Dél-amerikai foci

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 14., péntek 8:21

Az megvan, hogy Dunga kihagyta Coutinhot a barimeccs keretből Kaka miatt, mert kell a rutin? Wtf. :lol: :lol:

Lucas Moura viszont most ott van, hogy hehe is örüljön.
Nem illik.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. július 20., hétfő 15:20

Toti írta:aztakurva
Nem jött össze a passz, ezért gondolta megoldja így, thug life! :lol:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. július 20., hétfő 12:32

aztakurva :ozil:
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. július 17., péntek 11:35

Érdekes cikk Patoról, angoltudás szükségeltetik hozzá. Röviden tömören a lényeg, hogy középen szenvedett mindig is, ezért - is - játszott szarul az elmúlt években, de most, hogy nagyobb szabadságot kapott, és kicsit hátrébbról, a szélről indulhat, kezd visszatalálni a régi formájához - ezt bizonyítják a statok is.

Csodálkoznék, ha még Európában alkotna valamit, bár a kora alapján simán megtehetné. Nagyon jó lenne egy ilyen stílusú játékost látni manapság, csak tartok tőle, hogy ennyi ambíció már nem lesz benne, hogy a hazai ligán kívül is megmutassa, hogy tud ő annál többet is, mint amit anno láttunk tőle.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. július 15., szerda 17:58

Campeonato Brasileiro B - 13. forduló: Mogi Mirim - Macae 3-1.
Gólszerzők: 3' Rivaldinho, 16' Rivaldo (Büntető), 41' Rivaldinho; 79' Pipico.

Korábban lehetett olvasni róla, hogy visszatér a 43 éves Rivaldo az egyik korábbi brazil csapatába, a fiával ketten döntötték el a meccset éjszaka. :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 14., kedd 16:28

Fejlődött a brazil liga szerintem is.Nézhetőbb mint 3-4 évvel ezelőtt.
Az argentin viszont...Néztem a river-Piripócs meccset,de gyomorforgatóan hányingert keltő volt...már a 30 csapatos bajnokság is valami vicc... :roll:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. július 12., vasárnap 18:28

Drake írta:Ma megnéztem a Sao Paulo meccsét,és megmondom őszintén pozitívan csalódtam.Azthittem ,hogy 90 percnyi lötyögés lesz,de eléggé jó tempó volt.Nem egy Clásico szint,de nem is egy Pápa-Haladás,ráadásul még Pato is duplázott. :mrgreen:
akartam már írni :mrgreen:

too easy B-)
Kép
Kép
Kép

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Drake » 2015. július 12., vasárnap 18:17

Ma megnéztem a Sao Paulo meccsét,és megmondom őszintén pozitívan csalódtam.Azthittem ,hogy 90 percnyi lötyögés lesz,de eléggé jó tempó volt.Nem egy Clásico szint,de nem is egy Pápa-Haladás,ráadásul még Pato is duplázott. :mrgreen:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Babinho » 2015. július 10., péntek 12:39

Cavani kapucsengő...pasztmek :mrgreen:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 8., szerda 15:03

Szóval akkor Messi, és Ronaldo mikor fog neki állni drogozni? Mert ugye őket is jegelik meccsek után, sőt néha az injekciók is becsúsznak, ha nagy a fájdalom. Tippverseny indul? :lol:
Drogozni nem drogoznak ugyan,de ide a bökőt hogy a koksz azért adja mind a kettőnek...nyilván nem tudhatom,ezért helyesbítek a valószinűre...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. július 8., szerda 13:29

morientes írta:Messit kinyírták volna a nyolcvanas években...még szabálytalanul is nehéz volt szerelni Maradonat...lepattogtak róla mint a szar...durván leaprították nem egyszer.És nem azért bírta mert drogos volt...mert akkor még nem...azért lett drogos mert nem bírta már...(azért is,nyilván közrejátszott az életstílusa is)
http://m.youtube.com/watch?v=N8_JYHtvTS8
Egy kis ízelítő,mit tett vele későbbi csapattársa...
Ramos megcsinálta ugyanazt a mozdulatot, amit a videóban látni, csak sokkal célratörőbben. :lol: De talán még Pepe is, de az nem volt olyan pontos.
De mutatok én ennél kétszer keményebbet Del Horno-tól, aki majdnem derékba törte a karrierjét.
Ezeken kívül is volt még sok hasonló eset. Persze léptek rá Messi bokájára tökéletesen, akkor kiment neki, de gyanítom Maradona bokája sem betonból volt. Szóval ez szerintem hülyeség így. Főleg, hogy ma már nem is jellemzőek ezek a túlzott mozdulatok, mert egyből piros, inkább az alattomosabb belépések.

Messi és Maradona között a legnagyobb különbség az egész csapat irányításának a képessége. Amíg az öreg magára tudta venni az egészet, Messi nem. Persze sokaknál pár hétre megbukik ez az állítás, amikor azt mondja, hogy a Barcelona csak Messi-től függ, azért nyernek, mert most jól játszik. De látszott a BL döntőben is, hogy nem, ahol fel sem tűnt gyakorlatilag. Olyat meg, hogy egy meccsre átveszi az irányítást (mint a Bayern ellen), olyat mindenki tud évente legalább egyszer. Ha többször, akkor klasszis, ha minden meccsen, az maga a zisten. :mrgreen:
Messi lehetett volna ennél nagyobb játékos, ha megtartja a régi énjét, de a hírnév nála se tett jót. Valószínűleg, ha megmarad az alázat, akkor már lenne neki eredménye a válogatottban is.

Szóval akkor Messi, és Ronaldo mikor fog neki állni drogozni? Mert ugye őket is jegelik meccsek után, sőt néha az injekciók is becsúsznak, ha nagy a fájdalom. Tippverseny indul? :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9200
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. július 8., szerda 12:25

A világbajnokság előtt Guardiola bejelentkezett a brazil szövetségi kapitányi posztra, ám a vezetőséget nem érdekelte az ajánlat. Pep azt mondta, a világ legjobb csapatát faragná a selecaóból, volt egy stratégiája is… Ennek ellenére nemet mondtak neki” – árulta el a Bola de Veznek Dani Alves.

A válogatottnál azt mondták, félnek, hogy a brazil emberek nem fogadnák el Guardiolát a válogatott kapitányaként. Hatalmasat hibáztak ezzel a döntéssel, hiszen ha a világ legjobbját visszautasítod, akkor egyszerűen nem érdekel a selecao… Megszerezhettük volna Pep Guardiolát, ráadásul nem is kellett volna érte egy rakás pénzt kifizetni! Hogy lehet egy ilyen lehetőséget elszalasztani?” – fakadt ki a brazil védő.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. július 7., kedd 15:37

Messit kinyírták volna a nyolcvanas években...még szabálytalanul is nehéz volt szerelni Maradonat...lepattogtak róla mint a szar...durván leaprították nem egyszer.És nem azért bírta mert drogos volt...mert akkor még nem...azért lett drogos mert nem bírta már...(azért is,nyilván közrejátszott az életstílusa is)
http://m.youtube.com/watch?v=N8_JYHtvTS8
Egy kis ízelítő,mit tett vele későbbi csapattársa...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. július 7., kedd 14:50

M1Ö írta:
pheco írta:Még annyi,hogy érdekes,annak idején mi azért tisztában voltunk a régi öregek képességeivel,láttuk archivban Pelet,Puskast,Kocsist,Czibort,Varga Zolit,Mazzolat,Didit,Vavat,Garrinchat,pedig akkor még net sem volt,pláne yutyu,a maiak meg...
A youtube videó nem mérvadó. Vagyis ha az, akkor nincs abban igazatok, hogy Messi nincs sehol Maradona-hoz képest.
Egyből ez a videó jutott eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=vpjXpBLImyk

Nekem ebből az jön le, hogy cselezésben abszolút klasszis mindkettő. Csak pluszba Messiben több az irányító készség.
Számomra szemet szúró az, hogy régen ha felrúgtak azt se tudta az ember, hogy, hogy álljon fel és kaparjon tovább, most meg azonnal megy a fetrengés. Én mái napig nem vagyok képes színészkedni. Egyszerűen hányni tudok az ilyen nyegle lófasz focistáktól...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. július 7., kedd 13:52

Becksy23 írta:Igazából akkor az a kérdés, hogy mit nézünk? Hogy a korszakában mennyire tudott egyeduralkodó, kimagasló teljesítményt nyújtani, vagy hogy ha most ideidőutaztatnánk a 86-os Maradona-t, és odatennénk Messi mellé, melyik lenne a jobb. Mert én utóbbi alapján írom azt hogy Messi, mert a foci rengeteget fejlődött (taktikailag, nem szemre), és egy ilyen eredménykényszer fociban képes Messi ilyen teljesítményre. Persze vehetjük úgy is, hogy ha Maradona 87-es születésű lett volna, és őt is úgy készítik fel mint Messi-t, akkor még jobb lett volna, lehet. Vagy ha Messi akkor játszik mint Maradona, jó eséllyel 130 centivel egy cirkuszban mutogatták volna, és pályára sem kerül... De ezért nem is jó korszakokat összehasonlítani, hanem inkább 10-15 éves intervallumokban lehet "legjobbakat" választani.

A legfontosabb mindig az "ellenhatás".....maradona abban a közegben fejlődött,mert olyan jellegű,hatású és tudású ellenhatásba ütközött,ha nagyobb kényszer lett volna,pl gyorsabb védők,akkor ő még gyorsabb lett volna....igy is erőlködés nélkül,könnyedén lejátszott bárkit.....messi a maiban fejlődött....de messi nem tud akkora különbséget felmutatni a többi közeghez képest,mint anno diego.Ott baromi nagy volt a kontraszt,akár válogatott akár klub szinten is.

Én nem akarok ebből vitát,diegot a pályafutása után még 10 évvel is dörzsölt szemekkel bámulták....az egy csoda volt,egy kibaszott egyedi csoda
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. július 7., kedd 13:47

Igazából akkor az a kérdés, hogy mit nézünk? Hogy a korszakában mennyire tudott egyeduralkodó, kimagasló teljesítményt nyújtani, vagy hogy ha most ideidőutaztatnánk a 86-os Maradona-t, és odatennénk Messi mellé, melyik lenne a jobb. Mert én utóbbi alapján írom azt hogy Messi, mert a foci rengeteget fejlődött (taktikailag, nem szemre), és egy ilyen eredménykényszer fociban képes Messi ilyen teljesítményre. Persze vehetjük úgy is, hogy ha Maradona 87-es születésű lett volna, és őt is úgy készítik fel mint Messi-t, akkor még jobb lett volna, lehet. Vagy ha Messi akkor játszik mint Maradona, jó eséllyel 130 centivel egy cirkuszban mutogatták volna, és pályára sem kerül... De ezért nem is jó korszakokat összehasonlítani, hanem inkább 10-15 éves intervallumokban lehet "legjobbakat" választani.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. július 7., kedd 13:25

'shutterisland írta:na, amit tegnap mondtam, 1-2 kérdés a hosszú R.M.C.F. irományyal kapcsolatosan.
mondom, egyébként jó írás és nagyrészt adom.

1.nem gondolod úgy, hogy az, hogy valaki újat hozzon a labdarúgásba, az az idő múlásával egyre nehezebb ?
nem nagyon tudom, milyen újdonságot lehetne már/még hozni.
na persze az ilyeneken kívül. :mrgreen:


Nem tudom megmondani,de az biztos hogy 1970ben is ezt gondolhatták...hogy innen már tovább nem lehet fejlődni.


2.
egésszen messiig.....őt meg nem kell elemezni mert nálam hozzáértőbbek(farkasnorbi vagy hegyi )már megtették....
én mégis olvasnék róla egy bővebbet, érdekelne.

Majd valamelyik nap nekilátok.....de már többször is írtam róla korábban. Nagyon elismerem,de kicsit "sok" az amit még pluszban "kapott" a tudására,pl díjak....elismerések,túlzónak tartom a mennyiségét.


3. tiszta sor amit maradonáról gondolsz, a valaha volt legnagyobb, isten, stb, megcáfolni nehéz lenne.
van még rajta kívül valaki, akire kijelentenéd, hogy messi a kulacsát sem viheti, vagy véleményed szerint is (mert az enyém ez) ebben az elitben már kicsik a képességbéli/eredményességbéli különbségek ahhoz, hogy ilyen túlzónak ható kijelentéseket tegyen bárki is ?
Én soha sem írtam hogy a kulacsát sem viheti....hol voltam túlzó? Maradona a nr1....a többi utána.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. július 7., kedd 12:30

pheco írta:Még annyi,hogy érdekes,annak idején mi azért tisztában voltunk a régi öregek képességeivel,láttuk archivban Pelet,Puskast,Kocsist,Czibort,Varga Zolit,Mazzolat,Didit,Vavat,Garrinchat,pedig akkor még net sem volt,pláne yutyu,a maiak meg...
A youtube videó nem mérvadó. Vagyis ha az, akkor nincs abban igazatok, hogy Messi nincs sehol Maradona-hoz képest.
Egyből ez a videó jutott eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=vpjXpBLImyk

Nekem ebből az jön le, hogy cselezésben abszolút klasszis mindkettő. Csak pluszba Messiben több az irányító készség.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. július 7., kedd 12:18

morientes írta:Még annyi,hogy érdekes,annak idején mi azért tisztában voltunk a régi öregek képességeivel,láttuk archivban Pelet,Puskast,Kocsist,Czibort,Varga Zolit,Mazzolat,Didit,Vavat,Garrinchat,pedig akkor még net sem volt,pláne yutyu,a maiak meg...nem is érdekli őket,már a meccs sem csak az FM meg a FIFI kétezerakárhány...
Néztem én aranycsapat meccseket, de össze sem lehet hasonlítani a maival. Annyira lassú volt a játék a maihoz képest, taktika szinte semmi. Ezzel nem azt mondom, hogy gyengébbek voltak a játékosok, mert nyilván nem. Az is biztos, hogy Puskás, Pelé stb. hatalmas játékos lenne ma is azzal a tehetséggel, ami akkor is megvolt nekik.
Viszont nem igazán élvezetes régi meccseket nézni, főleg olyat nem, amit nem élt meg az ember. Számomra legalábbis ez így van. Amúgy meg szerintem mindenki azt/azokat a játékosokat és korszakot élteti, amin felnőtt, aminél megszerette ezt a sportot. Valószínűleg a mostani generáció Cét és Messi fogja éltetni az unokáinak, nem az 50 év múlva épp aktuális focistákat. Ahogy ti állítják, hogy Maradonáék jobbak voltak, mint a mai két úriember, ugyanígy ez lesz mondva csak épp Cével és/vagy Messivel. Ez így van rendjén.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Dél-amerikai foci

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. július 7., kedd 12:16

na, amit tegnap mondtam, 1-2 kérdés a hosszú R.M.C.F. irományyal kapcsolatosan.
mondom, egyébként jó írás és nagyrészt adom.

1.nem gondolod úgy, hogy az, hogy valaki újat hozzon a labdarúgásba, az az idő múlásával egyre nehezebb ?
nem nagyon tudom, milyen újdonságot lehetne már/még hozni.
na persze az ilyeneken kívül. :mrgreen:


2.
egésszen messiig.....őt meg nem kell elemezni mert nálam hozzáértőbbek(farkasnorbi vagy hegyi )már megtették....
én mégis olvasnék róla egy bővebbet, érdekelne.

3. tiszta sor amit maradonáról gondolsz, a valaha volt legnagyobb, isten, stb, megcáfolni nehéz lenne.
van még rajta kívül valaki, akire kijelentenéd, hogy messi a kulacsát sem viheti, vagy véleményed szerint is (mert az enyém ez) ebben az elitben már kicsik a képességbéli/eredményességbéli különbségek ahhoz, hogy ilyen túlzónak ható kijelentéseket tegyen bárki is ?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 76 regisztrált és 0 vendég