OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. június 28., vasárnap 20:33

Se Románia, se Bulgária, se Törökörszág nem része a schengeni egyezménynek, tehát aki arról jön annak Magyarország az első ilyen...
A románok és bolgárok viszont a Dublin III-nak igen, szóval schengen lényegtelen, ebből a szempontból. Másrészről a törökök felől érkezők jó része első ratifikáló országként a görögökhöz lép be. Ettől függetlenül a kerítés hasztalan, amíg vízfejű Brüsszel hajtja a megvalósíthatatlan álmát ami a büdös életben nem fog megvalósulni, mert a másod- harmadgeneráció radikalizálódik, nem a most befogadott.

cart
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. június 28., vasárnap 20:16

Ferencváros írta:

A Schengeni határ alapján pedig nem hozzánk kéne visszatoloncolni őket, hanem a már említett országokban.
Se Románia, se Bulgária, se Törökörszág nem része a schengeni egyezménynek, tehát aki arról jön annak Magyarország az első ilyen...

Ezért teljesen felesleges kerítést építeni. Vagy akkor tovább kéne vinni a teljes román határon is...

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. június 28., vasárnap 20:04

transcend írta:
'shutterisland írta:nem beszélve arról, hogy 99%-uknak nem is ez az orszàg az úticélja.
ez itt a lényeg, akik Magyarországra jönnek menekültek eszükbe sem jut, hogy itt maradjanak, mennének Ausztria, Németország felé, csak ugye Schengen.... itt az első szűrő ahol megfogják őket.
aztán itt ragadnak, valamelyik menekült táborban, kapják a nem rossz kis összegeket havonta és élnek belőle. Ott van pl. Debrecen, ahol nem telik el úgy hét, hogy ne legyen probléma köztük egy jó kis verekedés vagy késelés kíséretében. Tavaly nyáron volt olyan, hogy az egyik menekült direkt belevágta a kezét az üvegajtóba, hogy aztán bevigyék a kórházba és onnan megszökjön.
Akik menekültként Magyarországon vannak, hát szép és jó lenne ha dolgos, szorgalmas emberek lennének nagyrészt, akikre lehet számítani, hogy majd segítik a gazdaságot, csak mivel nem is itt akarnak letelepedni, ez úgy gondolom esélytelen.
Egyébként nem tudom mi bajuk lehet az embereknek a kerítéssel? Jó itt Európában egy falnak/kerítésnek, vagy bárminek ami országokat választ el egymástól eleve szimbolikus jelentése van, de itt teljesen másról van szó. Ha jól tudom a zöldhatáron épülne, ahol meg eleve nem lehetne átjönni.
Csak a liberálisoknak van gondja a kerítéssel. Más kérdés, hogy amíg istenítik a nagy, demokratikus Amerikát, addig náluk nem csak fal van, de tűzparancs is. Bár ha jól tudom Izraelben, Törökországban, Spanyolországban is van valamilyen kerítés, bár ez nem biztos.
Debrecenben 2500 fő befogadására alkalmas menekülttábor van, több mint 3000 ember van ott. Jövőre meg ott fogok tanulni a közelükben :)

Ha ezek az emberek üldöztetés, jobb élet miatt menekülnek, akkor megállnának Törökországban, Olaszországban, Görögországban. A Schengeni határ alapján pedig nem hozzánk kéne visszatoloncolni őket, hanem a már említett országokban.

Más: pontosan mi lesz akkor, ha Görögországban államcsőd lesz, ami egyre valószínűbb? Az oké, hogy viszonylag húzza magával az összes országot, ahol euró van, de amúgy mi lesz? Új pénz? Új elnök? Valaki felvilágosítana, mert teljesen ezzel az államcsőddel nem vagyok képbe, nekem csak az 1700-as évekből rémlik Franciaország. :mrgreen:

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2015. június 28., vasárnap 19:58

Arra akartam utalni lentebb, hogy van bennük lehetőség. Egy humánus hozzáállás is kifizetődő lehetett volna, mikor az elöregedő Európa kapkodni fog a munkaerőért, amint írtam ez még a mi életünkben be fog következni. A mostaniak nagyobb része még tanulatlan, de a gyerekeik nem lesznek azok, ha Európában nőnek fel. De ezzel a kerítés mizériával elkönyveltettük magunkat, hogy az utolsók közötti gondolat lesz Magyarország, ha országot kell választani. Persze a 4 éves ciklusok miatt minek is hosszú távú döntéseket hozni, elég a hangulatkeltés meg a demagóg riportok a médiában és meg is van a következő választás is.

transcend
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013. május 19., vasárnap 13:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, S.Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: transcend » 2015. június 28., vasárnap 19:18

'shutterisland írta:nem beszélve arról, hogy 99%-uknak nem is ez az orszàg az úticélja.
ez itt a lényeg, akik Magyarországra jönnek menekültek eszükbe sem jut, hogy itt maradjanak, mennének Ausztria, Németország felé, csak ugye Schengen.... itt az első szűrő ahol megfogják őket.
aztán itt ragadnak, valamelyik menekült táborban, kapják a nem rossz kis összegeket havonta és élnek belőle. Ott van pl. Debrecen, ahol nem telik el úgy hét, hogy ne legyen probléma köztük egy jó kis verekedés vagy késelés kíséretében. Tavaly nyáron volt olyan, hogy az egyik menekült direkt belevágta a kezét az üvegajtóba, hogy aztán bevigyék a kórházba és onnan megszökjön.
Akik menekültként Magyarországon vannak, hát szép és jó lenne ha dolgos, szorgalmas emberek lennének nagyrészt, akikre lehet számítani, hogy majd segítik a gazdaságot, csak mivel nem is itt akarnak letelepedni, ez úgy gondolom esélytelen.
Egyébként nem tudom mi bajuk lehet az embereknek a kerítéssel? Jó itt Európában egy falnak/kerítésnek, vagy bárminek ami országokat választ el egymástól eleve szimbolikus jelentése van, de itt teljesen másról van szó. Ha jól tudom a zöldhatáron épülne, ahol meg eleve nem lehetne átjönni.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. június 28., vasárnap 18:48

Erre egyébként jobb példa a bevándorló/menekült kérdés. Most kizárjuk őket kerítéssel, de még a mi életünkben eljön az az idő (kb 15-20 év), amikor nem tudjuk eltartani a nyugdíjasainkat. Honnan pótoljuk azt az adóalapot? Előbb-utóbb érdemes a bevándorlókra mint lehetőségre, sem mint bűnözőkre tekinteni.
ezzel csak az a gond, hogy a bevándorlòk nagy része több szempontból szòra sem érdemes.
mind jellemüket tekintve, mind kulturálisan, az igénytelenségről nem beszélve.

persze jó lenne, ha minden bevándorló tisztességes, dolgozni vágyó, hazájából egy jobb élet reményében menekülő egyén lenne, de ez nincs így.
nem beszélve arról, hogy 99%-uknak nem is ez az orszàg az úticélja.

havi 170 órákat töltök többszáz, különböző féle-fajta menekült között, sajnos látom, milyenek.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. június 28., vasárnap 18:05

még csak most jutottam oda, h nézegessem a nyaralós kuponokat. augusztus közepi időpont a szabadság, tudom, h már késői a keresgélés, de így alakult.

ki mit javasol? repülős téma kellene.
spanyol? jöhetnek linkek is.
de ha vkinek vannak saját tapasztalatai részletezve az is jöhet.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 28., vasárnap 17:29

ziro4vr írta:Akkor csak én felejtettem el azonnal a regresszió, korreláció, varianciaanalízis című csodákat. :lol: :lol:
Én sem tudnék már átmenni így helyben, de megvan minden anyag, átnéztem kicsit, aztán visszatért a tudás... vagy valami olyasmi :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 28., vasárnap 16:46

Akkor csak én felejtettem el azonnal a regresszió, korreláció, varianciaanalízis című csodákat. :lol: :lol:
Nem illik.

Avatar
Aroninho
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 22:35
Kedvenc játékosaid: Rafael Van der Vaart, Bastian Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid >> MU, ETO, Roma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Aroninho » 2015. június 28., vasárnap 16:23

RealRaúl77 írta:
Aroninho írta:Valaki nem ért véletlenül a statisztikai próbákhoz kicsit mélyebben? :)
Jó, nem kell túl mélyen... :D Szerintem csak az én tudásomat haladta meg...kellene három próbát találnom egy kérdőív kielemzésére, de sehogy sem találom meg a megfelelőt :(
Mi lenne az az adathalmaz? Most így fejből nem vágom, de amikor tanultuk, minden gond nélkül ment, utánanézek kicsit.
Írtam pü-t, remélem nem olyan bonyolult, mint ahogy nekem tűnik :)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 28., vasárnap 15:37

Aroninho írta:Valaki nem ért véletlenül a statisztikai próbákhoz kicsit mélyebben? :)
Jó, nem kell túl mélyen... :D Szerintem csak az én tudásomat haladta meg...kellene három próbát találnom egy kérdőív kielemzésére, de sehogy sem találom meg a megfelelőt :(
Mi lenne az az adathalmaz? Most így fejből nem vágom, de amikor tanultuk, minden gond nélkül ment, utánanézek kicsit.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. június 28., vasárnap 15:11

De a kerítés szükséges ahhoz, hogy kontrollálni tudják. Nálunk sem egyenlő a kizárással, de nem egészséges, hogy mindenféle ember átmászik az erdőn, és a folyón. Jelenleg nyitott kapu a határunk a bűnözők számára is. Több börtönt is felnyomtak már Szíriában, így lehet a magát Hassan-nak kiadó "menekült" igazából Mohamed, és többszörös gyilkos. Ezeknek a mi börtönünk gyakorlatilag luxus nyaralás lenne a sajátjukhoz képest is. Nincs visszatartó erő jelenleg.

Jön ez a több tíz, vagy százezer ember, biztos jót tesz a gazdaságunknak.
A másik, hogy ha már a nagyon reális hasonlítgatás megy az Usa-hoz képest, ott engedélyezik a fegyveres önvédelmet(állampolgári joguk), így tovább csökkentve a kártékony hatásukat az esetleg rossz szándékú menekülteknek. Nálunk ehelyett is van más megoldás. Ha lelősz valakit, mert betör a házadba, mehetsz a börtönbe. Ezért is felesleges a példálózás vele. Egy teljesen más jogrendszerről beszélünk más körülményekről. Ott még halálbüntetés is akad, a fenti bekezdésben megemlített emberek visszatartására.

Nekem teljesen mindegy, hogy van e kerítés, vagy nincs. Önmagában úgysem tart vissza senkit, amíg az első lövés el nem dördül. Kíváncsian várom melyik irányba történik ez, meg mit vonz maga után. Ha egy magyar rendőr lelő valakit úgyis felfüggesztik, és elítélik, szóval biztos meg lesz várva, amíg egy jó, és dolgozni akaró ember lő, szúr le valakit a magyarok közül. A menekültek hovatartozásával nincs bajom, nekem is van szír ismerősöm, rendes ember. A helyzet, és ez a fajta beözönlés nem normális. Amíg ez a fejetlenség van csak bajt fog szülni. Ellenőrzés alá kell vonni az egészet, és akkor nincs gond.

Az Unió is csak dísznek jó ebben a kérdésben. Egyik ezt mondja a másik azt, de külön pénzt nem tudnak küldeni a helyzetre. Helyette szorongatnak. Én mondjuk elbuszoztatnám az össze menekültet Brüsszelbe, aztán oldják meg maguk. Olcsóbb, mint a kerítés fenntartása, vagy a táborok üzemeltetése, és megadjuk a lehetőséget menekülttársainknak a több ezer eurós jövedelemre, ami nálunk nincs.

mila
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 1:19
Kedvenc játékosaid: ramos, kroos
Kedvenc csapatod: rmcf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mila » 2015. június 28., vasárnap 14:59

a pesti autósiskolákról mik a vélemények? :)
92:48

Avatar
Aroninho
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 22:35
Kedvenc játékosaid: Rafael Van der Vaart, Bastian Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid >> MU, ETO, Roma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Aroninho » 2015. június 28., vasárnap 14:44

Valaki nem ért véletlenül a statisztikai próbákhoz kicsit mélyebben? :)
Jó, nem kell túl mélyen... :D Szerintem csak az én tudásomat haladta meg...kellene három próbát találnom egy kérdőív kielemzésére, de sehogy sem találom meg a megfelelőt :(

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. június 28., vasárnap 14:30

Sunsky írta:Szóval aki nem kirívóan viselkedik azt elfogadom, vele született rendellenesség, oké.. De aki mutogatja magát, úgy viselkedik, majd még neki áll feljebb ha megsértik, azzal inkább hadd ne írjam le, mit csinálnék...
Nem feltétlen a meleg témához, de szerintem ezzel mindenki így van.. Teszem azt ha az irodádban lenne egy tipikus plázapicsa, aki azt ecseteli minden nap, hogy tegnap kit oboázott le éppen, akkor tőle se kérnél puszit ugyanúgy reggel.

Ezektől, még szerintem senki nem lesz fajgyűlölő, vagy szexista, szimplán nem szereti a magamutogató egyéneket, ami nemtől, rassztól, bárminemű beállítottságtól független. Viszont ezzel meg sokan visszaélnek - feministák, romák, négerek, stbstb -, hogy ezzel próbálják mentegetni magukat, hogy ők diszkrimináció áldozatai a hovatartozásuk végett, pedig rohadtul nem azért bánnak velük úgy ahogy általában, hanem azért ahogy viselkednek. Nem mind természetesen, akinek nem inge, sokakat ezek miatt bántanak, de van bőven aki csak takarózik ezzel. De ez már más téma, csak most eszembe jutott hirtelen.. :)

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2015. június 28., vasárnap 14:10

Ezek igaz dolgok, amiket írsz. Az a gond, hogy mi nem Németország vagyunk, akihez mi megyünk ki. Nincs sok választásunk sajnos. Az, hogy a szegényebbek jönnek, nem teljesen igaz, mert eleve a legszegényebbek nem tudják a csempészeket kifizetni. Nem anyagi helyzethez kötött a háború sajnos, mindenféle rétegek jönnek.
Cliff írta:Az egyetlen megoldás erre szerintem az, hogy az államnak ösztönöznie kellene a gyerekvállalást, na meg a (most még) félmillió magyar kivándoroltat visszacsalogatja. De persze ezt könnyebb mondani mint megvalósítani
Most is ösztönzi adókedvezményekkel. Sajnos összetett a probléma, ez az összes fejlett ország eredeti népességére jellemző, az államok egyénileg maximum lassítani tudják a folyamatot. Visszacsalogatni nincs esély, amíg ekkora bérkülönbségek vannak. A kultúravesztésről az én véleményem az, hogy nem érzem kevésbé magyarnak magam, ha több külföldit látok vagy több kebabost látok az utcán :) Nem ezen múlik a nemzeti identitás, hogy ki vállal munkát az országban. Szerintem. A 21. században nincs sok értelme elfordulni, mikor 2 perc alatt bárkivel fel tudjuk venni a kapcsolatot a világból és az EU-ba is önként léptünk be. Kéne egy reality-check sokaknak
Anyaka írta:
Nem mondtam, hogy nincsenek határaik. Jól kezelik gazdasági szempontból, igen, nem érzelmi oldalról megközelítve a dolgokat. Vagy akkor nem kéne beengedniük senkit és legyen munkaerőhiány? Nem értem mit javasolsz most. az 1% körüli növekedés az mesterségesen beállított dolog éppen ezekkel a határokkal. De a gazdasági bevándorlók irányított beengedése nem egyenlő a háborús menekültek visszafordításával. A libanoni menekültek hol vannak most? Libanonban, mert már vége a balhénak ott. Ezeknek a nagyrésze haza szeretne jutni, csak jelenleg van egy "kis gáz" otthon.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. június 28., vasárnap 13:53

realmadridfan írta: Az USA ezt nagyon jól kezeli egyébként (1-2%os évi népességnövekedést lőnek be központilag, ami a legideálisabb).
:hmmm: Nekik nincs kerítésük? Ha kell bele is lövik egy gödörbe azokat, akik át akarnak mászni, szóval tényleg belövik azt az 1-2%-ot egy 7.62-essel. Meg jól kezelnek, mit? Minden város tele van olyan negyedekkel, ahova a lábát be nem teszi normális ember, mert nem jön ki többet.
Annyi kerítés van a világban egyikkel se foglalkoztak ennyit, mint a miénkkel. :lol: Izrael betonkerítéséről nem sok hír van, pedig az nem a kizárás miatt készült, hanem bezártak oda embereket gyakorlatilag.

Cliff
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 13:22
Kedvenc játékosaid: Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Cliff » 2015. június 28., vasárnap 13:48

realmadridfan írta:Erre egyébként jobb példa a bevándorló/menekült kérdés. Most kizárjuk őket kerítéssel, de még a mi életünkben eljön az az idő (kb 15-20 év), amikor nem tudjuk eltartani a nyugdíjasainkat. Honnan pótoljuk azt az adóalapot? Előbb-utóbb érdemes a bevándorlókra mint lehetőségre, sem mint bűnözőkre tekinteni. Az USA ezt nagyon jól kezeli egyébként (1-2%os évi népességnövekedést lőnek be központilag, ami a legideálisabb).
Szerintem ez több szempontból sem jó megoldás. Egyrészt a bevándorlók erősen eltérő kulturális háttérrel érkeznek, és a Nyugat-európai állapotokból kiindulva nem úgy néz ki, hogy hajlandóak az itteni kultúrát és szokásokat adaptálni, ami társadalmi konfliktusokhoz, hosszabb távon pedig akár a saját kultúránk felszámolásához is vezethet.
Másrészt nyilvánvalóan a származási országukban is az alsóbb társadalmi rétegekhez tartoztak, ezért nagy részük bűnöző vagy szakképzettséggel egyáltalán nem rendelkezik, így csak plusz teher lenne, ami pont hogy felgyorsítaná a gazdasági összeomlást.

Az egyetlen megoldás erre szerintem az, hogy az államnak ösztönöznie kellene a gyerekvállalást, na meg a (most még) félmillió magyar kivándoroltat visszacsalogatja. De persze ezt könnyebb mondani mint megvalósítani :)

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2015. június 28., vasárnap 13:06

A gyerekvállalás kérdése nehezebb téma, mint a házasság, mert az mindenki magánügye, másra nincs hatással. Akkor mindenképpen érdemes engedélyezni a gyerekvállalást, ha a lépés társadalmi/gazdasági stb. haszna jelentősen több, mint a károk vagy ha úgy tudunk javítani az egyik oldalon, hogy másra ez a lépés nem hat negatívan (szaknyelven Pareto-javítás). Az örökbefogadás mindenképpen ilyen, azt ne mondja senki, hogy intézetben nyomorogva tölteni a gyerekkort (aztán 18évesen meg utcára tesznek) jobb, mint meleg szülők gyereke lenni. A másik dolog, hogy senki sem azért szereti az anyját (Oidipuszon kívül :D ), mert csöcsei vannak vagy a pinájából mászott ki, hanem mert anyaszerepet tölt be. Még a szoptatáskor kialakuló anya-gyerek kapocs is könnyen helyettesíthető, ha tudatosan csak az egyik fél veszi ölbe és eteti. Az megint mindegy, hogy csöcsből vagy cumiból. A béranyaság -ami egyébként tiltott Magyarországon-viszont káros, mivel nem vesz le terhet az államról az örökbefogadással és könnyen belátható, hogy a gyűlölködő közhangulat miatt elkerülhetetlen az iskolai bullying meleg szülők gyermekeként, ami mindenképpen hátrány. Szóval a legjobb megoldás tényleg az lenne, ha csak intézetből, senkinek "nem kellő" gyerekeket nevelhetnének.

A másik meg a történelmi oldala a dolognak. Biztos volt, mert akkor nem elleneznék sokan a dolgot, de nekem nem jut most eszembe olyan helyzet, amikor egy etnikai/vallási stb. csoport kirekesztése hosszú távon előrevitte volna a társadalmat. Erre egyébként jobb példa a bevándorló/menekült kérdés. Most kizárjuk őket kerítéssel, de még a mi életünkben eljön az az idő (kb 15-20 év), amikor nem tudjuk eltartani a nyugdíjasainkat. Honnan pótoljuk azt az adóalapot? Előbb-utóbb érdemes a bevándorlókra mint lehetőségre, sem mint bűnözőkre tekinteni. Az USA ezt nagyon jól kezeli egyébként (1-2%os évi népességnövekedést lőnek be központilag, ami a legideálisabb).

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. június 28., vasárnap 12:44

Pipita írta: :lol: :lol: :lol:

Jó, akkor magyarázd meg nekem, hogy mitől lesz jobb szülő attól valaki, ha a szexuális orientáltságát Te, Becksy23, aláírod és elfogadod, mint normális, értelmes, nem beteg perverz szar ember. Van még ezer más összetevője az apaságnak. És aki anya nélkül nő fel, egy darab apával? Abból még lehet normális ember, vagy az is genetikai selejt?
Például hogy nem azt látja 2-5-10 évesen hogy a két apja, két férfi egymást puszilgatja, csókolgatja, hanem hogy a szülei normálisan öltözködő, viselkedő emberek. Mert ismerek én is melegeket, de majd az összesről megmondtam egyből hogy ratyi, annyira látszik rajtuk, gyakorlatilag felvágnak vele hogy esténként arcpakolást és beöntést kapnak. Előbb bíznám a fiamat farkasokra, mint ilyenekre.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég