Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 5., péntek 13:03

Stone

Tőzsdecápák
(Wall street, 1987)


Őszintén szólva sokkal többet vártam a filmtől. Korrekt cucc, de Michael Douglasen kívül nem sok maradandót tud felmutatni. Egy érdekes, de számomra teljesen ismeretlen világba vezeti be a nézőt, de nálam nem tartotta fenn egyenletesen az érdeklődést. Iparosmeló egy sztárral, semmi több.

6/10

Tarkovszkij

Iván gyermekkora
(Ivanovo detstvo, 1962)


Ha ezt nem Tarkovszkij rendezte volna, szvsz nem nagyon emlegetnék klasszikusként. Blőd sztori, 1-2 teljesen felesleges szállal tarkítva, rendkívül unalmasan tálalva. Szépen fényképezett, de felejthető darab, ahol már megjelennek a rendező kézjegyei, de a stílustárat még nem fejlesztette tökéletesre.

5,5/10

Andrej Rubljov (1966)


Nehéz szülés volt a röpke három órás játékidejével. Ez már 100% Tarkovszkij, mind a témáját, mind a megközelítést, mind a megvalósítást tekintve. Rendkívül hosszú, jól megkomponált snittekkel, filozofikus mélységű (néhol számomra teljesen érthetetlen) dialógokkal operál, miközben bemutatja az 1400-as évek Oroszországát, és az ottani mostoha életkörülményeket. A film epizódokra osztott, melyek színvonala néhol igencsak hullámzik, de összeségében magas szintet tart fenn végig. A korrajz, és a megvalósítás korához és költségvetéséhez képest egyenesen parádés, néhol átütő erejű. Annak idején rendkívüli mértékben cenzúrázni akarták a Szovjetunióban a filmet, Tarkovszkij bele is betegedett a bizottsággal való, éveken át tartó harcba. Végül a film '69-ben díjat kapott Cannesban, de a Szovjetunióban csak a 70-es években kezdték el vetíteni.

A hangulat néhol a székhez szegez, néha legszívesebben kikapcsolnád...szóval érdekes film. Úgy gondolom, egyszer mindenképpen megéri megnézni. Remekmű a maga nemében, ez kétségtelen, annak ellenére, hogy nekem néhol már nagyon fájt a sejhajom, és untam eléggé.

7/10
Tipikus korhatáros film lesz. 12 éven felülieknek csak gyermek felügyelet mellett ajánlott
Transformers vs. UFO Godzillák. Ezt tuti kihagyom.
Én del Toro miatt reménykedem, hogy valami plusz azért lesz a hentelés mellett. :)

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. július 5., péntek 13:00

Faust írta:Egyperces Pacific Rim részlet.

Huhuhuh. :lol:

Tipikus korhatáros film lesz. 12 éven felülieknek csak gyermek felügyelet mellett ajánlott :lol:
Transformers vs. UFO Godzillák. Ezt tuti kihagyom.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 5., péntek 8:02

Én is bírom ezeket az akciódús Sherlock filmeket, nekem a 2. rész jobban tetszett mondjuk. Bár Moriarty elég gyenge lett.
off: A BBC-s, 2010-es sorozatot viszont nem vágja oda :) (okt. végén jön az is)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 4., csütörtök 22:41

Sherlock Holmes

Halogattam a megnézését, mivel számomra az 1984-es sorozat jelentette a Holmes-kultusz krémjét.

Szerintem Jeremy Brett játszotta el eddig a legjobban a magánnyomozó karakterét, idegenkedtem minden más színész alakításától.

Guy Ritchie stílusa tetszik nekem, és külön öröm, hogy az angol irodalom egyik kiemelkedő alakját állította központi témává filmjében.

Nem ragaszkodik mereven a doylei történethez, ahogy a film adatlapján is szerepel, az írózseni a film forgatókönyvírói között a karakterek szempontjából van kiemelve, tehát a film nem tekinthető a szó szoros értelmében adaptációnak.

Meglepő volt, hogy a Holmes-történetek egyetlen erős női szereplője, Irene Adler szerepel a filmben, tegnap előtt volt szerencsém elolvasni a novellát, amiben szerepel a nő, egészen más történetben bontakozik ki.

A két férfi főszereplő nem hibázik, sok helyen a nyomozó karakterét próbálták humorossá változtatni, több-kevesebb sikerrel. Jude Law meg rutinból lehozza Watson karakterét.

Külön kerestem a rendező sajátságos elemeit, és külön öröm volt számomra, mikor találtam párat közülük, a részletekre nagyon odafigyeltek, főleg a végén az épülő Temze-hídon lejátszódó jelenet tetszett.

8/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 4., csütörtök 21:21

Natural Born Killers

Nem sok ilyen elvont filmet láttam. Látszik, hogy Tarantino keze van benne, bár a rendező nem ő volt, nem is lett teljesen olyan, mint az ő filmjei, de van benne sok hasonló vonás. Woody Harrelsonnak nagyon jól állt ez a gyilkos beteg szerep. Volt pár jelenet aminél elgondolkodtam, hogy mégis mi a f.szt nézek, de mégis tetszett valamiért a film. Nem igazán pontoznám, mert még fel kell dolgoznom, de 7-8 körül mozog. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!médiageci :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. július 4., csütörtök 20:56

Transz című filmet valaki csekkolta már?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 4., csütörtök 20:56

nmate írta:Végigszenvedtem az 2001-et... hát valóban, életem egyik legérdekesebb filmélménye. Az üres jelenetek (gyanítom a gondolkozásra szánt időnek vannak fenntartva) nagyon szépek és nagyon hosszúak. Túl hosszúak. Az első 20-25 perc dettó.
Szóval: WTF. De még mindig ezen a filmen agyalok, eszméletlen.
Hát igen. :D Nagyjából erről van szó.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 4., csütörtök 20:51

boomer írta:Mint egy 10 éveseknek szánt rajzfilm élőszereplős filmje.
Én sem tudom hova tenni ezt a Pacific Rimet :D

Végigszenvedtem az 2001-et... hát valóban, életem egyik legérdekesebb filmélménye. Az üres jelenetek (gyanítom a gondolkozásra szánt időnek vannak fenntartva) nagyon szépek és nagyon hosszúak. Túl hosszúak. Az első 20-25 perc dettó.
Szóval: WTF. De még mindig ezen a filmen agyalok, eszméletlen.

Avatar
boomer
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013. június 19., szerda 17:22
Kedvenc játékosaid: Varane

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: boomer » 2013. július 4., csütörtök 18:01

Faust írta:Egyperces Pacific Rim részlet.

Huhuhuh. :lol:
Mint egy 10 éveseknek szánt rajzfilm élőszereplős filmje. :lol:
messideco írta:Felkeltette az érdeklődésemet, utánanézek más fórumokon is :)
szerintem is érdekesen hangzik, engem is érdekelne! :)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 2., kedd 11:11

Felkeltette az érdeklődésemet, utánanézek más fórumokon is :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Caúl
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 22:21
Kedvenc játékosaid: Iker, Raphael, Sergio, Cristiano, Marcelo, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caúl » 2013. július 1., hétfő 23:49

Segítségre lenne szükségem: van egy film amit láttam de nem tudom a címét, de emlékszem egy jelenetre:
Szóval a srác összejön egy csajjal, hosszú vívódás után jönnek össze. És a a srác nagy filmszerető és utána a csajjal eljátsszák az összes csókolózós jelenetet a srác kedvenc filmjeiből.
Nagyon nyálas így, de csak erre emlékszem.
"A győzelemért minden kényelmetlenség elviselhető. Ezért semmilyen szenvedés nem lehet túl sok!."-Agatha Christie
Kép
in:Carvajal-Vidal-Reus-Falcao
out:Khedira, DM, Higuaín
Kloppot a padra!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 1., hétfő 20:25

Lone Ranger 7.0-n áll mindössze 1500 szavazat után. Kétlem, hogy magasabb lenne, úgy látszik Verbinskinek nem jött össze a western Jack Sparrow.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 1., hétfő 20:20

Egyperces Pacific Rim részlet.

Huhuhuh. :lol:

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. június 30., vasárnap 23:28

istimester írta:Elolvastam World War Z-t.
Hát megeszem a kalapom, ha a film csak félig vissza tudja adni az írott alapot, pedig nem egy hosszú könyvről beszélünk.
Egyik haverom már meg is nézte a filmet az első napok egyikén is írt is róla:
"A World War Z film és könyv között annyi a párhuzam, hogy a film ezúttal nem a könyv rabszolga módon másolt és mozgóképre alkalmazott változata, hanem a könyv csak mint alapötlet szolgált a film megszületéséhez."
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. június 30., vasárnap 23:13

Elolvastam World War Z-t.
Hát megeszem a kalapom, ha a film csak félig vissza tudja adni az irott alapot, pedig nem egy hosszű könyvről beszélünk.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 30., vasárnap 17:28

Júniusi filmértékelő:

Összesen 23 filmet néztem meg, 6,9-es átlagértékeléssel. Legjobb film a Bíbor folyók és Mr. Brooks volt, de nagyon jók voltak még a Stoker, a Haragban a világgal, és az Amerikai pszihó is.
A lista alsó végén A szabadság útjai és a Hitchcock van.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. június 29., szombat 21:24

Olympus has fallen
Egy hatalmas bakira alapszik a film, kiszámítható a vége, és kicsit klisés is, de ennek ellenére lekötött végig. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ami viszont tetszett, az a támadás, ahogy beveszik az épületet, és hogy van ráció egy ilyen támadásban. Kicsit végiggondolva szinte kivitelezhető is lenne ebben a formában, és ilyen módon. Persze írom ezt úgy, hogy nem ismerem a Fehér Ház működését, és biztonsági rendszerét :mrgreen:
7/10-et megérdemel nálam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 29., szombat 0:47

Oliver Stone maraton

Salvador (1986)

Stone nagyfilmes rendezői debütálása anno nagy sikert aratott aktuálisnak számító témájával, és szokatlan megközelítésével, számomra azonban elég nagy csalódást jelentett a film. Nagyon felidegesített, hiszen a téma is jó, a helyszín is, a színészek is (nagyon komálom James Woods-t), és mégis hiányzik valami az egészből, ami számomra igazán jóvá tehetné a művet. A forgatókönyv elég gázos, különböző végletek között vergődik, Stone szemmel láthatóan nem tudta eldönteni, mire is akarja helyezni igazán a hangsúlyt (szerintem ez kezdő filmeseknél elég gyakori eset, tapasztalom magamon is :mrgreen: ), így a 2 órás játékidő a rohadt jó, és a dögunalmas részek között csapong. pedig a salvadori polgárháború egy nagyon jó, és nem túlzottan frekventált téma, sajnos ez a film nálam nagyon mellément. :(

5/10

Született Július 4-én
(Born on the 4th of July, 1989)


Ez már egy érettebb film, pár évvel a Szakasz után ismét Vietnamot taglalja, egy a rendszerben végtelenül hívő, majd hatalmasat csalódó veterán története, akit Tom Cruise alakít. Érdekes módon a filmben fellelhetőek a szokásos amerikai önfényezések (a történetből, és annak idejéből kifolyólag menthetetlenül), de több alkalom volt, amikor nem tudtam eldönteni, hogy Stone most ironizál, vagy tényleg így gondolja (mert mindkét végletre van egyértelműen érezhető példa).

Kicsit hosszúnak, nyújtottnak éreztem, a téma bár hálás, de nem hinném, hogy ekkora kifejtést megérne. Kicsit masszívabban ütősebb lenne számomra. Sokan Tom Cruise élete egyik legjobb alakításaként emlékeznek Kovic karakterére - tényleg elég játszott, bár nekem néhol teljesen hiteltelen volt, de ez lehet hogy az ellenszenv miatt van.

Külön kiemelném a néhol igen elegáns fényképezést (Stone filmjei általában elég jól vannak fotografálva), valamint a zenét, de azt negatívan: bár John Williams szerezte, felállt a hátamon a szőr tőle. A 2 és fél órás filmhez a filmzene zsenije nem túlzás, kb. 5 percnyi zenét írt, két felvonásban, és folyamatosan azok vannak ismételgetve...az ilyen a halálom.

Összeségében nem egy rossz film, de engem nem tudott túlzottan meghatni. Amerika nem csak katonailag, hanem morálisan, emberileg, és minden lehetséges módon megbukott Vietnámban, és ezt rajtuk kívül senkinek nem kell magyarázni.

6/10

Lehet, hogy Stone mellé bepakolom Tarkovszkijt is, de az Andrej Rubljov eléggé kifogott rajtam eddig.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 28., péntek 17:21

King Kong (1933)

Hát ez :cens: jó volt B-) Akkoriban mekkora élmény lehetett ezt moziban nézni, te jó ég. A kort meghazudtoló technikai megoldásokkal volt tele a film. Óriási. 8,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. június 28., péntek 15:13

Faust írta:Elő fog kerülni az is, hidd el.
Attól tartok én is...Látom magam előtt Pattinsont mint az ifjú Michael Corleonét :lol:

Mindenképp, de hogy a mai irányoknak megfeleljen itt-ott azért kicsit változtatnak majd. Pl. Sunny autópályás jelenetét a Wachowski tesók rendezik, magát a filmet pedig Nolan, hogy azért legyen már egy kis mindfuck is benne. A fsz. pedig nem más lesz, mint Gózling, aki a zakója alá elfelejt majd inget venni, és macska helyett egy sárkányt simogat.
Ki ne felejtsük a tinivámpírokat/zombikat sem mint konkurens maffiacsaládot :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég