OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2013. július 3., szerda 15:54

haverom valahogy kitudja akasztani az állkapcsát, vagy valami ilyesmi és 2 mp alatt lehúz egy korsóval. húzott már le üveg pezsgőt is, 2 üveg bort is ezzel a technikával. így nyert például valamilyen egyetemi kari napon is. :D szóval ezzel érdemes próbálkoznod. :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 3., szerda 15:50

alkoholmentes sör ? csak mert a 6 húzóra lenyomott sör után szépen fogsz kinézni, ha nem az. :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. július 3., szerda 15:42

csak gyűrjed, ne ízlelgesd. a büfit próbáld lent tartani, és hagy szóljon! :mrgreen:

Avatar
kupak17
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2013. április 30., kedd 9:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kupak17 » 2013. július 3., szerda 15:23

Higuain írta:Este egy sörivó versenyre megyek ahol 6 korsó sört kell meginnom minnél gyorsabban. Valaki tud tippeket adni esetleg? Hogyan igyam egyáltalán milyen technikával vagy bármi egyéb ötlet stb.
nagy levegő előtte és hadd szóljon.. :mrgreen: én úgy csinálom ha versnyt iszunk..általában bejön :mrgreen:
hala madrid!
Javi Garcia, Isco válogatott csapattársa: “A képességei, és a csapat ahol szerepel mint nagyon sokat segítenek neki. Egy hozzá hasonló játékos ott játszik és azt csinál, ahol és amit csak akar.

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Higuain » 2013. július 3., szerda 15:09

Este egy sörivó versenyre megyek ahol 6 korsó sört kell meginnom minnél gyorsabban. Valaki tud tippeket adni esetleg? Hogyan igyam egyáltalán milyen technikával vagy bármi egyéb ötlet stb.
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 2., kedd 16:08

Régóta gyűjtögetek új telefonra. Augusztus elején fogok venni. Két telefon van a képben. LG(Google) Nexus 4 illetve az LG optimus G. 10k a különbség a két telefon között, de tudásban kb ugyanaz. Annyival jobb a G, hogy 32gb, míg a Nexus 16 és nem bővíthető, meg ami nagy plusz, hogy a G-n vannak érintőgombok és így nem a kijelzőből veszik el a helyet. Ami a Nexus mellett szól az meg, hogy a frissítések arra jobban érkeznek, állítólag azonnal megkapja a legújabbakat. A G felé hajlok, de érdekelnének a vélemények.

Avatar
dodi
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dodi » 2013. július 1., hétfő 15:47

Ferencváros írta:Holnap, vagy holnapután vennék új telefont. egy LG Optimus L7 néven futó okostelefont néztem ki. Aki jobban ért a telefonokhoz, az elmondaná, hogy mit gondol róla?
van jobb, van rosszabb. :)

(ha elmondanád, hol vennéd (+ milyen csomag, ha szolgáltató), egyszerűbb lenne megítélni, jó döntés-e)
tick. tick. tick.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. július 1., hétfő 15:39

Holnap, vagy holnapután vennék új telefont. egy LG Optimus L7 néven futó okostelefont néztem ki. Aki jobban ért a telefonokhoz, az elmondaná, hogy mit gondol róla?

rinaldo
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. június 26., szerda 19:09
Kedvenc játékosaid: R9, Marcelo, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rinaldo » 2013. június 30., vasárnap 11:14

Nem segített

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. június 30., vasárnap 10:25

töltsd le a netről a vga legújabb driverét.

(de erre a kérdésre van külön topic is.)

rinaldo
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. június 26., szerda 19:09
Kedvenc játékosaid: R9, Marcelo, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rinaldo » 2013. június 30., vasárnap 9:47

Sziasztok.

Olyan gondom van, hogy újra raktam az xp-t majd a géppel kapott cd-ket felinstalláltam. Monitor, videokartya, processzor hoz vmi inteles cd.. És most az asztalon minden indulás után megjelenik egy szöveg:

Your display driver has changed, the auto rotation feature needs to reinstall the rotation driver. If this message reappears, please update your display drivers. Please re-install now.

Mit kellene újra telepítsek?

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. június 29., szombat 20:16

Bubble football

hogy ez milyen k*rvajó. :lol: :lol:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 28., péntek 22:39

mondjuk én nem tudom a többi mennyit kapott, meg nem is érdekelt
én fősuli mellett mentem el, de nem mint diák, mert levelezőn vagyok, és 47-et kaptam, de azóta már emeltek rajta ha jól tudom
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 28., péntek 22:36

egyébként a hivatalos közmunkában (tehát ahol nem diákokat szerveznek be valahogy) ott azért elétrő a bérezés, nem mindegy, hogy nyolc általánosod van, vagy diplomával szívsz.
haverom érettségivel keresett 6-7 ezerrel többet havonta egy művelődési házban alibizve, mint azok az iskolázatlan emberkék, akik nyírták a füvet, meg rakták a járdát.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 28., péntek 22:33

persze, nem mindegy milyen munkakörben vagy azért a kis pénzért még közmunkán sem
most pl nálunk az önkormányzat telepített 2000 méter uborkát, és azt a közmunkásoknak kell művelni a többi tennivalón felül, szóval nálunk már nincs olyan, hogy 10 méter árkot egy hétig pucolok ki....aztán még van egy pár ember, aki fel van háborodva, mert természetesen büdös neki a munka

én csak arra hoztam fel az egészet, hogy a közmunka már régen nem egyenlő a kaszálással meg az ilyesmikkel
érdeklődni kell, hogy milyen helyekre kellenek még közmunkások, aztán oda be lehet pattanni egy pár hétre vagy hónapra ha úgy van
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. június 28., péntek 22:29

a 60.000 nettó az nagyjából a 8 órás munkaidővel kb 340 forintos nettó órabér.
a diákmunkáknál viszont szinte kivétel nélkül nettó 474/óra (bruttó 564/óra) szokott lenni a pénz (ennél csak feljebb van, teljesítmény-bérezés pedig már szinte sehol sincs), ami mondjuk szintén nem egy világbajnok összeg, mert ugye a minimálbér összege, de azért nem mindegy.

jó, mondjuk vízibiciklire vigyázni meg általános suliban elvan az ember ennyiért is, még mindig jobb, mint a gép előtt ülni egész nyáron, de gazolni, füvet nyírni vagy kapálni ennyiért csak akkor menjetek, ha tényleg nagyon kell a pénz, mert a közmunkás órabér azokért a munkákért lófütty.
kánikulában kiöli a lelket is belőled.

ezt meg leszarja kb. a munkáltató [tapasztalataim alapján!!!] mert utánad nem kell semmilyen szarságot se fizetnie, míg egy rendes munkás után kifizeti kb a fizetését még1x az állam felé...)
bruttó 90.000 forintnál 10.000 forint a különbség nettóban a kettő között, ha jól emlékszem.

weeni
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:10
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: weeni » 2013. június 28., péntek 16:09

pheco írta:Na ezek jól hangzanak. Az általános sulit meg a tavat is adnám. Haverommal elmegyünk megérdeklődni. Köszi srácok.
Hát ennyi pénzért fel se kelnék az ágyból :D Én egyetem mellett évek óta melózok egy cégnél diákként, 100-120k alatt még nem kaptam fizetést akkor sem amikor alig tudtam menni a sok beadandó rajz miatt...

Ráadásul ha a diákszövetkezet sokat húz le valaki szerint,(ami úgyis a te béreden felül van, amihez semmi közöd, mert a cég akinek kellesz meghatároz rád egy órabért a diákszövetkezet meg megmondja hogy mi minden munkánál ennyit kérünk pluszba óránként... ezt meg leszarja kb. a munkáltató [tapasztalataim alapján!!!] mert utánad nem kell semmilyen szarságot se fizetnie, míg egy rendes munkás után kifizeti kb a fizetését még1x az állam felé...) akkor nézze már meg 60k-ért napi 8 órában, mennyi az órabére... és mondjuk hasonlítsa össze egy normális diákmunkával. Ott se keresel ennél kevesebbet, mert nem tudsz, és akkor lehet hogy nem az esőben vagy még jobb a kánikulában kell a tűző napon a parlagfüvet húzgálnod. Érdemes jobban utána nézni, mert szerintem senkinek se mindegy hogy mit csinál azért a kevés pénzért 1 hónapig.

Ráadásul én otthon kezdtem el dolgozni Mo.-n most pedig már külföldön pengetem az életem (igaz nyáron itthon vagyok), és ezt is a diákszövetkezetnek köszönhetem, hogy volt olyan rendes és elintézte nekem hogy a multi vállalatnál tudjak kint is melózni.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. június 28., péntek 15:45

Na ezek jól hangzanak. Az általános sulit meg a tavat is adnám. Haverommal elmegyünk megérdeklődni. Köszi srácok.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. június 28., péntek 15:33

pheco írta:Azt hallottam, hogy az önkormányzat ad munkát diákoknak, hallgatóknak. Ez igaz? Milyen jellegű munkákról van szó?
Nálunk például az van, hogy 11 embert vesznek fel és nem olyan közmunka, hogy kapálni meg ilyesmi. Hanem szinte mindenki kivan rendeltetve a tavunkra, ami ilyen üdülőféleség, vízzel, házakkal, szórakozási lehetőséggel. :mrgreen:
Na és ott kell például jegyet árulni, a rendet figyelni, a vízibiciklikre vigyázni és stb. A polgármester úr azt mondta, hogy 55-60-at kapunk kézhez, nyolc órában. Júliustól kezdődik.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. június 28., péntek 15:07

egyébként a közmunkásokat nem csak kaszálásra meg gyomlálásra szokták alkalmazni, vagy kihelyezik őket pl iskolába, vagy az ottani vezetők kérik őket
én pl az ősszel 4 hónapot húztam le az általános suliban, az irodában segítettem a gépeket bűvölni, ünnepségen volt hogy én kezeltem a hangosítást, meg ilyenek, de voltak olyanok akik a csengetést rendezték
tehát én is közmunkás voltam, de nem az utcán tétlenkedtem a többi között
szóval ilyenekkel is kell számolni
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég