Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. október 8., csütörtök 12:40

(az enyém a jobb telefon).
Azért azt tedd hozzá, hogy a két telefon piacra dobása között eltelt egy év, ami ebben az iparágban elég sok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. október 8., csütörtök 12:32

Egyébként még a bunkóparaszalmás témához. Nem találkoztam még olyan Androidossal, aki lefosozná valamiért az iPhonet. Max annyit mondott, hogy már csak elvből sem vesz, amit szintén nem értettem, hogy hogyan lehet elvi kérdést csinálni egy telefonból. Viszont iPhone használók többsége leszarozza az android telókat. Unokatesóm is múltkor kérdezi tőlem, hogy mikor veszek már végre normális telefont? Neki 5S van, nekem Samsung Galaxy Alpha(az enyém a jobb telefon). De mivel soha nem használt android telefont, így soha nem ismeri el. iPhone 6-ot nagyon szívesen elfogadnék, de mivel közel 3-szor annyiért tudtam volna elhozni a T-mobile-tól, mint az Alphát, így inkább maradtam az androidnál. És igazából nem tud lényegesen többet sem az S6, sem az alma6, szóval nagyon jól jártam ezzel a készülékkel.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. október 8., csütörtök 12:14

Itt az új Lumia 950-950xl

Az a dokkoló nagyon faxányosnak tűnik, hazamész és átváltasz monitorra..., gondoljatok bele, zsebedben a pc-d. :)
+ Elvileg arcfelismerő cucc lesz benne.
A kamera meg az aksi is jóféle.

Iphone meg Samsung ugyan már. :mrgreen:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. október 8., csütörtök 12:09

Mondjuk Alin a Huawei 600 dolcsiról indul, a Xiomi se valami olcsó, ennyi pénzért akkor már inkább vennék egy almát.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2015. október 8., csütörtök 12:07

Mindezek mellett a P-s kategória kinézetre is nagyon el lett találva.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2015. október 8., csütörtök 11:58

Nagy_Fönök írta:Ha már szóba került a Kínai telefon,akkor ti melyiket választanátok a kettö közül? :)

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
vagy
http://www.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php

Mindkettö nagyon tetszik,ez lenne az elsö ChinaPhone-om.
Mostanság állítólag nagyon megbízható és jó telefonakat gyártanak.
Én most 3. éve használok Huaweit. Először egy Y300-asom volt, amit gyűlöltem, de csak azért, mert éppen, hogy csak a belépőszint felett volt és nekem nagyon kevés volt. Miután cseréltem, megkapta faterom, aki ugyan nem egy nagy techguy (és akkor finoman fogalmaztam), de a lassulásra, fagyásra elég kényes, de az ég adta világon semmi baja vele. Jelenleg egy Mate 7-est használok, ami a Huawei tavalyi csúcsmobilja volt, és imádom, nagyon minőségi anyagokból van összerakva, egy döccenést nem tapasztaltam így kb 3 hónap alatt, pedig tényleg szinte teljes mértékben kihasználom az Android adta lehetőségeket. A legnagyobb bajom az vele, hogy ha picit izzadt az ujjam, akkor az ujjlenyomat-olvasó nem mindig ismeri fel az ujjam. :mrgreen: Ha esetleg phabeletek is szóba jöhetnek (ez ugye 6"-os, szóval nem egy cuki kis darab), akkor ezt is tudom ajánlani esetleg megfontolásra.

Egyébként haverom használ P8-at, ő nagyon meg van elégedve vele, amikor a kezemben volt nekem is nagyon bejött.

Egy szó mint száz, abszolút tudom ajánlani a márkát, mert hiába kínai, de pár év alatt eljutottak arra a szintre, hogy nem kell egy picit sem szégyenkezniük a hagyományosan jónak tartott gyártók mellett, sőt minőségben és a telefonok tudását tekintve a legtöbbet lehagyták.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. október 8., csütörtök 11:51

KAG írta:Mondjuk ezt az elhasználódást nem pontosan értem.
Ártartásra gondolsz itt?
Talan a tervezett elavulas a megfelelo kifejezes.

De lenyegeben arra gondoltam, hogy peldaul 2 ev hasznalat utan joval tobb problema van egy felsobb kategorias androiddal, mint egy valamivel dragabb iphone-al. Persze aki evente uj telefont vesz, nem is kell feltetlenul a legujabb modelnek lennie, az ebbol nyilvan kevesebbet eszlel.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. október 8., csütörtök 11:26

Realista24 írta:
R24, milyen androidos készüléked volt eddig, ha volt?
Középkategóriásat nem érdemes belőle venni... csak zászlóshajókat tényleg. Akár 1-2-3 évvel ezelőttieket is, de nem szabad egy új középkategóriásat venni mert azokat utálják meg általában az emberek.
Amikor van egy op.rendszer, ami jelen esetben az Android és nem szabad belőle olcsóbbat venni mert szar, ott eleve gondok vannak, nem? Hogy bízzak meg egy márkában, ha tudom, hogy az 50-70ezer forintos telójuk egy fos? Írom ezt laikusként.
Mert pl a 4S-en ugyanúgy ott van a legfrissebb iOS és nem kell attól tartanom, hogy a legolcsóbb alma és fos és megbízhatatlan lesz rajta a rendszer.

Ez amúgy érdekes, mert pl a barátomnak szintén 4S van és az elmúlt két frissítés óta többet laggol a telefon mint egy középkategóriás android.
Hát figyelj, nagyobb a rendszerigénye. Nem véletlen raknak bele több ramot, erőssebb processzort és nagyjából így lesz ugyan olyan gyors a két rendszer.
Viszont ami számomra nagyon szimpatikus az androidban az, hogy igazából ha akarom akkor holnaptól szoftveresen egy LG G4-est haszználok hiába van nekem LG G2-es.
De volt Apple telóm is.
Ötig vásároltam őket kb 3GS-től. Szóval bőven látom annak az előnyeit is tényleg és egyáltalán nem szokásom szidni azt a termékcsaládot mert tényleg jó.
Csak nekem hiányozna az a szintű szabadság amit kapok a droidtól.
IOS-től is megvol ha Jailbreakeltem, de utána meg brutálisan unstabil lett a rendszer. Kb naponta 2-3x összeomlott
ZIDANE

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. október 8., csütörtök 11:02

Realista24 írta:
Az egészben ott van a kutya elásva, hogy az IOSnek MAX 10 készülékre kell optimalizálnia a rendszerét, míg ha a droidot szeretnék optimalizálni a középkategóriás készülékekre is, ez több 100 lenne. Így is sok ha csak a legújabb drága készülékekre van.
Ezt értem és tudom, de ettől függetlenül több, mint lehangoló, hogy kiadsz magyar viszonylatban sokat egy telefonért és szart fogsz kapni, mert arra éppen nem optimalizálják az oprendszert.
Ugye ezt meg úgy is érdemes nézni, hogy ki mit vár el a telefontól, aki azt várja egy középkategóriástól mint egy csúcstól az persze, hogy csalódik, de aki tisztában van vele, hogy mit vesz és mire tudja használni, annak annyira ez nem lesz drámai szerintem.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. október 8., csütörtök 10:58

Az egészben ott van a kutya elásva, hogy az IOSnek MAX 10 készülékre kell optimalizálnia a rendszerét, míg ha a droidot szeretnék optimalizálni a középkategóriás készülékekre is, ez több 100 lenne. Így is sok ha csak a legújabb drága készülékekre van.
Ezt értem és tudom, de ettől függetlenül több, mint lehangoló, hogy kiadsz magyar viszonylatban sokat egy telefonért és szart fogsz kapni, mert arra éppen nem optimalizálják az oprendszert.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. október 8., csütörtök 10:53

Realista24 írta:
Amikor van egy op.rendszer, ami jelen esetben az Android és nem szabad belőle olcsóbbat venni mert szar, ott eleve gondok vannak, nem? Hogy bízzak meg egy márkában, ha tudom, hogy az 50-70ezer forintos telójuk egy fos? Írom ezt laikusként.
Mert pl a 4S-en ugyanúgy ott van a legfrissebb iOS és nem kell attól tartanom, hogy a legolcsóbb alma és fos és megbízhatatlan lesz rajta a rendszer.
Az egészben ott van a kutya elásva, hogy az IOSnek MAX 10 készülékre kell optimalizálnia a rendszerét, míg ha a droidot szeretnék optimalizálni a középkategóriás készülékekre is, ez több 100 lenne. Így is sok ha csak a legújabb drága készülékekre van.
Nagy_Fönök írta:Ha már szóba került a Kínai telefon,akkor ti melyiket választanátok a kettö közül? :)

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
vagy
http://www.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php

Mindkettö nagyon tetszik,ez lenne az elsö ChinaPhone-om.
Mostanság állítólag nagyon megbízható és jó telefonakat gyártanak.
Xiaomi elvileg jobb, a huawei-kről csak rossz tapasztalatom van, a régebbi modellek alapján
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Nagy_Fönök
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 4., vasárnap 21:27
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo,Guti,Figo,Marcelo,Modric,James
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nagy_Fönök » 2015. október 8., csütörtök 10:52

Ha már szóba került a Kínai telefon,akkor ti melyiket választanátok a kettö közül? :)

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
vagy
http://www.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php

Mindkettö nagyon tetszik,ez lenne az elsö ChinaPhone-om.
Mostanság állítólag nagyon megbízható és jó telefonakat gyártanak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. október 8., csütörtök 10:36

R24, milyen androidos készüléked volt eddig, ha volt?
Középkategóriásat nem érdemes belőle venni... csak zászlóshajókat tényleg. Akár 1-2-3 évvel ezelőttieket is, de nem szabad egy új középkategóriásat venni mert azokat utálják meg általában az emberek.
Amikor van egy op.rendszer, ami jelen esetben az Android és nem szabad belőle olcsóbbat venni mert szar, ott eleve gondok vannak, nem? Hogy bízzak meg egy márkában, ha tudom, hogy az 50-70ezer forintos telójuk egy fos? Írom ezt laikusként.
Mert pl a 4S-en ugyanúgy ott van a legfrissebb iOS és nem kell attól tartanom, hogy a legolcsóbb alma és fos és megbízhatatlan lesz rajta a rendszer.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. október 8., csütörtök 10:29

Mondjuk ezt az elhasználódást nem pontosan értem.
Ártartásra gondolsz itt?


R24, milyen androidos készüléked volt eddig, ha volt?
Középkategóriásat nem érdemes belőle venni... csak zászlóshajókat tényleg. Akár 1-2-3 évvel ezelőttieket is, de nem szabad egy új középkategóriásat venni mert azokat utálják meg általában az emberek.
ZIDANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. október 8., csütörtök 7:33

KAG írta:
Ezt én értem. De, ha ugyan azért az összegért jobbat kapok akkor számomra evidens, hogy azt fogom választani.
Ha nekem eddig mondjuk mindig almám volt, és a samsung virít egy telefont, ami valamiben/valamivel jobb, az nem azt jelenti, hogy azt fogom megvenni.

Ez olyan mint a boksz, a "címvédőt" nagyon el kell verni, hogy csere történjen. Az meg a másik, hogy ha ugyanazt az oprendszert használná a két vas, akkor talán, de csak talán össze lehetne vetni őket ilyen szempontból, de egy olyan embernek, mint én, aki rosszul van az androidtól, igen nagy mínusz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. október 8., csütörtök 7:28

KAG írta:Ezt én értem. De, ha ugyan azért az összegért jobbat kapok akkor számomra evidens, hogy azt fogom választani.
En azert nem jelentenem ki egyertelmuen, hogy a ketto kozul melyik a jobb.
Igaz, hogy a Samsung hardverileg erosebb, viszont az ios oda-vissza veri az androidot es elhasznalodas szempontjabol is jobb az alma. Persze lehet azt nezni, hogy az egyikben 3GB memoria van, mig a masikban csak 2, de ha azt is figyelembe vesszuk, melyik telefon hogy banik ezzel a memoriaval, messze nem biztos, hogy elobbi jonne ki gyoztesen.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: miro » 2015. október 8., csütörtök 0:45

Realista24 írta:hogy az egyik megvásárlása miatt büdösbunkóparaszt csak villogni akaró senkiházinak tituláljanak :lol:
Magyar mentalitás... :roll:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. október 8., csütörtök 0:17

istimester írta:
KAG írta:Egy sima HD kijelző mellett amúgy látható a különbség bőven.
De egy FULL HD mellett is észrevehető hiába kicsi a kép maga.
Észrevehető és látható, csak egy 5-6 colos kijelző(=mobil) esetén még mindig nincs sok értelme.
Ezt én értem. De, ha ugyan azért az összegért jobbat kapok akkor számomra evidens, hogy azt fogom választani.
ZIDANE

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2015. október 7., szerda 22:38

Annyi értelme van mint 8 magos processzort meg 5 giga ramot belerakni ahhoz, hogy facebookozzon rajta a gyerek...

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. október 7., szerda 22:15

KAG írta:Egy sima HD kijelző mellett amúgy látható a különbség bőven.
De egy FULL HD mellett is észrevehető hiába kicsi a kép maga.
Észrevehető és látható, csak egy 5-6 colos kijelző(=mobil) esetén még mindig nincs sok értelme.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég