Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. szeptember 21., hétfő 0:08

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

5|10

Gondoltam megvárok mindenkit az értékeléssel, hogy lehessen reagálni valamire, de mivel most van a határidő vége, nem várok tovább.
Azt mondják ez a film trilógiát alkot másik kettővel, így lehet azok nélkül nem az igazi az értékelés. Többen az elsőt tartják a legjobbnak, lehet igazuk.
Ez nekem elég semmitmondó volt néha történetileg, és vontatott hiába a rengeteg vágás, és más jelenet. A stílusa tetszett, de majd megnézem a többit is, hátha úgy összeáll a kép.
Technikailag értékeltem inkább a pontszámom alapján. Elég egyedi volt a kamerabeállítás, szinte sokszor mintha egy színházban lennénk, ahol a nézőtéren, az első sorban van a kamera. Tetszett a sok visszatérő mondat is, bár nem mindegyik jött át, mert fáradtan néztem meg, és a film is rájátszik a fárasztásra direkt.
Ajánlásnak jó volt, magamtól biztos nem néztem volna meg. Bár sokan így se, eddig. :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 20., vasárnap 22:48

Közben pótolva lett minden a PK kivételével, a legnagyobb meglepetés RR77 filmje volt, roppant kellemes csalódás, sokat gondoltam rá így két nappal a megnézése után is, pedig féltem tőle, fekete-fehér, vagy a kora miatt elmaradott lesz egy kategóriabeli mai filmhez viszonyítva, a kör filmje eddig nálam, a végén lehet feljebb is kúszik a pontszáma egy felessel, köszi szépen. :agree:
A táblázatba beírtam a pontszámokat, megkímélve mindenkit a felesleges egysorosaktól, vagy csak szimplán a számoktól, így itt ezt hanyagoltam, de tervezek mindről összeszedni valamit, hogy korrekt legyek teljes mértékben mindenkivel.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. szeptember 20., vasárnap 21:05

The bothersome man

Egyáltalán nem kötött le sajnos, ennek ellenére nem mondanám rossz filmnek.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A témája kicsit olyan puszta formalitás és harcosok klubja szerű. Utóbbi kettő tetszett ez sajnos nem. Maga az ötlet nem volt rossz, viszont a megvalósítás nekem sehogyan nem jött be, utánaolvastam picit, viszont az én értelmezésemben közel sem halál utáni állapotot jelképez a film, sokkal inkább egy társadalomkritikaként létrehozott alternatív világot. Túl lassú volt és számomra túlságosan művészi, úgy éreztem mintha a rendező valami nagyot szeretett volna alkotni aztán őmaga is elvesztette a fonalat és a film is.

Skandináv filmekből ennyi elég is lesz, nagyon nem az én világom.

4,5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 16., szerda 23:47

Movie 43 - 2013

Értékelhetetlen, csak azért nem egyes, mert nálam nincs egyes osztályzat

2/10

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. szeptember 14., hétfő 13:42

lordgabi írta:Azért jelezhetted volna menet közben is.
Tudom, elnézést, igazából teljesen elfelejtettem az egészet. :D Nem is nagyon néztem a topikot. :-(

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 14., hétfő 2:55

Sierra írta:
lordgabi írta:Sierra, hogy állsz?
Fúúú sajnos sehogy. :D Nagyobb volt a lelkesedésem, mint a jelenlegi kedvem hozzá. :D Szóval elnézést, de offolom a dolgot.
Azért jelezhetted volna menet közben is. :D

Elérhető magyarul az Eszeveszett mesék (Relatos salvajes) c. legutóbbi ajánlásom, ajánlom az újaknak is, ha esetleg kimaradt volna.

Őstagként még nem volt egyetlen ilyen nehéz turnusom sem, sokszor minden ellenemre játszott, már a kezdete óta, de próbálom utolérni a kötelező dolgokat, és meg leszek mindennel nemsokára.
Fogalmam sem volt, hogy mit ajánljak, elképesztő dolgok zajlottak az utóbbi másfél hónap leforgása alatt, blogbejegyzésbe is kevés lenne, nem csoda, hogy nem is tudtam filmezni, így az ajánlásomra sem tudtam órákat fordítani... :shutup:
K-PAX, I origins voltak azok a filmek, amelyek nagy hatással voltak rám az utóbbi időben megnézettek közül, ugye az elsőt már másodszor néztem meg, ismertek is eléggé, ilyeneket nem szoktam hozni, így kilőttem hamar őket az esélyesek közül.
A hetedik kontinensen filóztam még, de nem akarom most szétzilálni az amúgy is "hullámvölgyben" lévő társaság napjait, mindig ott lesz a tervek között, remélem, hogy valakire lesz még olyan hatással, ahogyan engem szétkapott.

A legutóbbi turnusban a legesélyesebb volt, hogy ajánlani fogom, de végül jöttek a mesék, jobb ötletem nincs, mint bedobni most nektek, jó szórakozást hozzá:
La cara oculta (2011)

Csak feliratosan érhető el, én anno 8 pontot adtam rá, újrázni most nem fogom, tartom rá, és várom a véleményeket. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. szeptember 13., vasárnap 22:46

lordgabi írta:Sierra, hogy állsz?
Fúúú sajnos sehogy. :D Nagyobb volt a lelkesedésem, mint a jelenlegi kedvem hozzá. :D Szóval elnézést, de offolom a dolgot.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 13., vasárnap 22:22

A kiállhatatlan (Den brysomme mannen) - 2006

Tipikusan az a film, amit akár többféleképpen is lehet látni és olyan dolgokat is bele lehet magyarázni, ami amúgy kurvára nincs benne. Én az ilyeneket utálom. Hátamon feláll a szőr, amikor egy versbe vagy egy festménybe belemagyarázzák a "szakértők", ami nincs benne.
Oké, hogy van szimbolika és meg kell fejteni ezt a filmet is, de sokszor már túlzásba esnek ezzel kapcsolatban az emberek szerintem. Nagyon okosnak és művelnek akarnak látszani, játsszák az agyukat a többi előtt, hogy mennyire szakértik az ilyesmit, miközben kb fingja sincs amúgy róla csak ezt olvasta valahol.
Node elnézést ezért a kis kitérőért, csak a film kapcsán ez megfogalmazódott bennem, le kellett írnom akkoris, ha off. Ami magát a filmünket illeti, a Faust által leírtakkal értek egyet nagyjából.

3,5/10

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. szeptember 12., szombat 14:27

Egy galamb leült egy ágra hogy merengjen a létezésről

Elég irritáló egy izé ez, hogy mit ne mondjak. :mrgreen: Az első percben rájöttem, hogy ugyanaz a rendező készítette, akitől már linkeltél egy rövidfilmet, ami tetszett, mert ott indokolt volt a koncepció. Itt viszont nagyon erőltetetten hatott, hogy egymáshoz nehezen illeszthető életképeken keresztül mesélte el "történetét". A fekete-humor része egyáltalán nem ült, a társadalomkritikai üzenetei pedig mérhetetlenül erőltetettek voltak. Konkrétan A tanú c. filmben négy-öt sorban letudták sokkal hatásosabban azt, amit itt megismételtek vagy huszonötször. Aztán még ott voltak az öncélú jelenetek is...

Szóval egyáltalán nem volt számomra szórakoztató alkotás, nem tartom pozitív értelemben nyomasztónak, de látom a művészi értékeit: a fix kameraállások (nem ismerem a zsargont), a hangulat, a színészi játékok és a kisebb történetek külön-külön működőképes abszurditása miatt nem adok rá alacsony pontot. 7,5/10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. szeptember 12., szombat 9:44

Hát nehéz szülés nálam :(
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. szeptember 11., péntek 21:32

Azt hittem a PK-nal nagyobb partykillert nem lehet bedobni erre tessek. :D

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 10., csütörtök 12:29

Közben pótolgattam a filmeket, beírogattam a pontszámokat egyből a táblázatba, mert nem nagyon volt erőm értékelőt írni, de megpróbálok majd mindegyikről összeszedni néhány gondolatot.
Ha erőm engedi, akkor végre ma este jön a PK, ha pedig nem, akkor Faust, vagy RR77 filmjét fogom bedarálni. Köszi a türelmet. :)

Jövőhéten lui ajánlana, de ő 2 hónapja sehol sincs, így én jövök a sorban.
Még pontosan nincs meg az ajánlásom, így lehet elgondolkoznék egy cserén... :hmmm:

Sierra, hogy állsz?
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2808
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. szeptember 9., szerda 18:55

Pipita írta:Camp X-Ray
Köszönöm az ajánlást még egyszer, jár a keksz!
Na, örülök hogy tetszett. Én meg köszönöm a kekszet :D
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. szeptember 9., szerda 18:31

Camp X-Ray

Ez elég jó film volt, köszönöm az ajánlást. :)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Csodálatosan mutatja be, hogy a katonák ugyanolyan foglyok, mint a rabok, akiket őriznek. És azt is, hogy milyen durván lealjasodnak és elállatiasodnak, elvesztik minden csepp emberségüket hogyha folyamatosan embertelenül kell viselkedniük nem emberinek tartott embertársaikkal. Ide vezet a folyamatos gyűlölködés, az emberiség elvesztéséhez. :)

Ezzel együtt azonban a téma nem túl egyedi mégcsak a filmklubban sem. Tádám filmje is bemutatta már ezt pár körrel korábban, a huligános-detektíves, csak nyilván teljesen más köntösben volt tálalva a két eset.

Imádtam a feka barátját Bellának, ahogy folyamatosan utánozta a nagyokat, hogy beilleszkedhessen. Ahogy folyamatosan ismételgette a viccesnek hitt szólásaikat, ahogy elkezdett cigizni... A birka-effektus, ugye-ugye. :)

Tetszett a lezárás, szimpatikussá vált Ali mihelyst ledobta szarkoktéllal a tválájt főszereplőjét. :lol: Esküszöm örültem hogy nem kell úgy meghalnia, hogy nem olvashatta végig a Harry Potter szériát. :) Zseniális karakter volt!

Bellával viszont nem voltam megelégedve, de ez biztos az én bajom. Ha jól figyeltem, akkor egyetlen egyszer röhögte el magát a filmben, épp akkor amikor épp nagyban próbálja lebeszélni az egyetlen barátját az öngyilkosságról. Ööö, oké, sok sikert. :lol:


Nem igazán tudok mást írni, erős film volt, szép volt, jó volt, de igazából egyszer elég volt megnézni. Korszakalkotó nem volt, a világot nem váltotta meg, de a klubba tökéletes volt szvsz. Köszönöm az ajánlást még egyszer, jár a keksz!

7,5 / 10

A svéd film meg zseniális ajánlás Faust, nagy elvárásaim vannak vele szemben. Pár hete néztem ki magamnak egy masszív imdb keresgélés közepette, de akkor még úgy voltam vele hogy kicsit később nézem csak meg... erre elrontod a játékomat, kösz szépen. :-( :lol:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 8., kedd 20:55

PK - 2014

Eddig egyetlen indiai filmet láttam, az Oldboy remake-t, ami kanyarban sem volt a koreaihoz képest (az nagy kedvenc), de még az amerikai remaketől is (ami egyébként egész tűrhető lett) sokkal gyengébb volt.
Ilyen előjelekkel, nem a legpozitívabb hangulatban ültem a fim elé, aztán amikor megláttam az ufo csávó idióta képét mégjobban elment az életkedvem, majd telt a játékidő és egyre csak mélyebbre kezdte ásni magának a képzeletbeli pöcegödröt a film. A főszereplőn kívül a zenés-táncos részek is irritáltak, rendesen én éreztem kellemetlennek már, hogy ezt nézem. Abszolút megtudom érteni realistahuni-t, mert, az első 70-80 perc így elég szar és idegesítő tud lenni, meglehet, hogy talán én is kinyomtam volna, ha nem kötelező a film, viszont maradtam és nem bántam meg, mert az utolsó óra nagyon felhúzta a filmet. Bár mindenért nem kárpótolt, de elég erős volt ahhoz, hogy úgy álljak fel a film után, hogy ez egy jó film volt. Esküszöm a végére talán már PK-t is megkedveltem, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a stúdiós résznél (ami úgy kompletten a film legerősebb pontja szerintem) a lány és a pakisztáni fiú történetet meg majdnem megkönnyeztem. Szóval ja a végére feljött a film, de az elejét nemtudom elfelejteni, ami olyan 3-3,5 míg a vége egy 8-8,5 lenne, így igazságosnak érzek egy hetest rá, figyelembevéve, hogy szerintem nagyon jó ajánlás volt. Én legalábbis nem hallottam róla előtte és témájánál fogva is érdemes a filmklubba. Grat. :agree:

7/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. szeptember 7., hétfő 22:21

szerk.: A HD verziókhoz van jó magyar felirat?
Van.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 7., hétfő 21:51

Oké, akkor idézem magamat, ha már dani nem tette, csakhogy télleg világos legyen miben maradtunk 2 hete.
Santi 2015.08.22, szombat 11:08 - kor írta:Hétfőn még bejön az ajánlás, utána pedig 2 hét szünet következik.

A következő ajánlás dátuma: szeptember 7.
Olvassátok figyelmesebben a topicot.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 7., hétfő 21:38

Igazság szerint RR77 filmje a szünet idején jött, vagy nem vagyok képben? Azért nem is írtam be a táblázatba, Santi pótolta talán ott. PK maradt megnézésre + lehet újrázom majd a botrányfilmet.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. szeptember 7., hétfő 21:12

Jó ajánlás, már egyszer terveztem megnézni, de akkor még nem volt magyar felirat, így elálltam tőle. Majd most.
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2808
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. szeptember 7., hétfő 21:06

Ez már tervben van egy ideje, jó ajánlás. A héten szerintem csekkolom.
szerk.: A HD verziókhoz van jó magyar felirat?
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 72 regisztrált és 0 vendég