Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. november 29., vasárnap 22:37

Kerlon írta:A routeren keresztül nincs netből az jött le, hogy a modemből kap netet. A koliban meg jó, hogy nem modemes, mivel minden szobába már egy switchből vannak kivezetve a fali végpontok, ahova betoljátok a kis kábeleteket.
Koliban??? Gimisként voltam kolis utoljára, akkoriban viszont még azt se tudtuk mi az az internet :lol: (igaz, nem írtam, hogy albérletről meséltem :D ).

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 29., vasárnap 22:21

A routeren keresztül nincs netből az jött le, hogy a modemből kap netet. A koliban meg jó, hogy nem modemes, mivel minden szobába már egy switchből vannak kivezetve a fali végpontok, ahova betoljátok a kis kábeleteket.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. november 29., vasárnap 22:03

Kerlon írta: Nem szobát váltott, ha jól értelmezem, hanem lakást. :)
Ezt én is levettem, de nem úgy írta, hogy a "régi lakásomból elhoztam a routert...", így bátorkodtam arra gondolni, hogy problémamentesen vissza is tudja vinni egy próba erejéig. B-)

Ámbár nem tudom, hogy van e digis modem/router. Annó nálunk Debrecenben, mikor egyetemista voltam, csak egy ethernet kábel lógott ki a falból, szal azt nehéz "switchbe verni" :lol: Viszont routerünk már halt be annak idején. Az alap, hogy amit kelemen kolléga ír: le kell ellenőrizni, hogy router nélkül van e net, illetve a router megfelelően működik e.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 29., vasárnap 21:47

kiserik írta:
mocsok írta:Igen. Ezt a reszet megcsinaltam.
Akkor a gond már nem kicsi :hmmm:

Amit én csinálnék: a routert visszavinném az eredeti helyére. Ha ott sem csatlakozik a nethez, akkor a router elromlott. Ha ott minden ok, akkor a router jó.
Ha az új helyen a router nélkül jön a net, és a router is biztosan jó, akkor viszont user errornak kell lennie = nem jól írod be a digi-től kapott felhasználó nevet + jelszót. Ugyanis a router semmi mást nem csinál, csak felmászik a netre (mintha sima számítógép lenne) és szétosztja azt.
Nem szobát váltott, ha jól értelmezem, hanem lakást. :)

Amúgy próbáld switchbe verni a szolgáltatói modemet/routert és úgy dugd rá a tied és csinálj egy gyári beállítást, aztán állítsd nulláról. Hátha valamit rosszul állítottál be vagy valami apró eltérés van.

Nem nézlek hülyének, de azt is nézd meg, hogy jó portba dugtad-e mert már láttam érdekes dolgokat. :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. november 29., vasárnap 21:44

En beledugam a gepbe a digis ethernet kabelt, megcsinalnam a profilt a helyi halozatoknal, hogy teszteljem, a digi kuld-e adatokat.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. november 29., vasárnap 21:37

mocsok írta:Igen. Ezt a reszet megcsinaltam.
Akkor a gond már nem kicsi :hmmm:

Amit én csinálnék: a routert visszavinném az eredeti helyére. Ha ott sem csatlakozik a nethez, akkor a router elromlott. Ha ott minden ok, akkor a router jó.
Ha az új helyen a router nélkül jön a net, és a router is biztosan jó, akkor viszont user errornak kell lennie = nem jól írod be a digi-től kapott felhasználó nevet + jelszót. Ugyanis a router semmi mást nem csinál, csak felmászik a netre (mintha sima számítógép lenne) és szétosztja azt.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. november 29., vasárnap 21:19

Igen. Ezt a reszet megcsinaltam.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 29., vasárnap 21:05

mocsok írta:Nekem is egy kis segitseg kell.
Egy meglevo routert athoztam mashova, ahova most kotottek be a netet. De routeren keresztul nincs netem. Erzekeli a routert, a wifi is jo. Azt irja hogy csatlakoztatva, meg minden. De net akkor sincs. Reseteltem is, beleptem a router beallitasokba is, jelszot valtoztattam mittomen mi.

Digi netrol es dlink routerrol van szo.
Fúúú, ha jól emlékszem kapsz usernamet meg jelszót, amivel be kell jelentkezni a routerben is, mert ugye sugározza a routered a jelet, de nincs hozzáférése, szóval semmit se sugároz. Régen állítottam be, de valami ilyen volt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. november 29., vasárnap 20:58

mocsok írta:Nekem is egy kis segitseg kell.
Egy meglevo routert athoztam mashova, ahova most kotottek be a netet. De routeren keresztul nincs netem. Erzekeli a routert, a wifi is jo. Azt irja hogy csatlakoztatva, meg minden. De net akkor sincs. Reseteltem is, beleptem a router beallitasokba is, jelszot valtoztattam mittomen mi.

Digi netrol es dlink routerrol van szo.
Alapvető dolog, de tisztázni kell, hogy az új helyen beállítottad e a routerben az új hely net elérését (felhasználói név, jelszó)?

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. november 29., vasárnap 20:50

Amig az elozo problemamon toritek a buksit, lenne meg egy kerdesem. Melyik helyet tudjatok ajanlani xbox rghzasra? Es mennyibe kerul es mennyi ido.

A lelkes segitonek ezuttal is torlom a figyelmezteteseit.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. november 29., vasárnap 15:59

Nekem is egy kis segitseg kell.
Egy meglevo routert athoztam mashova, ahova most kotottek be a netet. De routeren keresztul nincs netem. Erzekeli a routert, a wifi is jo. Azt irja hogy csatlakoztatva, meg minden. De net akkor sincs. Reseteltem is, beleptem a router beallitasokba is, jelszot valtoztattam mittomen mi.

Digi netrol es dlink routerrol van szo.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: miro » 2015. november 29., vasárnap 15:29

Srácok,megvettem az fm-et,de állandóan crash dumpol.Megcsináltam mindent szinte amit írtak,de semmi..
Két dolgot nem tudtam,az egyik a net.framework,illetve a videokártya driverét nem tudtam frissíteni.
Valaki ezekben tudna segíteni,akár itt,akár püben?
Tudom hogy kell tudni hozzá hogy milyen kártya stb,de ha esetleg egy print screen valahonnan segítene nektek,akkor azt is nyomok. :mrgreen: :salute:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. november 28., szombat 17:45

Marci írta:Tudnátok ajánlani hordozható töltőt? Sok fajtát láttam már horror áron, de nem igazán vagyok otthon ezen a területen, és sokszor jól jönne.

Hurka vagy kolbásztöltőről lenne szó?














:mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Marci
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:00
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marci » 2015. november 28., szombat 17:01

Tudnátok ajánlani hordozható töltőt? Sok fajtát láttam már horror áron, de nem igazán vagyok otthon ezen a területen, és sokszor jól jönne.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. november 27., péntek 21:11

Megérte volna fogni egy széket és leülni a tesco TV részlegével szembe, mondjuk olyan távolságra ameddig nem tudnak eldobni az emberek :D
Én ezt a kört ma kihagytam, hideg is van, tipszmiksz se megy mostanában, és ma verekedni se volt kedvem :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. november 27., péntek 20:19

ziro4vr írta: Amúgy elbasztam, lassú voltam meg lusta. :lol:
Vagy csak kefirre költötted az osszes pénzed. :shifty:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. november 27., péntek 20:00

Máté!
Szerintem szeretni fogod az Apple telefont.

Én szkeptikus voltam és utáltam a hype-ot ami körül veszi/azt most is/.De nagyon megszerettem magát a terméket.

Vannsk persze gyerekbetegségek,zavaró dolgok a zárt rendszer miatt, de én nem vennék mást.A felület,a gördülékenység miatt.
Mondom ezt úgy, hogy egyszerre tudtam használni csúcs Samsungot és Iphonet a céges telefon miatt.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 27., péntek 19:44

Nem vettem semmit, mondjuk egy TV fasza lett volna, de mi lett volna R24-gyel ha nem egy 50 kilós nő, hanem az én adonisz testem kerül vele szembe... :mrgreen: :mrgreen:

Amúgy elbasztam, lassú voltam meg lusta. :lol:
Nem illik.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. november 27., péntek 16:13

Ha mar beszamolok:
Az asszony vett egy tefal botmixer szettet. Azt mondta, hogy jo aron, es minosegi cucc. En nem tudok mast tenni, mint hinni Neki. :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. november 27., péntek 14:35

Na sikerült behúzni a kinézett fényképezőgépet féláron :) , ami azért nem teljesen igaz, mert csak a saját árukhoz képest félár, nagyjából kb. 40%-os volt az akció, ha többi bolt árait veszem figyelembe, de szerintem így is korrekt volt eléggé.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 89 regisztrált és 0 vendég