Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 6., kedd 17:34

Többiek, hogy álltok a filmekkel? (Oké még van 25 nap)

Tucsoki?
Szerkesztve: most látom, hogy 1 hónapja be sem jelentkezett, szerintem ő sem fogja befejezni, de hátha... :sly:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. október 6., kedd 17:09

Az utolsó mozielőadás (The Last Picture Show) - 1971

2 óra hosszáig történik a jó nagy semmi, majd vége a filmek. Természetesen vágom miről szól, de annyira érdektelen az egész, hogy a filmnek egy másodperce sem maradandó számomra. Így aztán nem is tudom hogyan értékelni, mert sem pozitív, sem negatív irányba nem mozdult el a film, ezért talán a pont középen lévő ötös lesz a megfelelő pontszáma.

5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 6., kedd 14:56

Nekem már csak az utolsó film maradt, köszi az ajánlást Pipita, az életben nem néztem volna meg, ha nem itt találkozok vele, két részletben néztem meg sajna, mert tönkrement a töltőm menet közben, de a második részét néztem meg frissebben, és ez is volt az erősebb, a pontszámomat beírtam a táblázatba, ha a klub végén lesz időm, akkor mindegyik filmről megpróbálok írni röviden. :agree:

Olyan azért ne legyen, mint ahogyan visszaolvastam az értékeléseket a filmről, és 2 pontot adott rá realistahuni úgy, hogy másfél óránál nem bírta tovább, és kinyomta...én nem filmklubos filmekkel sem szoktam megtenni, azért tiszteljük már meg ennyivel az ajánlót, legyen inkább akkor már egyes, ha "végigszenvedi" a néző...Köszi.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. október 6., kedd 7:54

Szerdán (!) hozom a két elmaradt filmet, bocsi a késésért :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. október 3., szombat 13:44

Én már letudtam régebben a filmeket, csak vártam, hogy jöjjön megint értékelés. Meg mi lesz, akkor a végső időpont, de ha jól látom, akkor ezek voltak az utolsó filmek.


La cara oculta

4.5|10

A gyenge története miatt nem lett igazán jó film. Afféle tini kategória. De a hangulata hozza a szokásos spanyol thrillereket. A lehetőség is meg volt benne, hogy kiváló legyen, de sokszor nagyon erőltetett volt minden esemény, meg az is, ahogy (főleg a nők) előadták azt.
Bírom az ilyen filmeket, de ez nem jött át, pedig jobbra számítottam. "Amíg alszol", "Élve eltemetve" valahogy komolyabbnak tűnt, és az elvárásaimat is azok köré helyeztem.

13 assassins

6|10

Egész korrekt, bár néha ázsiaiasan eltúlzott volt, hogy a 130 ellenfélből már 330-at leöltek tíz perc alatt, de csak jöttek tovább. A technikai része korrekt volt harc közben, a színészek között is akadt érdekesebb alakítás. Bár sokan olyan szürkék voltak, hogy néha azt hittem ugyanaz beszél, mint az előbb, de aztán a felére már egész jól megjegyeztem a neveket. :mrgreen:
Ami nem tetszett, hogy az elejét nagyon össze-vissza mód rakták össze, meg hosszú is lett a felvezetés. Én inkább a felkészülésre helyeztem volna nagyobb hangsúlyt, ahogy kialakulnak a baráti kapcsolatok köztük, így jött volna erősebb dráma a végén, mint Palinál. De azt lerendezték talán 1 percben.
A főgonoszunk karaktere is gyenge volt. Inkább volt nevetséges, mint félelmetes.
De legalább a félbolond vadász ellensúlyozta ezt, amikor megjelent.
A végső harc meg nem szamurájhoz méltó volt, az önmagában elég illúzióromboló, a nagy becsületes harcos képéről.
Annak ellenére, hogy nem rajongok az ilyen tömény akciófilmekért, ezt meg tudtam nézni, igaz két részletben, de talán így jobb is volt. Pont a csata előtt sikerült megállítani, így volt egy külön dráma rész is.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 3., szombat 10:54

Elsejéig volt a határidõ eredetileg, szerintem ez egy szép idõpont, hogy komolyan-komolytalanul mindenki ledolgozza az elmaradását, remélem nem jön közbe senkinek probléma, és befejezzük a maradék arcokkal...
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. október 3., szombat 10:19

Akkor mivel nem lesz új ajánlás, három filmmel megleszek így vagy úgy 2 hét alatt.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. október 3., szombat 10:04

Hát én lehet lemondok az ajánlás jogáról és akkor 2 hét. Egyszerűen nem bírok filmezni, zsákbamacskát meg nem szívesen hoznék.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. október 3., szombat 9:37

Hozzávetőlegesen mennyi van még a kör végéig? 2-3?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 3., szombat 5:56

Elfogadva, ébredés után töröllek.

RR77, örülök, hogy szóltál, annak mégjobban, hogy hozni fogod a filmeket! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. október 1., csütörtök 19:28

Szerintem én ki is szállok akkor. Egyrészt megszenvednék még jó pár filmmel, másrészt az ajánlást is elcsesztem, harmadrészt a határidőket se tudom tartani, nincs miért tovább erőltetni ezt. Töröljétek a pontjaimat, további jó filmezést.
Love football, hate antifa.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. október 1., csütörtök 11:44

Sziasztok!
Az elmúlt kb egy hónap kissé káosz volt nekem, nem volt időm írni, az oldalt sem néztem, nagy ritkán csak a tweet sávot olvastam el. Ha jól látom 6 filmmel vagyok adós, abból hármat már megnéztem, csak írni kell róla, a többit is pótolnám, ha nem gond. Nagy valószínűséggel csak jövőhéttől tudnám elkezdeni, de jelezni akartam a szándékot. Mindenképp behozom a lemaradást a klub végére.
Elnézést mindenkitől!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 30., szerda 17:24

Nekem sincs meg még a film, szintén szopás van július óta csak klubos filmeket láttam és még azokkal is lógok, szóval akkor most ez a hét kimaradt, hétfőn majd jösz a filmmel (vagy én, 5-re szűkült a lista, addigra már meglesz sztem a winner) és akkor rá egy hétre meg jön az utolsó film. Nyúlik ez a turnus, mint a rétestészta, jó lesz majd egy szép hosszú szünet.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. szeptember 30., szerda 0:18

Kényszer ajánlás ne legyen már, ha ennyire nincs ötleted akkor szerintem inkább rövidüljünk egy körrel, de csak azért mert muszáj, ne dobjunk már be valamit, szerintem nem erről szól.
Nem bántásnak szánom, csak nem látom az értelmét.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. szeptember 29., kedd 23:07

Santi írta:Amúgy realistahuni nem akar ajánlani? Mondjuk nekem ígyis van mit nézni még, de csak azért szólok, hogy elvileg már tegnap kellett volna...

Sorry
Nincs meg neked az ajánlásod? sajnos még ötletem sincs, hogy mit dobjak be, ha kapok 1 hetet talán ez változni fog, ha nem sajnos valami mainstream cuccot kell bedobnom.
Tényleg sajnálom, tudom nem kifogás de az egész nyarat úgy terveztem be, hogy lesz idő a filmekre, aztán borult minden, jó ha 7-8 filmet láttam az utóbbi 4 hónapban összesen.
Love football, hate antifa.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 29., kedd 23:04

Akkor jöhet a következõ, ha elkésett vele...

A PK félig már megvan, holnap remélhetõleg folytatni tudom, sajna 2 napja nincs laptopom - 3 év, 3 töltõ... :@
A szamurájos film pedig csak utána, nem rakok már semmit az indiai elé.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 29., kedd 22:50

Amúgy realistahuni nem akar ajánlani? Mondjuk nekem ígyis van mit nézni még, de csak azért szólok, hogy elvileg már tegnap kellett volna...

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. szeptember 27., vasárnap 23:36

Na ami engem illet a weboldalt én már erre a turnusra leszarom. Van még 2 kör, eddig nembírtam megcsinálni, akkor mostmár kb mind1, majd a következőben már naprakész lesz, csak sűrűk voltak most ezek a hónapok. A táblázatokat viszont majd megcsinálgatom idővel, illetve próbálom nézegetni a filmeket is a jövő hét folyamán. Holnap realistahuni jön, aztán rá 1 hétre én zárok, utána meg szerintem két hét elég lesz, majd zárás és határozatlan szünet következik, mert ahogy elnéztem nemcsak nekem nem megy a filmezés.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 27., vasárnap 23:24

Mondtam, hogy teljesen nem volt időm ebben a turnusban mély keresgélésre, nekem anno tetszett a film, főképp kategórián belül, a többi ami eszembe jutott, az ismert volt eléggé, vagy partykiller, de azt majd a következőben... :lol:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:36

La cara occulta

A légkör és a látvány szokásos "spanyol filmes", szóval az eléggé rendben volt a színésznőkkel egyetemben. A többi már kevésbé tetszett. Az egész totál sablon kapcsolati drámának indul, aztán a végére már elkezd okoskodni és erotikus-thrillernek állítja be magát, de ahhoz nagyon sok logikai bakit követtek el és így nem igazán volt kiért/miért izgulni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Belen "nagy" ötletének konkrétan nincs semmi értelme... Ha szakít és a csávó sír, majd ő kimegy, hogy na ugye milyen sz.r, ha megcsalnak, akkor a csávó fogja dobni. Ha a csávó szimplán vállat von és megy csajozni, akkor saját magával cseszett ki. Neki mondjuk sikerült a harmadik és egyben legblődebb opciót kiviteleznie... Ezután meg hiába ábrázolták hatásosan a szenvedéstörténetét, nem volt miért szimpatizáljak vele, mert csak saját magát hibáztathatta helyzete miatt. A témában a Pánikszoba sokkal korrektebb, de az erotikus thriller megközelítésben pedig pont idén volt az Ex Machina, ami meg osztályokkal fajsúlyosabb ennél minden téren.
Amit írt Pipita a karakterek érdektelenségéről, azt én is tartom. Egyikkel sem lehet azonosulni. Mindegyik defektes, de nem, mint valami görbetükör, hanem egyszerűen érzelmi intelligenciájuk nulla. Meg még bénáznak is...

Nem tartom rossz filmnek, de különösebben jónak sem, bár voltak jó pillanatai. 5/10


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég