Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 20., szombat 0:08

Akkor tehát...

Justice League – The Flashpoint Paradox

Végre! Elérkezett az a pillanat is, amikor egy olyan alkotást lehet kritizálni, amiben Flash főszerepet kap, és ráadásul minőséget is képvisel. Jay Olivanak hála az idei évben a Warner egy olyan animációs filmet adott ki a kezei közül, ami a kategóriáján belül közel tökéletes, de önmagában is egy nagyon erős film.

Flash egyik napról a másikra elveszíti a szupererejét. Az időutazás segítségével helyrerakhatja egy múltbéli hibáját, ám a változás következtében egy alternatív világ jön létre, melyben teljes a káosz. Az Igazság ligáját meg sem alapították, és senki sem az, akinek látszik. Wonder Woman és Aquaman seregei élet-halál harcot vívnak egymással, és Flashnek csak két ember jutott, akiben bízhat. Egy sötétebb, komorabb Batman és Cyborg az, akiknek a segítségével kell visszaállítania az eredeti világot…

Óriási! Jay Oliva már többször megmutatta, hogy érti a dolgát, ha DC univerzumos animációsfilmről van szó. Rengeteg alkotásnál ügyködött már, de az eddigi csúcspontja a Batman – A Sötét lovag visszatér című 2 részes rajzfilm volt, ám a Flashpoint simán felér az említett filmjéhez. No, de miért is?

Mert minden percén érződik, hogy nem akar a tucatalkotás közé állni. A story jól és érthetően van felvezetve, majd egy rövid idő után fejest ugrik a mélyvízbe, ahol semmilyen akadály nem áll az útjába. Egy olyan történetet kapunk, melyben egy olyan alternatív világot ismerünk meg, amit már sokan szerettünk volna látni. No, nem pontosan így, de ehhez hasonlóan. A kérdés sok-sok embernél felvetődik, hogy „mi lenne, ha…” Oliva és csapata választ ad erre a kérdésre. Ám ezt sem egyszerű módon, hanem sok meglepetéssel dúsítva, melyek során tátva maradhat a szánk. (nem is egyszer!)

Az egyetlen hibája a filmnek a rajzolás… igen egy animációs filmnél elég nagy gond, ha a rajzolással van baj, amit részben egyensúlyozni tudtak a történésekkel, de a szánkat akkor is húzhatjuk, mert igen is dolgozhattak volna még a karaktereken. Meg volt az esély a szinte tökéletes DC rajzfilmhez, de ez a fránya hiba belerondít az összképbe.

Abba az összképbe, ami elképesztően jó még így is, mert nem elég, hogy magával ránt, minket a story, még a különböző hősökből is kapunk több-kevesebb adagot. Nincsenek túlzások, nincsenek hullámvölgyek, mert Oliva megtalálta az arany középutat.

A Flashpoint paradox kicsit véres, néhol durva, de végtelenül szórakoztató is, ráadásul megmerték húzni, hogy nem 70 percben adják le a filmet, hanem közel másfél órában. 8,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. július 19., péntek 23:05

Atlantic Rim

Látta valaki?:D :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 19., péntek 22:29

nmate írta: aztán Only God Forgives B-)
fél perc és indul is a film :iszunk:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. július 19., péntek 22:19

realistahuni írta:
A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső
Hát ez nagyon epic film. :lol:
Igazi Guy Ritchie stílus, pont mint a Blöffnél, amit már vagy háromszor láttam. :mrgreen:

9/10

Ezt a két alkotást mindenkinek látna kell. :salute:
Egy "kaszt" a két film, sőt van egy harmadik film is, amit ide lehet sorolni, de gyengébb mint a fent említett kettő kiváló film. RocknRolla a címe.

De inkább ha jó Guy Ritchie filmet akarsz akkor nézd meg a Revolvert. Viszonylag kevesen ismerik, pedig szerintem kiváló film. Nálam 9/10.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 19., péntek 22:06

The Doors

Jól indul, de megrekedt szerintem egy egyszerű életrajzi film szintjén. Val Kilmer játéka menti meg. (meg hogy bírom az együttest)

7/10


Pusher trilogy

Az elsőt régebben már láttam, most azonban az egészet újranéztem. Az egyik legütősebb trilógia a világon, nagyon durva. Főleg a 3. rész és annak a vége (Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!meg a kurvával üzletelős jelenet… eszméletlen nyomasztó, hogy úgy bánnak vele, mint egy biszembaszom tárggyal.) Az igazi kemény alvilági élet, eszközöket nem válogatván mutatja be NWR ezt a világot. Itt minden van, ami illegális. A második talán a leggyengébb, 8/7.5/9 pontokat adnám így sorban, az egészre egy erős 8-as megy.
Ajánlom azoknak, akik bírják a maffiáról szóló filmeket és van gyomruk is.

Jöhet még két NWR film, aztán Only God Forgives B-)

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 19., péntek 11:41

A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső
Hát ez nagyon epic film. :lol:
Igazi Guy Ritchie stílus, pont mint a Blöffnél, amit már vagy háromszor láttam. :mrgreen:

9/10

Ezt a két alkotást mindenkinek látna kell. :salute:
Love football, hate antifa.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 18., csütörtök 23:55

nmate írta:Justice League: The Flashpoint Paradox

Akik szeretik a képregényhős sztorikat: tessék nézni, végre egy fasza filmecske, ami Flashre koncentrál.
(ha valamibe bele akarnék kötni, az a rajzolása lenne, az nem annyira tetszik..)
Istenkirályság B-) a rajz tényleg hurka, de legalább a lényeget, Flasht jól megrajzolták. Kategórián belül nagyon erős, de amúgy is fasza. :) holnap kritika. Addig is nézzétek! A story hatalmas!

