Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 14:48

Igazából úgy mindenre :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!De kicsit konkrétabban talán úgy fogalmaznék,hogy te neked mi az értelmezésed arra, hogy ott van a régi báli fotón, beszélget a pultossal,pincérrel, az öreg nő most akkor látomás volt-e vagy nem,hogy mi volt lényegében akkor az a dolog amitől végleg megőrült,az a nagy hömpölygő vérfolyam csak szimbolika volt-e, igazából ezekről érdekelne a nézőpontod. Remélem nem kérdeztem túl nagy baromságokat :D
Plusz, a színésznő téged is idegesített vagy csak engem? :D
Előre is köszi, pacsi :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 10., kedd 14:38

sebydani írta:Faust, ha esetleg erre jársz, pár szót bepötyögnél a Shiningról ? :) Illetve bárki mástól is jó, csak ha jól emlékszem errefelé te vagy a Kubrick szakértő :) Én most fejeztem be, egyelőre még gyűjtögetem össze a gondolataimat, kíváncsi lennék másnak mi a véleménye a filmről :)
Mire vagy kíváncsi? :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 12:04

Az első és a második játéknak nem volt ilyen hú de nagyon kidolgozott sztorija, ezt inkább utólag írták köré. Legalábbis szerintem. Nagyjábóól azt, amit a trailer és az imdb alapján a szereplők sejtetnek, amit írtam a spoiler részben. A warcraft 3 pedig már a Thrall-os, Arhasos, idősb Illidanos időkben játszódik, szóval jóval azután, amit a trailer sejtet, meg amit írtam spoilerben. Tehát ja, nem érinti.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. november 10., kedd 11:42

Én azt olvastam több helyen is hogy a Warcraft univerzumban fog játszódni de a játékok kánonját nem érinti . :hmmm:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 11:23

Én is úgy gondolom, hogy ez nem egy film lesz. Sikertől függően lehet több is, hatalmas a táptalaj. Már csak maga a Warcraft 3 a kiegészítőjével, wow-ot bele sem véve.

Ahogy emlékszem, a film maga talán a warcraft I és II történeteit veheti alapul, bár olyan mélyen ezt a két játékot nem ismerem, nagyon gyerek voltam, amikor a II részt nyomtam állandóan. A 3-ban már bőven a trailer történései után járunk.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bár már megvan már 2-3 éve is, hogy utoljára belemélyedtem a warcraft sztorikba, de ha emlékezetem nem csal, és jól sejtem, akkor a pici baba ork lesz Trhall, Durotar fia. A sztori jóval Thrall és Hellscream előtt játszódhat, még Gul'dan, Doomhammer és Blackhand idején. Szintén ekkor van Medivh az utosló Őrző, a későbbi próféta bukása. Ez még a fiatal Medivh. Visszatérve, öregként, jóarc lesz újra, és Thrallnak segít majd később.
Nagyjából ide tudom belőni a sztorit. Dark portal megnyitása, első orc-ember háború. Sargeras ármánykodásai, hogy megszerezze az orkokat.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 10:56

Állítólag a forgatókönyírásban részt vesz a Blizzardos Chris Metzen, aki a játékokét is nagyrészt írta, valamint a rendezői székben egy olyan figura ül Duncan Jones személyében, akinek bár eddig csak 2 filmje volt, de mindkettő (Hold - 2009, Forráskód - 2011) elég sikeres volt a nézőknél és a kritikusoknál is, úgyhogy én bizakodok.
Meg olvastam, hogy az effektekért felelős Bill Westenhofer elég régóta nagy wow-os, ahogy Rob Kazinsky az egyik szereplő is nagy WarCraft játékos.

A film amúgy orkok vs. emberek lesz, viszont a film címéből (The Beginning) azt gyanítom, hogy lesz folytatás, legalább egy trilógiát várok és akkor később talán feltűnik majd Illidan is.

Fun fact /forrrás: imdb/ :mrgreen:
Director Uwe Boll contacted Blizzard about directing the film, but Blizzard refused. As quoted by MTV news Uwe Boll stated: "I got in contact with Paul Sams of Blizzard, and he said, 'We will not sell the movie rights, not to you... especially not to you. Because it's such a big online game success, maybe a bad movie would destroy that ongoing income, what the company has with it." :lol:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 10:55

RealRaúl77 írta: A könyv megvolt? Egyik legjobb King adaptáció, akkor is, ha nem túl pontos (persze a Remény rabjaihoz nem érhet fel, ami azon felül, hogy baromi jó film, meglehetősen pontos is).

Számomra a könyvhöz képest nem nagy durranás, a könyv az egyik legjobb King könyv, sok mindent nem ad át a film, sok mindent nem is úgy akar átadni.
Ha a könyvtől elvonatkoztatok, akkor viszont baromi jó film. Mind a rendezés, mind Nicholson mesteri.
Nem olvastam sajnos a könyvet, így nem igazán van összehasonlítási alapom :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 10:29

Hát igen, a játékok miatt elég magas az elvárás. Nagy bukás lesz, ha elmarad minőségben, vagy ha valami nem teljesen úgy van, ahogy volt az a játékban (gondolok arra, hogy a film idejének szorítása miatt elhagynak, vagy összecsapnak részeket).
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 10:21

Szerintem nem a pénzügyi vagy nem csak az. Köze volt a LOTR trilógiához és megvárták míg kicsit lecseng a LOTR-láz, valamint ismerve a Blizzardot valószínűleg nem adták oda akárkinek a kezébe a jogokat. Ide nem elég egy ismert név a rendezői székbe vagy egy húzónév a színészek listáján, ide az egész stábnak kívülről belülről ismerni kell a WarCraft univerzumot, mert nagyon magasan van a léc, és hatalmasat lehet bukni, de viszont legalább akkorát lehet szakítani is, ha minőségben csak megközelíti a játékokat a film.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. november 10., kedd 10:12

Bone Tomahawk és Slow West

Mindkettő korrekt, idei western. Előbbi Kurt Russell, Patrick Wilson és Matthew Fox főszereplésével, meg néhány durva horror-elemmel. Utóbbi pedig elég szép képi világú, kicsit hipszterkedős, rövid, de ütős filmecske Fassbenderrel.
RealRaúl77 írta:Már vagy 5-6 éve rebesgetik a filmet, nem is értem, miért nem jött eddig.
Egyszerű pénzügyi okai voltak. Annyira már elterjedt az avataros CGI-technika, hogy egy ilyen látványú két órás filmet 100-150 millióból le lehessen forgatni.

A zenét amúgy Ramin Djawadi szerzi, ő ugyan nem dolgozott korábban a Warcraftokon, de a GoT, Prison Break és Tűzgyűrű trió alapján bőven jó egy korrekt blockbuster score megkomponálásához.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 9:28

Santi írta:ha már zene, ezt sem baszhatják el B-)
Egyébként nem rosszak a zenék a játékban sem, nem mondanám, hogy nem értenek hozzá. Sőt. Nem rossz alapanyag ez sem, csak kicsit erőtlen, de ez lehet jobb is.
Igazából minél többet nézem a trailert, annál jobb, és jobb :lol: Jó lesz ez, csak ne legyen összecsapva, a warcraft sztorik elég monumentálisak.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 9:16

ha már zene, ezt sem baszhatják el B-)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 8:28

sebydani írta:Faust, ha esetleg erre jársz, pár szót bepötyögnél a Shiningról ? :) Illetve bárki mástól is jó, csak ha jól emlékszem errefelé te vagy a Kubrick szakértő :) Én most fejeztem be, egyelőre még gyűjtögetem össze a gondolataimat, kíváncsi lennék másnak mi a véleménye a filmről :)
A könyv megvolt? Egyik legjobb King adaptáció, akkor is, ha nem túl pontos (persze a Remény rabjaihoz nem érhet fel, ami azon felül, hogy baromi jó film, meglehetősen pontos is).

Számomra a könyvhöz képest nem nagy durranás, a könyv az egyik legjobb King könyv, sok mindent nem ad át a film, sok mindent nem is úgy akar átadni.
Ha a könyvtől elvonatkoztatok, akkor viszont baromi jó film. Mind a rendezés, mind Nicholson mesteri.
Santi írta:Én csak a WarCraft 3-al játszottam, de azt végigtoltam kiegészítőstől együtt, alapból az egész játék olyan, akár egy film. Ha a Blizzard segédkezik a film elkészítésében, akkor egyszerűen azt nem tudják elbaszni, mert bármit tettek le az asztalra eddig az egytől-egyig nemcsak simán jó, hanem epic kategória volt. A WarCraft világa meg adja magát, tele van lehetőségekkel, én azon csodálkozom, hogy ilyen BloodRaynekből meg Doomból csináltak már filmet miközben ebből még nem.
Doom a legjobb fps :mrgreen: Persze inkább a szerepe miatt, lenyűgöz (Romero, Hall, Carmack és a többiek, egy maroknyi fiatal srác, hatalmas dolgot hajtott végre, az akkori mércével). Half-life sokkal jobb.
Egyébként én sem értem. Már vagy 5-6 éve rebesgetik a filmet, nem is értem, miért nem jött eddig. Egy elég jó világ, fantasztikus sztorival, remek karakterekkel. Minden adott. És tényleg, minden kis cinematics, meg úgy az egész warcraft 3 epic. Nem csak király, meg menő, hanem a szó szoros értelmében epikus, hősies, magával ragadó. Pont ezt hiányolom a trailerből. Jónak jó, de nem epic. Persze az összkép az változhat, remélem változik is. A zenét kéne egy kicsit felturbózni.

Szerk.: Remélem lesz majd még jónéhány film. Arthas és Illidan sztorit is nagyon megnézném filmen. Két legjobb karakter.. ever.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 8:14

Én csak a WarCraft 3-al játszottam, de azt végigtoltam kiegészítőstől együtt, alapból az egész játék olyan, akár egy film. Ha a Blizzard segédkezik a film elkészítésében, akkor egyszerűen azt nem tudják elbaszni, mert bármit tettek le az asztalra eddig az egytől-egyig nemcsak simán jó, hanem epic kategória volt. A WarCraft világa meg adja magát, tele van lehetőségekkel, én azon csodálkozom, hogy ilyen BloodRaynekből meg Doomból csináltak már filmet miközben ebből még nem.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 1:17

Faust, ha esetleg erre jársz, pár szót bepötyögnél a Shiningról ? :) Illetve bárki mástól is jó, csak ha jól emlékszem errefelé te vagy a Kubrick szakértő :) Én most fejeztem be, egyelőre még gyűjtögetem össze a gondolataimat, kíváncsi lennék másnak mi a véleménye a filmről :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. november 9., hétfő 20:40

Csak saját felelősségre . :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 9., hétfő 20:34

Aztán az micsoda? :lol:

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. november 9., hétfő 20:32

Az csak egy dolog hogy az Activision COD filmeket fog készíttetni de ... most figyelj... Skylanders filmek is jönnek . :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 9., hétfő 20:27

soadroli írta:Elvileg a CoD film is jön hamarosan, biztos nagyon jó lesz, remélem Bay rendezi :smile: :D
Végre egy értelmes adaptáció, amit nem a neve miatt fognak majd eladni.









Oh, várjunk csak.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 9., hétfő 20:25

Elvileg a CoD film is jön hamarosan, biztos nagyon jó lesz, remélem Bay rendezi :smile: :D
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég