Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2808
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. július 27., hétfő 17:33

Nincs valami nagy pörgés, de azért hozom a filmem, hátha kedvet kapnak néhányan :D

Egy háborús drámára esett a választásom, Kristen Stewarttal a főszerepben. Nem kell megijedni, bár úgy legalább pozitív csalódás lesz. :D Többet nem akarok írni róla, jó szórakozást hozzá. Kíváncsi leszek a véleményekre.

Camp X-Ray
Kép

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. július 26., vasárnap 22:26

Take Shelter (2011)

Huhh, nagyon komoly film, ízig-vérig filmdráma, nagyon a zsánerem az ilyen.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szépen lassan csordogál a sztori, aztán bamm, jön a katarzis a végén, legalábbis nekem az volt.
Azt sajnálom, hogy nem derült ki a végén, hogy pontosan milyen betegsége is van, de lehetséges, hogy végül kijött rajta a skizofrénia?!
De a tengerparton a végén... rendesen kirázott a hideg. :D Egyébként valahol éreztem, hogy ez lesz a vége, tényleg lesz az évszázad vihara, és mikor kijöttek a menedékből nyilvánvalóvá vált, hogy nem az volt az. Arra is kíváncsi lennék, hogy mihez kezdtek mikor realizálódott bennük, hogy mekkora vihar jön feléjük. Mert autóval hiába mennek, azért 1-1 ilyen vihar elég gyorsan végigsöpör mindenfelé.


A színészek is nagyon hitelesek voltak, Michael Shannon egy tanár, nem is értem miért nem adnak neki nagyobb filmekben is szerepet, nagyon tehetségesnek tartom.

Nagyon jó ajánlás, nálam telitalálat volt,

9/10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. július 23., csütörtök 20:36

És meg is van az ajánlásom :) Meglepetés lesz a javából :coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 22., szerda 1:14

Nem igazán jönnek be más lejátszók, de lekaptam egy másikat a filmből, szóval megoldódott. Azért köszi!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. július 21., kedd 20:50

RealRaúl77 írta:Lekaptam magról a filmet hd-ban. Csak nekem nem játssza le normálisan? Nem indul el normálisan, ha belepörgetek a képkockákat látom, csak nem pörögnek. Minden más gond nélkül megy. Ha más nem, megnézem a dvdrip verziót, de jobb örülnék hd-nak.
Próbáld meg másik lejátszóval

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 21., kedd 20:48

Lekaptam magról a filmet hd-ban. Csak nekem nem játssza le normálisan? Nem indul el normálisan, ha belepörgetek a képkockákat látom, csak nem pörögnek. Minden más gond nélkül megy. Ha más nem, megnézem a dvdrip verziót, de jobb örülnék hd-nak.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. július 20., hétfő 17:52

Anyaka írta:Ti mindig ugyanazt meg tudjátok találni, amit én. (vagy fordítva) :mrgreen:
Csak érdekességképp, hol futottál össze ezzel a filmmel?
Én az előző körre is ezt hoztam volna, de akkor el lett tolva idáig.
Azt tudom, hogy látták már páran itt, de te tőled nem láttam róla egy szót se a fórumon.
Úgy terveztem, hogy most olyat hozok, amit még nem láttam. És ezt a filmet már ezer éve kinéztem magamnak, és a klub miatt kötelezően meg kellett volna néznem. Láthatóan sikeres lett volna. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. július 20., hétfő 16:48

Láttam, de felfrissítem az emlékeimet majd :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. július 20., hétfő 15:14

De én nagyobbat írtam, az átlag az oké. Van olyan filmünk is, ami ennél kétszer több pénzből készült. Persze az már itthon rekord összeg.
Most készül majd a Kincsem film egy ló önéletrajzi filmje (már leírva is abszurd az összeg erre), két milliárdért. Persze abból másfél majd elvásik valahova máshová Andy Dzsí zsebébe például. Vagy a főszereplő lovat luxusrepülőn utaztatják, végül hatalmas bukás lesz a film, hogy adózni se kelljen a nyereség után.
A filmalap közeli emberek amúgy könnyen behúzzák a támogatásokat, és inkább jellemző az 4-500 milliós költségvetés a filmjükre, és általában pont ők termelik a szemetet, végül lesz egy 300 milliós veszteségük. (papíron) Az önköltséges, meg egyéb helyekről összegyűjtésre kényszerülő filmesek aprópénzből többet alkotnak az esetek 90 százalékában, legalábbis a magyar filmiparon belül.
Amúgy a 2011-es árfolyam még 220 forint/usd volt, ha jól rémlik, szóval jól mondtad azt a 2 milliót hazai átlagnak. De arra akartam ezzel utalni, hogy nálunk ennyiből sem hoznak ki jelenleg semmi jót, ahogy írtad, pedig itt látni igazán, hogy mit is lehet kihozni ebből az összegből, akár a színészek, akár a körítés tekintetében.

danianevem írta: Hát, na... :mrgreen:
Azt tudom, hogy láttad, ez pont nem lepett meg. :mrgreen: Olvastam a régebbi Mozis hozzászólásod.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. július 20., hétfő 14:47

Anyaka írta:Remélem nézhető lesz, meg sokan láttátok már. :mrgreen:
(Igen, csak felirattal érhető el.)
Hát, na... :mrgreen:

Take Shelter

A nyitójelenettől kezdve az utolsó képkockával bezárólag egy tökéletesen felépített karakterdráma, amit már az alakítások önmagukban visznek a hátukon. Shannon érthetetlen módon lett elfelejtve a gálákon, de Chastain is valami eszméletlenül jól hozta a karaterét. Illetve én még a kislányt is megemlíteném, mert tízből kilenc gyermekszínész játéka simán rontott volna az összképen. Ehhez jönnek Nichols rémképei, mint a csodafűszer a tökéletes menühöz. Egyszerűen imádom, hibát nem is nagyon tudnék felhozni ellene. Viszont az újdonság erejének hiánya okán "csak" 9/10.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. július 20., hétfő 14:39

Kéccáhetvennel szoktam számolni, lefele kerekítettem, de amúgy valóban.

Lényegtelen, ötmilió dollárból két magyar játékfilmet kihoznak simán - bár az is tény, hogy ha egymilliárd jó magyar forintból csinálnak, akkor is szar az egész.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2808
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. július 20., hétfő 14:39

Én már láttam nem olyan rég, és nagyon tetszett.
Gyorsan beszippantott, szinte minden a helyén volt, zene, hangulat, feszültség... Michael Shannon óriásit játszott, eddig is úgy voltam vele hogy nemrossz a csávó, de itt tényleg odatette magát. Jessica Chastaint is bírom, ő is jó volt. Lehet újrázom, úgy sincs semmi jó mostanában. 8,5/10.
Kép

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. július 20., hétfő 14:38

Az átlag 300 millió forint, azaz 2 millió dollár.

Csak viszonyításképp. :mrgreen:
Fószt, a valutaárfolyamokat nem sűrűn követheted. :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. július 20., hétfő 14:30

Viszonyításképp nálunk idehaza is ennyiből megy egy nagyobb film, amiből ez készült. Talán kicsit kevesebb.
Az átlag 300 millió forint, azaz 2 millió dollár.

Csak viszonyításképp. :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. július 20., hétfő 14:27

Ti mindig ugyanazt meg tudjátok találni, amit én. (vagy fordítva) :mrgreen:
Csak érdekességképp, hol futottál össze ezzel a filmmel?
Én az előző körre is ezt hoztam volna, de akkor el lett tolva idáig.
Azt tudom, hogy látták már páran itt, de te tőled nem láttam róla egy szót se a fórumon.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. július 20., hétfő 14:20

Ha jöttem volna, akkor valószínűleg ezt hoztam volna. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. július 20., hétfő 14:18

Take Shelter


Akkor kezdjük. Rögtön egy könnyed filmmel. :mrgreen:

Egy fiatal rendező filmje, szerintem jó stílusa lesz a jövőben, és megmutatja, hogy ötmillióból is lehet filmet készíteni, nem kell hozzá kétszázmillió. Viszonyításképp nálunk idehaza is ennyiből megy egy nagyobb film, amiből ez készült. Talán kicsit kevesebb.
Nagyon nyomasztó egy film, viszont ez adja az erejét. Sok jelenetnél még a néző is visszatartott lélegzettel figyel.
A film története alapján Curtis-t - aki egy ohio-i kisvárosban él a családjával - éjjelente rémálmok gyötrik, ami egy idővel a körülötte élőknek is feltűnik, és kezdik azt hinni, hogy végleg megőrült, és elvesztik a családapát.
Senki sem tudja mi történik, legjobb barátja, munkatársai, de még Curtis maga sem, lehet, hogy veszélyt jelenthet a saját családjára, esetleg valami más? Végül el kezd utánajárni a saját álmainak, ami a pszichiátereken, orvosokon, és a múltján keresztül vezet, hogy megtudja mi történik vele. Ekkora már lehet, hogy késő, mert látomásai megszállottá tették.

A főszerepben Michael Shannon (Boardwalk Empire), aki a film egyik erőssége. Nagyon jó színésznek tartom, és itt is kiválóan alakít, ezt kihasználva a rendező rá is építi a filmet. Feleség szerepében Jessica Chastain, aki ehhez az alakításhoz kiváló társként járul hozzá. Ráadásként jelen van még Shea Whigham, mint legjobb barát. (Szintén Boardwalk Empire)
A képi világa elég imponáló, rengeteg olyan képet kapunk, ami egyben ijesztő, és gyönyörű is. A rendező végig jól használja ezeket, és a szimbólumokat egészen a lezárásig, végig fenntartva a feszültséget, amit manapság már a legtöbb film lelő a huszadik percben, ami főleg a thriller-ek halála. Talán ezért is hoztam ezt, mert ilyen film nem sok kerül ki Hollywood-ból, ami ennyire jól mozgatja a szálakat. Az a lényeg, hogy az első pár percben hagyni kell magad beszippantani a történetbe, onnantól nincs kiszállás.

Remélem nézhető lesz, meg sokan láttátok már. :mrgreen:
(Igen, csak felirattal érhető el.)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. július 20., hétfő 8:24

Szerintem is sok lesz a 13 ajánlás, de baszassuk.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. július 19., vasárnap 16:33

Jövő héten befrissítem majd az oldalt erre a körre.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. július 19., vasárnap 16:32

http://users.atw.hu/madridistamozi/


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég