Dél-amerikai foci

Foci a Real Madridon túl...
Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2015. július 5., vasárnap 18:47

Azért Maradona idejében a védekezés fogalma kis túlzással kimerült abban, hogy mindenki futott a saját embere után. Ezért is tartom hülyeségnek összehasonlítani Messivel, akár Puskással, akárkivel. Minden kornak megvan a maga legjobbja(legjobbjai).
Puskás idejében, ha jól tudom még szabálytalan volt a becsúszó szerelés is. Úgy meg elég nehéz elvenni valakitől a labdát,ha például gyorsabb,mint a védő.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 5., vasárnap 17:12

A Maradona-Messi összehasonlításhoz csak annyit,hogy Maradonanak sosem volt olyan háttere a csapaton belül,mint pl Messinek a barcába,játszott bárhol,vagy is sosem játszottak annyira alá,mint Messinek,pont hogy ő döntött el jópár sorsdöntő és fontos meccset,egy egy őrületes villanással.
Fénykorában nem lehetett szabályosan szerelni,de tényleg.És abban az időben,nem villant olyan gyakran a lap,mint most.Faragták mint az állat,de felpattant mint a keljfeljancsi :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. július 5., vasárnap 16:51

alexoxladjackoxi írta:
wZoLee7 írta:Így van...az a torna mvp díja meg megint csak vicc...de kár erről beszélni is. Az a válogatott rohadt jó lehetne, de hogy ki és miért tette oda Martinót azt én nem értem.
Szerintem a 433 abszolút nem fekszik ennek az argentín generációnak. Jó támadóik vannak, de egy két vagy egy egy csatáros rendszer sokkal hatékonyabb lenne. A világ egyik legjobb vkp-je az övék, de néha túlságosan hátra van rendelve, ninc selég ütős kp-juk...DM, Messi, ezeket mind a kp-n játszatnám. Pipitát ideje lenne elfelejteni, maximum cserének jó. Nem vagyok otthon az argentin keretben, de Aguero-Tevez csatár páros adná...Mögöttük Messi, hátrébb egy hármas Dm-Mascheráno-Könyörgöm Keressetek egy fiatal tehetséget Biglia helyére :mrgreen: és mehet is...
Nem szeretem az argentin csapatot, de van bennük potenciál, kár h a kövi vb-re már ez a keret túlságosan kicserélődik
Tevezt valamiért mellőzték az elmúlt években. Sabella is, Martino is. A legjobb évei maradtak így ki neki, pedig előtte ő volt a numberone Argentínában. Viszont ő már 100%, hogy nem lesz válogatott. Mondjuk az utánpótlás miatt nem kell aggódni, Vietto és Dybala már elég hangosan veri az ajtót.
Az a Vietto nem spanyol válogatott? Iturbe viszont ott van még, vele mi van?
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2015. július 5., vasárnap 16:36

wZoLee7 írta:Így van...az a torna mvp díja meg megint csak vicc...de kár erről beszélni is. Az a válogatott rohadt jó lehetne, de hogy ki és miért tette oda Martinót azt én nem értem.
Szerintem a 433 abszolút nem fekszik ennek az argentín generációnak. Jó támadóik vannak, de egy két vagy egy egy csatáros rendszer sokkal hatékonyabb lenne. A világ egyik legjobb vkp-je az övék, de néha túlságosan hátra van rendelve, ninc selég ütős kp-juk...DM, Messi, ezeket mind a kp-n játszatnám. Pipitát ideje lenne elfelejteni, maximum cserének jó. Nem vagyok otthon az argentin keretben, de Aguero-Tevez csatár páros adná...Mögöttük Messi, hátrébb egy hármas Dm-Mascheráno-Könyörgöm Keressetek egy fiatal tehetséget Biglia helyére :mrgreen: és mehet is...
Nem szeretem az argentin csapatot, de van bennük potenciál, kár h a kövi vb-re már ez a keret túlságosan kicserélődik
Tevezt valamiért mellőzték az elmúlt években. Sabella is, Martino is. A legjobb évei maradtak így ki neki, pedig előtte ő volt a numberone Argentínában. Viszont ő már 100%, hogy nem lesz válogatott. Mondjuk az utánpótlás miatt nem kell aggódni, Vietto és Dybala már elég hangosan veri az ajtót.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. július 5., vasárnap 14:56

LiamGallagher írta:
pheco írta: Maradona meg klubszinten nem ért el fele annyit se, mint Messi, akkor mitől is nagyobb isten Diego?
?? Egy gyenge középcsapatnak nyert 2 bajnoki címet, egy UEFA kupát meg egy olasz kupát.
Az akkori Napoli nem nevezheto gyenge kozepcsapatnak, viszont a legerosebb bajnoksagban nyert bajnoki cimet, az akkori vilag legerosebb csapatai mellett(Inter, MILAN! Juve). A Barcelonaban ezt viszont nem tudta megtenni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. július 5., vasárnap 14:23

Lehet arra fogni, hogy gyenge csapat veszi korul. De peldaul ezen a kupan az argentin keret volt a legerosebb.

De itt nem is azert kapja a savazast elsosorban mert nem nyeri meg a vb-t vagy copat, az sok mindenen elmehet. De hogy ennyire ne tunjon ki a mezonybol, es hogy ot vagy hany eve meg golt se rugjon a kieseses szakaszban.

Tehat ez egy olyan jatekostol aki ennyire "fel van copkodva" nevetsegesen keves.

Mikor crt es messit hasonlitjak altalaban messi oldalara azt irjak, hogy ha bajban a csapat akkor o a hatara veszi es eldonti a meccset. Mig ce eltunik az ilyen meccseken. Messi kolumbia ellen es most a dontoben is tehetetlen volt. Nem csinalt semmmit. Kolumbia ellen szerencsejuk volt, most nem.

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1259
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2015. július 5., vasárnap 13:25

pheco írta: Maradona meg klubszinten nem ért el fele annyit se, mint Messi, akkor mitől is nagyobb isten Diego?
?? Egy gyenge középcsapatnak nyert 2 bajnoki címet, egy UEFA kupát meg egy olasz kupát.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. július 5., vasárnap 13:22

http://www.maisfutebol.iol.pt/internaci ... pa-america

itt mintha Vidalt irnák de nemtudom hátha valaki érti pontosam :)
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. július 5., vasárnap 13:14

___Samy___ írta:mert, ki lett a torna játékosa? azt ne mondjátok, hogy messi
Nem hiszem, ez azért már tényleg brutál nevetséges lenne. Vidal, Valdivia vagy Bravo. Valaki tudja?
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. július 5., vasárnap 12:47

mert, ki lett a torna játékosa? azt ne mondjátok, hogy messi
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. július 5., vasárnap 12:35

Így van...az a torna mvp díja meg megint csak vicc...de kár erről beszélni is. Az a válogatott rohadt jó lehetne, de hogy ki és miért tette oda Martinót azt én nem értem.
Szerintem a 433 abszolút nem fekszik ennek az argentín generációnak. Jó támadóik vannak, de egy két vagy egy egy csatáros rendszer sokkal hatékonyabb lenne. A világ egyik legjobb vkp-je az övék, de néha túlságosan hátra van rendelve, ninc selég ütős kp-juk...DM, Messi, ezeket mind a kp-n játszatnám. Pipitát ideje lenne elfelejteni, maximum cserének jó. Nem vagyok otthon az argentin keretben, de Aguero-Tevez csatár páros adná...Mögöttük Messi, hátrébb egy hármas Dm-Mascheráno-Könyörgöm Keressetek egy fiatal tehetséget Biglia helyére :mrgreen: és mehet is...
Nem szeretem az argentin csapatot, de van bennük potenciál, kár h a kövi vb-re már ez a keret túlságosan kicserélődik

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. július 5., vasárnap 12:00

Nincs ezzel igazabol semmi problema, hogy Messinek nem megy a valogatottban, csak akkor ne legyen minden idok legjobbjakent emlegetve. Azert nem mondanam olyan kutyautonek az argetin valogatottat, szimplan szerencsevel nem lehet egy even belul vb meg copa dontot jatszani.

Viszont az is erdekes a statisztikak mellett, hogy Messinek gyakorlatilag az egesz tornan alig volt momentuma. Mert ha eljut ziccerekig, es kihagyja, vagy a tarsakat tomi jobbnal jobb labdakkal, akkor azt mondom jol van...de igazabol az akaras sem nagyon latszott rajta, olyan volt, mint akinek tele van a toke az egesszel.

Lehet, hogy Maradona nem volt olyan sikeres klubszinten, vagy Ronaldo vagy Zidane idejeben jobb jatekosokbol allt a valogatott, de valahogy ok meg is igazi vezerei voltak a csapatuknak tobbnyire. Dontokben rendre villantak a komolyabb csapatok ellen is, de Messire valahogy ilyen tekintetben nem lehet szamitani a valogatottban.

Igazabol annyi a mondandom lenyege, hogy szerintem egy ilyen jatekos nem lehet a valahavolt legjobb. Lehet eredmenytelennek maradni a valogatottal, de nem igy.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. július 5., vasárnap 9:41

De visszakérdezek...És Higuain?Valaha,valahol?
Legalább van pár gólja vébéken.
De Agüero egy vicc a válogatottban, ahhoz képest, hogy előszeretettel rakják rá a 80 millás árcimkét és elvileg játszótársai is kellene legyenek.
Love football, hate antifa.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. július 5., vasárnap 9:40

tevez mellőzése és biglia túlzott erőltetése nagy hiba martinotol, ezt akár egy húzással meg lehetett volna oldani, di mariat hátra tolni egy sorral.

kár, nem sokon múlt, hogy nekem is tökéletes szezonom legyen barca+argentìna szimpatizánsként. :mrgreen:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 5., vasárnap 9:28

realistahuni írta:
e argentina sem érdemelte meg,Tata egy barom,ezek a cserék komolyan,leviszi Kunt
Amúgy Kun játszott már jól válogatottban? :lol:
Citynél aláírom hogy vannak jó időszakai de ahányszor láttam válogatottnáé világi flop volt mindig.
A VB selejtezőkön nagyon adta anno.
De visszakérdezek...És Higuain?Valaha,valahol?
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. július 5., vasárnap 9:24

e argentina sem érdemelte meg,Tata egy barom,ezek a cserék komolyan,leviszi Kunt
Amúgy Kun játszott már jól válogatottban? :lol:
Citynél aláírom hogy vannak jó időszakai de ahányszor láttam válogatottnáé világi flop volt mindig.
Love football, hate antifa.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 5., vasárnap 9:05

megérdemelte chile, összességében is ők voltak a legjobbak. :agree:
Meg a f**mat,a bírók nyomták őket,Peru ellen rezgett a léc,Vidalt is ugyan úgy ki kellett volna állítani,vagy ha az nem ért annyit,akkor az a másik megmozdulás sem,perui oldalon.

De argentina sem érdemelte meg,Tata egy barom,ezek a cserék komolyan,leviszi Kunt,berakja ezt a szerencsétlent,de mondhatnám a Pastore-Banega cserét is,de még ráadásul odaállítja mindkettőt :fpalm: tizit rúgni...
Mikor megláttam higanyt odaballagni,tudtam hogy kb itt a vége...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. július 5., vasárnap 6:18

Soha nem értettem, hogy miért kell mindig a válogatottnál elért teljesítményt ennyire felnagyítani. Maradona meg klubszinten nem ért el fele annyit se, mint Messi, akkor mitől is nagyobb isten Diego? Vagy akkor Messi és Cé soha nem kerülhet all time top 5 közelbe, mert a válogatottal nem tudnak semmit nyerni? Azért nézzük meg, hogy egy Ronaldo, Ronaldinho, Zidane mennyivel jobb csapatokkal jutottak fel a csúcsra válogatott szinten . Viszont ők meg egyéni eredményekben és klubszinten maradnak el Messiéktől. Szóval szerintem még mindig értelmetlen vita ez, mert úgy is a szimpátia dönt ebben a kérdésben mindenkinél. Nálam pl Cé, Messi, Ronaldo, Zidane a sorrend, mondom ezt úgy, hogy utálom Messit.

Megnéztem volna Ronaldot, ha nem Rivaldo, Dinho, Carlos, Cafú stb. társai vannak, hanem Moutinho, Nani, Coentrao és Pereira. De ugyanez elmondható Zidaneról is. Ronaldo meg BL-t nem nyert soha, akkor ő miért esélyes minden idők legjobbja címre? Parttalan vita marad továbbra is.
én is valahogy így vagyok vele.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. július 5., vasárnap 2:32

Összefoglalva.....chile copa győztes,megérdemelten....messi a torna legjobbja, és gólkirály.

....a többi nem lényeg,és süket beszéd.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. július 5., vasárnap 1:42

dannen írta: pont írni akartam, hogy tőlem aztán chilevel is összehasonlíthatjuk, ki gondolta volna, hogy megfogod a lényeget. :fpalm: de hogy a barca triplázás hogy jön ehhez... ezek a szar gyökerek vb döntőig is mentek annyira szar a keretük meg annyira sok a gyökér és nincs messi mögött csapat.

de oké, akkor nem messi hibája, hogy megmozdulása nem volt egész meccsen. a szar gyökér csapattársak hibája. meg amúgy se volt ma este kedve nyerni. bocs messi. jóéjt.
Igen. Ez a két véglet van csak. Vagy Messi a legjobb, vagy Messi a legszarabb. :lol: Parádés. Továbbra is az a gond, hogy nem érted Máté miről beszélt. Szép álmokat.


pheco
Kb le is írtad mi a gond a mai fociban. Nagyon nagy túlzással Messi és Cé a két félszemű a vakok között. Az sok mindent leír a mostani állapotokról hogy Matyiő egy értékes védő volt a triplázó Barcában.
Nyilván jó pár klasszis prime korszaka kimaradt nálam élőben, mint pl Rivaldo, vagy Ronaldo Barcás-Interes meccsei(maradtak a videók), viszont szerintem össze se lehet hasonlítani azt ami most megy a 10-15 évvel ezelőtti helyzettel. De igen, ez egy parttalan vita. Senki sem fogja meggyőzni a másikat a saját igazáról. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 126 regisztrált és 0 vendég