A film a Comic-Conon debütál holnap :D Imdb-n még nem is lehet szavazni rá :mrgreen:

szerk: Kevin Conroy a Batman :rock:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 18., csütörtök 22:35

Ébredések

Szép történet, jó színészekkel, nekem bejött. A mondanivalója kicsit hétköznapi és közhely, de ez nem gáz itt.

8/10

Avatar
Chancee9
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 11:46
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Ramos, Modric, Xabi Alonso, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Chancee9 » 2013. július 18., csütörtök 12:59

remélem jó helyre teszem be ezt a linket. tudom, hogy sok filmszerető ember van itt és egy nagyon jó programot ajánlanék a budapestieknek (főleg).
Budapest Rooftop Cinema
nemrég indult ez a programsorozat, hétfőnként vannak a vetítések. jövőheti film pedig a Memento lesz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 18., csütörtök 10:26

Justice League: The Flashpoint Paradox

Akik szeretik a képregényhős sztorikat: tessék nézni, végre egy fasza filmecske, ami Flashre koncentrál.
(ha valamibe bele akarnék kötni, az a rajzolása lenne, az nem annyira tetszik..)

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. július 18., csütörtök 9:31

Az Oldboy-remakeben én nem bízom annyira. A 2003-as epic volt.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 18., csütörtök 8:01

Október: Machete 2, Carrie, Oldboy,
November: Végjáték
December: Hobbit

Ezekkel még kiegészíteném.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 18., csütörtök 7:42

Kisfiu írta:Nekem most ez a tervem:
Így-így. Nekem is ez a tervem, de kiegészíteném még a Riddickkel és a Kick Ass 2-vel, bár utóbbinál nagyon kíváncsi vagyok, hogyan sikerül megvalósítani a képregényt, mert az odaver, de nagyon...

szerk. ja meg a Blue is the warmest color c. francia film is érdekel, Adele Exarchopoulos + Lea Seydoux közös jelenete tuti aranyat ér :loveyou: :loveyou:

szerk2: RED2 is lesz még :mrgreen:

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. július 18., csütörtök 2:56

Már régóta terveztem megnèzni ezt a Warrior-t.Ma este ez meg is történt...hát engem nagyon megfogott,legszívesebben most elkezdenék püfölni egy zsákot. :mrgreen:

10/9 :)

Holnap pedig jön a Pacific Rim,màr nagyon kíváncsi vagyok. :D

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 18., csütörtök 0:54

Nyilván nem azt mondom, hogy az összes filmet nézd meg amit kiadnak, hátha van ami tetszik belőle... De ha rákérdeztél, akkor gondolom valami megfogott benne látatlanban is. Innentől a te döntésed, hogy megnézed-e. Amúgy itt a fórumon is kb fele-fele arányban oszlik meg azoknak a száma, akinek tetszett, és akinek nem.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. július 18., csütörtök 0:46

Hát szerintem kurvára megéri, lesd meg. Ezt muszáj moziban nézni, ilyen látványos filmet még nem láttál, az tuti :D A mostani kínálatból ez éri meg a legjobban a pénzt, meg a talán a Gru, de azt még nem láttam.
Kép

Avatar
EnzoZidane89
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 18:46
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo,C.Ronaldo,X.Alonso
Kedvenc csapatod: Hala Madrid!
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: EnzoZidane89 » 2013. július 18., csütörtök 0:32

cart írta:Ne csináljátok már ezt. Ha érdekel a film, akkor menjetek megnézni. Nektek is van véleményetek, nézzétek meg, aztán majd utólag eldöntitek, hogy megérte-e, vagy nem. Én biztos marha ideges lennék, ha azért maradnék le valami olyan filmről ami amúgy tetszene, mert más lefikázta. Ez egy marhaság, hogy ha xy azt mondta, hogy szar, akkor az úgy van.
Nem hiszem,hogy külsősök véleményét kérném,minden filmet vagy haverokkal,vagy asszony pajtival nézek,csak nagyon sokan lehurrogják....Nem állok én úgy anyagilag,hogy egy szar filmre kidobjak xy ft-ot. De köszönöm az építő jellegű kritikát,igazad van,elmegyek és megnézem hisz az a jó :coffee:
Iker-Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo-Casemiro-Modric-Isco-Bale-Ronaldo-Benzema

Hala Madrid & Go Ferrari
Kép

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 18., csütörtök 0:29

Ezt mondom, nekem nem tetszett, aztán most ha te ez alapján nem nézted volna meg, akkor nem lennél ideges magadra (vagy rám)?

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. július 18., csütörtök 0:27

Ja. Te is azt mondtad, hogy a Tűzgyűrű szar, közben meg szerintem baszott jó.

Bár én egy 5 éves értelmi szintjén mozgok, szóval nem véletlen, hogy megfogtak a 80 méter magas jaegerek. :mrgreen:

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. július 18., csütörtök 0:26

Ne csináljátok már ezt. Ha érdekel a film, akkor menjetek megnézni. Nektek is van véleményetek, nézzétek meg, aztán majd utólag eldöntitek, hogy megérte-e, vagy nem. Én biztos marha ideges lennék, ha azért maradnék le valami olyan filmről ami amúgy tetszene, mert más lefikázta. Ez egy marhaság, hogy ha xy azt mondta, hogy szar, akkor az úgy van.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég