Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 11., csütörtök 13:07

Kisfiu írta:Az esetleges korai Pacific Rim spoilerért és/vagy lehúzásért ban jár. Csak szólok. :mrgreen:

Vasárnapig csak jót írjatok róla vagy inkább semmit. :Đ
:lol:

Valaki tervezi, hogy ma nézi meg? (én 20:00-ra megyek és éjfélkor jön a kritika :mrgreen: )
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. július 11., csütörtök 13:00

Az esetleges korai Pacific Rim spoilerért és/vagy lehúzásért ban jár. Csak szólok. :mrgreen:

Vasárnapig csak jót írjatok róla vagy inkább semmit. :Đ

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 10., szerda 21:02

Faust írta:19:00-tól az egyetlen Evil Dead vetítésen Magyarországon, ráadásul ingyen... B-)
Hát Persze, hogy csak Pesten van ilyen lehetőség... no nem baj, ennek örömére ITTHON, HD-ban meglestem újra. :mrgreen:

Azt kell mondanom, hogy még mindig nagyon király. Ezt a remake-et most nagyon eltalálták.

Amúgy van egy + jelenet a stáblista után, úgyhogy ha valaki nem látta volna, akkor hajrá :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8348
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 10., szerda 17:17

19:00-tól az egyetlen Evil Dead vetítésen Magyarországon, ráadásul ingyen... B-)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 10., szerda 7:50

Római vakáció
Folytatom az IMDB top250 nézését, ezúttal ezt a klasszikus Audry Hepburn filmet választottam.

Sajnos, a megváltozott értékrendszer, és a az főleg a (szociális)média hatására a film témája és a cselekményt kiváltó bonyodalom már kevésbé realitás napjainkban, barokkos túlzással mesebeli, fantazmagorikus.

Ezzel nem is lenne baj, ha a megvalósítás jól működne, a szereplők közötti kapcsolatot sem építették ki teljesen, a végén hagynak pár percet a nézőnek, hogy esetleg átlássa a férfi főszereplő helyzetét. Több dolgot bele lehetett volna sűríteni szerény véleményem szerint, és jobban.

Audry Hepburn viszont zseniális. Nem csoda, hogy őt tekintik az álomgyár hercegnőjének, megjelenése és karizmája valóban királyi sarjat takarhat. A jelenlegi színésznők közül talán Natalie Portman és Audrey Tautou áll talán közel hozzá stílusban, bár nem vagyok szakértő.

Nem rossz film, egyszer megéri megnézni, de nem marad emlékezetes számomra.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. július 9., kedd 23:17

Úgy értettem, hogy 7-nél nem több. Legalábbis nálam nagyon nem.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 9., kedd 22:43

nmate írta: Kezd érdekelni. Ránéz az ember az alapkoncepcióra és röhög. Óriásrobotok vs. hipergodzillák. Vicc, aztán mégis úgy néz ki telibe találtak vele valamit.
Megmerem kockáztatni, hogy az év legjobb blockbustere lesz, Acélember/Rozsi/Thor ide vagy oda.... a Tűzgyűrű nagyon széles rétegben mozgathatja meg az embereket, míg pl. a Superman inkább csak a szuperhős rajongókat tántorította a moziba.

Látványban valószínűleg elképesztően jó lesz. Storyban nem várok sokat tőle, de ha lenyűgöz a látványban és a játékidőre teljesen kikapcsol, akkor tökéletes lesz. + egy Del Toro név még mindig ott van a stáblistán...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 9., kedd 22:38

6,5-t írt a végére, ezért mertem kiterjeszteni a tartományt.
Remy írta:Pacific Rimet szeretik a kritikusok csütörtökön meglátjuk
Kezd érdekelni. Ránéz az ember az alapkoncepcióra és röhög. Óriásrobotok vs. hipergodzillák. Vicc, aztán mégis úgy néz ki telibe találtak vele valamit.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 9., kedd 22:34

nmate írta:Tehát Gabo, szerinted 6,5-7 a film, de nem érted, hogyan áll 7,3-on? :D Itt most csak én nem értek valamit?
:lol: Ezt én sem értem. :D De 6,8-7-et írt by the way. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 9., kedd 22:24

Tehát Gabo, szerinted 6,5-7 a film, de nem érted, hogyan áll 7,3-on? :D Itt most csak én nem értek valamit?

Mert az, hogy én a Remény rabjait nem értem miért első imdb-n, azt megmagyarázom bármikor. (csak ma nem :mrgreen: )

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 9., kedd 22:13

Gabo írta:The Road[/url]

H-h-hogy lehet ez 7,3? Komolyan. A film egészen a végéig egy olyan 6,8-7.
Mondjuk nem 1-2 szavazat alapján áll ott :D Amúgy egy nagyon jó film, szerintem. Bírom az efféle posztapokaliptikus filmeket.

Pacific Rimet szeretik a kritikusok B-) csütörtökön meglátjuk B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. július 9., kedd 21:57

The Road

H-h-hogy lehet ez 7,3? Komolyan. A film egészen a végéig egy olyan 6,8-7. De a vége... Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Miért követték? Miért aggódott a nő a kisgyerekért? Kik ők?

Ami jó, hogy szépen felépítették a történetet. Az is tetszett, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy Aragorn végig tudta, hogy követik. Illetve a betegsége súlyosbodása.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az öregemberes jelenet kifejezetten tetszik

Ami nem tetszett, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a vége. A lyukas foltok(tényleg látott ott valakit a kisgyerek, vagy csak halucinált?). Meg kicsit leült a film 5-5 percekre. Annyira drámainak sem tudott hatni.

10/6.5

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 9., kedd 6:13

Valaki már szerezte be a netről a Szemfényvesztők c. filmet? Nézhető a minőség? P.ü-ben várom elsősorban a válaszokat :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. július 9., kedd 0:57

Hullajó Baby scene
Ez még százhuszonnyolcadjára is kurvajó :lol: :mrgreen:
Kép

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 9., kedd 0:08

Nálam a Gettómilliomos eléggé mellément.
Az nálam is. Hatalmas rózsaszín nyáltenger az a film. :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 8., hétfő 23:12

Remy írta:Danny Boyle néhányszor már megmutatta, hogy ért a filmkészítéshez, hiszen olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Trainspotting vagy a Gettómilliomos
Nálam a Gettómilliomos eléggé mellément. :) De a Trainspotting egy zseniális alkotás.
Nekem kedvenc Boyle filmjeim a 28 nappal később, 127 óra, a Napfény sem volt rossz, bár az annyira nem fogott meg, illetve A part is tetszett valamiért.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 8., hétfő 22:48

Realfan1 írta:
Transz

Tegnap este során tekintettem meg.. Egy nagyon kedvelt rendező nálam Danny Boyle.. Mert eddig akármilyen témájú filmet csinált mind remek lett.. A Transz-al sincs ez másképp.. Nagyon jó a története a filmnek.. Színészek is jól játszák szerepüket.. James McAvoy nagyon jól alakított.. Vincent Cassel és Rosario Dawson is remekeltek..
A Film tele fordulatokkal, lehet rajta bőven gondolkozni.. Én kifejezetten ezeket a filmeket kedvelem..
Idáig nálam az év filmje..

8.5/10
Hiányzott belőle az átütőerő sajnos.

Transz

Danny Boyle néhányszor már megmutatta, hogy ért a filmkészítéshez, hiszen olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Trainspotting vagy a Gettómilliomos, ám a mostani alkotása egy puzzle játékhoz hasonlít, amit az ég felé hajít, hogy aztán a földön darabokra hulljon, majd a játékidő alatt velünk, nézőkkel kirakatja.

Franck és néhány haverja egy nagyszabású rablást terveznek, melynek a célpontja egy Goya festmény. A rablásban kulcsszerepet játszik egy bizonyos Simon is, aki megsérül a történések közepette, mert egy puskával fejbevágják. A sérülés azonban kihatással volt az emlékezetére, így nem tudja, hogy hová rejtette a drága festményt. Az átlagos módszerek nem segítenek visszanyerni az emléket, így Franck egy hipnotizőrhöz küldi a férfit, hogy megtudja, hogy hová lett rejtve a kép…

A filmet egy puzzle játékhoz hasonlítottam, de nem is akármilyenhez, hiszen ezt nagyon nehéz kirakni, ha nem figyelünk oda a darabokra (történésekre). A rendkívül sok helyszín, időbeli ugrálások, transzállapot nagyon könnyen összezavarhat minket, és eközben Boyle a háttérben röhög a markában. Ügyesen játszik velünk, és hiteti el a dolgokat, de azért vannak hibái.

…amik ott kezdődnek, hogy nem képes olyan szintű (vagy legalább ahhoz hasonló) hatást elérni, mint anno a Trainspottingnál. Nincs akkora ereje a filmnek, hogy tátva maradjon a szánk, holott a figyelmünk oda van szegezve a monitorra az elsőtől az utolsó percig.

A potenciál megvolt a filmben, hála a storynak és a színészeknek. Az elmúlt években elég szépen felkapott James McAvoy ügyesen mozog a vásznon, és ezzel erősíti továbbra is azt, hogy tehetséges színész. Mellette a jelenlegi legjobb francia színész Vincent Cassel is hozza azt, amit elvárhatunk tőle, és ezt szerencsére olyan könnyedén teszi, mintha csak a kisujját mozdítná meg. Ám kettejük játéka nem lenne teljes, ha nem szerepelt volna mellettük egy bizonyos Rosario Dawson is, aki összekapcsolja a karaktereket, és együttes erővel vernek át bennünket.

A Transz összezavar, átver, csavarodik és a feje tetejére áll, de a játékidő végére a darabkák helyreállnak és a kirakós megmutatja magát.

Danny Boyle készített már jobbat is, és valószínűleg készíteni is fog, de a Transz így is megállja a helyét a filmek között, és nem bánja meg az, aki elindítja. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2013. július 8., hétfő 22:37

Első hsz-em ezen fórumrészen..
Remélem nem lesz nagy gond h nem indoklok túlságosan hosszan.. Nem túl sokszor csináltam még ilyet.. :)
Ha kapnék véleményt hogy, hogy sikerült azt megköszönném.. :salute:

Transz

Tegnap este során tekintettem meg.. Egy nagyon kedvelt rendező nálam Danny Boyle.. Mert eddig akármilyen témájú filmet csinált mind remek lett.. A Transz-al sincs ez másképp.. Nagyon jó a története a filmnek.. Színészek is jól játszák szerepüket.. James McAvoy nagyon jól alakított.. Vincent Cassel és Rosario Dawson is remekeltek..
A Film tele fordulatokkal, lehet rajta bőven gondolkozni.. Én kifejezetten ezeket a filmeket kedvelem..
Idáig nálam az év filmje..

8.5/10

port.hu: http://www.port.hu/transz_trance/pls/w/ ... _id=140678
_____________

Tökéletes Trükk/The Prestige

Na ez az a film amit nálam semmi sem űberelhet.. Abszolút KEDVENC!
Már láttam kb 80-100x (Nem túlzok.. van h hetente megnézem :D )
Christopher Nolan emiatt a film miatt is a kedvenc rendezőm.. A Történet két bűvész(C.Bale ; H.Jackman) versengéséről szól akik egy rosszul végrehajtott (halálos kimenetelű) trükk miatt lettek "ellenségek".. A két bűvész mindent megtesz , hogy ő legyen a jobb/elismertebb..
A Forgatókönyv remekül megírt... A könyvet kenterbe veri a film..Látványtervezés, Operatőri munka, Zene mind kifogásolhatatlan!...A színészek teljesítménye is kiváló!
Erről a filmről egyszerűen ha akarnék se tudnék rosszat mondani! A Legvége meg csak felteszi az "i"re a pontot.. remek lezárása van.. amikor először láttam kb ennyit mondtam a legvégén "aztak.rva"...
Ezt a filmet mindenkinek látnia KELL!

Egy szó mint száz...10/10
Ez nálam a TÖKÉLETES film! :)

port.hu: http://www.port.hu/a_tokeletes_trukk_th ... m_id=82422

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 8., hétfő 22:00

Idegenek a vonaton

Érdekes koncepcióval indít a hitchcocki film, majd rögtön a rendezőzseni kedvenc témája köré épül a történet: hozzuk létre a tökéletes gyilkosságot.

Nem is olyan egyszerű az eset mint hinnénk, a két fél közül sejteni lehet, hogy az egyik kevésbé lesz bevállalós, gondolom nem spojler. Tetszett, hogy a rendező kiemel egy-egy tárgyat, eszközt és majdnem metafora státuszába helyezi (cipő, szemüveg, öngyújtó).

Furcsa volt a film vége, valahogy nem illett a rendező filmjeinek összképébe, de szerintem nem rontotta el az összhatást.
"And my heart will leave you never."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 8., hétfő 21:53

Awake-et már láttam. Ebből Azonosság vagy Más világ lesz szerintem. Köszi srácok.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 100 regisztrált és 0 vendég