Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 22., hétfő 11:21

R.M.C.F írta:Xavi és fabregas más karakter. be lehet tenni fabregast oda,de azt a focit nem tudja játszani amit az égnek zselézetthajú.
Én még mindig azt mondom, hogy egy hasonló felállás működne a legjobban:

----------Busquets--------
----Fabre---------Iniesta-
Pedro---Messi---Neymar-

VAGY

-----Busquets---Song/Masch-----
-----------Iniesta------------------
--Faber/Pedro--Messi---Neymar-

Röviden: Neymar átveszi Villa/Iniesta helyét, Iniesta pedig Xaviét.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 22., hétfő 11:15

Xavi és fabregas más karakter. be lehet tenni fabregast oda,de azt a focit nem tudja játszani amit az égnek zselézetthajú.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 22., hétfő 11:09

Jó de valamivel indokoljátok már meg. benne volt a szezon 5-6 legrosszabban teljesítő játékosánál? Fabregas jobb volt nála?
Önmagához képest nagyon gyenge szezont zárt, ami ugyancsak meglátszott a csapat idei teljesítményén (gondolok itt a bl-re és a tavaszi bajnoki menetelésre). Ő ott a fazonszabász, Busquets és a védők rögtön neki adják a bogyót, illetve a támadók is, ha elakadnak a védőfalban. 2-3 évvel ezelőtt Xavi ezeket a szituációkat remekül megoldotta, mindig megtalálta (sok esetben) az egyetlen szabad társat, vagy fordította át pillanatok alatt a labdát a másik térfélre, ezáltal eltolva a védelmet, ami által több hely jutott Messinek, Pedronak, Villának. Idén ezeket a helyzeteket leginkább úgy oldotta meg, hogy hátrapasszolt, vagy oldalra, ez az oka annak, hogy teljesen statikus maradt a játék. Ment a tili-toli, de nem volt igazi karmester, leginkább egyéni villanások döntötték el a meccseket. Persze ezt lehet fogni a jóllakottságra is, de azt ne felejtsük el, hogy előtte lévő szezonban csúnyán kiestetek a Chelsea ellen, illetve a bajnokságban is mögöttünk zártatok. Szóval érvnek ez elég gyenge lenne. Persze hazudhat magának az ember, hogy nincsen semmi baj, de előbb utóbb be kell látni, hogy az ő ideje (mint sok más játékosnak) lejárt. Mi is engedtünk el Zidane-okat, Raúl-okat, mert bár akármekkora játékosok voltak, csúnyán fogalmazva a fiataloktól vették el a helyet. De igazad van, inkább játszon még 2-3 szezont alapkezdőként, aztán kiderül kinek volt igaza. :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 22., hétfő 6:20

Fabregas jobb volt nála?
talán az átlagteljesítménye valamivel elmaradt tőle, de eredményességben viszont rávert xavira, így nálam semmivel nem volt rosszabb.
fabregasnak innentől viszont csak felfele vezet az út, xavi pedig már kifele megy.

Ezt a Martimo nevü edzőt se igazán értem. Annyira adja magát Luis Enrique hogy az hihetetlen, erre ide akarnak hozni egy teljesen ismeretlen edzőt.
MINT EDZŐ, kettőjük közül nem martino az ismeretlen, hanem enrique.

Kitfisto.
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 22:04
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kitfisto. » 2013. július 22., hétfő 4:32

Sajnos az a baj az ilyen divatszurkolókkal, hogy a Guardiolás időszakba kezdtek el szurkolni a csapatnak és ha már nem triplázunk egy évbe, akkor tragédiának fogják fel. A Rijkaardos időszakba volt egy szép sorfalunk meg egy Getafe elleni 4-0-unk is, azokhoz az időszakokhoz egy ilyen év megváltás, annak a fényében, hogy a fél szezonban rákos volt az edzőnk.

A Bayern elleni két meccs tényleg nagyon durva volt, de a Unitednek, Realnak, vagy éppen a Bayernnek is voltak nagyon csúfos zakói a közelmúltba. Nem érzem akkora mélypontnak, mint amilyennek egyesek itt felfestik.

Kitfisto.
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 22:04
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kitfisto. » 2013. július 22., hétfő 4:23

Xavi ideje lejárt. Max cserének jó már, de a kezdőben már egyértelműen semmi helye nincs.
Jó de valamivel indokoljátok már meg. benne volt a szezon 5-6 legrosszabban teljesítő játékosánál? Fabregas jobb volt nála?
Amúgy tényleg kegyetlen sz.ar évünk volt hogy rekord ponttal nyertük meg a bajnokságot és zsinorba hetedjére jutottunk be a BL elödöntőjébe. Szerintem adjuknk el mindenkit és kezdjünk el teljesen más focit játszani. Nyomjunk 4-4-2-t, vagy ívelgessünk 170 alacsony emberekre, esetleg kezdjünk el kontrákra építeni.

Túl sok volt neked az FM te idióta. :)

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BH710 » 2013. július 22., hétfő 2:49

Kitfisto. írta:Botrány hogy egyesek mennyire várják már hogy Xavi kikerüljön kezdőből, pedig a teljesítményével egyáltalán nincsen semmi gond. Arról nem is beszélve, hogy alternatívája nincs, mert Fabregas messze elvan maradva tőle, Thiago meg már nincs. Ez van, őt kell elfogadni de szerintem nem teljesít gyengén. Az hogy öreg, az meg egy dolog de a mai élsportban már megvannak azok a "cuccok", hogy jó pár játékos 37-38 éves koráig is tud csúcsformában játszani.

Ezt a Martimo nevü edzőt se igazán értem. Annyira adja magát Luis Enrique hogy az hihetetlen, erre ide akarnak hozni egy teljesen ismeretlen edzőt.

Go home, you are drunk :mrgreen:

Xavi ideje lejárt. Max cserének jó már, de a kezdőben már egyértelműen semmi helye nincs.

Luis Enrique pedig annyira de annyira jó edző..hazavágta a Romát,inkább leülök én a kispadra mintsem hogy őt lássam ott. LE olyan mint Pelle csak gyengébb. Ő nem Malagákat és Villarealokat tud eljuttatni a BL-be, hanem Barca B-ket juttat fel a másodosztályba, és az élmezőny végén-középmezőny elején tartja. Jó lesz ő a Celtánál.(eljátszva a gondolattal, ha én lennék a kispadon Messi élből menne ki jobbra, Sanchez középen, Neymar balon, Rózsipapánál kopogtatnék, h nekem ez a Pedrogyerek nem kell, Alba nem mehetne fel annyiszor támadni(gyakorlatilag 2-3-5-ben toljuk a kiscsapatok ellen..), illetve Pedro helyett játszatnám Tellot és Deut is építeném befelé. Ja meg Bartát :D )

Bocsi az FM-ért, hajnalban kijött belőlem :mrgreen:

Amúgy csak nekem van elegem ebből a mésqueunclub című mondatból? Mindent házon belül akarunk megoldani. Ez így nempálya. Pep bejött, DE az is csak azért, mert mindenkinek "új" volt az a foci. Na meg Messinek nem volt tejhatalma, volt egy Tridenténk, és mindneki televolt motivációval. Ha egy 0-7 után nem motiváltak, akkor essünk ki a picsába a csoportkörben, bajnokságban legyünk 3.-ok mint 5 éve és akkor talán összekapják magukat. Évi 5-7-12 millióért azért nem ezt várná az ember..

Kitfisto.
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 22:04
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kitfisto. » 2013. július 22., hétfő 1:40

Botrány hogy egyesek mennyire várják már hogy Xavi kikerüljön kezdőből, pedig a teljesítményével egyáltalán nincsen semmi gond. Arról nem is beszélve, hogy alternatívája nincs, mert Fabregas messze elvan maradva tőle, Thiago meg már nincs. Ez van, őt kell elfogadni de szerintem nem teljesít gyengén. Az hogy öreg, az meg egy dolog de a mai élsportban már megvannak azok a "cuccok", hogy jó pár játékos 37-38 éves koráig is tud csúcsformában játszani.

Ezt a Martimo nevü edzőt se igazán értem. Annyira adja magát Luis Enrique hogy az hihetetlen, erre ide akarnak hozni egy teljesen ismeretlen edzőt.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 21., vasárnap 19:34

hát iniesta "xavi" szerepkörben érdekes lenne.
technikailag, passzolási készséget és játékintelligenciát nézve mindenképpen stimmel, viszont nem hiszem, hogy tudná úgy mozgatni a csapatot, meg az utóbbi időkben eléggé szeret rátekeredni a lasztira.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 21., vasárnap 19:27

Nem győztél meg. :mrgreen: Persze nem baj, ha nem értünk egyet. :)
Nem hát :) ha mindenki.mindenkivel egyetértene,bezárhatnák a fórumot :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 21., vasárnap 19:13

morientes írta:
Szerintem Iniesta nagyszerűen tudná Xavi szerepkörét is játszani. :hmmm:
Dehogy tudná...ez olyan mintha Özilt visszatennéd valahova X.Alonso meg Khedira közé.
Song meg nagyon nem khvd,mint ahogy Pepe se kp-s.
Nem győztél meg. :mrgreen: Persze nem baj, ha nem értünk egyet. :)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 21., vasárnap 19:00

Szerintem Iniesta nagyszerűen tudná Xavi szerepkörét is játszani. :hmmm:
Dehogy tudná...ez olyan mintha Özilt visszatennéd valahova X.Alonso meg Khedira közé.
Song meg nagyon nem khvd,mint ahogy Pepe se kp-s.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 21., vasárnap 18:04

nem hiszem, hogy egy barcelona szintű klubnál 1-2 emberke felelne ezekért a feladatokért (edzőkérdés,igazolások) de nagyon sanszos, hogy amíg nincs bejelentve az új edző, és nem érkezik meg, a védőkérdés is jegelve lesz.

silva nem fog jönni, hummels szintén kihúzható a listáról, marquinhos most igazolt át a psg-hez, tehát szűkül a kör.
de lassan ott tartok, hogy egy skrtel vagy evans féle formának is örülnék, mert ha puyol maródi lesz egész évben, akkor még létszámban sem leszünk meg azon a poszton. :roll:

egyébként pedig a védelem és védekezés minősége ELSŐSORBAN még mindig attól függ, hogy milyen lesz a csapatszintű védekezés.
ha az nem javul fel, akkor már írtam, lehet itt thiago silva is, aztán kapkodja a fejét, mikor 3-an hozzák rá.

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 21., vasárnap 18:04

Mondjuk ha az "öreg" nem folytatja,Mascherano meg persze Bartra is bevethető.Itt inkább a kp-vel lehet nagyobb probléma,mert ahogy Xavi öregszik kifele,úgy gyengülnek ott,oda kell valaki lassan,csak nincs kit,mert abban a rendszerbe nincs olyan,aki átvenné a helyèt,tehàt szerkezetet kell váltani...
Ezt mondtam a spanyolokról a konfi kupán,a döntő előtt,hogy baj lehet,és mit ad isten....
Szerintem egy Piqué, Masch állandó középső tengely semmi jóval nem kecsegtet katalán cimboráinknak. Meg hát az argentin is elég sérülékeny. Mondjuk ott van még Song is, aki szerintem inkább bevállalja a khv szerepet, mint hogy a padon szotyizzon. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy az új edzőnek (főleg ha házon kívülről érkezik) mi lesz az elképzelése.
mert abban a rendszerbe nincs olyan,aki átvenné a helyèt,tehàt szerkezetet kell váltani...
Szerintem Iniesta nagyszerűen tudná Xavi szerepkörét is játszani. :hmmm:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mythos90 2013. július 21., vasárnap 18:05-kor.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 21., vasárnap 18:00

Mythos90 írta:A védelem is nagy kérdés, mert szerintem Puyollal sem lehet már számolni egyáltalán (pedig madridos létemre nekem nagy kedvencem az öreg Balázs Pali :mrgreen: ). De úgy látom, hogy odaát most leginkább T.S-re fáj az emberek foga, viszont ha az az üzlet kútba esik, akkor könnyen úgy találhatják magukat, hogy már az összes valamire való hátvéd máshova igazolt, vagy szerződést hosszabbított. Lásd: Albiol. :mrgreen: :mrgreen:
Mondjuk ha az "öreg" nem folytatja,Mascherano meg persze Bartra is bevethető.Itt inkább a kp-vel lehet nagyobb probléma,mert ahogy Xavi öregszik kifele,úgy gyengülnek ott,oda kell valaki lassan,csak nincs kit,mert abban a rendszerbe nincs olyan,aki átvenné a helyèt,tehàt szerkezetet kell váltani...
Ezt mondtam a spanyolokról a konfi kupán,a döntő előtt,hogy baj lehet,és mit ad isten....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 21., vasárnap 17:52

A védelem is nagy kérdés, mert szerintem Puyollal sem lehet már számolni egyáltalán (pedig madridos létemre nekem nagy kedvencem az öreg Balázs Pali :mrgreen: ). De úgy látom, hogy odaát most leginkább T.S-re fáj az emberek foga, viszont ha az az üzlet kútba esik, akkor könnyen úgy találhatják magukat, hogy már az összes valamire való hátvéd máshova igazolt, vagy szerződést hosszabbított. Lásd: Albiol. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 21., vasárnap 17:48

akkor le kell igazolni a szebb, trófeákban gazdag jövőért. :lol:

egyébként xavi ha meg tudná közelíteni a csúcsformát, nem lenne baj.
a gond csak azzal van, hogy ezt a teljesítményt kétszer tudta lehozni az elmúlt évben, egyszer a válogatottban, az eb döntőn hatalmas tanár volt, a másik meccs pedig a milan elleni visszavágó, csak dörzsöltem a szemem.
persze volt még pár jó meccse, de kettőre emlékszem, amikor hozta a "régi" xavit.

az ő ideje szerintem is lassan lejárt, ezt luis enrique 100%, hogy nem fogja figyelembe venni, ellenben egy ilyen martino féle külsős arc lehet, hogy nem szégyellné néha lócáztatni a szintén zenész pedroval együtt.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 21., vasárnap 17:47

ez a most legnagyobb esélyesnek titulált martino
 viszont nem tűnik bábnak. :mrgreen:
Nem tűnik annak,de azért ha nem lesz diplomatikus,akkor ha valamelyik ősbarcas felmegy nyafogni az elnöknek,mert a mester nem a szájaíze szerint dirigál,könnyen véget érhet az álomkarrier...nálunk ilyesmi már megesett,nem is olyan régen... :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. július 21., vasárnap 17:41

Mint két tojás. :mrgreen:
http://www.origo.hu/i/1007/20100708focivbhas10.jpg
én is kitenném, nálam jövőre busquets,cesc,iniesta lenne, előttük neymar-messi-sanchez, aztán majd lesz valami.
Ez érdekes amúgy, bár nekem van egy olyan érzésem, hogy Fabre kevés lesz oda.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. július 21., vasárnap 17:40

Vona Gabit
hirtelen pedrora gondoltam, xavi az mága zoli. :lol:
én is kitenném, nálam jövőre busquets,cesc,iniesta lenne, előttük neymar-messi-sanchez, aztán majd lesz valami.

ez a most legnagyobb esélyesnek titulált martino viszont nem tűnik bábnak. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 140 regisztrált és 0 vendég