Konyhafőnök

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 14., kedd 16:43

Malac a la' cola :D
-2kg bőrös malachús
1/2 l kóla (pepsi vagy coca)
-olaj
-fűszerek,(ízlés szerint ki milyet)
-só,bors
A malachúst sózzuk,borsozzuk,és ízlés szerinti fűszerkeverékkel bedörzsöljük.Magyarosan,bajorosan,mediterrán módra,ki hogy,mivel szereti.
Meglocsoljuk olajjal majd egy letakart tálban hűtőben állni hagyjuk.Min 3 óra,de lehet előző nap is,nem gond.
Felmelegítjük a sütőt kemény 240 fokra,majd egy kiolajozott tálba bevágjuk a malacot,felöntjük a fél liter kólával,és 70-80 percig pároljuk/sütjük.Letakarni nem kell.Időnként a pecsenye lével meglocsoljuk.
A kólából kicsapódó cukortól a teteje szép barna lesz,valamint pirult és omlós.A malac bőrét pácolás előtt be is lehet vagdosni akár.
Az íz orgia magáért beszél,egy ausztrál szakácstól lestem el egy főző műsorban,de nem hittem hogy ennyire cool :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. július 12., vasárnap 13:41

Spaghetti aglio olio

Hozzávalók:
- 6-8 gerezd fokhagyma
- olívaolaj (jó a sima napraforgó is)
- só
- bors
- ízlés szerint chilipaprika
- tészta

Legkönnyebb, de egyben az egyik legfinomabb tésztaétel. Előkészíteni kb 5 perc, megfőzni max 15, de borzalmasan finom tud lenni. A fokhagymákat felszeleteljük vékony szeletekre, majd egy serpenyőbe jó sok olajat öntünk (ez lesz a szósz, ne sajnáljátok), és elkezdjük melegíteni. Mehet bele a fokhagyma és a chilipaprika (lehetőleg ne szárított legyen). Szépen pirítjuk, néha megkeverjük, és amikor a fokhagyma már szép aranybarnára pirult, mehet a serpenyőbe a megfőtt, leszűrt tészta. Alacsony lángon összeforgatjuk a fokhagymás olajjal a tésztát, majd ha kész van, tálba szedjük. Tálaláskor lehet rá reszelni valami jófajta keménysajtot (parmezán pl), őrölni rá egy kis borsot, aztán beverni az egészet egy ülésre :)

Csajozos kaja is lehet belőle, ekkor esetleg egy kis garnélarákot dobhatunk mellé. Ha tesztek bele, vigyázzatok, hogy ne süssétek túl, mert akkor olyan lesz, mint a gumi. Nagyjából 2-3 perc elég a rákoknak, hogy tökéletesre süljenek, épp ezért nem kell az elején beledobni őket a serpenyőbe, elég akkor, amikor már szinte majdnem kész a kaja. Ha tovább akarjátok turbózni, akkor gerezdekre v. félbevágott koktélparadicsom is mehet bele, azt is elég akkor hozzáadni, amikor a rákokat.

Én elég sokszor szoktam ezt főzni (garnéla nélkül, persze, hisz egyetemista vagyok :mrgreen: ), mert fokhagyma mindig van itthon, olaj is, tészta is, meg többnyire sajtom is, és sosem csalódtam még benne.

Jó főzőcskét!

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2015. július 11., szombat 16:13

Na akkor hogy én se maradjak ki. :)

Én ma ebédre saját készítésű májas és véres hurkát ettem na meg természetes volt hozzá kolbász is. :)
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

rashidm
Hozzászólások: 4548
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. július 11., szombat 15:32

terry76 írta:Nos :reszelj le 30 dkg sajtot,üssél rá 1 tojást ,adj hozzá 1 evőkanál lisztet.Gyúrd össze,formálj belőle diónyi golyókat és ne túl forró bő olajba süsd ki!:) jó étvágyat!
Oh ilyet én már korábban csináltam, nagyon tuti :D

Avatar
terry76
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 21:59
Kedvenc csapatod: RM
Tartózkodási hely: Nyugat Magyarország

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: terry76 » 2015. július 11., szombat 6:58

Nos :reszelj le 30 dkg sajtot,üssél rá 1 tojást ,adj hozzá 1 evőkanál lisztet.Gyúrd össze,formálj belőle diónyi golyókat és ne túl forró bő olajba süsd ki!:) jó étvágyat!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. július 10., péntek 23:33

Ha már kaja,épp holnap készülök finom érlelt ír marhahusit grillezni :D

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. július 10., péntek 17:57

reeed_ati írta:Meghoztátok a kedvem és csináltam egy tök egyszerű kis baconbe göngyölt, sajtal töltött fokhagymás csirkemellet, krumplipürével és fincsii paradicsomsalival.
Na most tettem pirított hagymát is a krumplipürébe, ahogy lentebb írtátok, de tényleg jó ízt ad neki, jár is érte a pacsi, talán Csokinak :) .
Legközelebb arra gondoltam, hogy brokkolival töltöm a csirke-mellet még a sajt mellett.
De azt lehet nem ártana megpárolni előtte :hmmm: ?
Valaki csinált már hasonlót?
Jelen!!

Brokkolit megfőződ sós vízben nagyobb edénybe ki
ráreszelsz sajtot meg egy pici joghurt hozzá
pürésíted és megtöltöd vele a csirkét. Iszonyat jó


Amúgy, ha csajozós kaja akkor home made sushi :salute:
ZIDANE

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. július 10., péntek 17:54

reeed_ati írta:Meghoztátok a kedvem és csináltam egy tök egyszerű kis baconbe göngyölt, sajtal töltött fokhagymás csirkemellet, krumplipürével és fincsii paradicsomsalival.
Ebedre en is ilyesmit ettem, annyi kulonbseggel, hogy csirkemell helyett csirkemajat gongyoltunk baconbe.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 10., péntek 17:04

Párold vagy főzd előtte mindenképpen. :)

Rakott zöld bab volt a mai menü :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. július 10., péntek 17:01

Meghoztátok a kedvem és csináltam egy tök egyszerű kis baconbe göngyölt, sajtal töltött fokhagymás csirkemellet, krumplipürével és fincsii paradicsomsalival.
Na most tettem pirított hagymát is a krumplipürébe, ahogy lentebb írtátok, de tényleg jó ízt ad neki, jár is érte a pacsi, talán Csokinak :) .
Legközelebb arra gondoltam, hogy brokkolival töltöm a csirke-mellet még a sajt mellett.
De azt lehet nem ártana megpárolni előtte :hmmm: ?
Valaki csinált már hasonlót?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 10., péntek 14:44

Na, az első, ami igazán tetszik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: füst » 2015. július 10., péntek 14:40

https://www.youtube.com/watch?v=twNxZXE5KbI
Ennek az elkészitését javasolnám elsajátitani. Nem nagy cucc, picit drága, de ezzel igen jól lehet csajozni. Haladók a torilla tésztát is elkészithetik az sem nehéz, olcsó és a boltival ellentétben nagyon finom frissen!!!
Azt is aláirom hogy bélszint klopfolni szinte megbocsáthatatlan bűn, de a végeredmény zseniálisan finom, és elfelejtődik minden.

Amúgy is azt tanácsolnám hogy tessék megtanulni főzőcskézni, sokkal könnyebbé válik az ember élete, sokszor maga a sütögetés is élvezetes. Jó érzés sasolni egy üveg borral ahogy sül egy nagy szelet lazac vagy steak :)

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. július 10., péntek 14:05

sonic írta:
peti_madrid írta:Sült pisztráng
Ezt lajkolom! Masfele hallal is mukodik a formula? :)
Persze, működik, szerintem bármilyennel megcsinálhatod. Én most azért csináltam pisztránggal, mert a Lidlben nagyon jó áron lehetett kapni :D
CS0ki írta:Attól még a véreshúrka is rohadt jó anyag. Tényleg, azt tud valaki valahol nagyon jót? BP-n mármint. A szombathelyi piacon lévő az elég fasza.
Belvárosi Disznótoros a Király utcában. Szerintem ott van rá esély, hogy kapsz ;)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 10., péntek 11:21

Bakonyi gombás szelet
Hozzávalók:
-1 kg sertés hús (comb de még inkább tarja)
-40dkg gomba (erdei vagy champion,de üveges nem jó )
-2 fő nagyobb hagyma
- 1 paradicsom,1 zöld paprika,
-1/2 l tejföl
-fűszerpaprika,só,bors,ízesítő (vegeta),kevés liszt.
A húst felszeleteljük,enyhén kiklopfoljuk,sózzuk,majd forró olajon,lisztben megforgatva kisütjük.Majd félretesszük.A gombát megpucoljuk,hagymát enyhén megpirítjuk,gombát rátesszük,(kockára vagy szeletekre vágva),fűszerpaprika,bors,ízesìtő,kevés piros arany,egyszóval csinálunk egy klasszik gomba pörit.Vigyázzunk,ne sok vizet tegyünk hozzá,mert maga a gomba is sokat ereszt.De ez úgy is adja magát.
A tejfölt elkeverjük egy fél evőkanál lisztel,simára,majd hozzáadjuk a gombához.Ügyeljünk a hőkiegyenlìtésre,/adjunk a gomba szafjtából a tejfölhöz,keverjük el,majd úgy a gombához/hogy ne csomósodjon be)
Forraljuk össze,majd rakjuk bele a tejfölös gombába az elősütött húsokat,és lassú tűzön(takarékon),együtt főzzük kb 10-15 percig.
Galuskával,nokedlivel,vagy krumpli gombóccal tálaljuk,de ha nem esik jó ezekkel vacakolni,akkor jó bármilyen száraz tészta,(szarvacska,csavart,makaróni,penne stb..)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 10., péntek 10:33

Apámékkal minden évben levágunk egy disznót, ha gondolod csináltatok neked :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. július 10., péntek 10:28

Konrády húsbolt azt hiszem a MOM-ban, de az már kicsit drágább.
Konrády már nincs. Mondjuk az beteg hely volt, amikor láttam 120 ezerért egy kiló húst, akkor azért megálltam egy pillanatra.
Egyrészt igaz, a minőségi hús az alapja mindennek, másrészt viszont vitatkoznék kicsit... a lenti Steak Shop nyilván prémium kategóriás, de 8-9000 Ft/Kg sztem irreálisan sok.
Hátszínt, Club steak-et, vagy New Yorker-t, esetleg Rib-eye-t már lehet venni fele,vagy harmadannyi áron is
Az irreálisan sok az a fenti 120 ezres. :lol: Azt odaégetni...

Nyilván lehet venni olcsóbban is ezeket a típusú húsokat, de a marha fajtája, hogy mit és hol kajált, az azért nem mindegy. Egy szép márványos húst azért 5000 alatt nem nagyon lehet venni, de inkább több. És ha tényleg nincs pácolbva, hanem a hús íze, állaga van előtérben, akkor ott bőven kijön a különbség. De persze nem azt jelenti, hogy csak ez a jó, csak ha steaket csinálok, akkor ltalában már rámegyek az extra minőségre. :) Attól még a véreshúrka is rohadt jó anyag. Tényleg, azt tud valaki valahol nagyon jót? BP-n mármint. A szombathelyi piacon lévő az elég fasza.

Avatar
denej
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. június 2., kedd 11:47
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: denej » 2015. július 10., péntek 10:00

CS0ki írta:csak a medium rare! :D

Steakkel az a baj, hogy túl sok múlik a húson. Persze pácolással lehet más hatást elérni, de...szóval a steak a húról kell, hogy szóljon, aki viszont a jó húst akarja, ott bizony pengetni kell a jó húsért. :-( pesten mondjuk legalább beszerezhető a cucc, mondjuk a vásárcsarnok aljában. Vagy persze Józsinál a Hegyvidék centerben vagy mi a neve. Meg ha még ott van. :)
Egyrészt igaz, a minőségi hús az alapja mindennek, másrészt viszont vitatkoznék kicsit... a lenti Steak Shop nyilván prémium kategóriás, de 8-9000 Ft/Kg sztem irreálisan sok.
Hátszínt, Club steak-et, vagy New Yorker-t, esetleg Rib-eye-t már lehet venni fele,vagy harmadannyi áron is. Ha a Vásárcsarnokban jársz, a fősoron, a bejárattal szembeni végén, mindkét oldalon, van két hentes, nagyon jó minőségű marhájuk van (többször tesztelt, értenek is hozzá...mindenképp próbáld ki, ha arra jársz) Amúgy meg igen, csak a medium rare :ike:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: revolver » 2015. július 10., péntek 9:59

Vagy persze Józsinál a Hegyvidék centerben vagy mi a neve. Meg ha még ott van.
Ott van még, MészárSteak hentes meg amúgy a Steakshop is király meg van a Konrády húsbolt azt hiszem a MOM-ban, de az már kicsit drágább. Ezeknél mind jó húst lehet kapni

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 10., péntek 9:51

Ja hát igen, a hús....hogy hány ezrest bactam ki olyan húsra, amit pörköltbe kellett volna inkább rakni :x
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. július 10., péntek 9:48

csak a medium rare! :D

Steakkel az a baj, hogy túl sok múlik a húson. Persze pácolással lehet más hatást elérni, de...szóval a steak a húról kell, hogy szóljon, aki viszont a jó húst akarja, ott bizony pengetni kell a jó húsért. :-( pesten mondjuk legalább beszerezhető a cucc, mondjuk a vásárcsarnok aljában. Vagy persze Józsinál a Hegyvidék centerben vagy mi a neve. Meg ha még ott van. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég