Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 1., hétfő 14:56

azt lehet tudni hogy szerdán kb hány óra körül mutatják be iscot?

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 1., hétfő 13:27

Sztm a klub min. 25-öt vár ,az alatt nem hiszem hogy odaadnák.Az az arsenalos 30 csak médiahír volt,ami ugye vagy igaz,de inkább nem.
Szal a juve kiesrtt a buliból,hisz megvették Tevezt,az arsenalnak nincs vetélytárs,nyugodtan alkudozhat,más érdeklődő meg nem igazán van.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. július 1., hétfő 12:29

Volt egy kis vita a 4-3-3 és a 4-2-3-1 ről akit érdekel akkor írok pár dolgot:
jó a szó :salute:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. július 1., hétfő 12:08

kelemen.istvan írta: Tudod,a rutin meg az évek :D :D

Szerintem az Arsenal jól jár Higuval,ide kevés,ott császár lehet. :x
Én sem tudtam volna így leírni, noha az alapvető különbségeket magam is érzékeltem, de ennyire részletekbe menően még nem látom át.
Higuaín szerintem is nagyon jó lehet az Arsenalban, de a Juveban is megállta volna a helyét, sőt talán ott még jobban. Remélem eligazol minél hamarabb, és ezt nem azért mondom mert utálom - sőt, mindig kedveltem - hanem mert neki és a csapatnak is az a legjobb, ha külön utakon folytatják. Attól, hogy az utóbbi időben nem működött ez a "házasság" még nem jelenti azt, hogy bármelyik féllel is komolyabb gond lenne.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. július 1., hétfő 12:00

R.M.C.F írta:írok pár dolgot:
Tudtam,hogy te reagálni fogsz erre a vitára,ezért is nem mentem bele én részletesen,na meg nem tudom leírni így. :salute:
Gerr90 írta: hogy honnan tudsz ilyen dolgokat ilyen részletességgel?
Tudod,a rutin meg az évek :D :D

Szerintem az Arsenal jól jár Higuval,ide kevés,ott császár lehet. :x
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

MorataMartin
Hozzászólások: 1514
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2013. július 1., hétfő 11:53

Higuaín: http://arsenalfan.hu/hirek/2013/07/01/a ... n-uzletet/

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. július 1., hétfő 11:50

Pedig jól kezdődik a nap :lol:
Hát Bl győzelemhez kihagyhatatlan egy Higuain szóval megértem :D

Aztán a végén tényleg rajtunk marad ez a srác, aztán mehet az ünneplés amikor Khedirával együtt szerződést hosszabbítanak :lol:

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. július 1., hétfő 11:49

[quote="R.M.C.F"][/quote]

Nagyon érdekes leírás volt, kimondottan élveztem olvasni, de érdekelne, hogy honnan tudsz ilyen dolgokat ilyen részletességgel? Mivel még csak mostanában lendültem tovább a foci szeretetén, és kezdtem foglalkozni a taktikák hobby-elemzésével, a felállások és elmozgások figyelésével, a vonalak eltolódásával, stb., nagyon hasznos dolognak érzem az ilyen leírásokat. Viszont soha nem olvastam utána, vagy hasonlók, egyszerűen csak nyitott szemmel követem a meccseket.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 1., hétfő 11:44

Mi az a Mediaset?

Marca meg már 30 milláért eladta. Úgyis elmegy, nem marad itt.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. július 1., hétfő 11:42

Na miaz, semmi hír, mindenki alszik még? :)
A Mediaset szerint Ancelotti blokkolta Higuaín eladását, mivel számít az argentin csatárra a következő szezonban.
Pedig jól kezdődik a nap :lol:

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2013. június 30., vasárnap 22:36

ha ancelotti valós célpontjai bale és gündögan akkor valószínűsíthető, hogy nem fog változtatni a felálláson.. és akkor ez kizárja a csatár érkezését is. Benzemanak meglesz adva a bizalom, ő mögötte ott lesz a titán Morata és ha para van akkor Jesé is beugorhat. Carlo mindeképp a 4-2-3-1-el fog indítani szerintem... ez a "bevállt" és hát olyan játékosok alkotják a keretet akikből igy lehet a legtöbbet kihozni.
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

arni26
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. június 30., vasárnap 16:35

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: arni26 » 2013. június 30., vasárnap 22:35

1-2 év de rossira bőven jó...nálam a roma olyan csapat hogy na....legyen egy roma az olasz bajnokságba...s egy ilyen csapatban is kiemelkedő.társak kellenek,amit a romában nem nagyon kapott meg.a legnagyobb legmegbizhatóbb olasz s küzd a végsőkig,azután jöhetnek a fiatalok,beépiteni s jelenleg nem tudok jobbat aki mozditható s megbizható mint de rossi,
várom a vele kapcsolatos hireket

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 30., vasárnap 22:19

Volt egy kis vita a 4-3-3 és a 4-2-3-1 ről akit érdekel akkor írok pár dolgot:


Nézzünk pár dolgot(tényleg nem akarok senkit sem untatni):

A felállási formákat két rendszerre lehet bontani, az egyik az elmozgó rendszer(4-3-3, 4-3-1-2, 4-2-2-2) pl ék játékok, a másik a poziciós rendszerek(4-2-3-1 , 4-1-4-1) ezek főként a centerjáték miatt különböznek az elmozgótól. Tehát megállapíthatjuk hogy alapvető különbség van a két felállási forma között,mint elhelyezkedés,mint feladatkör egyénileg és csapatszinten is.

A különbségek részletesebben(nehéz leírni,ehhez mágnestábla kellene és 2-3 óra hogy jól be lehessen mutatni minden csínját-bínját):

A feladatköreik:
A nevükben is benn van, az elmozgó rendszer tagjai nem annyira elhatároltak egymástól mint a pozicióséban,az elmozgó rendszerben "összemosódottabbak" a posztok,és a feladatok is.....maximálisan a csapatmunka a cél,ezzel lehet sikert elérni. Együtt támadni és együtt védekezni elv.....vagyis a kommunista vonal:).
A poziciósban jobban elkülönülnek a feladatok,szűrők,szélsők,center........ezek jobban levázolt területeken mozognak,ellenben az elmozgóban ahol együttes mozgás van,a 3 kpás mind szinte egyforma feladatot lát el,ha az ellenfél labdát szerzett akkor odatámad,ha megszerezték,akkor megy az oldaljáték,a labdatartás amivel az ellenfelet magas koncentrációra késztetik......ezzel tudnak hibákat kieszközölni amit mélységi passzokkal büntetnek meg........
Nagyon fontos megjegyezni,hogy a mai barcelona focija,már jól elkülönül a klasszikus 4-3-3 afféle totális focitól....abból ered,de a mozgásai egységesebbek,kifinomultabbak,robotszerűbbek vagyis precízebbek,ezt a barca az akadémiára hozott rendszerből merítette,minden korosztály ezt tanulja és játssza , jól összehangolva.

A játékkép:
A 4-3-3 sablonosabb,nem vonultatja fel (direkt módon) a foci minden elemét,szélsőjáték,kontra,átlövés,centerezés(vonalrafutás a védelem mögékerülésével)fejjáték,pontrúgások fontossága.......vannak benne,de nem annyira markánsan mint a pozicósban,ott több a szélsőfeladat,a fejrejáték,centerezés,lövésrekínálás,visszajátszások a megvert bekk után a második hullámban,a center védelem lekötő szerepe amivel nyitja a területet a mozgásával az ellentétes szélsőnek stb......

A területi képe:
A 4-3-3 szűkebb területen alkalmazandó,mint szélességben mint hosszban.....ez egyébként a játékuk egyik alapvető fontossága,ezt tudja jól a barcelona,és ezt nem tudják jól mások pl az első JM féle chelsea.
A 4-2-3-1 hosszabb elhelyezkedésű,szélességben is,széthúzza jobban az ellenfél vonalait(ezért is egyöntetűen a legjobb forma a 4-3-3 ellen),feltéve ha a duplaszűrő jó munkát végez,mert a 4-3-3 kpás többlete ott csapódik le.

