Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. február 29., hétfő 13:33

Annyit mondok, hogy nem elég nézni a kosárlabdát, látni is kell. :) Amivel nincs is gond, ha valaki nem ért hozzá annyira, mert pl én se vagyok nagy skill, csak nevetséges, ha olyan tényekkel próbálsz meg vitatkozni, amik a napnál is világosabbak. Azt éred el minden egyes kommenteddel, hogy egyre kevésbé lehessen téged komolyan venni a kosárlabda témában. Senki sem vonja kétségbe, hogy MJ GOAT, de amit te művelsz vele kapcsolatban, az baromi nevetséges.
Igen, egyedül harcolt a liga ellen, láttuk is, hogy mi lett annak az eredménye. A következő az lesz, hogy Jordan egyedül nyerte meg a bajnokságokat, neki nem volt szüksége Pippenékre, vagy mondjuk PJ rendszerére.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. február 29., hétfő 13:18

ráadásul GOAT offenzív szezont fut eddig
:lol:
nézz már rá picit jordan statjaira.
főleg, amikor a régi szabályok közt harcolt szinte egyedül a liga ellen.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Anthony » 2016. február 29., hétfő 12:37

Nincs mit szépíteni, a csávó a tarthatatlan kategória, ha meg jobban megfognák, akkor dobna 30 szabadot egy meccsen..
Nem mondta senki szerintem, hogy a valaha volt legjobb, ahhoz kellene még pár évig ez a teljesítmény..

Az is biztos, hogy elég gyengus a liga, a Spurs-GSW kettős jelenleg magasan kiemelkedik a mezőnyből, ezért is van esélyük a Bulls rekordot megdönteni. A bajnoki címet azért még nem kell odaadni senkinek.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. február 29., hétfő 12:04

Mondjuk Dellavedova is úgy védekezett rajta, hogy kórházba került. Ráadásul a döntő első 4 meccse óta nem nagyon tudja úgy elkapni Curryt. Egyedül a karácsonyi meccsen, de utána meg bevert válaszul 7 triplát a következő találkozón. Szóval itt sima ügyről nincs nagyon szó. Nem véletlenül, hogy az all-time legjobb edző Popovich sem tud mit kitalálni ellene. Persze, rá lehet rakni Leonardöt, de azért legutóbb is látszott, ha kell belőle is bolondot csinál(pedig az NBA legjobb védője).

A mai NBA-ben meg simán a legjobb játékos, ráadásul GOAT offenzív szezont fut eddig és már csak 24 meccs van hátra számára, Chamberlain PER rekordját lehet, hogy megdönti, ami egészen elmebeteg. 50-40-90 is simán összejöhet, ami ugyancsak brutális teljesítmény. Olyan hatékonysággal játszik, amire még nem volt példa.
Persze a védekezése illetve a longevity nem lehet arról beszélni, hogy hol van az all-time listákon, majd ha még lehoz 4 ilyen szezont, akkor talán.

Megreformálásról meg annyit, hogy ilyen játékos még nem volt az NBA-ben. Nem véletlenül linkeltem be pár hsz-szel ezelőtt azt a statisztikát, hogy például ebben a hónapban akárhonnan ráemelt egy dobást, az olyan volt, mintha LeBron ziccert dobott volna. Tehát 2 méterrel a triplavonal mögül emberrel rádobja és ez olyan értékű, mintha James betörne egy fastbreak során AllJeff és Marvin Williams között. Szerintem ez azért döbbenetes.
Persze, lehet mondani, hogy korábban elindult ez a folyamat, de akkor vissza kell menni már a 90-es évek közepére, mert onnantól kezdve, egyre több triplával próbálkoznak. De amit ez az idióta művel, az egészen parádés, és kíváncsian várom, hogy kitalálnak-e valami ellenszert rá.

Ja és nem, közel sem Curry a kedvenc játékosom, ahogy a Golden State sem a kedvenc csapatom, csak egyszerűen lenyűgöz amit csinálnak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. február 29., hétfő 11:54

Realista24 írta:Messi >>> all
és akkor a vitát berekesztem pár napra. Aztán kezdhetitek újra. Vagy a fasse tudja, hogy mikor lesz meccs legközelebb, mert ezek játszanak 10 óránként néha :mrgreen:
Update: mehet nyugodtan a farokméregetés és anyázás. Egy moderátor által jóváhagyva. Innentől leszarom ezt a topicot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. február 29., hétfő 11:38

Akinek a régi tetszik nézze azt, én sokszor letöltök és nézek vissza meccseket, jó program tud lenni.

Azért a leradírozta drva kifejezés, mondjuk úgy kontroll alatt tudta tartani, bele is sérült csóri.

Én bírom Curryt mert eleve régen is a triplákat szerettem legjobban, nézni ahogy bevágódik (Allen<3), az hogy megreformálja a kosárlabdát, kis ferdítés, inkább úgy fogalmaznék hogy ő a legjobb abban, amerre most az NBA elment. De nem magában alakította így, ez több éves alakulás volt.
Most ők így játszanak, lesz ez még így se.

Nem kell nézni ha nem tetszik szerintem, nekem nem tetszik a PL, például, nem is nézem. Vagy nem tetszik a forma 1 sem, ezért nem követem már.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2016. február 29., hétfő 11:27

Curryt bár nem csípem (emberileg sem), de kb kétség nem férhet hozzá, hogy a legjobb kinti dobó. Lényegében ahogy pár fórumon zajlik, be lehetne vezetni miatta a 4 pontos vonalat, vagy ő külön pályán szabályok alapján játsszon, stb stb.
Az, hogy ennyi pontot tud szerezni nem az elpuhult szabályok miatt van, ez az ember totál lazán eldobja félpályáról, fordul egyet és tüzel 10 méterről, ezt butaság a szabáylokra fogni.
Más megközelítésből viszont azért tud ennyire élni, mert -bár csapatszinten lehet, hogy feljavult a védekezés-, de egyénileg nincsenek igazán klasszis, fegyelmezett védőjátékosok. Curryre viszont tapadni kéne, a nyakában lihegni, és akkor sima ügy (lásd egy Dellavedova, aki még ellent is mond annak, hogy klasszis védő kell, de totál leradírozta a pályáról és itt jön be az a képbe, hogy mennyire nagy játékos ő).

MVP lesz, mert eszméletlen számokat produkál, nem emberi amilyen offenzív teljesítményeket letesz az asztalra. Viszont amikor azt mondják, hogy legjobb játékos? Még ma sem igazán állja meg ez a helyét, pláne még korábbra levetítve. Meg hogy megreformálj a a játékot...legjobb kinti dobó, nagyon jó handle, és assist, de "ennyi" (persze idéző-idézőjelben).
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. február 29., hétfő 7:40

Messi >>> all
és akkor a vitát berekesztem pár napra. Aztán kezdhetitek újra. Vagy a fasse tudja, hogy mikor lesz meccs legközelebb, mert ezek játszanak 10 óránként néha :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. február 29., hétfő 7:25

Ugyanazokat a köröket futjuk.
Enyhe személyeskedést és vélek felfedezni, pedig azt se tudom ki a faszom vagy.
Mondanam hogy menjunk le mind közösen vmi térre, aztán nézzük meg ki mennyit ért a kosarlabdahoz,de sztem a cipőmet is felesleges lenne bekötni.
Jottok itt a stattal hogy korszakos, meg hogy rwb < durant, de en csak nevetseges vedekezeset, iszonytatoan ostoba jatekosokat es bungyenge ligat latok, ahol kb 3 csapat ér vmit.
Kb mintha a focirol beszelnenk.
en csak leszarom jatekosokat latok akiknél nincs buszkeseg, mert vereseg utan is a legnagyobb orszagos haverok maradnak,
Ez szamomra igy nem sport, hanem egy fake erőlködés.
Rohadjak meg mert jobban elvezem a regi meccseket :lol:
Kép
Kép
Kép

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2016. február 29., hétfő 5:32

Az a baj hogy ezt az elpuhult Nba szöveget hozod fel mindig, panaszkodsz hogy "bezzeg a te idődben" milyen kemény volt ez a sport. Itt halkan jegyzem meg hogy Jordanen nőttem fel én is mint ahogy itt sokan mások.
Senki nem mondta hogy a valaha volt legjobb játékos curry. A valaha volt EGYIK legjobb DOBÓ játékos. Is this, this is clear??? :mrgreen:

Szar dolog a múltban élni.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. február 28., vasárnap 22:27

tehát azt mondod, hogy curry a valaha volt legjobb, mert sokkal összetettebb, nehezebb a játék most, mint korábban, és innen emelkedik ki egy ember.
mert ezt mondod.
vagy nem?
Kép
Kép
Kép

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. február 28., vasárnap 21:55

Ehhez érkezett egy komment.
"A kosárlabda ma összességében magasabb színvonalú, mivel a támadó és védekező sémák komplettebbek, az átlag NBA játékos pedig gyorsabban fut, magasabbra ugrik. Amin lehet vitatkozni, hogy a szabályváltoztatások hogyan befolyásolták a játék lefolyását, stílusát, élvezhetőségét. De ez abszolút szubjektív.

Ami tény, hogy a mai csapatok több és komplexebb figurát használnak, és a csapatvédekezés rengeteget fejlődött. MJ korában a liga az isolation játékra épült, míg ma sokkal inkább európai szemléletet látunk. Számomra nem kérdés, hogy ami ma van, az színvonalasabb, de megértem ha valaki számára esztétikailag kevesebbet nyújt.

Lábjegyzetként még annyit, hogy magam is a nosztalgiázó dühöngők táborát erősítettem még pár éve is, és simán egyetértettem volna ezzel a képpel. Ez azokban az időkben volt, amikor felületesen érdekelt csak a kosárlabda, és ha láttam a box scoreban, hogy valaki 20 pontot dobott, azt gondoltam tutira jó meccse volt. Az információ, aminek a birtokában ma már tudom, hogy nem volt igazam, bárki számára elérhető, csak internet kapcsolat kell hozzá."


Ennyi a lényeg hehe. Ez a múltban élés nem tudom hogy jön be neked, de elfogadom, hogy így gondolkodsz. Csak ne tennél úgy, mintha amit te mondanál, az lenne a valóság, mert köszönő viszonyban sincs hozzá. Részemről ezt a témát lezártam.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. február 28., vasárnap 21:44

szerinted érdekel :lol:
jó dolog a stat, csak inkább nézni és/vagy játszani kéne, aztán megtudja az ember, hogy mi a helyzet.
ez nem csak neked szól.

olyan ez a curry, mint messi meg céronaldo a fociban.
a felpuhult szabályok, lófasz bírók miatt ellenállás nélkül csinálhatja, amit csinál.
lehet, hogy jó a handle meg messziről jól dob, de ez is csak a liga szintjét mutatja, hogy egy se nem gyors, nem nem erős, se nem nagydarab gyerek ezzel pusztán felül tud kerekedni. (meg persze köszi jerry west a csapat többi részét is)

nem akarok jordan idejébe visszamenni, elég csak iversonig, vele mi lenne, ha a mai érinthetetlen szabályok közt engednék játszani?
megsemmisítés.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. február 28., vasárnap 21:37

Ez egy mély, tényekkel alátámasztott komment volt. Nyertél.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. február 28., vasárnap 21:28

ez mind pont olyan baromság, mint hogy évekig ment a lebron james a valaha volt legjobb duma...
Kép
Kép
Kép

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2016. február 28., vasárnap 19:47

hehe írta:Egyértelműen igen.
Veteranok, regi oregek es szakirok velemenye is ez.

Amikor egy pick ala helyezkedik folyamatosan a vedoje, ott nincs mirol beszelni csak bargyu ostobasagrol.
Kell par honap mire rajon a liga mi az ellenszer, azert nem egy michael jordanrol beszelunk.
És akkor bedobja megint Jordan-t. Óriási :mrgreen: Imádom ahogy megszakérted a dolgokat.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. február 28., vasárnap 19:32

Hát, az ilyen öreg Oscar Robertson féle butthurt emberek állítják csak, hogy simán le lehet védekezni. Szinte az összes szakíró azt mondja, ami egyértelmű. Történelmi szezont hoz jelenleg Curry támadásban, a játéka megreformálja az egész ligát illetve kosárlabdát. Nem tudsz mit csinálni a high screen&rolloknál, hiába ragadsz rajta, úgy hagy ott, ahogy akar.

Az a baj hehe, hogy már több mint 2 éve nem tudnak rájönni arra, hogy mi az ellenszer. Legutóbb Dellavedova tudta némiképp tartani a döntőben, de kórházba került miatta. :lol: Utolsó 2 meccsen meg hozta Curry a szokásosat.

Zsinórban 4 szezonban legtöbb bedobott tripla. Ebből 3 minden idők legtöbbje egy szezonra nézve. Március előtt már megdöntötte a rekordot. Nem emberi számokat produkál. Ráadásul csak 34 perces átlaggal rendelkezik. Nem ember.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. február 28., vasárnap 19:11

Egyértelműen igen.
Veteranok, regi oregek es szakirok velemenye is ez.

Amikor egy pick ala helyezkedik folyamatosan a vedoje, ott nincs mirol beszelni csak bargyu ostobasagrol.
Kell par honap mire rajon a liga mi az ellenszer, azert nem egy michael jordanrol beszelunk.
Kép
Kép
Kép

Tjacks
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2016. február 28., vasárnap 18:40

Zsombor írta:
az egyik miatt hosszabbításra tudta menteni a gs a meccset, illetve kigyűjtötte a 6 faltját, a másik meg gólpasszokkal vitte előre a végén a csapatot?
Nem tudom mit vártál hehe. Ebből a kommentedből is látszik, hogy nem tudod objektíven értékelni a Westbrook-Durant duót. Lehet itt neked akármit írni, jöhetnének hozzád a világon a legnagyobb NBA szakértők, jelenlegi játékosok, hogy megmondják, egyértelműen KD a jobb játékos, te akkor se tudnád elfogadni. Szerintem a világon rajtad meg Westbrookon kívül nem nagyon gondolják mások, hogy ő volna az OKC legjobbja.
Széllel szemben ne hugyozzál!!! :mrgreen: A kedvencem hogy curry azért csapatja a buzzert, meg a 12/16 triplát mert hagyják...Priceless!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Kosárlabda (NBA, Euroliga stb.)

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. február 28., vasárnap 18:36

Nem csak a csapatvédekezés ott a gond...ezen a videón meghaltam :lol: :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég