OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 24., hétfő 11:17

VanillaSky írta:
Te magad válaszoltad meg a saját kérdésedet. Az irodában mi is beszélgettünk róla, de egyszerűen nincs megoldás. Az EU-s jogelveket be kell tartani, az eddigi jogszabályok meghaladottá váltak, de amilyen lassú a döntési folyamat - sőt egyszerűen nincs is miről dönteni, mert öten hatfélét akarnak - a jelenlegi status quot kell tartani.

Jönnek a hírek a btk szigorításáról, az illegális határátlépés letöltendő szabadságvesztéssel való büntethetőségéről, ami ismét csak pr fogás. Semmi gyakorlati haszna nem lesz. A bevándorlási hivatal veszi fel az embereket - a képzésük valamiféle gyorstalpalós megoldás - a hivataloknak, rendvédelmi szerveknek, bíróságoknak meg mindnek megvannak a szervezeti szabályzataik, jogszabályi kereteik ahogy eljárhatnak és el kell járniuk. Aki ebben nincs benne, egyszerűen könnyen dobálózik a szavakkal, hogy döntsenek 1-2 nap alatt, papíron lehet a valóságban nem!

A probléma addig nem lesz megoldva amíg valamiféle egységes álláspont nem alakul ki, de ismerve az EU működését ez több éves folyamat, mire odaérnek, hogy fellépnek ellene már rég késő lesz.
Ezek a dolgok tökélétesen, na jó nem tökéletesen, de olajozottan működnek a hétköznapokon. Én megértem hogy nehéz közös evezőre jutni és rengeteg hátráltató tényező van. A hétköznapokon el is fogadom, hogy vontatottan működnek a dolgok, mert sok szereplő szempontjából kell alaposan meg vizsgálni egy-egy kérdést.
De azt nem akarom elfogadni, hogy az EU-ban nincs egy válságstáb, mert az már régen rossz, ha rendkívüli események felett hónapokig kell ülni.
Az van, hogy a problémát nem fajsúlyosan kezeli at EU, semmi több. Hadi állapot esetén sem kivánom hogy az illetékesek hónapokig vakarsszák a fejüket a papirok felett, mert az az életképtelenség határa.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. augusztus 24., hétfő 10:56

Nagyon remélem hogy itthon felkékszülnek majd azoknak az érkezésére, mert lesznek bajok, 2 hét és itt is lesznek. Nekem meg ne mondja senki hogy nem volt idő felkészülni, meg nem számítottak erre, mert az élő példa a szemünk előtt zajlik, tőlünk délre párszáz kilométerre.

És hol van még a vége... Európa még mindig csak csodálkozik meg vitatkozik hogy mit kéne csinálni, mire megoldást találnak a határokon a védelemre addigra a bevándorlókérdés már rég a belügy problémája lesz. Már lassan 4 hónap telt el.
Te magad válaszoltad meg a saját kérdésedet. Az irodában mi is beszélgettünk róla, de egyszerűen nincs megoldás. Az EU-s jogelveket be kell tartani, az eddigi jogszabályok meghaladottá váltak, de amilyen lassú a döntési folyamat - sőt egyszerűen nincs is miről dönteni, mert öten hatfélét akarnak - a jelenlegi status quot kell tartani.

Jönnek a hírek a btk szigorításáról, az illegális határátlépés letöltendő szabadságvesztéssel való büntethetőségéről, ami ismét csak pr fogás. Semmi gyakorlati haszna nem lesz. A bevándorlási hivatal veszi fel az embereket - a képzésük valamiféle gyorstalpalós megoldás - a hivataloknak, rendvédelmi szerveknek, bíróságoknak meg mindnek megvannak a szervezeti szabályzataik, jogszabályi kereteik ahogy eljárhatnak és el kell járniuk. Aki ebben nincs benne, egyszerűen könnyen dobálózik a szavakkal, hogy döntsenek 1-2 nap alatt, papíron lehet a valóságban nem!

A probléma addig nem lesz megoldva amíg valamiféle egységes álláspont nem alakul ki, de ismerve az EU működését ez több éves folyamat, mire odaérnek, hogy fellépnek ellene már rég késő lesz.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 24., hétfő 10:38


Amig kevesen voltak addig még elég békések voltak, így szokott ez lenni. Ahogyan egyre többen lesznek úgy vadulnak majd el. Májusban még meghúzták magukat a vonaton amikor jöttek, mert akkor még jóval kevesebben voltak, és érezték hogy mindenki csak megtűri őket, úgy viselkedtek mint egy kisangyal, igaz rohadtbüdösek voltak már akkor is. Pár hete már lehetett látni a változást, a vonaton cigiztek, dobálták ki a szemetet, le se kakkantották az ellenőrök és a vasútőrök felszólításait. A napokban meg már be is szólogattak az embereknek.
Akik most Maceóniában járnak azok már edzettek lesznek mire ideérnek, eleve nem békésen fognak idejönni, mert már kaptak könnygázt az arcukba. Na ellenük már nem lesz jó semmire az a kis lightos szögesdrót kerítés meg az a pár szállingózó határőr.

Nagyon remélem hogy itthon felkékszülnek majd azoknak az érkezésére, mert lesznek bajok, 2 hét és itt is lesznek. Nekem meg ne mondja senki hogy nem volt idő felkészülni, meg nem számítottak erre, mert az élő példa a szemünk előtt zajlik, tőlünk délre párszáz kilométerre.

És hol van még a vége... Európa még mindig csak csodálkozik meg vitatkozik hogy mit kéne csinálni, mire megoldást találnak a határokon a védelemre addigra a bevándorlókérdés már rég a belügy problémája lesz. Már lassan 4 hónap telt el.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 24., hétfő 10:16

Bámulatos...

Amúgy még a sör témához: pár napja ittam a csapolt Browar Brodacz Afro nevezetű nedűből. Stout. Hát életem söre.

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2015. augusztus 23., vasárnap 22:36

Aki olyan elvakultan védi őket az szerintem még nem tartózkodott a közelükben 10 percnél többet. Lehet itt akárhogy babusgatni őket,de ők itt Európában sehol nem fognak tudni beilleszkedni, civilizálatlan, kulturálatlan honfoglalók nem többek.

A másik kedvenc dumám,hogy rengeteg nő és gyerek...na persze én látom nap mint nap hányan érkeznek és milyen összetételben, de 100 főre lebontva maximum 5 nőt/gyereket mondanék, de még lehet ez is sok...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 23., vasárnap 22:34

Menjetek, fogadjátok be őket. Akinek nem inge...
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. augusztus 23., vasárnap 22:28

A sok mérnök és agysebész

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. augusztus 23., vasárnap 21:15

Nagyon szép lett az oldal és a fórum is.Gratulálok mindenkinek aki munkát és energiát fektetett bele.Köszönjük!

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Seraf » 2015. augusztus 23., vasárnap 20:28

srácok, mér néz ki így nálam a fórum? oké, hogy 4nap fesztivál után vagyok, de azér ennyire nem vészes a helyzet :D

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. augusztus 23., vasárnap 19:54

mocsok írta:ha már úgyis ez volt a téma:
http://www.comedycentral.hu/photos/legh ... asinterjun
A "nevezzen meg 3 Nobel díjast" nagyon jó kérdés! :)
Az ilyen alap kérdések, de mégis néhányan megakadnak rajta, hogy Körül belül hány ország van a Földön? Megközelítőleg hány ember él a Földön?
Realista24 írta:Mondjuk akkor meg is érdemli, az a minimum, hogy utánanézel, hogy hova jelentkezel.
Ez meg nagyon igaz. Alapnak kellene lennie mindenkinél! :coffee:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. augusztus 23., vasárnap 19:48

ha már úgyis ez volt a téma:
http://www.comedycentral.hu/photos/legh ... asinterjun

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 23., vasárnap 19:47

*Gasba volt ugyan Ő,megkérdezték hogy mit tud a cég történelméről,megmondta hogy semmit,Ő dolgozni szeretne.
Mondjuk akkor meg is érdemli, az a minimum, hogy utánanézel, hogy hova jelentkezel.
Én például gazdasági vonalon szoktam pályázgatni, és elég egyedi módon, le szoktam tölteni a cég elmúlt éves eredménykimutatásait, és az egyéb fellelhető infókat. Ez eddig minden vezetőnek tetszett, akinél interjún voltam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

tcskhun
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2015. augusztus 23., vasárnap 19:28

Elnézést kérek de lehet volt már ez a fajta kérdés?telóról olvasgatom a fórumot és a real-barca topikot nem tudom összébb húzni! Segitenétek megoldani a problémát? Köszönöm!

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:41

miro írta:
tucsoki írta:
Saját tapasztalatból nem tudok beszélni, nem voltam még állásinterjúk tömkelegén, szerencsére nem volt rá szükség, de rengeteg ismerősömmel beszélgettünk már erről a témáról; cégek, gyárak, stb. állásinterjúiról, és inkább pozitív dolgokkal szembesültek mint negatívval.
Én elhiszem,lehet hogy rossz volt eddig az elképzelésem erről.
Igazat adok ebben,ha így van ahogy írod..
Nem kukacoskodni akarok, de nem is az igaz adáson van a hangsúly. Inkább azon, hogy 1 példa miatt még nem szabad általánosítani.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:36

tucsoki írta:
Saját tapasztalatból nem tudok beszélni, nem voltam még állásinterjúk tömkelegén, szerencsére nem volt rá szükség, de rengeteg ismerősömmel beszélgettünk már erről a témáról; cégek, gyárak, stb. állásinterjúiról, és inkább pozitív dolgokkal szembesültek mint negatívval.
Én elhiszem,lehet hogy rossz volt eddig az elképzelésem erről.
Igazat adok ebben,ha így van ahogy írod..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:32

miro írta:
tucsoki írta: Ezt miből gondolod? Nagyon merész általánosítás. Biztos van ilyen is, nem mondom.
Persze,nem akarok általánosítani,de sok helyen van szerintem így..
Amit leírtam,a kérdésekre a válasz nem a saját magad véleménye,egyénisége,tulajdonságai,hanem ezek a dolgok +60% sablon.
Egyik volt csapattársam elment a Bershkába,(mindent el vállalt volna bárhol,kellett neki a pénz nyáron) megkérdezték tőle hogy miért szeretne itt dolgozni,megmondta hogy mert szüksége van a pénzre,ahhoz hogy éljen.
Egyből megköszönték neki.
Hülyeséget mondott volna? Nem hiszem..
Csak ez a színtiszt igazság volt.
Mi a garancia arra hogy ezért nem vették fel?
Egyébként, ha jól értem, itt most egy eladói állásról volt szó, ennyi erővel lehetett annyiról is szó, hogy inkább egy dekoratív hölgyet kerestek.

Saját tapasztalatból nem tudok beszélni, nem voltam még állásinterjúk tömkelegén, szerencsére nem volt rá szükség, de rengeteg ismerősömmel beszélgettünk már erről a témáról; cégek, gyárak, stb. állásinterjúiról, és inkább pozitív dolgokkal szembesültek mint negatívval.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:24

tucsoki írta: Ezt miből gondolod? Nagyon merész általánosítás. Biztos van ilyen is, nem mondom.
Persze,nem akarok általánosítani,de sok helyen van szerintem így..
Amit leírtam,a kérdésekre a válasz nem a saját magad véleménye,egyénisége,tulajdonságai,hanem ezek a dolgok +60% sablon.
Egyik volt csapattársam elment a Bershkába,(mindent el vállalt volna bárhol,kellett neki a pénz nyáron) megkérdezték tőle hogy miért szeretne itt dolgozni,megmondta hogy mert szüksége van a pénzre,ahhoz hogy éljen.
Egyből megköszönték neki.
Hülyeséget mondott volna? Nem hiszem..
Csak ez a színtiszt igazság volt.

sentry írta: Hidd el, ha egyszer beülnél arra az oldalra, és meghallgatnál 10-20 embert, simán észrevennéd, hogy ki az, aki sablont nyom. Persze nem árt ha jó emberismerő vagy, az segít.

De nagyon negatívan állsz ehhez, úgy veszem észre. Esetleg volt már rossz élményed, tapasztalatod? gondolom igen, jöhet pm-ben is.
Hála Istennek nem,bár én focizok Ausztriába,az első állásinterjúm most volt kb 3 hete,az normális volt,ezért igazat adok abban hogy nem szabad azért általánosítani,de volt csapattársaim meséltek sokat,illetve pont ez hogy neten meg lehet találni azt hogy mi a "jó" válasz..
Negatív vagyok ebben,jogos.. :agree:

*Gasba volt ugyan Ő,megkérdezték hogy mit tud a cég történelméről,megmondta hogy semmit,Ő dolgozni szeretne.

Lefőtt neki,aztán egy másik csapattársam faterjához állt be pultba egy szórakozóhelyen.
Mondjuk vendéglátós a végzettsége is..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:14

miro írta:
Realista24 írta: Nincs azzal sem gond.
Akkor hitelt érdemlően kell előadni ujra. Őszintebben, tényekkel.
:agree:

Nekem csak annyi a gondom,hogy sokszor nem az a lényege ezeknek a kérdéseknek hogy megismerjék a jelentkezőt,egyéniségét,hanem hogy ki tudja a legjobbat mondani rá.
Mint pl ez hogy delfin a legjobb rá,aztán ha kitalálsz egy pár érvet hozzá akkor jó vagy.
Amúgy meg fogalmuk sincs,csak neten végig nézted az összes kérdést,és kidolgoztad,hogy hogy vagy a legesélyesebb.
Hidd el, ha egyszer beülnél arra az oldalra, és meghallgatnál 10-20 embert, simán észrevennéd, hogy ki az, aki sablont nyom. Persze nem árt ha jó emberismerő vagy, az segít.

De nagyon negatívan állsz ehhez, úgy veszem észre. Esetleg volt már rossz élményed, tapasztalatod? gondolom igen, jöhet pm-ben is.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:11

miro írta:Nekem csak annyi a gondom,hogy sokszor nem az a lényege ezeknek a kérdéseknek hogy megismerjék a jelentkezőt,egyéniségét,hanem hogy ki tudja a legjobbat mondani rá.
Mint pl ez hogy delfin a legjobb rá,aztán ha kitalálsz egy pár érvet hozzá akkor jó vagy.
Amúgy meg fogalmuk sincs,csak neten végig nézted az összes kérdést,és kidolgoztad,hogy hogy vagy a legesélyesebb.
Ezt miből gondolod? Nagyon merész általánosítás. Biztos van ilyen is, nem mondom.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 23., vasárnap 18:08

Realista24 írta: Nincs azzal sem gond.
Akkor hitelt érdemlően kell előadni ujra. Őszintebben, tényekkel.
:agree:

Nekem csak annyi a gondom,hogy sokszor nem az a lényege ezeknek a kérdéseknek hogy megismerjék a jelentkezőt,egyéniségét,hanem hogy ki tudja a legjobbat mondani rá.
Mint pl ez hogy delfin a legjobb rá,aztán ha kitalálsz egy pár érvet hozzá akkor jó vagy.
Amúgy meg fogalmuk sincs,csak neten végig nézted az összes kérdést,és kidolgoztad,hogy hogy vagy a legesélyesebb.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég