Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3293
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. július 9., kedd 22:36

Reálisan nézve valóban egy bőrnacisnak kéne győzni, mindkét dijátatón, csillapodjon már valamennyire ez az indokolatlanul nagy CRMEssi hype.

FCB-nek pedig gratulálok :salute:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 9., kedd 22:28

az bravo. :lol:

na, remélem megkapja ronaldo az uefa díjat, valamelyik bayernes pedig az aranylabdát.
ti valamilyen szinten megnyugszotok, az aranylabdát megkapó személy megérdemelten teheti a vitrinbe a cuccot, és messi + plataniék anyja is kevesebbet fognak csuklani. :agree:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. július 9., kedd 22:22

+1. Ez az év az, ahol egyértelműen Bayern volt Európa legjobb csapata, lényegében bármelyik játékosuk megérdemelné az aranylasztit, de talán a Ribery, Schweini douból az egyik érdemli meg, de vszeg kettőjük közül is csak az egyik fog beférni a top 3-ba.
Én egy Ribery, Ronaldo, Messi 3-st tippelek.
Én ezt elfogadom, ha valaki így gondolkozik, mert ugye csapat nélkül nincs egyéni siker sem. Azt is, ha valaki mindentől függetlenül csak azt nézi, hogy adott játékos milyen szintet hozott. Viszont továbbra is azt érzem, hogy nem volt olyan kiemelkedő teljesítmény a Bayernben, hogy oda lehessen adni. A győzelmek ellenére nem érték el azt a szintet, amit Ronaldo, vagy Messi képvisel. Mondjuk az argentint már írtam, hogy idén semmit nem kellene nyernie, pont a nagy meccseken való lebőgés miatt. Cé pedig ugye csapatszinten nem vitt haza semmit, miközben a bajorok tripláztak. Nem tudom hogyan fogják annyira kicsavarni a dolgot, hogy Messi nyerjen idén is mindent... :hmmm:


Ja, hogy kibukott a végén a tehetség a kisgyerekből?! Parádé. :mrgreen:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 9., kedd 22:19

És még sokan kérdezik tőlem, miért gyűlölöm őket egytől egyig... :)

Avatar
Roberto Carlos
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 23:56
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Roberto Carlos, Rivaldo, Varane, Modric, Ramos, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Portugália, Brazília

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Roberto Carlos » 2013. július 9., kedd 22:18

F.C.B. írta:
realistahuni írta:Büszke lehetsz magadra f.c.b, Messi a top 3-ba, az igen... :taps:
Nem ülök fel a provokációnak! Mindenben neked van igazad!
istimester írta: Amennyiben röhögni, meg olyan szintű kommenteket irni jössz ide, hogy "ide aztán érdemes benézni", egészen könnyen megoldhatom a problémád.
Nekem nincs problémám ez honnan veszed?
Ez a legkönnyebb.Tipikusan ráhagyod a másikra, "Neked van igazad!" - mindezt hatalmas felkiáltójellel téve nyomatékossá... Persze az előtted lévő kommentre már nincs elég merszed válaszolni (mert nem is tudod cáfolni).Az újreged pedig csak tökéletesen megmutatja milyen agyi szinten vagy.
"Keep calm and Hala Madrid!"

Avatar
Fenomen
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 23:48

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Fenomen » 2013. július 9., kedd 22:15

Milyen kulturáltak ma a Barca szurkolók. :lol:

Amúgy erre az oldalra beregelt Barca szurkolók 90%-a hasonlóan viselkedne, ha kiraknák őket innen.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. július 9., kedd 21:53

Zidane írta:Egyébként se CR, se Messi nem érdemli meg...én Riberynek adnám.
+1. Ez az év az, ahol egyértelműen Bayern volt Európa legjobb csapata, lényegében bármelyik játékosuk megérdemelné az aranylasztit, de talán a Ribery, Schweini douból az egyik érdemli meg, de vszeg kettőjük közül is csak az egyik fog beférni a top 3-ba.
Én egy Ribery, Ronaldo, Messi 3-st tippelek.

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 9., kedd 21:50

h3x0r írta:
Mythos90 írta:Ami viszont szinte biztos a végelszámolásnál az a Jupp, Klopp, SAF edzőhármas. SAF szerintem nem csak a PL miatt kerülhet be, hanem ez egyfajta tiszteletadás is lenne az elképesztő munkásságáért. A győztes viszont nem kérdéses.
OFF vége. :)
Guardiola? :mrgreen:
Dömével és Zombori Taktikus Sándorral karöltve, hiszen nekik csapat sem kell ahhoz, hogy mindig esélyesként számoljunk velük. :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. július 9., kedd 21:48

Mythos90 írta:Ami viszont szinte biztos a végelszámolásnál az a Jupp, Klopp, SAF edzőhármas. SAF szerintem nem csak a PL miatt kerülhet be, hanem ez egyfajta tiszteletadás is lenne az elképesztő munkásságáért. A győztes viszont nem kérdéses.
OFF vége. :)
Guardiola? :mrgreen:

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 9., kedd 21:45

Ami viszont szinte biztos a végelszámolásnál az a Jupp, Klopp, SAF edzőhármas. SAF szerintem nem csak a PL miatt kerülhet be, hanem ez egyfajta tiszteletadás is lenne az elképesztő munkásságáért. A győztes viszont nem kérdéses.
OFF vége. :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. július 9., kedd 21:38

Amugy ennel az UEFA ev jatekosa szavazason meg van esely arra, hogy korrekt eredmeny szulessen, mivel itt csak az europai ujsagirok szavaznak, akik ugye 2010-ben Sneijder-nek adtak volna az aranylabdat, csak hat az afrikai meg oceaniai szovetsegi kapitanyok tobb meccset lattak az ujsagiroknal, ok jobban tudtak, hogy ki volt a jobb. (meg mindig eszembe jut, mikor az egyik szovetsegi kapitany Xavi-nak akarta adni az aranylabdat es Xavi Alonso-t irt a lapjara :lol: ) Na szoval pont e miatt alapitottak meg kovetkezo evben az uefa ev jatekosa dijat. Kivancsi vagyok, hogy iden odaadjak Ronaldonak a dijat vagy valamelyik bayernes kapja. (mondjuk ev vegen messi ugyis behuzza az otodik aranylabdajat, de a szememben az a dij mar semmit se er)

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 9., kedd 21:22

Én nem hiszem, hogy Ronaldonak lenne esélye az aranylabdára, mégpedig egyetlen meccs miatt. Konkrétan a kupadöntőre gondolok. A csapatnak ebben a szezonban azon az egy meccsen volt reális célja arra, hogy egy újabb kupával tömjék ki a vitrint, viszont abban a 90 percben nem csak a csapat hozott le szégyenteljes teljesítményt, hanem Ronaldo is. És itt nem feltétlenül a futballteljesítményre gondolok. Egy ilyenfajta szavazásnál szerintem ez egy nagyon fontos szempont.
Zidane annak idején 5. lett a vb évében, de ha nincs az az eset Materazzival és még a 11-es párbajt is megnyerik, akkor szerintem Cannavaronak nem sok köze lett volna a díjhoz. Mindegy, ezt már sose tudjuk meg, meg az is lehet, hogy rosszul gondolom.
Messinek viszont még inkább nem adnám, mivel gyakorlatilag egyáltalán nem vett részt a szezon azon szakaszában, amikor az igazán nagy pillanatok történtek. Hogy ez most sérülés miatt volt vagy sem, az mellékes. (Emellett bajnokság ide vagy oda, a Milant leszámítva idén egyetlen nagy csapatot sem tudtak megverni.)
Bayern játékosnak meg azért lenne furcsa adni (a triplázás ellenére), mert ők csapatként alkottak igazán, nem nagyon lehetne egy embert kiemelni közülük. Lahm, Ribery, Müller, Robben, Dante, Martinez mind óriásit teljesítettek, viszont az egyéni teljesítményük még így is elmarad Messi és CR mellett (illetve én még Balet is idevenném).
Az UEFA díjat ennek ellenére biztosan bajor játékos fogja kapni szerintem. Az aranybogyónál meg marad a Messi-dominancia (pláne ha lő vagy 20-25 gólt a bajnokságban), addigra bőven elfelejtődik a Barca (és Messi) tavaszi lebőgése...

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. július 9., kedd 21:17

Jó a műsor...azért nem semmi, h a barcások minden helyzetet megmagyaráznak Messivel kapcsolatban. :lol:

Egyébként se CR, se Messi nem érdemli meg...én Riberynek adnám.
De úgy is az argentin kapja...meg lesz a 3. ajándék lasztija is.

Avatar
F.C.B.
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 15:11
Kedvenc játékosaid: Maradona, Messi
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: F.C.B. » 2013. július 9., kedd 20:58

realistahuni írta:Büszke lehetsz magadra f.c.b, Messi a top 3-ba, az igen... :taps:
Nem ülök fel a provokációnak! Mindenben neked van igazad!
istimester írta: Amennyiben röhögni, meg olyan szintű kommenteket irni jössz ide, hogy "ide aztán érdemes benézni", egészen könnyen megoldhatom a problémád.
Nekem nincs problémám ez honnan veszed?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. július 9., kedd 20:52

RealMadridFanatic írta:Csak ez visszafelé nem működik, lehetetlen elismerni a portugál teljesítményét, inkább sunnyogni kell, meg belekötni az érvekbe vihogó szmájlikkal, aztán szépen fű alatt eltűnni, amikor valaki próbálja megindokolni a véleményét...
2009: messi jogosan nyert
2010: nem a megnyert cimek a fontosak, hanem a rugott golok
2011: ismet fontossa valtak a megnyert cimek
2012: ismet nem a megnyert cimek a fontosak, nem fontos hogy CR csapata rekord pontszammal lett bajnok, meg hogy EB elodontobe vitte a csapatat, az a fontos, hogy messi 1000000 golt rugott
2013: ismet fontosak a megnyert cimek

Na ez az ami rohadtul idegesit. MINDIG ugy hozzak ki a barca szurkolok, hogy messinek kedvezzen es amikor mar teljesen egyertelmu, hogy Ronaldo jobb volt mint az argentin, akkor nem hogy elismernek, hogy tenyleg, Ronaldo jobb volt iden, megerdemli a dijat, hanem azonnal elokerul, hogy hat de a Bayern triplazott, kapja onnan valaki. Es 2010-ben Sneijder esetenel pont ezzel mondtak maguknal ellent.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 9., kedd 20:46

http://www.reactiongifs.com/wp-content/ ... qfkt17.gif :mrgreen:
Öcsém, atom zsír. :lol: Na mindegy én Riberyt nyomatnám, ha már a Bundesben is ő az idény könige. Meg szimpatikus tini prostis muszlim, akit nem érhet alkohol... :mrgreen: (Amúgy hidegen hagy az ilyen, jól játszik és tetszetősen is).
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6654
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 9., kedd 20:36

F.C.B. írta:
morientes írta:De ha azt nézzűk,hogy ki volt Messi hátamögött,aki hozzásegítette Messit,hogy segítde a csapatot(sajnos nálunk gyengébb volt a garnitúra ilyen szempontból idén,sajnos)akkor egyértelműen Ronaldo...
Azért Mourinhot ne felejtsd ki! Azt nyilatkozta: "Úgy gondolom, nagyon jó helyzetet teremtettünk neki taktikailag, ahol kihozhatja magából a maximumot, és rekordokat állíthat be és sok gólt rúghat." :hmmm:
és attól a többinek megvan tiltva hogy jó legyen?
például benzemának meg higuainnak? mert ha hozták volna az az előtti szezonjukat most bajnoki címvédők lennénk.
de mondhatnám még dimariat is.
és amennyire taktikailag ronaldora volt építve minden a barcánál legalább annyira igaz ez messire. "még a gólvonalról is passzold vissza neki vagy nem játszol".....

Avatar
F.C.B.
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 15:11
Kedvenc játékosaid: Maradona, Messi
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: F.C.B. » 2013. július 9., kedd 20:32

morientes írta:De ha azt nézzűk,hogy ki volt Messi hátamögött,aki hozzásegítette Messit,hogy segítde a csapatot(sajnos nálunk gyengébb volt a garnitúra ilyen szempontból idén,sajnos)akkor egyértelműen Ronaldo...
Azért Mourinhot ne felejtsd ki! Azt nyilatkozta: "Úgy gondolom, nagyon jó helyzetet teremtettünk neki taktikailag, ahol kihozhatja magából a maximumot, és rekordokat állíthat be és sok gólt rúghat." :hmmm:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. július 9., kedd 20:29

2 megjegyzésem lenne hozzád/hozzátok
Az idézett szöveg tőlem van, olyan mintha én is le lettem volna b*szva. :mrgreen:

Pedig én maximálisan egyetértek az általad is leírtakkal. Pont a fent említett mondat, ami nekem nagyon nem szimpatikus. Nekünk el kell ismerni Messit, mert Ő a zisten (amúgy el is ismerem, többször megtettem már), de jön egy év amikor egyértelmű, hogy nem neki kellene kapnia a díjakat, így fordulnak a szempontok, csapattal szerzett címek dominálnak, mert ha továbbra is a korábbi szempontrendszert vennénk alapul, akkor Cé előrébb lenne. Ettől függetlenül így is mögé sorolják, jogtalanul. Az meg háromszázszor le lett írva, hogy miért nem Bayern játékosnak kellene kapnia. A szubjektív véleményen szerint meg egyénileg amúgy sem érte el egyikük sem Cé szintjét, és Messi sem. Csak ez visszafelé nem működik, lehetetlen elismerni a portugál teljesítményét, inkább sunnyogni kell, meg belekötni az érvekbe vihogó szmájlikkal, aztán szépen fű alatt eltűnni, amikor valaki próbálja megindokolni a véleményét...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 9., kedd 20:21

Büszke lehetsz magadra f.c.b, Messi a top 3-ba, az igen... :taps:


De akkor ha szeretnéd elmondom mégegyszer, hogy én miért CR-nek adnám, hátha most sikerül felfogni. Szóval, idén nem tudom hány Madrid meccset láttál, de annyit elárulok, hogy tavasszal CR-en Varane-on és Lopezen kívül mindenki maga alatt teljesített a csapatból. Az egész támadóalakzat egy flop volt, DM butáskodott, Özil nagyrészt flop volt a sok gólpassz ellenére, Benzema bealudt, Higuain meg ugye...hát ő Higuain. Ehhez képest elértünk az elődöntőig, egy erős MU-t kiütve ahol CR két meccsen kettőt lőtt. Ő is elmondta, hogy élete egyik legnehezebb párharca lesz a Fergiek elleni meccs, hiszen őt ott szerették, most is szeretik, ott lett világklasszis. Magához képest nem játszott annyira jól, de csak talált két gólt. Aztán Dortmundban ahol mindenki ténylegesen nulla volt ott is lőtt még egyet. A visszavágón meg ugye gyengén játszott a sérülése miatt, de legalább vállalta a játékot, mert egy Kakánál vagy Callejonnal sérülten is jobb volt. Viszont a barca mit csinált? Alpári, sunyi módon nem tették fel a Messit a visszavágón, hogy ne torzuljon még jobban az általa kialakított kép.

Mindent összevetve én azért adnám CR-nek a díjat, mert képes a volt a hátán vinni egy fejben összeomlott csapatot egészen egy bl elődöntőig és egy spanyol kupadöntőig. Idén a barcának sem ment, a tikitököm lassan már kiismerhetőve vált, Messi pedig már jó ideje nem tud váratlant húzni, és ahogy a csapat gyengébb lett úgy neki sem ment már annyira nagy meccseken. Persze a getafeknek így is eltett 59856245 gólt amiért ti megint aranylabdát adnátok, de hát ezek ti vagytok, már meg sem kell lepődnöm rajtatok.

Egyébként az sem baj, ha bayernes kapja, viszont onnan nehéz lenne választani annyira egységesen, csapatként működtek idén. Robben-Bastian-Müller-Neuer-Lahm-Mandzukic-Ribery mind-mind szinte egyforma részesei a sikernek, szóval közülük bárki kaphatná, a lényeg, hogy a mélynövésű a top 3 közelében nem szabadna legyen.
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég