Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. július 6., szombat 21:18

Megnéztem tegnap a Gru második részét, és elég nagy csalódás volt. Nem volt rossz kis mese, de szerintem nagyon gyenge, ahhoz képest, hogy milyen volt az előző. Történet nem sok, az sem éppen a jobb fajtából, és ahogy ültünk rajta, végig az az érzés kísértett, hogy az alkotók megpróbálták a lehető legtöbb poént belesűríteni ebbe a másfél órába, mindenféle tartalom nélkül. Úgyhogy nagyjából úgy nézett ki a dolog: nulla cselekmény-poén-nulla cselekmény-poén, és így tovább.

Hát nem tudom, sokkal többet vártam tőle.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 6., szombat 20:59

Aviátor

Először is: jó film. Másodszor: irgalmatlanul hosszú, majdnem három órás.

Scorsese ismét megcsinálta, nem is csoda, hogy díjak és jelölések tömegét nyerte az alkotás. Érdekes karakert ábrázol a film, és a biográfiák általában jól szoktak sikerülni, ilyen rendezővel pedig garantált a siker.

A forgatókönyv rendben volt, kissé részletesebb korrajzot be lehetett volna iktatni, a játékidő elbírta volna. A karakterek jól kidolgozottak, jelen van egy-két jelenet erejéig a szolid humor (Hepburn családjánál a vacsora), a drámát sem viszik mélyre, bár a néző kellő átélésel akár könnyezhet is a film harmadik harmadának elején.

Rendkívül motivál a film, habár egy milliomos dzsentliről szól a film (enyhe túlzással), de még is ő maga világít rá, hogy : a pénz önöket nem érdekli, mert mindig is volt, vagy valami hasonló. Scorsese sok hollywoody alakkal ellentétben jobb oldali gondolkodású (biztos forrásom nincs rá), és ez jelen esetben virít a filmvásznon is, ezt nem kritikaként mondom. Helyén kezeli a gazdag ember alakját, aki a tudomány és a technika fejlődéséért hajlandó kockázatos, vagyonát is veszélyeztető projekteket kezd el. Valahogy így kellene, de térjek vissza a darabra.

A színészi játék nagyon jó, de ez nem meglepő. Di Caprio cipeli a filmet, a 170 percből szinte mindegyik másodpercben jelen van, még sem kapott Oscar szobrot, pedig jelölt volt. (végül Jamie Foxx kapta Ray szerepéért). Sztárok tömege van jelen a filmen: Cate Blanchett,Kate Beckinsale, akik egy-egy hollywoody csillagot, Katharine Hepburnt és Ava Gardnert alakítják, szinte megszólalásig hasonlítva rájuk, John C. Riley sokoldalúságát ismét bizonyítja, Alan Alda is Oscar-jelölt volt legjobb mellékszereplő kategóriában, Alec Baldwin nem túl szimpatikus karaktert hoz le, míg Jude Law egy rövid ideig van vásznon, de akkor viszont fenomenális.

Szeretném megnézni Howard Hughes két rendezését, A pokol angyalait és A törvényenkívülit is, majd valamikor.

Innovációi
Betegség, amiben szenvedett

Jó volt arra a film, hogy egy eddig általam nem ismert alak életörténetét megismerjem, és tovább szélesítjem a filmes tudásomat. Egyre inkább meggyőződésem, hogy Scorsese a filmtörténet legnagyobbjai között szerepel. Mesteri volt az, ahogy (utánaolvasva) a rendező, illetve az operatőr, a hagyományos világítási és díszletezési módszerek és a digitális technológia kombinálásával a Hughes korabeli filmek képi világát idézi.

Scorseseben ismét nem csalódtam, 7,5/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. július 6., szombat 19:48

A normandiai partraszállás az egyik pikantériája az egész második vh-nak, és erről még nem igazán láttam ennél jobb alkotást.
Band of Brothers. a tökéletes sorozat. nézd meg. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 6., szombat 19:36

nyaralás miatt nem voltam gépközelben, de néhány kritikám időzítve volt a blogon, amit korábban láttam már.

Bad Ass
Danny Trejo a főszerepben... gondolom nem kell tovább részleteznem. :mrgreen: 3,5/10

Bosszútól fűtve
Colin Farrell és Noomi Rapace egy krimi thrillerben. 1-nek oké. 6/10

Tiszta románc
Tony Scott, Tarantino, és sztárkavalkád. 8/10

Az őrzők legendája
Zack Snyder és az animációsfilmek világa. Van jobb is... 6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 6., szombat 19:17

Hatodik érzék

Az uccsó negyed óra zseniális, megérte végigszenvedni pár üres jelenetsort. Azonban az nem hagy nyugodni, hogy: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!tényleg ilyen hülye a Doki, hogy nem jön rá arra, hogy hulla? Kicsit erőltetettre sikeredett, de még elfogadható kategória.
Sebezhetetlen nekem jobban tetszik még mindig.

7.5/10

Avatar
Caúl
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 22:21
Kedvenc játékosaid: Iker, Raphael, Sergio, Cristiano, Marcelo, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caúl » 2013. július 6., szombat 1:50

Caúl írta:Segítségre lenne szükségem: van egy film amit láttam de nem tudom a címét, de emlékszem egy jelenetre:
Szóval a srác összejön egy csajjal, hosszú vívódás után jönnek össze. És a a srác nagy filmszerető és utána a csajjal eljátsszák az összes csókolózós jelenetet a srác kedvenc filmjeiből.
Nagyon nyálas így, de csak erre emlékszem.
Ha azzal bővíteném ezt az írást, hogy:
LEHET, hogy ez a film arról szól,hogy az iskola új női igazgatója miatt lázadnak a diákok, és ez a "filmes" srác nagy szerepet játszik a puccsban, és egy másik jelenetben, felgyújtják az iskola focipályáját. Az egyik srác meggyullad, elviszik őt a mentők, a többieket a rendőrök és a kihallgatáson azt mondja a "filmes" srác, hogy "Spontán öngyulladást kértem tőle, de nem hittem, hogy sikerülni fog" -ezen sírtam a nevetéstől :lol: - az segítene valakinek abban, hogy rájöjjön a film címére?
Több sajnos már tényleg nem jut eszembe, pedig nem keveset agyaltam rajta és gondoltam végig többször is, hogy mi lehet még benne.

Még talán annyi, hogy az első csók a srác szobájában csattan el a srác dvd-vel teli polca előtt, + az egyik filmből kivett csókolózós jelenet az esőben játszódik, amit a srác házának teraszán játszanak el. A főszereplők olyan 16-20 között lehetnek a filmben.
Sehogy se találom, pedig most aktuális lenne az elsőként említett jelenet és a romantikus töltet miatt... :D
boomer írta:Felkeltette az érdeklődésemet, utánanézek más fórumokon is


szerintem is érdekesen hangzik, engem is érdekelne!
Ha más miatt nem is -mivel a filmre mint élményre nem emlékszem- az elsőként írt jelenet jó lehet arra, hogy barátnővel meglesse az aki úgy gondolja, hogy egy próbát megér... :)

Remélem ez a két jelenet leírása nem számít spoilernek, ha igen akkor az egyik modi légyszí szerkessze meg, de már angol és magyar filmes fórumon is próbáltam, de eddig senki nem tudott válaszolni. :(

Messideconak külön köszönet itt is, amiért próbált segíteni, de sajnos nem az a film volt. :( :)
"A győzelemért minden kényelmetlenség elviselhető. Ezért semmilyen szenvedés nem lehet túl sok!."-Agatha Christie
Kép
in:Carvajal-Vidal-Reus-Falcao
out:Khedira, DM, Higuaín
Kloppot a padra!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 5., péntek 20:54

World War Z

Pozitív meglepetés volt a film. Nincs benne semmi extra, de mégsem unatkoztam rajta. Mondjuk Brad Pitt sokat dob rajta, viszont találhatnának szebb nőket a főszerepreSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!és kevésbé idegesítőket is :mrgreen: de már megszoktam, hogy ez a nők szerepe a filmekben(és néha az életben) :mrgreen: Egy jószívű 7-est adnék a filmre.

Viszont amin ledöbbentem, hogy ilyen 10-12 éves gyerekek is bent ültek a teremben a szüleikkel.. biztos nem vinném be erre a gyerekem, főleg, hogy adják a Gru2-t meg a Szörny egyetemet is. Még én is elgondolkodtam, hogy Z vagy Szörny legyen :mrgreen:

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2013. július 5., péntek 20:36

az egyik legnagyobb propaganda film ami létezik.
+ úgy próbálja beállítani Spielberg, hogy a háború a nyugati fronton dőlt el ... lófaszt

Mondjuk eleve a film sztorija is nevetséges, ráadásul az egész nyakon van öntve 5l nyállal.

cart
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 5., péntek 19:42

realistahuni írta:Meg amúgy is az USA szemszögéből sincs túl sok
Micsoda? Talán a többi film nem őket állítja be fasza gyereknek? Ez a Ryan az egyik legnagyobb propaganda film ami létezik.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 5., péntek 19:01

Faust írta:
Újjabb szemszögből ismerteti meg a világháborút
Milyenből? :)

A normandiai partraszállás az egyik pikantériája az egész második vh-nak, és erről még nem igazán láttam ennél jobb alkotást.
Meg amúgy is az USA szemszögéből sincs túl sok, van ugye a Dicsőség zászlaja, meg most hirtelen fontosabbat nem is tudok. :hmmm:
Love football, hate antifa.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 5., péntek 18:45

Újjabb szemszögből ismerteti meg a világháborút
Milyenből? :)

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. július 5., péntek 16:26

Amúgy mennyire igaz, hogy igaz történet alapján készült? :D
én úgy tudom, igaz. 4 vagy 5 napja láttam, baromira tetszett.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 5., péntek 16:20

Két fontos film amit mostanában láttam, röviden.

Kapj el ha tudsz

Kezdem megkedvelni Spielberg filmjeit, bár az Indiana Jones és a Jurassic Park féle filmekhez nem érzem a motivációt, pedig azok is nagy klasszikusok.
Ez a film viszont telitalálat, DiCaprio hatalmas tanár volt és persze Hanks is.
Amúgy mennyire igaz, hogy igaz történet alapján készült? :D


9/10

Ryan közlegény megmentése

Szintén Spielberg. Régebben írták a fórumon, hogy mekkora amerikai ömlengés, nekem ez közel sem így jött le. Újjabb szemszögből ismerteti meg a világháborút, szintén remek alkotás.

9/10
Love football, hate antifa.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 5., péntek 16:11

Próbáld meg a Mr. Brooks c. thrillert :) Szerintem nem fogsz csalódni. Vagy a David Gale élete c. filmet.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. július 5., péntek 16:01

na, ki ajánl ma délutánra nekem egy szaftosk is horrot (texasi láncfűrészes, fűrész stb a kedvencek, zombisat nem szeretem) vagy valami jó kis thrillert?

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. július 5., péntek 14:31

Aki megnéztem már a Gru2-őt azt írja le, hogy milyen volt. Megéri azt az ezer forintot ? :)

Más:

Én nem tanultam a filmezést mint Faust kollégám és messze elmaradok az ő szintjétől. De akit érdekel, az megnézheti a tavalyi velencei(Olaszo.) építészeti biennáléról készül kis memoárom, kisfilmem.

BGSZ_La Biennale di Venezia_2012

Kritikát szívesen fogadok pm-ben. :)

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. július 5., péntek 13:38

Faust írta:
Tipikus korhatáros film lesz. 12 éven felülieknek csak gyermek felügyelet mellett ajánlott
Transformers vs. UFO Godzillák. Ezt tuti kihagyom.
Én del Toro miatt reménykedem, hogy valami plusz azért lesz a hentelés mellett. :)
Jajj ne legyetek már ilyen negatívak. :mrgreen:

131 perc móka és kacagás, megéri majd a mozijegy árát.

Pacific Rim Official Trailer #3 (2013) - Charlie Hunnam Movie HD

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 5., péntek 13:03

Stone

Tőzsdecápák
(Wall street, 1987)


Őszintén szólva sokkal többet vártam a filmtől. Korrekt cucc, de Michael Douglasen kívül nem sok maradandót tud felmutatni. Egy érdekes, de számomra teljesen ismeretlen világba vezeti be a nézőt, de nálam nem tartotta fenn egyenletesen az érdeklődést. Iparosmeló egy sztárral, semmi több.

6/10

Tarkovszkij

Iván gyermekkora
(Ivanovo detstvo, 1962)


Ha ezt nem Tarkovszkij rendezte volna, szvsz nem nagyon emlegetnék klasszikusként. Blőd sztori, 1-2 teljesen felesleges szállal tarkítva, rendkívül unalmasan tálalva. Szépen fényképezett, de felejthető darab, ahol már megjelennek a rendező kézjegyei, de a stílustárat még nem fejlesztette tökéletesre.

5,5/10

Andrej Rubljov (1966)


Nehéz szülés volt a röpke három órás játékidejével. Ez már 100% Tarkovszkij, mind a témáját, mind a megközelítést, mind a megvalósítást tekintve. Rendkívül hosszú, jól megkomponált snittekkel, filozofikus mélységű (néhol számomra teljesen érthetetlen) dialógokkal operál, miközben bemutatja az 1400-as évek Oroszországát, és az ottani mostoha életkörülményeket. A film epizódokra osztott, melyek színvonala néhol igencsak hullámzik, de összeségében magas szintet tart fenn végig. A korrajz, és a megvalósítás korához és költségvetéséhez képest egyenesen parádés, néhol átütő erejű. Annak idején rendkívüli mértékben cenzúrázni akarták a Szovjetunióban a filmet, Tarkovszkij bele is betegedett a bizottsággal való, éveken át tartó harcba. Végül a film '69-ben díjat kapott Cannesban, de a Szovjetunióban csak a 70-es években kezdték el vetíteni.

A hangulat néhol a székhez szegez, néha legszívesebben kikapcsolnád...szóval érdekes film. Úgy gondolom, egyszer mindenképpen megéri megnézni. Remekmű a maga nemében, ez kétségtelen, annak ellenére, hogy nekem néhol már nagyon fájt a sejhajom, és untam eléggé.

7/10
Tipikus korhatáros film lesz. 12 éven felülieknek csak gyermek felügyelet mellett ajánlott
Transformers vs. UFO Godzillák. Ezt tuti kihagyom.
Én del Toro miatt reménykedem, hogy valami plusz azért lesz a hentelés mellett. :)

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. július 5., péntek 13:00

Faust írta:Egyperces Pacific Rim részlet.

Huhuhuh. :lol:

Tipikus korhatáros film lesz. 12 éven felülieknek csak gyermek felügyelet mellett ajánlott :lol:
Transformers vs. UFO Godzillák. Ezt tuti kihagyom.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 5., péntek 8:02

Én is bírom ezeket az akciódús Sherlock filmeket, nekem a 2. rész jobban tetszett mondjuk. Bár Moriarty elég gyenge lett.
off: A BBC-s, 2010-es sorozatot viszont nem vágja oda :) (okt. végén jön az is)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég