Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 28., péntek 21:38

WILBUR SMITH:RAGADOZÓ MADARAK

1667-et írunk.Sir Francis Curteney,és fia Henry hadihajója a délafrikai partoknál cirkál.A holland Kelet-indiai társaság hajójára lesnek,ami arannyal és fűszerekkel tér vissza a mesés keletről...
Így kezdődik a kalandos hajsza a zsákmányért,amely Afrika déli csücskétől,egészen északig,az etiópiai Nagy Szarvig sodorja őket egy olyan korszakban,mikor a nemzetközi tengerjog még megengedte a később már halàlbüntetéssel járó kalózkodást,a nemi erőszakot,és a gyilkosságot...

A kalandregények Pápája ismét maradandót alkotott,hús-vér karakterekkel,meglepő fordulatokkal...letehetetlen.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. június 28., péntek 20:37

Azt hittem hirtelen, hogy finnül tanulsz :lol:
Trónok harca után én is elfogom olvasni Harold Fryt. De közbe mondhtsz róla véleményt :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. június 28., péntek 20:01

Tegnap végre beszabadultam egy könyvesboltba, úgyhogy gyorsan meg is vettem azt a három könyvet, amit már egy jó ideje kinéztem magamnak:
Rachel Joyce - Harold Fry valószínűtlen utazása
Diego Marani - Új finn nyelvtan
Andrzej Stasiuk - Át a folyón

Ma este szerintem el is kezdem a Harold Fry-t, nagyon kíváncsi vagyok. B-)

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. június 26., szerda 20:20

Sherlockot a haverom olvasta, már nem is egyszer, nagyon dicséri :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 26., szerda 19:29

Ma voltam a könyvtárban és a következő könyveket kölcsönöztem:

Jorge Semprun - Nagy utazás
Ivan Turgenyev - Füst
Sir Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes kalandjai

Valaki olvasta ezek közül valamelyiket?
"And my heart will leave you never."

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. június 26., szerda 19:25

GT37 írta:Olvasta már valaki a Harold Fry valószínűtlen utazása című könyvet? :) Egy ideje már szemezek vele. :D
Jól néz ki... :hmmm:
Valaki már olvasta?
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. június 20., csütörtök 20:28

Olvasta már valaki a Harold Fry valószínűtlen utazása című könyvet? :) Egy ideje már szemezek vele. :D

Avatar
boomer
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013. június 19., szerda 17:22
Kedvenc játékosaid: Varane

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: boomer » 2013. június 19., szerda 17:58

Donát írta:Megvettem 3 hete a 11/22/63-t (Stephen King), de nagyon bosszant, h tanulnom kell még 2 hétig, és nem olvashatom... :ike: de aztán végre jön a nagyüzem, SK, és Trónok harca! B-)
Én olvastam, de szerintem vontatott nagyon. Nekem nem tetszett, végig azt vártam, hogy túl legyek rajta, mint egy kötelező olvasmányon. Ez volt az első SK könyvem, és eléggé csalódás, de majd valamit még olvasok majd tőle.

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. június 19., szerda 17:44

Kis könyvajánló féleség.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 17., hétfő 19:07

Nagyon jó könyv,nekem tetszett,várom már,hogy a folytatást lefordítsák :salute:
Igen,gyanítom kult iromány lesz a trilogia,pláne ha R.Scott leforgatja majd a filmet belőle... B-)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 14., péntek 20:07

Olvastam néhány könyvet idén.

Stephen King - Cujo

Hozza a Stephen Kingtől megszokott szintet, bár nem kiemelkedő. Egész jó átadja az érzést, amit a csaj, és a gyerek átélhetett. És meglepően jók azok a részek is, amikor a kutya fejéből látjuk a dolgokat. Elég izgalmas egyébként. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!És a tragédia a végén is elég sokat dob rajta. És az is sokat nyom rajta, hogy teljesen realisztikus az egész.
A jobbak közé tartozik a könyv. Egy próbát mindenképp megér, King fanoknak meg kötelező-


Darvasi László - Virágzabálók

Ú geci! Imádtam, csodálatos volt. Olyan a könyv stílusa, amivel még soha nem találkoztam, de igen jó. Imádom, nagyon jó. Az-zal karöltve megkapja a kedvenc könyveim dobogó felső fokát. Csodás a történet, a könyv felépítés, a stílus, a hangulat, az hogy néha kb azt sem tudod mi van. Nem egyértelmű egyébként sokszor. Legtöbbször képekkel mesél, szimbólumokkal, metaforákkal, érzésekkel cselekmény helyett, és ez rohadt nagy volt szerintem, és nem teljesítmény, nem kis képzelőerő. Igen csodálatos minden betűje. És meghökkentő, megbotránkoztató, megdöbbentő. De magával ragadó az egész. Darvasi számomra maradandót alkotott, igen beteg néhol egyébként. És igenkönnyű megszeretni a főhősöket, együtt érezni velük. Nagyon jól bele lehet élni magad. Főleg, hogy ezzel a fura stílussal ad egy pluszt, úgy értve, hogy Klára (főszereplő) betegségét így még jobban átadja, szinte az olvasással együtt te is érzed azt.
Istenem, csodás volt. Kb az egyik leggyorsabban ledarált könyvem lett volna, ha nem az egyetem utolsó heteiben olvasom. Amíg volt időm szó szerint nem tettem le. Bármi volt, azt olvastam. Nagyon király. Mindenkinek ajánlom, de leginkább a kicsit elvontabb gondolkodásúaknak.


Az elmúlt két napban lezavartam két rövidebb könyvet is. A Berlini utam alatt volt időm rá bőven.

Robin Cook - Mutáció

Az első könyvem tőle. Jó volt, nagyon. Egyelőre még nem válik kedvencemmé, de ez a könyv jó ajánló levél, biztos, hogy jobban beleásom munkásságába a későbbiekben magam. Kicsit tartottam tőle, hogy túl orvosi, és hogy ez zavaró lesz, de aztán nem volt ez nagyon jellemző. Persze az egésze olyan alapokon nyugodott, és volt sok szakkifejezés, meg hasonló szakmai okoskodások is, de teljesen érthetőek voltak. És ha valamit nem értett teljesen az ember ezekből, nem volt belőle baj. És nem ez állt a középpontban, hanem teljesen közemberi dolgok (bár kicsit furán hat ez így Kivit ismerve). Érzelmek, döntések, erkölcs, szeretet. Teljesen emberi dolgok. Érdekfeszítő, és érdekes, izgalmas történetet olvashattunk. Ez is ajánlanám kb mindenkinek.


Stephen King - Tom Gordon, segíts!

Ismét bizonyította zsenialitását ez az ember. Hihetetlenül imádtam. És itt is a realitás talaján maradt egyébként, a természet feletti dolgokat meg lehet magyarázni egyébként, mert van bent. Ami kicsit a realitásnak ellentmond, az a főhős kiscsaj Trisha jelleme. Kicsit el van túlozva szerintem. Ennyi mindent egyszerűen kétlem, hogy kibírna egy ilyen idős kislány. Továbbá túlzottan találékony, talpraesett, túl strapabíró, és túl okos is volt. De akár simán meg is eshet ez az egész. Baszott jó volt. Nagyon megimádtam a kiscsajt, nagyon szorítottam érte, és azon kevesek könyvek egyike, amikor azért szorítottam, hogy ne legyen tragédia a vége, mert az elbaszná az egészet. A többi sztorinál kb pont, hogy egy pluszt ad neki, de itt nem így van. Hihetetlen ahogy átadja, lefesti, szemünk elé tárja az egészet. Teljes beleélés, együttérzés megvolt részemről. Imádtam ezt is. És ajánlanám ezt is mindenkinek. Kedvenceim közé került.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2013. június 14., péntek 19:42

morientes írta:
JUSTIN CRONIN:A SZABADULÁS
Rákbeteg felesége halála után,egy tudós elkezdi kutatni az öregedés elleni ellenszer titkát.A kisérletet a sereg felügyeli,az eredmény,12 kisérleti alany-mind halálra itélt-gyilkos lénnyé alakul át.
Egy hatéves kislányt is beoltanak a szerrel,a kutatás utolsó fázisában.Annak ellenére hogy a kisérleti telepet kommandósok őrzik,a kisérleti alanyok kiszabadulnak.Senki és semmi sem állíthatja meg őket,és mind több ember válik vérszomjas szörnyeteggé.
Egyedül Amy,a kislány szervezete reagál másképpen,
A világító,vámpírszerű lények ellepik az egész USA-t,egyetlen emberi közösség marad kaliforniában,melynek tagjai erődjük,és harcosaik segítségével majd 100 éven át megakadályozzák a fertőzöttek bejutását.A kolónia lakói,a régi,vírus előtti világot az idősek beszámolóiból,vagy a Hosszu portyákon látott romokból ismerik.
Egy nap egy lány jelenik meg a kolónia kapujában-Amy.Aki gyökeres változást hoz a kolónia életében...

...Olyan mű ez,amelynek élettelisége a legnagyobb epikus alkotásaival vetekszik.Mi mást mondhatnék még?Tán csak annyit:olvassák ezt a könyvet,és meglátják,a hétköznapi világ egyszerüen megszűnik létezni..."
/STEPHEN KING/
Nagyon jó könyv,nekem tetszett,várom már,hogy a folytatást lefordítsák :salute:

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. június 14., péntek 19:36

messideco írta:Tűz és jég dala:
Most nézem, hogy nem is vagyok/vagyunk lemaradva a könyveket illetően. A hatodik kötet 2014-ben jelenik meg, addig simán el lehet olvasni, szerintem. Mindenképp el fogom olvasni, nem fogom a sorozatot bevárni.
nem alapoznek arra a 2014-re... nala soha nem tudni.

raadasul kell majd 1 ev hogy leforditsak.

Bobberto
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. június 14., péntek 19:09

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Bobberto » 2013. június 14., péntek 19:36

Sziasztok!

Thriller, krimi, horror műfajban szeretnék ajánlásokat kérni. Nem holmi zsenge kis horrort, valami igazán beteget, ha tudtok :) Perverz, pszichikai, darabolós, minden. Köszönöm!

Amik eddig nagyon tetszettek: "A szomszéd lány" és a "Hús".

Amit elfelejtettem: a zombis, vámpíros könyvek kizárva :)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 14., péntek 19:06

Tűz és jég dala:
Most nézem, hogy nem is vagyok/vagyunk lemaradva a könyveket illetően. A hatodik kötet 2014-ben jelenik meg, addig simán el lehet olvasni, szerintem. Mindenképp el fogom olvasni, nem fogom a sorozatot bevárni.
"And my heart will leave you never."

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 8., szombat 14:14

JUSTIN CRONIN:A SZABADULÁS
Rákbeteg felesége halála után,egy tudós elkezdi kutatni az öregedés elleni ellenszer titkát.A kisérletet a sereg felügyeli,az eredmény,12 kisérleti alany-mind halálra itélt-gyilkos lénnyé alakul át.
Egy hatéves kislányt is beoltanak a szerrel,a kutatás utolsó fázisában.Annak ellenére hogy a kisérleti telepet kommandósok őrzik,a kisérleti alanyok kiszabadulnak.Senki és semmi sem állíthatja meg őket,és mind több ember válik vérszomjas szörnyeteggé.
Egyedül Amy,a kislány szervezete reagál másképpen,
A világító,vámpírszerű lények ellepik az egész USA-t,egyetlen emberi közösség marad kaliforniában,melynek tagjai erődjük,és harcosaik segítségével majd 100 éven át megakadályozzák a fertőzöttek bejutását.A kolónia lakói,a régi,vírus előtti világot az idősek beszámolóiból,vagy a Hosszu portyákon látott romokból ismerik.
Egy nap egy lány jelenik meg a kolónia kapujában-Amy.Aki gyökeres változást hoz a kolónia életében...

...Olyan mű ez,amelynek élettelisége a legnagyobb epikus alkotásaival vetekszik.Mi mást mondhatnék még?Tán csak annyit:olvassák ezt a könyvet,és meglátják,a hétköznapi világ egyszerüen megszűnik létezni..."
/STEPHEN KING/
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 6., csütörtök 12:42

Monkey írta:Ha már ennyire agyonreklámozták, két napja megvettem Szepesi Niki könyvét. Kb háromnegyedét olvastam el ma délutánig és csak egy szóval tudnám jellemezni: Bátor! :lol: Az hogy az életfelfogásáról ki mit gondol egy dolog de megírni Mo.-on egy ilyen könyvet nagy bátorságra vall. A hétvégén két különböző társaságban is szóba került az iromány és cifrábbnál cifrább véleményeket hallottam. Olvasta már valaki? Vélemények?
Ilyen bulvár könyvért pénzt nem nagyon adnék, mondjuk lehet, h azért, mert a nővérem megveszi őket, és így nekem nem kell... (Stohl, Csernus, ezt nem tudom, h olvasom-e majd) :lol:
Amúgy szerintem nem bátor, kell neki a pénz. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy olyan hatalmas összeget leakasztana. Inkább egy középkategóriás autó árát.


Megvettem 3 hete a 11/22/63-t (Stephen King), de nagyon bosszant, h tanulnom kell még 2 hétig, és nem olvashatom... :ike: de aztán végre jön a nagyüzem, SK, és Trónok harca! B-)

Avatar
Monkey
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 12:47
Kedvenc játékosaid: Zidane, Cristiano Ronaldo, Marcelo, Asensio

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Monkey » 2013. június 2., vasárnap 20:21

Ha már ennyire agyonreklámozták, két napja megvettem Szepesi Niki könyvét. Kb háromnegyedét olvastam el ma délutánig és csak egy szóval tudnám jellemezni: Bátor! :lol: Az hogy az életfelfogásáról ki mit gondol egy dolog de megírni Mo.-on egy ilyen könyvet nagy bátorságra vall. A hétvégén két különböző társaságban is szóba került az iromány és cifrábbnál cifrább véleményeket hallottam. Olvasta már valaki? Vélemények?

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. május 13., hétfő 18:01

GT37 írta:
szilamer írta:Ma megkaptam a Trónok harcát. Amint kivégzem az Örök éjt kezdek is neki :D
Mind az ötöt, vagy csak az elsőt? :-)
Jó olvasást amúgy, tutira nem fogsz csalódni a könyv(ek)ben.
Még csak az elsőt :D

Csak szépen sorjában haladjunk. Most vannak a dolgozatok, vizsgák ideje, nincs sok idő olvasásra sajnos.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. május 8., szerda 18:45

közben a következő dexter könyv át lett nevezve dexter's debut-ról dexter's final cut-ra. magyarázat még nincs, hogy miért.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 71 regisztrált és 0 vendég