Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. július 22., hétfő 21:14

Marci77 írta:5ös elemzést írtam.....netről átírva
Gratulálok :angry:
Marci77 írta:Szepesi Niki könyveit valaki olvasta? Jók?
Olvastam, hát nem egy Scruton a hölgy, már ha egyáltalán egy betűt is ő írt az egészből(kétlem). Valószinűleg meginterjúztatták, felvette a zsét és egy bulvárújságiró megirta helyette, olyan is a könyv. Ugyanakkor fura módon egész jól rámutat bizonyos sportbéli állapotokra, melyekről a közvélemény naiv idealizmusban nem nagyon tud.

Ráadásul ömleng egyet Messiről :vivo:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 21., vasárnap 12:47

2. "hetven fölött van az öreg"... aha, de inkább 64. nem is a korával van a gond, hanem hogy úgy néz ki, mint aki minden nap beránt egy kfc-s vödröt, egy szívkoszorúér-elzáródás nem lepne meg nála.
Hatvan fölött,bocsánat elìrtam,hisz 1948-as :D De valóban úgy néz ki mint egy hitehagyott Télapó,aki beragadt a sarki bömböldébe :lol:
De ami a 7 művet illeti...kevès lesz az sztm...nem gondolta ő azt komolyan hogy ennyibe belezsuppolja az egész storyt :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. július 21., vasárnap 0:28

morientes írta:
Boky írta:ha már témánál vagyunk, és más se nagyon tud várni a 6. könyvre, annak tudom ajánlani a következő fanfictiont, nagyon jól van megírva, az 5. könyv vége után veszi át a vonalvezetést GRRMtől, és tervek szerint a végkifejletik megy, de még folyamatban van, sorban jönnek még az új fejezetek.
több fanficbe is beleolvastam, de gyengék, ennél viszont a többi értékelő is úgy vélekedik, hogy nagyon jól hozza GRRM stílusát, szóval aki tényleg már nem bírja westeros nélkül az kezdjen bele, én a 17. fejezetnél tartok, és nagyon minőségi, kicsit rövidek a fejezetek szvsz, de mégis lassan 550 ezer szónál jár, hozzávetőlegesen a sárkányok tánca volt 415 ezer :)
Én nem tudom...de tuti hogy GRRM nem fogja befejezni soha...majd lesznek új karakterek,helyszinek,ez egy soha végetnem érő történet...Hetven fölött van az öreg,szal jó teszi ha belehúz... :) merthogy még 3 könyv lesz,az borítékolható.Egyszer nyilatkozta hogy az 5-ös lesz a befejező....hát még nem hogy a végét nem lehet sejteni,de még inkább bonyolította tovább... :D
1. tuti hogy 7, vagyis még 2 lesz, ezen nem lesz már változtatás.
2. "hetven fölött van az öreg"... aha, de inkább 64. nem is a korával van a gond, hanem hogy úgy néz ki, mint aki minden nap beránt egy kfc-s vödröt, egy szívkoszorúér-elzáródás nem lepne meg nála.
kb 2018ra van a reális befejezés kitűzve, addig talán kihúzza. bár szerintem mindenki örülne ha turnézás, haknizás, meg rendezés helyett inkább tempózna a könyvekkel.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 20., szombat 13:25

Boky írta:ha már témánál vagyunk, és más se nagyon tud várni a 6. könyvre, annak tudom ajánlani a következő fanfictiont, nagyon jól van megírva, az 5. könyv vége után veszi át a vonalvezetést GRRMtől, és tervek szerint a végkifejletik megy, de még folyamatban van, sorban jönnek még az új fejezetek.
több fanficbe is beleolvastam, de gyengék, ennél viszont a többi értékelő is úgy vélekedik, hogy nagyon jól hozza GRRM stílusát, szóval aki tényleg már nem bírja westeros nélkül az kezdjen bele, én a 17. fejezetnél tartok, és nagyon minőségi, kicsit rövidek a fejezetek szvsz, de mégis lassan 550 ezer szónál jár, hozzávetőlegesen a sárkányok tánca volt 415 ezer :)
Én nem tudom...de tuti hogy GRRM nem fogja befejezni soha...majd lesznek új karakterek,helyszinek,ez egy soha végetnem érő történet...Hetven fölött van az öreg,szal jó teszi ha belehúz... :) merthogy még 3 könyv lesz,az borítékolható.Egyszer nyilatkozta hogy az 5-ös lesz a befejező....hát még nem hogy a végét nem lehet sejteni,de még inkább bonyolította tovább... :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. július 19., péntek 23:20

ha már témánál vagyunk, és más se nagyon tud várni a 6. könyvre, annak tudom ajánlani a következő fanfictiont, nagyon jól van megírva, az 5. könyv vége után veszi át a vonalvezetést GRRMtől, és tervek szerint a végkifejletik megy, de még folyamatban van, sorban jönnek még az új fejezetek.
több fanficbe is beleolvastam, de gyengék, ennél viszont a többi értékelő is úgy vélekedik, hogy nagyon jól hozza GRRM stílusát, szóval aki tényleg már nem bírja westeros nélkül az kezdjen bele, én a 17. fejezetnél tartok, és nagyon minőségi, kicsit rövidek a fejezetek szvsz, de mégis lassan 550 ezer szónál jár, hozzávetőlegesen a sárkányok tánca volt 415 ezer :)

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: kodo » 2013. július 19., péntek 23:04

morientes írta:A tűz és jég dala sorozat
tavaly olvastam kb ilyenkor, a 4. közepéig jutottam el, és valahogy abbamaradt.....
megint megjött a kedvem nemrégiben, de muszáj volt újrakezdenem az apró részletek miatt .... :lol:

a második vége fele járok jelenleg... B-)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 19., péntek 22:14

IkerCasillas írta:Na, holnap nekiugrok A tűz és jég dala sorozatnak, 2 hét távollét alatt be is darálom az első 2 könyvet. :)
A sorozat miatt jött az ötlet, és érzem, hogy nem fogok csalódni. :mrgreen:
De nem ám :D Maximum együttesen fogunk csalódni,mer hogy ebbe a kva életbe se fogja befejezni Martin ezt az eposzt,arra nagyba mernék fogadni... :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2013. július 18., csütörtök 20:03

Na, holnap nekiugrok A tűz és jég dala sorozatnak, 2 hét távollét alatt be is darálom az első 2 könyvet. :)
A sorozat miatt jött az ötlet, és érzem, hogy nem fogok csalódni. :mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. július 18., csütörtök 18:57

Szathmári Sándor - Kazohinia
Olvasta már valaki? :)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 12., péntek 16:47

Ken Follettnek szinte minden könyve kiváló, én legutóbb a Kulcs a Manderley-házhozt olvastam el, nagyon jó kis könyv volt. Röviden annyi, hogy a második világháború idején játszódik Egyiptomban, egy igazi macska-egér harc, félelmetesen jó. Én angolul olvastam, ha valaki nyelvet akar gyakorolni, akkor mindenképp ajánlom, középszintű nyelvismerettel is könnyedén lehet szerintem olvasni, szókincset nagyon jól emeli, bár én a felsőmre készülve olvastam, de így is sokat tanultam belőle. Csak ajánlani tudom!
Ken Follettől én a Hat nap múlva teliholdcímű művét ajánlanám.A történet a II.világháború idején,Dánia német megszállása alatt játszódik.2 fiatal,egy diák és a barátnője,titkos adatoka visz angliába,egy német radarállomásról,mely miatt a RAF rengetek bombázót veszít,megfordítva ezzel a háború menetét.
Egy kis faszerkezetű repülőgéppel repülik át az Északi tengert,közben majdnem lelövi őket a Luftwaffe...Ken Follettől megszokott fordulatos kémregény.A dolog pikantériája hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel a mű...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. július 10., szerda 20:41

Ha van valaki a fórumról, aki Budán lakik, annak mindenképpen, de a többieknek is ajánlom a Szabadpolc nevezetű kezdeményezést a MOM Művelődési Központnál. :) Ennek az a lényege, hogy elviszel maximum 10 megunt, esetleg két példányban meglévő könyvet, cserébe pedig te is választhatsz (annak függvényében, hogy te mennyit tettél be a közösbe) maximum 10 könyvet azok közül, amit a többi érdeklődő vitt oda.
Én is elvittem ma négy megunt könyvemet, és ezeket hoztam haza helyettük:
Szilvási Lajos - Karácsony
Leonyid Leonov - Az üstökös
Joseph Heller - Valami történt
Moldova György - Az Abortusz-szigetek

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. július 8., hétfő 21:44

Bánk Bán. Én azt nem olvastam el a végén mert lusta voltam. De órán a tanár elrizsázta szóval teljesen vágom. (bár azért el kellett volna olvasni mert alap,de a lényeg hogy vágom.5ös elemzést írtam.....netről átírva) :D
Anyegin? (azzal is mondjuk ugyanez volt.)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. július 8., hétfő 21:31

megyek 10-be
Fannit kell, meg az Arany embert asszem, meg a Bánk Bánt.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. július 8., hétfő 21:13

szilamer írta:És még háziolvasmány is van :argue:
hányadikas vagy? Mit kell olvasnod?
Nekem is van,de fogalmam sincs hogy mi. Mondjuk az osztálynak sincs,mert az okos tanár utolsó órán mondta.

Szepesi Niki könyveit valaki olvasta? Jók? :mrgreen:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 8., hétfő 20:43

Nekiálltam olvasni a Kick-Ass képregényeket, hát nagyon buták :lol: Kb. 10X véresebb meg brutálisabb, mint a film.

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. július 8., hétfő 17:35

Ha te is dicséred akkor megveszem. Csak olvassam ki a Trónok harcát, csak az előző héten nem voltam itthon, a héten megyek táborba, jövőhéten meg lehet ha melózni kell -.- És még háziolvasmány is van :argue:

Egyébként a barátnőm volt Berwin upon Tweedben :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. július 8., hétfő 11:02

Rachel Joyce: Harold Fry valószínűtlen utazása
Adott egy 65 éves, külvárosi, szürke életet élő férfi a dél-angliai Kingsbridge-ben (ő Harold), aki egy napon levelet kap egy volt kolléganőjétől, aki - mint a levélből kiderül - a rák előrehaladott stádiumában van, és északon, Berwick-upon-Tweedben ápolják. Harold elhatározza, hogy elgyalogol hozzá (több mint 900 km-ről van szó!), abban a hitben, hogy amíg ő gyalogol, addig Queenie (ő az a bizonyos exkolléganő) élni fog.
És kezdetét veszi a nagy utazás, tele különös emberekkel, eseményekkel, és rengeteg emlékkel, emlékezéssel, érzelemmel. :) Ennyit beharangozónak, a végső történéseket azért nem szeretném ismertetni. :D
Érdekes amúgy, hogy Rachel Joyce-nak (igen, egy nőről van szó) ez az első könyve, a stílusa mégis kiforrott, ha nem is kifejezetten egyedi. Viszonylag egyszerűbben fogalmaz, nem bonyolítja túl a dolgokat, mégis rengeteg érzelmet és emberséget tud közvetíteni ezáltal.
Ami még érdekesebb, az az, hogy négy gyereke van, mégis meg tudta írni ezt a könyvet. :D

Az egyik legjobb könyv, amit az utóbbi időben olvastam, ajánlom mindenkinek.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2013. július 7., vasárnap 23:31

Egy kérdés a nagy könyvfalókhoz:
Steve Berryről tudok nekem valamit mondani? :) Most könyvakció volt,és bespájzoltam 3 kötetet is tőle :)

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. július 7., vasárnap 23:24

szilamer írta:Ken Follettől az Ígéret földjét olvassátok el! Esküszöm megéri, csak túl jó és túl rövid ahhoz :D
Ken Follettnek szinte minden könyve kiváló, én legutóbb a Kulcs a Manderley-házhozt olvastam el, nagyon jó kis könyv volt. Röviden annyi, hogy a második világháború idején játszódik Egyiptomban, egy igazi macska-egér harc, félelmetesen jó. Én angolul olvastam, ha valaki nyelvet akar gyakorolni, akkor mindenképp ajánlom, középszintű nyelvismerettel is könnyedén lehet szerintem olvasni, szókincset nagyon jól emeli, bár én a felsőmre készülve olvastam, de így is sokat tanultam belőle. Csak ajánlani tudom!

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. július 7., vasárnap 23:12

Ken Follettől az Ígéret földjét olvassátok el! Esküszöm megéri, csak túl jó és túl rövid ahhoz :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég