Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

kamcore
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 13:44
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Messi, Iniesta, Mascherano
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kamcore » 2013. július 8., hétfő 13:56

GT37 írta:Ha választanom kellene Thiago és Rooney között, akkor a mi fiunkra voksolnék, ez egyértelmű, ha viszont Thiago megy, akkor az érte kapott pénzből szerintem inkább egy középhátvédet kéne igazolni, mint egy újabb támadót.
Annak ellenére gondolom így, hogy különben kifejezetten kedvelem és kiemelkedő játékosnak tartom Wayne-t.
Ez egyértelmű, énis Thiago-t választanám, de pótolni kell az űrt, szerintem hozni kell a helyére a megfelelő középpályást, aki a szépen, lassan kiöregedő Xavi helyére tud megfelelő alternatíva lenni. Egy-két veszélyesebb gondolatmenetemben személy szerint már elképzeltem, hogy Busquets is lehetne a pótlására, de akkor is lesz egy tátongó lyuk a középpályán, amit be kell tömni.
Mondjuk védő is kell, de azt a kasszából ki lehet, sőt inkább ki kell pengetni. Az, hogy most TS, Luiz, vagy akárki, engem túlzottan nem érdekel, csak legyen már minimum 180 centi, kontrákra meg jól tudjon reagálni, és akkor marhajóban leszünk.

Tegnap viszont beszélgettem madridista barátommal, hogy mit szól az igazolási politikájukhoz, és nem tudott dönteni, hogy melyik a jobb, ezek a (szerinte) no-name emberek, akik még igazán semmit nem bizonyítottak, és ottvan a lehetőség a bukóra, vagy a már bejáratott sztárok. Én "örülök" a spanyolosításnak real oldalon, így már nem kell a zsoldoshadsereg, meg reklámmargittal dobálózni, ellenben simán ránk lesz ez húzva, ha nem úgy sül majd el a Neymar dolog, ahogy azt a vezetők eltervezték... bár én bízok a csávóban. B-)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. július 8., hétfő 13:22

Ha választanom kellene Thiago és Rooney között, akkor a mi fiunkra voksolnék, ez egyértelmű, ha viszont Thiago megy, akkor az érte kapott pénzből szerintem inkább egy középhátvédet kéne igazolni, mint egy újabb támadót.
Annak ellenére gondolom így, hogy különben kifejezetten kedvelem és kiemelkedő játékosnak tartom Wayne-t.
Press írta:Villa pedig menne oda 25 millióért.
Ez a legvalószínűbb az egészben, a Spurs és a Barça azon vitatkozik, hogy 9, 10 vagy éppen 12 millió legyen-e Villa ára, a United viszont habozás nélkül letesz érte 25-öt az asztalra. :lol:

Cesc-témához: nekem az érkezése óta eléggé felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert az egy dolog, hogy viszonylag jó mutatókat produkál (ahogy shutter is írta), de vannak akkora homály meccsei (sokszor több is egymás után), hogy azt kívánom, bár ne vettük volna meg.
Összességében azonban elégedett vagyok vele, sokat ad azért a csapatnak, és az is számít, hogy támadó középpályásként és Leo sérülése vagy pihentetése esetén Messi-poszton is bevethető.
Bár lehet, hogy jobban jártunk volna, ha azon a nyáron Cesc helyett inkább Iscót hozzuk el... :)

A spanyolosítási jelenség nálam mindenképpen pozitív, sokkal szimpatikusabb, mint a galaktikus éra átigazolási politikája. Isco, Illarramendi, Carvajal, mind kiváló játékosok, bár utóbbival kapcsolatban azért vannak kétségeim, az is jó, hogy Jesének megadják a lehetőséget (hacsak nem viszi el a Spurs), Nacho kiegészítő embernek tökéletes lesz, Moratában meg én nem látok sokat, de ha esetleg megy Higuaín és nem jön más csatár, akkor második számú csatárnak Benzema mögött végül is nem rossz megoldás. (Bár én őszintén szólva nem hiszem, hogy Pérez nem fog klasszikus kilencest igazolni a nyáron.)
Iscóban és Illarrában én nem látok rizikót, engem az idei és tavalyi szezon alapján is, valamint az U21-es Eb-n nyújtott teljesítményükkel is meggyőztek, szerintem lesz egy rövidebb beilleszkedési fázis, amikor viszonylag gyengén fognak muzsikálni, viszont ha Ancelotti eleget játszatja őket (ezzel nem hiszem, hogy probléma lesz), és érteni, valamint érezni fogják a Madrid játékát, akkor sokat fognak adni a csapatnak. :) Carvajal-Arbeloa páros meg fogja oldani a jobb oldalon a védekezést, Jesé, ha marad, akkor hasznos lesz, ebben biztos vagyok.

Kondogbiát nem tartom rossz játékosnak, de nagy rizikó van benne, mondjuk az igaz, hogy jelen esetben a Madrid annyira nem válogathat a hasonló stílusú, elérhető árú játékosok között.
Suárezt és Zlatant én sem kedvelem különösebben (sőt), de mint futballisták kétségtelenül nagy erősítést jelentenének nektek, bár Ibra esetében nem tudom, megférne-e két dudás (CR, Zlatan) egy csárdában. :hmmm: Egyiküket szerintem el fogja hozni Pérez papa, talán az uruguayira több esély van.
Bale-ről nem írok, remélem, marad. :D

Ha nem lesz több igazolás:
-------------------Casillas------------------
-Carvajal---Ramos---Varane---Marcelo-
---------------Illarramendi----------------
---Özil-----Modric-----Isco---Ronaldo---
-----------------Benzema------------------
Hasonló a shutter-féléhez, de én Iscót nem tenném ki a szélre, maradjon csak középen. :)

A klasszikusokhoz annyit, hogy szerintem biztosan nem lesz annyi favágás és ellenségeskedés a két csapat között, mint Mourinho alatt. Ennyi a lényeg.
Press írta:mindenem-eltöröm Cuenca, kopaszon-sem-keményebb Tello és Deloflőő

Illarramendi a "spanyol Verratti"
Látom, neked is jó napod van ma. :D :lol: :lol:
Demes írta:Azért ebbe ne képzelje bele magát mindenki :D
Értem a célzást. :'( :vivo:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 8., hétfő 12:22

szerintem ha villa és thiago is megy (nagy rá az esély) és jönne rooney, akkor nem csak támadónak vennék.
elég sokat játszott visszavontan, lehet, hogy a legtámadóbb kp-s poszton (ahol iniesta szokott feltűnni) is számítanának rá.

Avatar
Madridismo
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. július 6., szombat 17:31
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Madridismo » 2013. július 8., hétfő 10:03

Press írta:Mai sport.es címlap: Manchester lehet a barca számára a megoldás: Rooney érkezne Thiago Alcántara + 30 millió euróért, Villa pedig menne oda 25 millióért.


Aki ezt kibírja röhögés nélkül szóljon. Lesarkítva lepasszolnák ingyen a "már semmire nem jó" Villát es Rooney menne a barcába Thiago + 5 milláért :D A barcába már hova ennyi csatár?? Védő kéne, nem?... :hmmm:

Ja persze megemlítik, hogy egyrészt ki az az Illarramendi és hogy a Madrid igazából 36,5 milliót fizet é rte, mert annyi az ára adóval, de a hétvégén megszakadtak a tárgyalások és már csak tényleg az egyoldalú kivásárlásban bízhatunk, ám úgy 42,5 millióban lesz nekünk a baszk.

Aha, hát "derűs reggelt" :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Ennek örömére eszek is valamit mert ez kész. :lol:

Avatar
Los Blancos
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Los Blancos » 2013. július 8., hétfő 9:59

de igazából ezeknek az embereknek a véleménye egyáltalán nem érdekel. ők csak azt nézik hogy hol tudnak belénk kötni. ha sztárokat veszünk akkor undorít reklámmargit vagyunk és felborítjuk a piacot, ha iscokat veszünk akkor egyszezonos játékosokra megyünk rá akik épp felkapottak, meg túlzásba visszük...

ezt sosem értettem, hogy az mért gond, ha olyat igazolunk aki felkapott és jó szezonja, szezonjai voltak...

olyat kéne aki szarul játszik? :hmmm: :kivagyhe: valamibe bele kell kötni

Avatar
Press
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:11

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Press » 2013. július 8., hétfő 9:51

Mai sport.es címlap: Manchester lehet a barca számára a megoldás: Rooney érkezne Thiago Alcántara + 30 millió euróért, Villa pedig menne oda 25 millióért.


Aki ezt kibírja röhögés nélkül szóljon. Lesarkítva lepasszolnák ingyen a "már semmire nem jó" Villát es Rooney menne a barcába Thiago + 5 milláért :D A barcába már hova ennyi csatár?? Védő kéne, nem?... :hmmm:

Ja persze megemlítik, hogy egyrészt ki az az Illarramendi és hogy a Madrid igazából 36,5 milliót fizet é rte, mert annyi az ára adóval, de a hétvégén megszakadtak a tárgyalások és már csak tényleg az egyoldalú kivásárlásban bízhatunk, ám úgy 42,5 millióban lesz nekünk a baszk.

Aha, hát "derűs reggelt" :mrgreen:
1956 ● 1957 ● 1958 ● 1959 ● 1960 ● 1966 ● 1998 ● 2000 ● 2002 ● 2014 ● 2016 ● 2017 ● 2018

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 8., hétfő 4:34

'shutterisland írta:gala, nem vagy még álmos ?
de.
szóval a kérdést se igazán értem. :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 8., hétfő 3:29

NÁLAM az a flop, aki sem játékban, sem eredményességben nem éri el a kívánt szintet.

ha már egy adott játékos a kettő közül legalább az egyikben megfelel az elvárásaimnak, akkor nem dőlök miatta a kardomba, mert úgy vélem, ha jó a játék, akkor nagy eséllyel ez idővel gólokban, gólpasszokban is megnyilvánul, és ugyanez fordítva, ha a számok jók, akkor lehet benne bízni, hogy mezőnyben is szintet lép.
no persze vannak kivételek itt is, mint mindig, akár az előbb említett iniesta is, de alapjáraton én így gondolom.

fabregasnál úgy vagyok vele, hogy a gól és gólpassz mutatóival több, mint elégedett vagyok, viszont a játéka úgy en bloc nagyon hullámzó, vannak jó periódusa és (többségben) szürkébb korszakai.

a mondat második fele pedig a keret nagy részére jellemző, csak ők e mellé még termelni is képtelenek.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. július 8., hétfő 2:56

A statisztika nem mérvadó..Ismerjük Özilt..
Bezony vannak neki is hatalmas flop időszakaszai és az egész éves statisztikái(a mostanit nem tudom) mégis 2x jobbak,mint Iniesta statjai.És hát azért van különbség a két játékos teljesítménye között, természetesen a spanyol javára..

Fabregas valamiért nekem sose volt szimpatikus.. :hmmm: A Barcaban pedig szerintem is hatalmas flop.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 8., hétfő 2:39

egy hatttttttalmas flop Cesc-jük
bár ő lenne a legnagyobb flop a világon. :)

a számai több, mint jók.
96 barcás meccsén 30 gól és 35 gólpassz. (játékpercre bontva még jobb lenne.)

játékban nem az igazi, de annak ellenére, hogy egyrészt a posztját sem sikerült állandósítani (legalább 4 helyen játszott már össze-vissza), voltak sérülései is, és itt "csak egy a sok közül", nem úgy, mint az arsenalban, én nem látok vele problémát.

vagyis inkább maradjunk annyiban, hogy a cesc téma abszolút eltörpül a csapat valódi gondjai mellett, mint például a védekezés/védelem, vagy a támadók helyzetkihasználása. :)


Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. július 8., hétfő 2:20

Galacticos írta:az itteni barcások hála istennek náluk magasabban intelligenciával rendelkeznek.
Azért ebbe ne képzelje bele magát mindenki :D
Most biztos azt gondoljátok valami vicceset írok még ide is, de nem :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 8., hétfő 2:19

illarra 23 éves ? :ozil:
na nem azért, mert az már öreg lenne, de nekem full úgy volt meg a pali, hogy még csak 20, max 21.
lehet, hogy az u21 zavart meg.

az isco-carvajal-illarra pakkból ő volt az, akit annyira nem értettem, mint a másik kettőt, de így meg főleg nem, hogy miért adnak ki rá 30 millát, mikor a nála másfél évvel idősebb sahin (aki szerintem egyelőre jobb játékos) is elvileg a tietek, és nyithatna tiszta lappal ancelottinál.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!gala, nem vagy még álmos ? :mrgreen:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 8., hétfő 2:14

aha oké ezeket olvastam.
de igazából ezeknek az embereknek a véleménye egyáltalán nem érdekel. ők csak azt nézik hogy hol tudnak belénk kötni. ha sztárokat veszünk akkor undorít reklámmargit vagyunk és felborítjuk a piacot, ha iscokat veszünk akkor egyszezonos játékosokra megyünk rá akik épp felkapottak, meg túlzásba visszük...

meg ezek tipikusan azok akik ide csak akkor regelnek be ha 5-0 van és jönnek nevetni. az itteni barcások hála istennek náluk magasabban intelligenciával rendelkeznek.

Avatar
Press
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:11

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Press » 2013. július 8., hétfő 2:05

Galacticos írta:...
Tessék, ezt gondolják a barcások odaát
Egyszer már eljátszották a NAGY spanyolosítást!Nem működött , most sem fog! Egyszerűen ez nem erről szól most , hogy megvesszük a fél Under21-et és ülünk mint a tökök az eredmények meg jönnek!
A másik , hogy Ancelottinak még fogalma sincs , mit kezdjen az újakkal!
Ez egy meglátás de , hogy nem ezek lesznek a Butrageno-s 5- fogat reinkarnációja az is 1000%!
Én nem igazán vagyok elájulva a Real igazolási politikájától. Akiket most igazolnak nem feltétlenül a tudatos fiatalítás és "spanyolosítás" eredményei. Úgy vettem észre, hogy ezek ilyen B-megoldások. Korábban ilyen Moratákat, Casemirokat, Nachokat, Illaramendiket még a Bernabeu közelébe sem engedtek volna. Sőt még Iscot sem tartották sokra. Miután Vidalt, Verrattit Pogbat, Balet stb. esélyük sem lett megszerezni, ezekből top-játékosok lettek. Kondogbiat is lehordták mindennek, legnagyobb favágó, szóba se kerüljön stb., most pedig vágyakoznak rá és mekkora igazolás lenne. Szóval nem kell ettől hanyatt dobni magunkati, nem olyan tudatos ez mint gondolják. Jesé is ügyes, de még semmit sem bizonyított, majdnem(?) gólkirály a másodosztályban (ha jól tudom Deulofeu-nak jobb a gól/perc átlaga), most ő a király ott, ahogy Carvajal is megváltó, pedig a (U-21) válogatottban Montoya cseréje. Viszont itt úgy kezelik, mint aki bejátsza az egész jobboldalt, védekezik, támad a legmagasabb szinten, mindenkinél kezdő stb. (Arbeloa szerintem szinte biztos hogy előtte lesz)

Szóval nem kell ettől besz...ni, nem olyan tudatos és jól átgondolt ez mint gondolják. Megvannak ők szorulva, különben nem adnának egy olyan Illaramendiért kapásból 30 milliót, akinek 23 évesen egy jó szezonja volt és nem is egy szupertehetség.
Tudod itt nem az a baj, hogy spanyolokat vagy más ibériaiakat vesznek, hanem, hogy tök rendszertelenül kapkodnak a sémák között, egyikből a másikra. Egyik végletből a másikba. Semmi arany középút, higgadtság és türelem, hanem ott a zabszem a hátsó fertályban. 80-90 milliókat adott volna külön-külön Bale-ért meg Neymarért is, aztán most eljátsza a jófiút, hogy na, akkor nézzünk szét a saját hazánk/házunk táján. Nem őszinte dolog, kapuzárási pánik az egész, ahogy én látom. Ezek megfontolatlan és hamari döntések, nem átgondolt, hirtelen ötletek, kapkodás össze-vissza, minden nap egy újabb rémálom, ami lepereg az átigazolási szezonból...
Ahogy én észrevettem, odaát nagy a pánik. Mindhárom hozzászólásban olyan érveket hoznak amik vagy nem igazak (hülyeség), vagy nagyon lesarkítottak. Az, hogy fiatal spanyolokat igazolunk szerintem jobban szúrja a szemüket, mint hogy nem nagy neveket, hiszen eddig lehetett dobálózni a hatalmas különbséggel a két vezetőség között, ami persze a barca javára billent, hiszen ők a spanyolokat részesítik előnyben. Most, hogy mi is "átálltunk" és elvittük az orruk elől Iscót (mert így van), Illarramendit (szintén) jönnek a dumák, hogy szerencsétlen perez már egy Bale-t vagy Suarezt sem tud leigazolni, holott teljesen logikátlan lenne 90+ és 47 milliót adni értük, amit ők is jól tudnak. Inkább azzal kéne foglalkozni, hogy honnan igazolnak utánpótlást, mert jelenleg van egy 30x éves öreg Xavijuk, egy tróger Busquets és egy hatttttttalmas flop Cesc-jük (akiből sosem lesz Xavi). Thiago megköszönte a lehetőséget és lelépett, maradt a jóval kevésbé tehetséges öcsi, de idővel ő is le fog szerintem és ennyi, akire azt mondom, hogy tehetséges. Maradt a Bartra, Szerzsi Robertó, mindenem-eltöröm Cuenca, kopaszon-sem-keményebb Tello és Deloflőő. Nos, náluk azért szerintem ütősebb a mi új spanyol ötösünk. :ike:

Viszont egy mondattal nagyon egyet tudok érteni:
Kondogbiat is lehordták mindennek, legnagyobb favágó, szóba se kerüljön stb., most pedig vágyakoznak rá és mekkora igazolás lenne.
ez egy +1 és én ehhez nem is fűznék mást.

Majd meglátjuk mit hoz a szezon, de szerintem egyáltalán nem igazoltunk rosszul.
Carvajal kellett és nagyon jó kis védő lesz ott a jobbon, Casimiro természetesen töltelék, de ilyen eddig is volt és utána is lesz. Illarramendi a "spanyol Verratti" :mrgreen: , de ha nem is akkor minimum az új Alonso (ha Zidane látja benne én elhiszem.). Isco egyértelműen nagy fogás, most ezt el lehet ismerni vagy nem, részletkérdés. Jesé pedig szerintem is pöpec lehetne, ha megtanulna viselkedni. Per pill benne látom a legnagyobb lehetőséget Isco után ,nem kéne elpazarolni(a) a tehetségét. Morata meg na... jó lesz cserének, télen meg leigazoljuk az aktuális Kláász-Ján Hünteláárt Benzema cseréjének.
1956 ● 1957 ● 1958 ● 1959 ● 1960 ● 1966 ● 1998 ● 2000 ● 2002 ● 2014 ● 2016 ● 2017 ● 2018

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 7., vasárnap 13:29

jelenleg én úgy érzem, nekünk az kedvezne, ha változtatnátok a felfogáson, hiszen az utóbbi clasicókon a real fölény annak volt köszönhető, hogy mourinho tökéletesen ráépítette a taktikát a barca gyengeségeire, amelyeket a 25-30, pályafutása során barca ellen vívott meccsen sikerült teljesen kiismernie.
Itt 3 embert kell majdan kikapcsolni: Iniestat,Neymart és persze Messit.Mivel valszínű a kp-tok még erősebb lesz mint a mienk,mégham jön kondogbia,vagy illara akkor is,ezért valszinű hogy Xabit tartaná fenn a pályán,mivel az ő hosszú indításaival ki tudnánk vonni Init meg aki mellette játszik(valszinű még mindig Xavi)a forgalomból.Aztán jól fel kell tolni a kp-t,erőszakosan megzavarni a tilitolit,ennek Modric lehet a kulcsa,ha megvan a labda,azonnal ekindítani a kontrát.Az a kérdés,hogy az effajta játékban Özil vagy Isco mennyire férne bele,talán a jobbszél,de viszont ha Mariska marad,akkor védekezésben jobb mint az előző kettő.
-----Carvajal--Ramos--Varane-Marcelo---
------------X.Alonso----Kondogbia---
-------------------Modric------------
-----DM?/ Isco?/Özil?--Benzema---C.Ronaldo--
Valami ilyesmi lehet a dolgok jelen állapotában.Márha ugye Kondogbia jön egyáltalán.Ha nem,akkor bármennyire fáj,őfelsège a tuniszi herceg lenne szokás szerint Xabi mellett...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 7., vasárnap 0:36

Galacticos írta:itteni barcásoktól kérdezném hogy ti mit gondoltok az idei átigazolási politikánkról? mit szólnátok balehez? suarez? illarramendi? kondogbia? esetleg milyen kezdőt tennétek össze? mit szóltok ehhez az új spanyol vonalhoz? illetve milyennek látjátok a két csapat egymás elleni meccseit? most hogy valszeg megerősítjük a kp-t meg nem fogunk bekkelni jobban tartotok tőlünk? meg minden egyéb gondolatra komolyan kíváncsi vagyok. :)

a már leigazolt játékosokhoz :
az, hogy jesé, morata, carvajal, isco és illarramendi elviekben mind jövőre tagja lesz a keretnek, számomra szimpatikus.
nem csak azért, mert összevásárolgatás helyett spanyol tehetségekkel próbálnak szerencsét, hanem azért is, mert a két fő igazolás esetében is a ligában marad a pénz.
egyébként elég nagy rizikót is érzek ebben, utóbbi 3 eddig egyszezonos játékos, azért van bennük kérdőjel, morata szerintem kevés, jesé nagy ász lehet, de még ő is inkább kiegészítőember, mintsem tevékeny részese az idénynek.

a többi jelölthöz :
kondogbiát azért olyan sokat nem láttam, csak a sevillában és az u20-ason, kevésnek tartom egyelőre ehhez a szinthez.
lehet belőle még jó játékos, sőt, szerintem lesz is, de nem hiszem, hogy khedirát pont rá kellene lecserélni.
a keretekben elférne mondjuk például essien pótlására.

suarez számomra igencsak antipatikus figura, azt hiszem, rohadtul gyűlölném madridban.
mondjuk a képességeit elvitatni nem lehet, gyors, erőszakos, gólérzékeny, jól cselez, véleményem szerint erősödnétek vele mind a szélen (pl di maria helyett), mind pedig a JELENLEGI benzema helyén.

bale a legérdekesebb, tőle féltem volna keményen, mert már most megvan a "klasszisa", képes meccseket eldönteni.
azok a csillagászati összegek (mint pl a 90 milla) azért bőven túlzások, de komoly lett volna a pali.
nem sok brit játékos van, aki a spanyol bajnokságban tudna villogni, ő egy a kevés közül véleményem szerint.
arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy a nagy példaképpel, cr-el, akit mindenben próbál majmolni, hogy fért volna meg a pályán, és hogy osztották volna el a szabikat, hiszen (szerintem) bale jobban rúgja őket.

jelen helyzetben, ha nem lesz több igazolás, ha én lennék ancelotti, ez lenne az alap :
kezdő : lopez - marcelo,ramos,varane,carvajal - alonso,modric,özil - isco,cr,benzema
lóca : iker,arbeloa,pepe,illarramendi,khedira,di maria,higuain

védekezésben lehet kevés lenne a középpálya, de ha jól meg van szervezve a csapatszintű védekezés, akkor a meccsek nagy részén ez a felállás működhetne.

a jövő évi klasszikusokhoz...
hát itt még nem tudok semmit, több ismeretlen van az egyenletben.
ancelotti folytatja a mou által felépített játékot a klasszikusokon ?
hogy illeszkednek be az új igazolásaitok ?
lesz e védőigazolásunk még, és mi lesz neymarral ?

jelenleg én úgy érzem, nekünk az kedvezne, ha változtatnátok a felfogáson, hiszen az utóbbi clasicókon a real fölény annak volt köszönhető, hogy mourinho tökéletesen ráépítette a taktikát a barca gyengeségeire, amelyeket a 25-30, pályafutása során barca ellen vívott meccsen sikerült teljesen kiismernie.

ami biztos : mourinho távozása és a spanyolosítás számomra pozitív dolog, valahogy úgy érzem, hogy a közelgő klasszikusok talán ezeknek köszönhetően sem lesznek annyira gyilkos hangulatúak, mint az elmúlt 3 évben több esetben is előfordult.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 6., szombat 22:36

itteni barcásoktól kérdezném hogy ti mit gondoltok az idei átigazolási politikánkról? mit szólnátok balehez? suarez? illarramendi? kondogbia? esetleg milyen kezdőt tennétek össze? mit szóltok ehhez az új spanyol vonalhoz? illetve milyennek látjátok a két csapat egymás elleni meccseit? most hogy valszeg megerősítjük a kp-t meg nem fogunk bekkelni jobban tartotok tőlünk? meg minden egyéb gondolatra komolyan kíváncsi vagyok. :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 6., szombat 19:42

én xavi pótlása miatt annyira nem félek, az már megvan, cesc személyében.

nem hozta azt a robbantást a "tékozló fiú", amit vártunk, azt elismerem, de azért idén is 3. lett a házi góllövőlistán, 4. a házi gólpassz listán, az összesített kanadai táblázaton pedig a 3. helyet érte el messi és iniesta mögött.
itt nem tud úgy tündökölni, mint az arsenalban, itt egy a sok közül, viszont futballozni nem felejtett el, és úgy érzem, hogy ha xavi leteszi a lantot, ennél jobban is ki fog tudni teljesedni.

úgy mozgatni a csapatot, és úgy kontrollálni a passzjátékot, mint xavi, nem fogja tudni, ez szinte biztos.
de ha pedig változik a stílus, akkor cesc bőven jó lehet oda középre ini mellé.
valamivel gólerősebb és jobb fizikumú játékos, mint xavi, szóval majd ha kicsit mást játszunk, az ő képességeit is jobban ki lehet aknázni.

puyolnak "csak" a szívét lesz nehéz pótolni, ő az igazi oroszlán a csapatban (nem csak a haja miatt).
viszont sajnos már eljárt felette az idő, a sérülések is megették az öreget, a szív pedig már nem elég.
itt nem őt, mint focistát lesz nehéz pótolni, hiszen rengeteg jobb középhátvéd van nála már a piacon, hanem azt a mentális pluszt, amit a jelenléte ad a csapatnak.
viszont ebben "pozitívum", hogy sajnos az utóbbi években szokhatta azt a csapat, hogy milyen, ha nincs puyol.

de akinek a pótlása miatt már igencsak aggódom, az iniesta.
szerencsére azért ez még picit odébb van, de fogalmam sincs, ki lehetne az, akivel lehetne pótolni azt, amit ő ad a csapatnak.
thiagoban bíztam, de neki még nagyon hosszú lett volna az út odáig, így meg, hogy távozik...
isco, aki valamelyest hasonló stílust képvisel, és van előtte jövő, de ő meg ugye a tietek.

szóval ott leszünk igazán nagy gondban.
a xavi és puyol után keletkezett űrt sem lesz persze könnyű betölteni, nyilván nem lesz nélkülük ugyanaz a csapat.
de hogy iniesta utódja ki lesz majd...

Esetleg a bajnoki címvédés összejöhet, ha Ancelotti sokat vacakol az elején.
hát én aláírnám a bajnoki címet és a bl elődöntőt jövőre is, de azért év elején a spanyol szuperkupát is nyerjük meg.
ja, és ne a real nyerje a bl-t. :mrgreen:

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Jester » 2013. július 6., szombat 18:42

Persze nem azt amikora brazil szupertehetség találkozik Ramossal, mert akkor tudjuk, hogy majd
repül 30 métert, pörög 72őt a levegőben és 12őt a földön, kéz nélkül fog integetni, hogy őt most kb megölte a gonosz andalúz és egy mentőhelikopter viszi le a pályáról. Gyorsan átesik egy szívműtéten, láb-kézcserén, és egy vérfrissítésen
és 2 perc múlva jelentkezik játékra.
Konfetti kupa döntőt nem nézted? :lol:

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2013. július 6., szombat 18:29

Már elindult a folyamat....messi még tartja a zászlót,és tartani fogja,mert képes rá,de a két káposztástészta nélkül majd a cipője néha sáros lesz mert meg kell verekedni a lasztiért majd
Úgy általában kevés dologgal értek egyet R.M.C.F.-el, egészen máshogy látunk dolgokat, de abban mindig igazat kell adnom, hogy a Barca-t Xavi és Iniesta fogja össze. Messi a csúcs ott elöl, egy zseni, nélküle nem semmi nem lenne ugyanaz, de a két középpályás hiányát jobban megéreznénk. Ha nem lenne Messi, még át lehetne alakítani elöl úgy a dolgokat, hogy jól menjen, persze nem lenne aki 70-80 gólt vág egy idényben, jobban eloszlana, de a két középpályás pótolhatatlan, megismételhetetlen. Ha ők nem lesznek, akkor kezdődik egy új korszak nálunk. Szerencsénkre nem egyszerre fogják szögre akasztani a cipőt. Előbb Xavi helyettesét kell megtalálni, aztán Iniesta-ét. Illetve megoldani, mert helyettesíteni nem lehet őket.
Lehet emlegetni Thiago-t (aki amúgy is lelép), Rafinha-t, Sergi Roberto-t, de nélkülük nem lesz olyan a Barca mint most. Xavi-ban még van 1-2 év ha az "idióta Tito" nem küldi minden meccsen pályára. Különben úgy jár mint Puyol, aki lassan már minden lépésnél lesérül. Vele kapcsolatban is van egy olyan megérzésem, hogy ez lesz az utolsó idénye és a lába nem engedi majd, hogy tovább szerepeljen.

Az igazolásokról. Isco-t nagy fogásnak tartom. Szerintem jól jártatok vele. Az az érzésem, nagyot fog robbanni. Na nem egyből, de hosszú távra van egy betonbiztos zsugás a Real-nál. Bale úgy tűnik nem lesz meg, de szerintem nincs is szükségetek rá. Higuain-t kell majd pótolni vhogy, Cavani és Suarez is távol egyelőre, de vannak alternatívák. Egyébként ez a Jesé gyerek nekem nagyon tetszik. Marha jól mozog, én bepróbálnám simán a felnőtteknél.

Nálunk égető lenne egy középső védő, ha az "idióta Tito" nem számol komolyan Bartra-val. Ő is megoldás lehetne, de nem a Bayern ellen kell bedobni a mélyvízbe. Villa megy, sajnos a sérülése után Tito kinyírta, mert a meccs/gólátlaga egészen jó, de alig foglalkoztatta. Alexis az elmúlt évekből megfigyelhetően akkor volt jó, ha Messi nem volt a pályán és szabadabban mozoghatott. Az év végi szárnyalását is ennek tudom be. Nem tudom Neymar és Leo mellett mire megy majd. Ha működne, álom lenne, de ez túl szép, hogy igaz legyen.
...és hát Neymar...Nagyon óvatos vagyok vele. A konföderációs miki egér kupa kicsit megnyugtatott, de tudom, az európai játékosoknak csak nyűg volt. Fáradtak voltak. De biztató volt amit láttam tőle, ha mást nem, hogy jobbal, ballal bárhonnan kapura teszi és általában gól. Meglátjuk.
Viszont fáradtság ide vagy oda, intő jel, hogy a Spanyol/Barcelona válogatottat mennyire lejátszották a Brazilok. Kicsit Bayern-Barca szaga volt. Ha ebből Tito nem kapcsol, hogy változtatni kell, akkor jövőre Neymar lehet akármekkora király, leigazolhatjuk Thiago Silva-t is, nem nyerünk semmit sem. Esetleg a bajnoki címvédés összejöhet, ha Ancelotti sokat vacakol az elején.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 90 regisztrált és 0 vendég