A mozgásaik:
A 4-3-3 ban a fő cél a labdatartás,amit az ellenfél koncentrációjának a magas szinten tartása miatt végzik,ez azért fontos,mert ha valaki/kik 90 percen át folyamatosan full koncentrálnak, akkor könnyebben hibáznak bizonyos helyzetekben mert ennyi ideig elég nehéz ennyire részletesen levédekezni azt a szemnek is jojózós focit........megy az oldalra játék(XAVI),ami az ellenfelet tolódásra,oldalra mozgásra kényszeríti(itt a fő hibaforrás,mert a nagy koncentrációban,az előre megbeszélt formában,felállásban kimozdulnak,ki vannak mozdítva) és hibáznak.......akkor megy a mélységi átadás,a befelé mozgó szélső támadónak(villa,pedro,alexis)....aki a kapu elé is tud már érkezni,ezeket ellenünk nagyon sokszor vetették be és sikeresen.
A 4-2-3-1 ben a mozgások jobban egyénibbek,a center feladata(benzema és higu)-a szélsők feladata (CR és Dm vagy callejon illetve ha özilt tették ki),a két szűrő feladata.....stb. Ebben a rendszerben jobban tudnak az egyéniesebb játékosok érvényesülni.....
Nálunk benzema a poziciós játékra nem jól alkalmazható,ő inkább az elmozgó rendszerekben érezheti magát otthon,ahol mehet a kisjáték,az elmozgások,visszalépek és lekérem,leteszem oldalra neki,beindítom stb.......a pozicós játékhoz jobban alkalmazható higu,ő brusztosabb,erőszakosabb,beáll a védő elé,kiteszi a karját,betúrja magát,megkerüli rárúgja ha lát egy kis rést a kapun.....persze higu sem a top cenyó példánya,ezt tudjuk,mert soha nem lesz belőle egy csúcson lévő RVN,akire akkor is vigyázni kellett még 2-3 percig ha a bíró már lefújta a meccset.....mert még az öltözőből is képes volt gólt szerezni.
A két szűrő kizárólag a labdaszerzésre koncentrál,ez a feladata,semmi más......illetve a tolódásokban aktívan részt venni,de azt ugye labdanélkül teszik így most ezt ne forszírozzuk.
A védők a 4-3-3ban feltolják magukat (területszűkítés),mert ha labdát veszít a kp-a akkor hamarabb támadnak vissza......még a labdabirtoklás váltás ideje alatt szerzik vissza(ez az amit már 1x említettem hogy magyarországon a legtöbb edző azt sem tudja mit jelent ez,mi ez a labdabirtoklás váltás),ezzel verte meg a barcelona a világot 5-6 éven át.

Szóval......sokat lehetne írni a két rendszer közötti különbségekről,és még van is,de fáradok,és most más hirtelen nem jut eszembe......azt azért szívesen meghallgatnám,hogy a sok sztáredző vagy szakértő mit tudna ezekről mondani,pl zombori,vagy hegyi......akikkel ha beszélnék ezekről az kb olyan lenne mint ha egy felnőtt beszélgetne egy kisiskolással.....mert iszonyat mennyire nem tudják miről beszélnek,mit jelentenek ezek......totálisan foci amatőrök......elég hallgatni miről beszélnek,hétről hétre,hát szörnyű.

Hogy nálunk a 4-2-3-1 bejött -e JM alatt? Igen is meg nem is.......a 4-2-3-1 be nem való se alonso sem benzema.......ez fontos. Alapvetően döntő hiba alonso két védekezős rendszerben való játszatása.Viszont a barca ellen idővel jól ment ez a forma......de tovább kellett volna JMnak fejlesztenie.
Hogy a 4-3-3 jobb lett volna-e? Lehet,de ahhoz több idő kell kialakítani és JMnak ennyi ideje nem volt,hiszen azonnal kellett az eredmény.
De talán igen,egy jól működő összeszokott 4-3-3 lehet jobb lett volna,feltéve ha az nem barcásodik el annyira hogy a labdatartás már a fixa ideájuk,az sem baj ha ezt a meccs zömében a félpályánál teszik......akkor nem.

Nem is tudom......talán egy másik , egy 3. felállás? :hmmm: de pl pellegrini féle 4-2-2-2 megint nem jó,mert szenvedünk a gyengébbek ellen,középen tömörültünk.......mondjuk ha marcelo és carvajal megy fel és bontja a szélt,akkor oké.....akkor ancelotti még sikeres is lehet ezzel......

Hogy mit fog játszatni ? Nagyon kiváncsi lehet rá mindenki.....majd az igazolások menték már körvonalazódik....kit adnak el és kit nem pótolnak.

Bocs ha valakit untattam..... :shutup: :ozil:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

mohaola
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:39
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: mohaola » 2013. június 30., vasárnap 22:07

RealRaúl77 írta:Olyat olvastam, hogy Sao Paulo 15 milliót ajánlott Kakáért, amit a Madrid elfogadna, viszont Kaká tuti nem akar távozni kevesebb fizuért. Meg az a 15 az túl szép, hogy igaz legyen.
Brazil hírek erről szólnak, hogy elfogadtuk az ajánlatot most már Kaká-n múlik a dolog.

Az ABC szerint Ancelotti továbbra is Bale Gündogan pároshoz ragaszkodik, átadólistán pedig Di Maria, Kaká, Callejon, Higuaín szerepel, valamint megfelelő összegért Coentrao is távozhat.
Fehér szív fehér lélek, madridista leszek amíg élek.

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. június 30., vasárnap 22:04

RealRaúl77 írta:Olyat olvastam, hogy Sao Paulo 15 milliót ajánlott Kakáért, amit a Madrid elfogadna, viszont Kaká tuti nem akar távozni kevesebb fizuért. Meg az a 15 az túl szép, hogy igaz legyen.
Hát igen, az a 15 nagyon szép, túl szép. :D :D

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 30., vasárnap 22:01

Olyat olvastam, hogy Sao Paulo 15 milliót ajánlott Kakáért, amit a Madrid elfogadna, viszont Kaká tuti nem akar távozni kevesebb fizuért. Meg az a 15 az túl szép, hogy igaz legyen.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. június 30., vasárnap 20:08

kelemen.istvan írta:
Mike írta: Ha viszont Modric játszott ott akkor simán kinézett az 4-3-3nak is.
Kinézett biza',csak akkor sírt legjobban a fórum Khedira falábúságán,illetve Xabi lassúságán.. :roll:
Én azt sem tartom kizártnak, hogy Mou azt tényleg 4-3-3-nak szánta néha.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. június 30., vasárnap 20:07

Mike írta: Ha viszont Modric játszott ott akkor simán kinézett az 4-3-3nak is.
Kinézett biza',csak akkor sírt legjobban a fórum Khedira falábúságán,illetve Xabi lassúságán.. :roll:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. június 30., vasárnap 19:53

pedig nemsok különbség van a 4-2-3-1 és a 4-3-3 között, csak abban h egyes csapatok hogy alakítják a saját keretüknek megfelelőre. Például nálunk végig 4-2-3-1 volt, és játékban is annak látszott ha Özil v Kaká kapott szerepet középen. Ha viszont Modric játszott ott akkor simán kinézett az 4-3-3nak is.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. június 30., vasárnap 19:50

Gerr90 írta:Most akkor tegyünk különbséget középpályás és középpályás közt.
Mindegy az,darab darab :lol:

Amúgy itt van a dolog nyitja:
Gerr90 írta:Eleve más típusú játékosokat küldesz pályára
Szerintem. :coffee:
Ezért nincs helye Özilnek 4-3-3 ban mert ott a 3 középpályásnak univerzálisabbnak kell lennie,mint amilyen Özil,aki 0-át hoz védekezésben kb évek óta,
A 4-3-3 letámad,uralja a meccset gyakorlatilag 90 percig,míg a 4-2-3-1 reagál,kontrázik ha egymással találkozik a két játékrendszer,lásd Barca-Real meccsek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ikelemen5 2013. június 30., vasárnap 19:53-kor.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 107 regisztrált és 0 vendég