Konyhafőnök

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. július 9., csütörtök 16:36

Itt csak azon sültem(!!) ki, hogy tejet isznak lasagnehoz. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. július 9., csütörtök 16:24

https://www.youtube.com/watch?v=OH0n_Ew2YDM :lol:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. július 9., csütörtök 16:22

Pizza:
https://youtu.be/D3c27ZyV_oI
:lol: :fpalm: :iszunk:

Ez a csávó tönkre vág. Még láttam tőle régebb egy salátásat, na az vitt mindent, de nem találom. Beteg :D

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. július 9., csütörtök 16:21

A krumplipüréhez annyit fűznék hozzá, hogy aki szereti a fokhagymát, én imádom!, annak mindenképp javaslom, hogy fokhagymasót, vagy granulátumot szórjon bele, nem kell sajnálni. Nagyon feldobja, és isteni lesz. Ugyanígy teszünk a panírba a tojásba. Teljesen más ízvilága lesz, mint egy sima pürének/rántott húsnak.
Vagy zsíron lassan jó sok hagymát dinsztelsz. Vörös, póréhagyma, tökmindegy. Lényeg, hogy jó lassú tűzön kell csinálni, aztán amikor világosbarnás(nem fekete!), azt keveres bele a krumplipürébe. Nagyon fel tudja dobni. Mellé teszel egy kis rozé kacsamellett (amit nagyon könnyű megcsinálni), aztán kész is az ünnepi kaja, csajok meg dobják le a bugyit. :)

Avatar
denej
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. június 2., kedd 11:47
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: denej » 2015. július 9., csütörtök 16:17

Amúgy alapvetően a húsok sütéséhez jó tanács: ha bepácolod előtte, sokkal finomabb lesz. :lol:

Ehhez nem feltétlen kell olaj, csupán olyan hozzávaló ami kicsit savas, így meglazítja a hús szerekezetét (citrom, lime, mustár, paradicsom, etc) továbbá natúr fűszerek (só, bors, fűszernövények-lehet próbálgatni), és így egy fél órát, órát állni hagyni hűtőben. Nyilván minél több időt van "pácban", annál jobban átjárja az íze, csülöknél egy napot én pl rászámolok.

Motivációs segítség: én őszintém bevallom, azért kezdtem el főzni, mert úgy hallottam, a csajok szeretik. És így 6 év távlatából azt kell, hogy mondjam, a nőkre legalább ugyanannyira igaz, hogy a szívükhöz hasukon át vezet az út ( no pun intended :mrgreen: ), egy jól elkészített vacsora, és nyert ügyed van! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denej 2015. július 9., csütörtök 16:22-kor.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 9., csütörtök 16:16

Norbii írta:
Sajna nem rég szorultam rá hogy magamra főzzek, így picit korlátozva vannak a képességeim. Csináltam már tepsis krumplit, meg mittudom én miket de nem igazán sikerülnek jól, egyszerűen nem tudom belőni normálisan a fűszerezést, v nem sütöm kellő ideig, aztán a rossz élmények miatt maradok azokon a kajákon amit megtudok csinálni ehetőre. :D
Mindenki az elsővel kezdi :) De tényleg, nem kell elkeseredni, mert minél többet csinálod, annál jobban fog menni, egyre jobban érzed majd a sütési/főzési időt, fűszer arányokat, vagy ami még nehezebb, ha megkóstolod, akkor tudd, hogy mi tenné még finomabbá, ha épp nem az igazi még.. Ezeknek idő kell, szóval hajrá!!
palesz77 írta:
Norbii írta:Megsütöm a hasábra vágott krumplit, aztán mikor látom hogy már majdnem kész beledobom a kockára vágott hagymát, paprikát, paradicsomot, meg sonkát v kolbászt attól függ mi van a hűtőben. A tojást szépen felverem, megfűszerezem egy icipici sóval, oregánóval, bazsalikommal összekeverem, majd ha látom hogy minden szépen megsült a serpenyőben beleöntöm a tojást.
A nyers tojásba tegyél reszelt sajtot is, isteni tud lenni. Amúgy rizsen és rántottán kívül én se tudok mást csinálni, szóval jöhetnek az egyszerűbb húsos kaják dögivel.. :D
Ezt adom! Annyi, hogy én kis szeleteket szoktam bele tenni, de a legvégén, mikor egy kicsi még kell a tojásnak, de már nem sok. Ha az elején teszem a sajtot, akkor a végére úgy elolvad, hogy észre sem veszed, de úgy kellően meg is olvad, szép folyós lesz, de még viszonylag elég nagy koncentrációban, hogy észre is vedd.

A krumplipüréhez annyit fűznék hozzá, hogy aki szereti a fokhagymát, én imádom!, annak mindenképp javaslom, hogy fokhagymasót, vagy granulátumot szórjon bele, nem kell sajnálni. Nagyon feldobja, és isteni lesz. Ugyanígy teszünk a panírba a tojásba. Teljesen más ízvilága lesz, mint egy sima pürének/rántott húsnak.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 9., csütörtök 16:08

Csirketorta, aki még nem csinált, menjen vásárolni.
recept és recept között is van különbség ennél, némelyik szarul írja le.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
denej
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. június 2., kedd 11:47
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: denej » 2015. július 9., csütörtök 16:08

A sóban sült csirke receptje:

Veszel egy 1,5-2 kg közötti csirkét (a nyakat, szív-máj kombót vedd ki, ha benne hagyták), szórj egy tepsibe 1 kg sót, fektesd rá a pipit, majd be a sütőbe. Azt mondják az okosok, hogy 45 perc alap, plusz kg-ént fél óra 180 fokon, ez nagyjából stimmel tapasztalatom szerint. Bőre alá lehet kenni mustárt, zöld fűszereket, igazából bármit, de elméletileg natúr is nagyon finom. A csirke hasába zöld alma darabokat, citromot, fokhagymát, bármit lehet tenni, itt már igazából az emberk kreativitására/ízlésére van bízva a dolog.

Mondjuk könnyen be lehet túrni belőle hirtelen felindulásból egy felet, mert nagyon finom, ha elkészült. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. július 9., csütörtök 16:06

Én csak ajánlani tudok dolgokat pl. milánói pizza szósz alapot keverjétek ki magában, aztán mehet a zsír házi pizzára (tésztával tele a net, amúgy meg azt raksz rá, amit megkíváncs).

Low budget dolognak meg a cicege, tócsi, hamar meg van, jó zsíros, laktató.

Norbinak meg ajánlom a krumpli pürét, 5ször jobb, mint a rizs. :mrgreen: és laktatóbb is.
___Samy___ írta:Most kajak erre is igeny volt? :D
ne szórakozz qrva éhesek vagyunk :Đ
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. július 9., csütörtök 16:05

Most kajak erre is igeny volt? :D
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. július 9., csütörtök 15:59

Norbii írta:Megsütöm a hasábra vágott krumplit, aztán mikor látom hogy már majdnem kész beledobom a kockára vágott hagymát, paprikát, paradicsomot, meg sonkát v kolbászt attól függ mi van a hűtőben. A tojást szépen felverem, megfűszerezem egy icipici sóval, oregánóval, bazsalikommal összekeverem, majd ha látom hogy minden szépen megsült a serpenyőben beleöntöm a tojást.
A nyers tojásba tegyél reszelt sajtot is, isteni tud lenni. Amúgy rizsen és rántottán kívül én se tudok mást csinálni, szóval jöhetnek az egyszerűbb húsos kaják dögivel.. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 9., csütörtök 15:56

Alapvető kérdés, hogy kinek mi az igénye/lehetősége.
Idő?
Ár?
Allergia?
Milyen hús?
Így jobban lehet tanácsot adni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. július 9., csütörtök 15:50

mikor pont nem spagetti és rizs között kell választanom akkor szoktam csinálni felturbózott rántottát. Még régebben lehetett venni fagyasztott hasonlót, lefagyasztva paraszt reggeli néven, de már nem igazán található, na meg ink magam csinálom.

Megsütöm a hasábra vágott krumplit, aztán mikor látom hogy már majdnem kész beledobom a kockára vágott hagymát, paprikát, paradicsomot, meg sonkát v kolbászt attól függ mi van a hűtőben. A tojást szépen felverem, megfűszerezem egy icipici sóval, oregánóval, bazsalikommal összekeverem, majd ha látom hogy minden szépen megsült a serpenyőben beleöntöm a tojást.

ált vhogy így szokott kinézni: http://www.azila.gportal.hu/portal/azil ... 578_65.jpg

Sajna nem rég szorultam rá hogy magamra főzzek, így picit korlátozva vannak a képességeim. Csináltam már tepsis krumplit, meg mittudom én miket de nem igazán sikerülnek jól, egyszerűen nem tudom belőni normálisan a fűszerezést, v nem sütöm kellő ideig, aztán a rossz élmények miatt maradok azokon a kajákon amit megtudok csinálni ehetőre. :D

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 9., csütörtök 15:48

Aztán dobd a földre vagy 100-szor, és publikáld a felfedezésed :mrgreen:

A kép meg :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2015. július 9., csütörtök 15:44

eReMA írta: Végy egy szelet kenyeret, majd vékonyan kend az egyik (!) felét....
Csak figyelj, hogy a jó felét kend meg!

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: eReMA » 2015. július 9., csütörtök 15:41

Vajaskenyér:

Végy egy szelet kenyeret, majd vékonyan kend az egyik (!) felét....

Na jó, igazából nem tudok főzni, de pár jó ötletet adhatnátok, hátha! :D
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 9., csütörtök 15:36

Kép
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég