelnie.

Isco, Modric, Marcelo más típus. Alacsonyabb súlypont, ezért változatosabb, megtévesztőbb mozdulatsorok, mondhatni szebb cselek, de nem olyan hatásosak, szerencse, hogy ezeket ilyen képességű játékosok hajtják végre, amúgy nem sikerülne. De ettől még Bale cselei ugyanúgy cselek, csak nem látványosak.
Karim meg nem szokott többet cselezni, mint Bale, csak most nagyon divat lett ő is (ezzel nem bántva őt, csak sok jó képességhez be van írva, pedig nincs neki meg mindegyik).

Mégegyszer írom, Bale játszatása nem öli ki a szépséget a játékból, csak eredményességet ad a csapatnak, ami nem biztos, hogy abban nyilvánul meg, hogy gólokat rúg, de ez már megint más vonal.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. június 21., vasárnap 15:06

Másrészről láthattuk a BL döntőn is, meg később is, hogy helyzetkialakítás ide vagy oda, a kihasználás nem éppen Bale erőssége.
ez a legnagyobb bajom vele
ha már helyzeteket nem alakít ki a többiek számára, akkor a sajátjait varrja már be
biztos vagyok benne, hogy sok 100-as ziccere volt idén, de ha berugdosta volna ezekt kíméletlenül, vagy legalábbis nagy részét akkor lehet nem fikázzuk itt egész évben
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2015. június 21., vasárnap 14:49

gólvonal írta:... főleg ha elől egy olyan Benzema van, aki szezononként 18-nál többet nem szokott rúgni.
Idén 22, előtte 24, 21, 32, 26, 9.
gólvonal írta:Lehet, sőt biztos, hogy Carlo rendszerében Bale hátrány volt, de valószínüleg Benítezében nem lesz, mert neki kelleni fognak a direktebb játékosok, mint Bale.
Valószínű? Miért?
Másrészről, honnan tudod, hogy Beníteznek direktebb játékosok fognak kelleni? Még semmit nem tudunk az elképzeléseiről, szisztémájáról, itteni játékstílusról, amit elképzelt, ÉS amin remélhetőleg változtat/finom hangol a későbbiek folyamán, ha szükséges.
Amit tudunk, hogy minden bizonnyal Pérez elvárja, hogy Bale legyen fontos. Ettől még a bajnokság ugyanúgy a spanyol lesz, a védők nem lesznek gyengébbek, a terület nem lesz több. Egyedül Bale hozzáállása változhat, meg a szögletzászlórúd anyaga. Egyik sem biztos, hogy elég lesz ide.
gólvonal írta:Ez nem azt jelenti, hogy nem fogunk szép támadójátékot játszani (de ez is megtörténhet), csak a helyzetkialakítás módja megköveteli a gyors, direkt, de cselezni tudó játékosokat.
Isco, Modric, Marcelo meg talán Benzema az, akire azt mondom, hogy szokott és tud is cselezni. Bale nem venném ide, ahogy már Ronaldot sem. Bár utóbbi azért még néha villant (és itt nem a combjára vagy hasizmára gondolok).
Másrészről láthattuk a BL döntőn is, meg később is, hogy helyzetkialakítás ide vagy oda, a kihasználás nem éppen Bale erőssége. Bár lehet, hogy a ziccer nem méltó hozzá, esetleg csak megsajnálja ilyenkor az ellenfelet. :kivagyhe:

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. június 21., vasárnap 12:13

wZoLee7 írta: Egyébként RMCF írta, hogy a legjobb az lenne, ha Illarra lépne és Verratti mellett Pogba is jönne. Én is írtam már korábban, de akkor Bale-t is passzolni kell, és a Modric, Verratti, Kroos, Pogba négyesből 1 mindig padon kezdene (rohadtul ez lenne az ideális).
Túl sok a középpáylás, ennyivel szinte lehetetlen triplázni, főleg ha elől egy olyan Benzema van, aki szezononként 18-nál többet nem szokott rúgni. Lehet, sőt biztos, hogy Carlo rendszerében Bale hátrány volt, de valószínüleg Benítezében nem lesz, mert neki kelleni fognak a direktebb játékosok, mint Bale. Ez nem azt jelenti, hogy nem fogunk szép támadójátékot játszani (de ez is megtörténhet), csak a helyzetkialakítás módja megköveteli a gyors, direkt, de cselezni tudó játékosokat.

Ha én lennék az edző, akkor egy ilyen kerettel dolgoznék legszívesebben:
Modric, Kroos, James, Isco, Casemiro, Illarramendi/Nainggolan
CR, Bale, Benzema, Jese, Odegaard

De mivel nem én vagyok, egy ilyet szeretnék:
Modric, Kroos, James, Isco, Verratti, Casemiro
CR, Bale, Benzema, Jese, megbízhetó cserecsatár

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 21., vasárnap 12:11

oké, aláírom, ez elég utópisztikus, amit vázoltunk. De a hírek alapján, közelében sem járunk hasonló elképzelésnek, valami teljesen mást próbálunk, ami Bale-lel kezdődik.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. június 21., vasárnap 11:12

... a Modric, Verratti, Kroos, Pogba négyesből 1 mindig padon kezdene (rohadtul ez lenne az ideális).
Ebbe tuti nem menne bele egyik játékos sem... Kroost már Münchenben zavarta, ha nem volt pályán, Modric hiányát megérezte a csapatotok, Verratti és/vagy Pogba meg tuti nem jön el ezért a jóból. Forgatás ide vagy oda, nem hiszem, hogy különösebben örülne bármelyikük a padmelegítésnek, ha valamennyi beférne a kezdőbe.

Ideális lenne, de egyáltalán nem tűnik reálisnak.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. június 21., vasárnap 11:06

RealRaúl77 írta:Hát igen, ez így elég komoly minőség lenne. + Elől: Isco, James, Benz, CR ugyanúgy 4 ember 3 posztra.. Nem lenne lehetetlen, és bőven lehetne variálni, rotálni, taktikák, felállások bőséges variációja...
Sajnos odafent nem feltétlen ez a szempont.
Az a gond, hogy sokan úgy látják, hogy csak Perez nem akarja mind2-t megvenni, csak annyi a bibi, hogy azért van beleszólása a PSG-nek, a Juvénak, és azoknak a kluboknak akik még potenciálisan pályáznak a 2 jómadárra, mert FM-be frankó elképzelés, hogy oké hozzuk mind2-t faja, csak az életben ez marhára nem így van. :)
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 21., vasárnap 10:59

Odafent eldobták a logikát, megrugdosták, megköpködték, beöntötték benzinnel és felgyújtották a csába pár évvel ez előtt :lol:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 21., vasárnap 10:51

wZoLee7 írta:Bár csak igaz lenne, hogy Verratti lépni akar...olyan szopás nincs, hogy ő is inkább a barcába akarjon menni, vigyék Pogbát, legyenek vele boldogok.
Ez a két edzés meg nem tudom miért ilyen felháborító...amatőrben egy városi csapatnál is megszokott, ha ők ezt nem bírják majd és elkezdenek panaszkodni akkor húzzanak a fenébe.
Megnéztem egy friss 2015-ös skill show videót a csapatról, hát pontosan látszik, hogy kik játsszák a focit a pályán. Isco nagyon kell nekünk.
Egyébként RMCF írta, hogy a legjobb az lenne, ha Illarra lépne és Verratti mellett Pogba is jönne. Én is írtam már korábban, de akkor Bale-t is passzolni kell, és a Modric, Verratti, Kroos, Pogba négyesből 1 mindig padon kezdene (rohadtul ez lenne az ideális).
Hát igen, ez így elég komoly minőség lenne. + Elől: Isco, James, Benz, CR ugyanúgy 4 ember 3 posztra.. Nem lenne lehetetlen, és bőven lehetne variálni, rotálni, taktikák, felállások bőséges variációja...
Sajnos odafent nem feltétlen ez a szempont.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

rb_lint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2015. február 17., kedd 11:42
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Kroos, Isco, James, Zidane, Lampard
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: rb_lint » 2015. június 21., vasárnap 10:27

A Nainggolanról szóló hírek mennyire komolyak, hitelesnek vehetőek?

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 21., vasárnap 9:06

Persze, Aguerot meg leakarja igazolni, hagyjuk már...

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. június 21., vasárnap 2:38

h3x0r írta:Na kiderult miert kellett Grande El Pipita Higuaínnak tavoznia:

Higuain apja: „A válasz egyszerű, Florentino Pérez utálja az argentinokat. Ezért kellett Fernando Redondónak, Esteban Cambiassónak, Santiago Solarinak, Fernando Gagónak és Ángel Di Maríának is távoznia, A Real Madrid elnöke gyáva, sosem mondja a szemedbe, ha problémája van veled, inkább hátba támad. A teljes spanyol média és a vezetőség a zsebében van, így tudta kirakni Carlo Ancelottit is”(NSO)

Akkor nem fogjuk leigazolni Messit. :-(
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. június 21., vasárnap 1:08

Anyaka írta:Ma valami nemzetközi házasodási nap van? Pedro, Rakitic, Varane.
+Callejon :D (Xabi, Arbeloa es Albiol is ott volt az eskuvon )

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. június 21., vasárnap 1:00

Ma valami nemzetközi házasodási nap van? Pedro, Rakitic, Varane.

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2015. június 21., vasárnap 0:47

h3x0r írta:Na kiderult miert kellett Grande El Pipita Higuaínnak tavoznia:

Higuain apja: „A válasz egyszerű, Florentino Pérez utálja az argentinokat. Ezért kellett Fernando Redondónak, Esteban Cambiassónak, Santiago Solarinak, Fernando Gagónak és Ángel Di Maríának is távoznia, A Real Madrid elnöke gyáva, sosem mondja a szemedbe, ha problémája van veled, inkább hátba támad. A teljes spanyol média és a vezetőség a zsebében van, így tudta kirakni Carlo Ancelottit is”(NSO)
Akkor megnyugodhatunk, Bigliatól megkímél minket a sors. :mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 21., vasárnap 0:41

Bár csak igaz lenne, hogy Verratti lépni akar...olyan szopás nincs, hogy ő is inkább a barcába akarjon menni, vigyék Pogbát, legyenek vele boldogok.
Ez a két edzés meg nem tudom miért ilyen felháborító...amatőrben egy városi csapatnál is megszokott, ha ők ezt nem bírják majd és elkezdenek panaszkodni akkor húzzanak a fenébe.
Megnéztem egy friss 2015-ös skill show videót a csapatról, hát pontosan látszik, hogy kik játsszák a focit a pályán. Isco nagyon kell nekünk.
Egyébként RMCF írta, hogy a legjobb az lenne, ha Illarra lépne és Verratti mellett Pogba is jönne. Én is írtam már korábban, de akkor Bale-t is passzolni kell, és a Modric, Verratti, Kroos, Pogba négyesből 1 mindig padon kezdene (rohadtul ez lenne az ideális).

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. június 21., vasárnap 0:03

ja oké akkor nme szóltam :lol: :lol: :mrgreen: akkor is felejtsük el.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 20., szombat 23:59

úgyis utálja perez az argentínokat nme is értem hogy lett bedobva a neve :Đ
Jó,de vételnél nem....csak eladásnál számít hogy argentin.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. június 20., szombat 23:48

Kondogbia aláírt az Inter Milan csapatához, Benítez kiszemeltjei közül már csak Biglia és Radja Nainggolan elérhető...
amúgy én radja-t adom. képzeljetek el egy nigel de jong alkatot egy kis ésszel fűszerezve :coffee: . jógyerek. bigliát messziről kerüljük. úgyis utálja perez az argentínokat nme is értem hogy lett bedobva a neve :Đ
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 244 regisztrált és 0 vendég