Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. augusztus 28., péntek 9:29

én is akarok új kört! :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. augusztus 28., péntek 8:57

partykiller volt az ajánlásom
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. augusztus 26., szerda 19:49

Azt gondoltam már vége :( Bár lehet hogy halott a projekt :'(
"And my heart will leave you never."

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. augusztus 25., kedd 10:51

Itt valami eletjel? Körlezaras stb? :D
Uj kor?
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. július 3., péntek 19:35

My Chemical Romance - The Black Parade

Azt hiszem, masfel honap pont eleg volt, hogy meghallgassam az albumot. :mrgreen: Na nem azert, mert annyira rossz lett volna. :mrgreen: Tetszettek a szamok, vegig hoztak egy teljesen korrekt szinvonalat, egynel se ereztem azt, hogy zavarna vagy at kene ugranom. Nekem minden albumnal kell par kiemelkedobb darab, amit akar kesobb is elovehetek, ez most itt egy kicsit hianyzott. Ennek ellenere kellemes album volt, ajanlasnak se rossz, de ennel tobbet nem tudok ra adni.

7/10

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. június 21., vasárnap 22:46

Marci77 írta:Be lesz fejezve a kör? :D Vagy még tart vizsgaidőszak? :)


Mondjuk abba se vagyok biztos hogy az előző be lett :ike:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =964714960

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. június 21., vasárnap 22:44

Be lesz fejezve a kör? :D Vagy még tart vizsgaidőszak? :)


Mondjuk abba se vagyok biztos hogy az előző be lett :ike:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. június 21., vasárnap 18:50

Rudán Joe - Én ez vagyok

A Pokolgép Rudán-korszakát annyira nem ismerem, inkább a Kalapács-féle számokat ismerem jobban. Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy eddig az énekes életműve ismeretlen volt számomra, szerencsére eddig.
A számok nagy része bejött, van pár ami a gépemen is fog maradni, jó volt. Ajánlásként viszont kevésbé szerencsés, páran unhatják a Pokolgép-Kalapács-Rudán vonalat :mrgreen: én nem. Most ennyit tudok írni, elnézést a késésért.

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 16., kedd 18:28

már hozzászoktam, hogy engem nem értékelnek :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. június 16., kedd 18:15

messideco írta:Meddig van a határidő? Még én sem hoztam az értékelést :( :x
Már rég túl vagyunk a határidőn. :-( Mivel utolsó értékelésről van szó, így nem érdemes fenyegetőzni egy határidővel, viszont próbáljuk meg a héten értékelni.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. június 16., kedd 17:26

Meddig van a határidő? Még én sem hoztam az értékelést :( :x
"And my heart will leave you never."

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. június 8., hétfő 16:35

pheco írta:Tényleg bocsánat a nagy késésért, de a vizsgaidőszak hajrája nem játék :mrgreen: Legkésőbb vasárnap hozom az értékelést.
Hasonlóan vagyok, ne haragudjatok. :'(
.

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2015. június 8., hétfő 16:34

Rudán Joe - Én ez vagyok

Jó ajánlás volt.Tetszett.Bár én sokallom kicsit a 18 számot azért így hosszúnak bizonyult és talán a végére úgymond beszürkült a dolog is.Egyébként nekem tetszett a hangja.A számok néhol lassabbak voltak azok úgy annyira nem jöttek be.6.5 pont.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. június 8., hétfő 13:08

Rudán Joe - Én ez vagyok
Bátyám imádja, sok fb covert csináltam már neki, így nem volt számomra ismeretlen persze (pláne, hogy a rock szcénában mozgok én is). Nem mondom, hogy rossz, de nekem jobban bejönnek a modern rock zenék (alternatív rock/metal, stb.)Az alap a legtöbb helyen tetszett, viszont az ének nem volt nekem elég átütő erejű. A másik, hogy kicsit egysíkú volt az egész, bár a Voltam levetett akusztikája (szószerint) kicsit megtörte ezt. Az irgalom a zongora miatt szintén bejött, bár más énekhanggal ez is jobban bejött volna valószínűleg. Rockból a Mosolyogj öcsém tetszett a legjobban.

összességében nem volt rossz, bár kicsit sok volt egyszerre, így két részletre osztottam. nem váltott ki belőlem semmilyen érzelmet, a többi értékelésemet is figyelembe véve ez egy:
5,5/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. június 8., hétfő 13:00

Rudán Joe itt lesz Csíksomlyón a Csaba királyfi c. rockoperában :) Megnézem majd.
"And my heart will leave you never."

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. június 8., hétfő 12:02

My Chemical Romance - The Black Parade

Sorry a késésért, sokminden közbejött, nem is volt sok időm gép előtt lenni mostanában.
Ezt most lepörgettem, de őszintén szólva egyáltalán nem fogott meg. Hasonló volt BBarni ajánlásához, ott egy-két szám megmaradt, ennél egy sem sajnos. :-(
Nem nagyon éreztem változatosságot, hogy valami kiemelkedő lenne az albumban.

4.5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. június 8., hétfő 11:55

Tényleg bocsánat a nagy késésért, de a vizsgaidőszak hajrája nem játék :mrgreen: Legkésőbb vasárnap hozom az értékelést.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 2., kedd 22:10

Na akkor egy-két dologra reflektálok:
BBarni írta:Viszont attól függetlenül, hogy ez egy egész szép album nem tenném oda Rudán legjobb albumai közé!
Rudántól én is inkább a már említett Adj új erőt albumot hoztam volna, szerintem messze a legjobb minőséget képviseli, csak korlátozások miatt nem volt rá lehetőségem. Az abszolút favorit, de ez aaz album is szívemhez nőtt.
BBarni írta:Érdekes egyébként, mert én Rudánt a Pokolgépnél ismertem meg és ott lett kedvenc, sőt nagyobb kedvenc lett mint Kalapács ami akkoriban nálam elég nagy szó volt, mert Kalapács volt a legnagyobb király!
Ha nem is teljesen, de hasonlóan vagyok én is. Kalapács volt nekem anno a minden, aztán ahogy megismertem Rudánt, legalább akkora kedvenc lett, ha nem nagyobb! Én úgy vagyok vele, hogy ha a fiatal éveiket nézem, Kalapács jobb számomra, aztán a napjainkra úgy alakult a helyzet, hogy Rudán szerintem egyre csak jobb és jobb lett az évek múltával, és jelenleg nem sok mindenki veheti fel a hangjával a versenyt. Kalapácsnál szerintem kissé fordítva van, és úgy veszem észre, hogy kopott a hangja, és már nem olyan, a régihez képest (de csak ahhoz képest!), de így is hatalmas, amit énekel. Koncerteken tűnik fel számomra igazán, nem vállalja be olyan bátran a magast, és inkább mélyen énekli legtöbbször azokat a részeket már. De ez semmit nem von le a teljesítményéből!
BBarni írta:Rudán(és Kalapács) hangja is élőben klasszisokkal jobb!
:agree: Zongorázni lehet a különbséget! Akinek kicsit is tetszik a két Jóska, mindenképp pillantsa meg élőben, ha még nem tette meg.
BBarni írta:nem tudom ki gitározott
Rengetegen közreműködtek. Úgy tudom, elsősorban a Coda játszik, szóval a gitárért Tóth László felelős elsősorban (Aki az akusztikában is gitározik). De kicsit utánakeresve:

"Miután megérkeztem az első ötvenedik évhez, megérett bennem az első szólóalbum gondolata. Azokat a barátaimat kértem meg a lemezen való közreműködésre, akikkel az elmúlt harminc év közös zenekarba sodort. Egy részük szerzőként, szövegíróként, a Rudán Joe's Coda jelenlegi tagsága pedig kísérő muzsikusként is szerepel az albumon.

Nevesíthetjük őket?

Hogyne, hiszen olyan kiváló zeneszerzőkről van szó, mint Vámos Zsolt, Nagy Dávid, Zeffer András, vagy Kozma Tamás. Andrásik Removal valamikor közös lemezt készítettünk, amely sohasem jelent meg, s most itt az alkalom az újabb együttműködésre. Akár csak Vedres Joe-val, valamint Hirleman Bercivel, akiknek a szólóalbumán is énekeltem korábban. Papp Gyulával a Codában és a P. Mobilban dolgoztam, csak úgy, mint Sárvári Vilivel. A Coda egykori zenészei közül Sipeki Zoli, Makovics Dénes és Tornóczky Feri, az újak közül pedig a gitáros Tóth László és a basszusgitáros Gyenes Attila írt egy-egy dalt. A szövegeket szintén barátaim írták: Horváth Attila, Barbaró Attila, Palancsa Gábor, Toldi Tamás, Sárdy Barbara, Katona László, valamint a dalok zeneszerzői."
danianevem írta:így szép keretet is adtál a körnek.
Hát, ez volt az egyik célom, már akkor tudtam, mikor meg sem hallgattam, elsősorban pont ezért. :)
danianevem írta:ezt is kicsit "rétegzenének" tartom, akiket megfog, azokat el nem ereszti soha.
Van benne valami, de úgy voltam vele, hogy neki muszáj szerepelnie, róla muszáj lesz írnom, nem engedhettem meg, hogy ne jelenjen meg itt, mert méltó rá, és a magyar rockzene egyik legnagyobb alakja! Dacolva azzal, ha esetleg sokaknak nem jön be.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. június 2., kedd 21:20

Rudán Joe - Én ez vagyok

Felemás gondolataim vannak az albumról!Nekem is nagy kedvenc Rudán Joe a régiek közül,talán Vikidál és Deák Bill után a harmadik(Kalapács Józsival holtversenyben)!Viszont attól függetlenül, hogy ez egy egész szép album nem tenném oda Rudán legjobb albumai közé!Aztán persze lehet, hogy nekem is csak később tetszik meg igazán mint RR-nek!Érdekes egyébként, mert én Rudánt a Pokolgépnél ismertem meg és ott lett kedvenc, sőt nagyobb kedvenc lett mint Kalapács ami akkoriban nálam elég nagy szó volt, mert Kalapács volt a legnagyobb király!Akkor elkezdtem koncertekre járni és megmondom őszintén nekem a Rudán féle Pokolgép lett a kedvenc!(bár nálam mindig a P.Mobil volt/lesz a legnagyobb)Viszont mostanra kicsit megfordult a helyzet, több, újabb Rudán és Kalapács szám/album közös produkció után most már Kalapács Józsi hangja/számai/stílusa áll hozzám közelebb!Hozzáteszem egyébként szerintem Rudán(és Kalapács) hangja is élőben klasszisokkal jobb!Ettől függetlenül továbbra is hatalmas kedven Joe, de azért én lehet inkább megmaradok a régebbi számainál!(továbbra is a Pokolgépes Kánaán a kedvenc)Különösebb baj nem volt ezzel az albummal, sőt ha eddig nem ismertem volna őt akkor lehet nagyon tetszett volna, de így , hogy van mihez hasonlítani, a régebbi önmagához képest nem fogott meg annyira!Nem találtam meg benne azt az extra valamit!Külön számot sem tudok annyira kiemelni, persze volt egy két szám ami jobban megmaradt például a: Voltam Levetett,Leszek Fényed,Irgalom,Told A Dalt,Mosolyogj, Öcsém,Tudjátok - E Hogy Ki Volt Csaba Királyfi!Főleg az első a kedvencem, persze ehhez nagyban hozzájárult a kiváló gitárjáték!(nem tudom ki gitározott, de ha ifj. Tórnóczky Feri volt akkor legközelebb fizetek neki egy sört! :cheers: :mrgreen: ) A hangjáról már múltkor írtam(igaz most néha azok a hajlítások,elnyújtások már kicsit sok volt nekem) ha jól emlékszem, a szöveg szokás szerint rendben volt!
Ahogy írtam az elején nem volt ezzel baj, csak régebbi számaihoz szoktam és azokhoz képest egy kicsit gyengébbre sikeredett ez szerintem, de aztán lehet nekem is megtetszik később! :agree:
8 (sokat gondolkoztam, hogy 7-7,5 vagy 8 legyen, de egy ekkora kedvencnek nem tudok 8-nál kisebbet adni)

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. június 1., hétfő 23:03

Bár elmaradások,de akkor most vége van ennek a körnek, ugye? :) :-(

A régebbi körök eredményei meg lehet nézni valahol? :)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 76 regisztrált és 0 vendég