Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. július 13., hétfő 21:56

Én értékelőnek mindenképp jönnék. Ajánlónak akkor, ha van igény régi szamurájfilmre (mert, tuti olyat hoznék, de elég sajátságos a nyelvezetük, amivel "feleslegesen" nem kínoznék senkit).

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. július 13., hétfő 21:53

Kód:

1. Anyaka
2. messideco
3. RR77
4. tucsoki

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. július 13., hétfő 21:51

ha jól emlékszem a legújabb kutatások szerint az alkohol nem öli az agysejteket, szal csapassad máté filmklubozásról nem bizonyították még ezt :mrgreen:
és, h ne legyen off én se jövök :D
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 13., hétfő 21:48

Kód:

1. Anyaka
2. messideco
3.RR77
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. július 13., hétfő 21:33

nmate nem jön. Nem motivált a filmezéshez, meg nyáron inkább ganaj részegre issza magát amikor csak lehet. Szorri, rombolni kell az agyat.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. július 13., hétfő 21:30

Kód:

1. Anyaka
2. messideco
3.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. július 13., hétfő 21:30

:mrgreen:

Kód:

1. Anyaka
2.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. július 13., hétfő 21:28

Akkor valaki elkezd nagyon gyorsan szervezkedni? Lordgabi, Santi, nmate? :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. július 13., hétfő 21:22

Na megérkeztem, nagyon sajnálom hogy ennyi ideig elhúzódott.

Szóval.

Bleeder

Refn nem lesz a kedvencem. :mrgreen: Eddig 4 filmjét láttam (ezzel együtt), és egyikkel sem voltam maradéktalanul elégedett, de mind jobb volt mint ez. Elnézést, de ez a film tragikusan szar. Iszonyatosan vontatott, üres, totálisan érdektelen és jellegtelen. 15-20 perces rövidfilmben ütött volna, de ennyire elnyújtva (pedig csak másfél óráról beszélünk) egyszerűen teljesen elengedi a nézőjét, mivel a karakterek hülyén felvázoltak és unalmasak, kivel "mozogjunk" együtt? Persze a végére jön a kötelező brutalitás hogy valamire emlékezzünk és azt higgyük hogy ütős a vége, de áh. Nem az. Sajnálom. Alapból 4-et akartam rá adni, de pár hangulatosabb rész és pár nap alvás feltolta.

5/10

Rejatos salvajes

Ez viszont kellemes meglepetés volt! Szeretem a szkeccsfilmeket, és ez nagyon minőségi darab. Minden sztori pöpec, és morbiditásában/abszurditásában is teljesen emberiek (talán a nyitójelenetet kivéve). A gazdag fószer és a "paraszt" csatáján teljesen kész voltam. :lol: Mindezek mellett csodálatosan fényképezett darabról van szó, ami nálam pluszpont, de amúgy végig nagyon élveztem. Nálam ez egy erős nyolcas, bravó az ajánlónak!

Idiocracy

Sablonértékelés lvl 99, igazából semmit nem lehet erről írni, totál középszerű. Megvan benne a Mike Judge féle humor (Beavis & Butthead rulz) de az egész nagyon gyengusz, ráadásul Schwartzman is irritáló számomra. Nem nagyon fogok rá emlékezni, úgy érzem.

5/10

Köszönöm szépen mindenkinek a türelmet, remélem jöhetek a kövire. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. július 2., csütörtök 20:35

Szerintem értelemszerűen kevesebb. Vagy nem tudom. Én nem otthon tespedek :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. július 2., csütörtök 0:45

Faust értékelései után tőlem mehet.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. július 1., szerda 23:48

Mikor szerveződik majd új kör? Nyáron több vagy kevesebb idő van filmezésre? :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. június 27., szombat 0:43

Faust írta:Hétfőn kedden van a diplomavetítésem addig semmit, szerintem szerdán lezúzom az összeset, tényleg nagyon sajnálom.
Megvárunk, sok sikert! :smile:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. június 26., péntek 23:29

Hétfőn kedden van a diplomavetítésem addig semmit, szerintem szerdán lezúzom az összeset, tényleg nagyon sajnálom.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. június 23., kedd 23:50

Indulni is fog nemsokára, csak még Faust adós pár filmmel. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 23., kedd 20:35

Egyébként nagyon fasza egy kör volt, rég nem látott színvonallal :salute: Szinte minden filmet élveztem, vagy találtam benne olyat, amiért megérte nézni. Kicsit kár, hogy a vége így elhúzódott. Talán az én ajánlásom lógott ki lefelé, de már megvan, hogy mivel fogom ezt "kárpótolni", természetesen, ha lehetőséget kapok majd rá. Kicsit rendhagyó lenne részemről, de meglátjuk mi sül ki belőle, nagy várakozással vagyok. Örülnék, ha minél hamarabb indulna új kör, főleg, hogy a vizsgáknak is vége már, lenne mivel elütni az estéket.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 23., kedd 20:15

Faust ráérsz megnézni őket?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. június 22., hétfő 21:36

alpárimocsokbunkó vagyok, de nem volt időm hozni az Idiocracyt előző héten. most bepótoltam.

Idiocracy
Jó az alapötlet, viszont szerintem még mindig sokkal több van benne, mint amit a filmben megvalósulni látunk. Nem olyan rossz ez így sem, de komoly ziccer helyzeteket teremt egy ilyen alapfelállás, amiket sztem nem használtak ki maradéktalanul, ráadásul néha beütött hollywood és a vége felé elamerikaiasodott (van ilyen szó?) kissé.
ha már az elamerikaisodásról beszélünk: a film egyfajta görbetükröt tartott eléjük (és elénk), nemde? Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nálam csak az az 500 év tűnik nagyon soknak, pedig 2006-ban is látni lehetett már, merre tart a világ

ezzel abszolút egyetértek. annyit még hozzátennék, hogy sajnos nálam mélyrepülésbe kezdett a film, nem hogy szépen lassan építkezett, hanem szépen lassan összeesett. az eleje tetszett, szerintem ott volt a legtöbb és legjobb poén, de egy idő után kicsit tényleg hiányérzete támad az embernek. néha az egész film és maguk a viccek is nekem erőltetetté váltak, egy idő után már nem nagyon tudott lekötni. az biztos, hogy nem ez lesz a kedvenc vígjátékom. sajnos több pozitívumot nem tudok mondani. :)
az egészhez hozzátartozik az, hogy nálam nehéz vígjátékkal betalálni, ajánlásnak viszont nem volt rossz.

5/10

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. június 17., szerda 19:27

Faust, Victor, Santi? :hmmm:
ezer bocsánat, nagyon el vagyok havazva, és az értékelési időt is rendesen benéztem :-(

a Bleedert tudom csak most hozni, már jó pár napja láttam, azt hittem már értékeltem. a másikat még nem tudtam megnézni, de ígérem, a héten hozom.

Bleeder
Csatlakozom azon emberek táborához, akiknek nem lesz kedvencük soha a műfaj. Hogy őszinte legyek ,nekem kicsit túl véres volt és talán kicsit túl agresszív. Illetve kicsit beteg. Nem tudom, hogyan mondjam. A Leót játszó színész (talán túlságosan is) hitelesen adja elő magát, nem láttam más filmben (vagy csak nem emlékszem rá), de megjegyeztem most az arcát :) Sajnos mostanában kicsit hajlamos vagyok depresszív lenni, így néha magával ragadott ez a mélabús világ, amit a film felépít. Pluszpont a háttérmuzsika, nálam eléggé számít egy-egy filmnél az, hogy milyen zenékkel tűzdelték tele, szerintem itt igen eltalálták. A végjátszma is rendben volt, ez szintén pozitívum. Az egészben az volt a fura, hogy úgy éreztem, ez szinte bármelyikünkkel megtörténhet. Negatívum ezzel szemben az egyhangúság, a vontatottság, az, hogy sokszor majdnem úgy éreztem, unatkozom.
Egy dologra azért kiváncsi lennék a film kapcsán, hogy vajon van-e valami különösebb oka annak, hogy minden főszereplőnek L-el kezdődik a neve? Lehet jelentéktelen dolog, de lehet egy szimbólum vagy utalás valamire, nemtudom, ezért érdekelne.
ez bennem is felmerült :)
Amiben volt ráció, hogy köré építik a filmet, az nagyon ütősen ki volt alakítva, de úgy érzem nem kapott elég szerepet.
tökéletesen megfogalmaztad, egyet értek.

Ajánlásnak viszont elég faszentos volt, az életben nem néztem volna meg magamtól :)

5,5/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. június 16., kedd 15:43

Hülyék paradicsoma (Idiocracy) - 2006

Elég szégyen, hogy a saját filmemet nem hoztam határidőre, pedig újráztam még múlthéten, csak nem írtam róla rögtön, utána pedig teljesen kiment a fejemből a Filmklub...
Jó az alapötlet, viszont szerintem még mindig sokkal több van benne, mint amit a filmben megvalósulni látunk. Nem olyan rossz ez így sem, de komoly ziccer helyzeteket teremt egy ilyen alapfelállás, amiket sztem nem használtak ki maradéktalanul, ráadásul néha beütött hollywood és a vége felé elamerikaiasodott (van ilyen szó?) kissé.
Ettől függetlenül ez akár egy lehetséges jövőkép is lehet, már most folyik a népbutítás, könnyen eljuthatunk valami hasonló szintre és lehet még 500 év se kell hozzá.

7/10

Mint utolsó ajánló direkt egy rövidebb filmet hoztam és gondoltam legyen már vígjáték, mert egyrészt a klub vége mindig nehezen megy, legyen egy lazább film a zárás, másrészt pedig bizonyítani akartam a műfajban a korábbi 2 leszereplésem (Jóksa, Kung Fu) miatt. Ezt az átlag 6 pontot én már mérsékelt sikernek könyvelem el, a célomat ezzel elértem, úgyhogy vígjátékokkal többé nem riogatok senkit. :mrgreen:
Más, eddig általam még fel nem térképezett vizekre evezek majd a következő turnusban, meg fogtok lepődni. :shifty: :)

szerk.: Pontot módosítani nem fogok, kösz mindenkinek a kört, többnyire fasza filmek voltak. :kacsint:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég