Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. július 16., kedd 23:32

Remy írta:Nem rég kiadták a Sharknado című "műremeket", és azóta csak ömlengenek róla. Már Pacific Rim-es összehasonlítást is láttam, és ráadásul több pontot is kapott annál. Valamint kultusz filmes jelzővel is illették...

Úgyhogy ideje megnézni.
Láttam pár napja/hete a trailert. Aztaleborultszivarvégit. :lol:

Amúgy ki volt az az elmeroggyant, aki kultuszfilmnek tekinti?! :lol: :lol:
lordgabi írta:A rendező többi (Bosszú-trilógia) filmjével, hogy állsz amúgy?
Még nem láttam. De lehet megnézem ha lesz időm. Utóbbi időben nagyon finnyás vagyok a filmekre. Túl sokat csalódtam bennük. Már csak tényleg nagyon jót nézek meg és csak akkor ha nagyon kedvem van hozzá. Szóval átlag havi 2-3 film kb. :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. július 16., kedd 23:03

sentry írta:Oldboy (Oldeuboi) - 2003
...
Eljött a pillanat, amikor tényleg egyetértés van, nekem is nagyon bejött (fél éve láttam kb.), egy erős nyolcas volt akkor, de majd valamikor újranézem a jövőben.
A rendező többi (Bosszú-trilógia) filmjével, hogy állsz amúgy? :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. július 16., kedd 20:50

Faust írta:Stone

Vadállatok
(Savages, 2012)

A sztoriban abszolút nincs 2 óra 21 perc, igencsak unalmas mű, de vannak kiemelkedően jó percei.
Nekem is ez volt a legnagyobb gondom a filmmel. Borzalmasan hosszú ehhez a langyi sztorihoz. Amúgy tök jól indult a film és kb fokozatosan gyengült, alig vártam, hogy vége legyen. Én is 6 körül adnék rá.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 16., kedd 20:45

Nem rég kiadták a Sharknado című "műremeket", és azóta csak ömlengenek róla. Már Pacific Rim-es összehasonlítást is láttam, és ráadásul több pontot is kapott annál. Valamint kultusz filmes jelzővel is illették...

Úgyhogy ideje megnézni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. július 16., kedd 15:35

Faust írta:Vadállatok
(Savages, 2012)
Azt kifelejtetted, hogy egy rohadt nagy kliséhalmaz (van itt minden: korrupt zsaru, jófiú, rosszfiú, gazdag bombázó özvegy, kegyetlen bérgyilkos (bár ez a karakter a kevés pozitívum egyike)), és a fő motiváció, a nő pedig rohadt gyenge. Hát csinosnak csinos, de egy édes pofiért senki sem kockáztatja az életét, főleg nem két legjobb haver, akik jobban szeretik egymást, mint a csajt (ha nem így lenne, már rég kinyírta volna a vadállat a zöld pasit :)). Ami meg is érthető, mivel nagyon gyenge jellemet írtak a lánynak (én konkrétan utálom az ilyen semmirekellő cicababákat). Fogalmam sincs, miért voltak oda annyira egymásért így hárman. A szerelmüket nem igazán lehetett érteni, így ez az egész is csak sok hűhónak tűnik a semmiért. Egyszer nézhetős, meg is tettem :)
Merci Zizou!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 16., kedd 15:28

Stone

Vadállatok
(Savages, 2012)


Néhol a Született gyilkosok látványvilágát hozza, azonban minden téren gyengébb film annál. A sztoriban abszolút nincs 2 óra 21 perc, igencsak unalmas mű, de vannak kiemelkedően jó percei. Külön kiemelném Benicio del Torót, félelmetesen alakít, abszolút viszi a prímet.

Összeségében egy közepesnél alig jobb, egyszer nézhető drogos moralizálós lövöldözős véres erőszakos cucc, egy csipetnyi jó hangulattal. Felejthető kategória.

Gyengusz 6/10

Avatar
portillo
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2013. július 16., kedd 12:57

sentry írta:Oldboy (Oldeuboi) - 2003

Már régóta meg akartam nézni, végre időm és hangulatom is volt hozzá.

Remek film, bár nekem talán picit egyes helyeken lassú folyású volt. Viszont volt két jelenet, ami operatőri és rendezői munkában, egyszerűen a tökéletes kategória. A sztori is erősnek mondható, és teljesen kiszámíthatatlan a film végkimenetele és a színészek is jól alakítanak. Zene is nagyon jó! Két kedvencem is volt, ami a film alatt többször visszatér.

Kifejezetten jó film. Aki szereti a thrillert, akciót és drámát (mindhárom elegye) az feltétlen nézze meg.

Sokak számára alapmű és klasszikus. Nálam csak nagyon erősen javasolt.

8-9/10
Nagyon jó film nálam is.
Októberben pedig ha minden igaz, jön az amcsi remake Spike Lee rendezésében. :hmmm:
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. július 16., kedd 12:34

Másnaposok 3-at is gondolkodok, hogy egyáltalán megnézzem-e, a második részhez képest is biztos csökkent a színvonala...
én is ezt hittem, de szerintem nem volt rossz, megéri azt a másfélórát szerintem :)

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. július 16., kedd 11:51

Oldboy (Oldeuboi) - 2003

Már régóta meg akartam nézni, végre időm és hangulatom is volt hozzá.

Remek film, bár nekem talán picit egyes helyeken lassú folyású volt. Viszont volt két jelenet, ami operatőri és rendezői munkában, egyszerűen a tökéletes kategória. A sztori is erősnek mondható, és teljesen kiszámíthatatlan a film végkimenetele és a színészek is jól alakítanak. Zene is nagyon jó! Két kedvencem is volt, ami a film alatt többször visszatér.

Kifejezetten jó film. Aki szereti a thrillert, akciót és drámát (mindhárom elegye) az feltétlen nézze meg.

Sokak számára alapmű és klasszikus. Nálam csak nagyon erősen javasolt.

8-9/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 16., kedd 7:35

Megtört város

Russell Crowe és Mark Walhberg ide vagy oda a film nagy gyenge. Unalmas és könnyed feledhető... bővebben itt. 4,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 15., hétfő 12:23

Amúgy ha már szóba került ez a Nagyfiúk...

12-13 éves tinédzser korunkba jókat röhögtünk az ilyen ócska, erőltetett Adam Sandler meg Rob Schneider vígjátékokon, de azért mostani fejjel 10 percet nem tudnék megnézni a mostani futószalagon gyártott botrányszar vígjátékokból.

Másnaposok 3-at is gondolkodok, hogy egyáltalán megnézzem-e, a második részhez képest is biztos csökkent a színvonala...
Love football, hate antifa.

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 15., hétfő 11:33

Szerencsére a film nem egy egzakt műfaj. Mindenkinek más ízlése van, más igényeket támaszt egy adott filmmel kapcsolatban . Felesleges belekötni, hogy miért nem tetszett a másiknak, vagy hülyének nézni azt, akinek tetszett.

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. július 15., hétfő 8:52

Szenvedélyek viharában

10/11. Tessék megnézni.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 15., hétfő 8:05

Kisfiu írta: Kicsit kifakadtam most, mert irtózatosan nagy baromságnak tartom ezt a pontozgatást, legalábbis ebben a formában. Nem lehet összehasonlítani egy csak és kizárólag a látványra építő filmet egy animációs filmmel például vagy egy vígjátékkal.
Ez már csak személytől függ, hogy képes-e valaki úgy megnézni egy filmet, hogy közben nem hasonlítgatja össze egy másikkal, ami ráadásul nem is olyan stílusú. Ha valaki úgy ül le egy Tűzgyűrű/Transformers elé, hogy "na, itt az élet nagy kérdéseire választ kapok", akkor tuti, hogy bukta lesz az egész. A másik véglet az, amikor valaki ilyen Nagyfiúk című filmeken nő fel, majd belebotlik egy komolyabb alkotásba, és jön a válasz rá, hogy "húúú ez ritka szar volt"...

A pontozás meg azért jó, mert egy kiinduló pontot ad, no persze nem 1 vagy 2 értékelés. Ott van például az imdb. (nem mindig jó), de egy kiindulópontnak tökéletes, és segít választani a filmek közül.

Én úgy gondolom, hogy filmezni is tudni kell. Ez elég hülyén hangzik, de ha nem tudjuk eldönteni, hogy mire vágyunk, milyen filmet tudunk esetleg befogadni, akkor sok csalódás fog minket érni. pl. Nem ülök le 15 évesen Tarkovszkij vagy Bergman film elé, mert felesleges...

szerintem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. július 15., hétfő 5:22

Nzedge írta:Remélem jól értelmeztem.a film végét
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én akkor jöttem rá, mikor másodszorra néztem és Pi megkérdezi Martelt szerinte melyik történet az igaz és az 1. (állatos) mondja és Pi megköszöni

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. július 15., hétfő 2:37

Faust írta:Én harmadik megtekintésre is imádom a Pít. :) A könyvet is olvastam, az nem annyira jó.
Remélem jól értelmeztem.a film végét: :DSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!valójában akkor ez az állatos story volt a kamu,és a japánoknak előadott volt az igazi...és a gyereket jelképezte az oroszlán.Húst evett(pedig eddig vega volt),gyilkolt stb..Remélem nem értettem félre.(persze tudjuk,hogy a japánoknak végül az állatos story adta elő..kicsit zavaros.. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 15., hétfő 1:49

Én harmadik megtekintésre is imádom a Pít. :) A könyvet is olvastam, az nem annyira jó.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. július 15., hétfő 1:29

En is MINDIG kategorian belul pontozok, nincs ertelme osszehasonlitani egy jo vigjatekot egy dramaval, mesevel vagy horrorral.
soadroli írta:Olvasom hogy a Nagyfiúk 2 több pénzt szedett össze mint a Tűzgyűrű... mennyi igénytelen ember :lol:
Box Office
1.Despicable Me 2
2.Grown Ups 2
3.Pacific Rim
Szemely szerint egyik filmet se lattam (még), de nincs semmi meglepo abban, hogy az utobbi evek egyik legjobb mesejenek es vigjatekjanak a masodik reszei vezetik a listat. A Despicable Me mesere rengeteg gyerek kivancsi, a csaladosoknak tokeletes valasztas. A Grown Ups pedig egy nagyon jo kis vigjatek, gondolom a masodik resz is jol sikerult, en barmikor, barkivel megneznem. A csaladosok es a nok legnagyobb resze is inkabb ezt a kettot valasztana mint a Pacific Rim-et.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. július 15., hétfő 0:58

Olvasom hogy a Nagyfiúk 2 több pénzt szedett össze mint a Tűzgyűrű... mennyi igénytelen ember :lol:
Amúgy pontozni én pl úgy szoktam, hogy kategórián belül.
Kép

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 15., hétfő 0:46

Ez tényleg ízlés szerint megy. Én általában a realitás talaján mozgok, egy-két kivétellel persze. Számomra a SW, a Gyűrűk ura, Alien, meg az ilyen Karib tenger kalózai féle filmek, a filmvilág biszembaszomjai... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kivételek: Harry Potter, viszont azt a könyvek miatt szerettem meg, de annak is érdekes története van, mert nem igen szerettem olvasni, és most sem szeretek, csak régen ilyen 10-15 éves koromban mindig szobafogsággal büntettek a rossz jegyek miatt, nem lehetett se gépezni se tévézni, tanulni meg ebben a korban ki akar? Úgyhogy elkezdtem olvasni és nagyon megfogott, szépen ledaráltam mind a 7 kötetet.

A másik kivétel a zombis filmek-sorozatok, nem tudok okot mondani, de valamiért bejönnek.

Ja még az agyatlan akciófilmektől mászok a falra, szobatársam megnéz(et) minden borzalmat ahol 2 orán keresztül varrógépeznek. :mrgreen:
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég