Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. június 19., vasárnap 16:17

numberone1 írta:Mar csak az a kerdes ki legyen az. Azt se felejetsuk el, h azert lehetoleg szint legyen..Adebayor szimpi volt, de a stilusaval elegge falabunka tunt a tobbiek mellett.
Nevet nem tudnék mondani. Csatárokhoz nem értek, én csak faragom őket

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2016. június 19., vasárnap 16:15

Mar csak az a kerdes ki legyen az. Azt se felejetsuk el, h azert lehetoleg szint legyen..Adebayor szimpi volt, de a stilusaval elegge falabunka tunt a tobbiek mellett.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2016. június 19., vasárnap 16:13

nmate írta:Karim jóval komplexebb támadó, mint Dybala. Aki egyébként szeret kilépkedni szélre is. Nem kell a kisgyerek (meg nem is akarna jönni), cserecsatár kell, ilyen Chicharito féleség. Jesé megpattan, Asensio jön a helyére és rendben is vagyunk.

Teljesen adom amit írsz, igazából ennyi kéne ezen a nyáron. Ha sikerülne egy olyan arcot szerezni, aki minőségi csere és tűri a padot, évekre megoldódnának a csatárproblémák.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2016. június 19., vasárnap 15:44

___Samy___ írta:Nyilván 20 méterről fejelgeti a gólokat. De elég ha csak visszanézel egy videót a góljairól, máris megdől ez az állításod.
Hiába nézek vissza egy videót. Nézz vissza egy meccset. Nyílván 16oson belülről szerzi a góljait, de a meccs 80%ban nem ő van legelől.
___Samy___ írta:Jó, nem érted miről beszélek. Itt most nem a bugiról volt szó elsődlegesen, hanem a labda nélküli mozgásokról.
Én értem. Szerinted magára lenne hagyva a két szélső, mert nem tud felívelt labdát megtartani, meg hogy nem köt le védőket. Csak szerintem ez pont vele működhetne és nem a Morata féle statikus csatárokkal. Mert hiába köt le egy védőt Morata pl, b*szhatjuk, ha nem tudja kiszolgálni a szélsőket és pont, hogy őt kell segíteni, rá kell játszani.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2016. június 19., vasárnap 15:28

Nézd meg Karimot, mindenhol feltűnik, csak a 16oson belül nem.
Nyilván 20 méterről fejelgeti a gólokat. De elég ha csak visszanézel egy videót a góljairól, máris megdől ez az állításod.
Pont, hogy Morataval lennének magukra hagyva, mert akkor nem lenne aki csinálná a bugit elől és osztaná a zsugát.
Jó, nem érted miről beszélek. Itt most nem a bugiról volt szó elsődlegesen, hanem a labda nélküli mozgásokról.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. június 19., vasárnap 15:15

Karim jóval komplexebb támadó, mint Dybala. Aki egyébként szeret kilépkedni szélre is. Nem kell a kisgyerek (meg nem is akarna jönni), cserecsatár kell, ilyen Chicharito féleség. Jesé megpattan, Asensio jön a helyére és rendben is vagyunk.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2016. június 19., vasárnap 15:12

___Samy___ írta:Ha a mostani felállásnál alkalmaznánk ezt, akkor az olyan lenne, mintha fals kilencessel játszanánk, ami már nem egyszer bizonyosodott be nálunk, hogy nem életképes dolog.
Nézd meg Karimot, mindenhol feltűnik, csak a 16oson belül nem. Persze ez túlzás, meg célzás arra, hogy Karim is amolyan fals 9es. Mert feltűnik rendre a széleken is és a k.pályáig vissza jön. Fúúú, hány kontra ment át végig rajta, ahol a mi 16osunknál át vette és tette a szélre a szélsőknek. Ott sem ő érkezett. Lényeg a lényeg, hogy ezt, amit Karim játszik, arra Dybala lenne a tökéletes utód.
___Samy___ írta:A két vadlónak szüksége van arra, hogy vki elvigye az embereket, lekösse a védőket, nem az kell nekik, hogy még jobban magukra hagyják őket a védelemmel szemben.
Esküszöm semmi kötözködés nem lesz ebben, de kicsit olyan, mintha egyszerre írnál magad ellen is. :mrgreen:
Pont, hogy Morataval lennének magukra hagyva, mert akkor nem lenne aki csinálná a bugit elől és osztaná a zsugát. Morata erre nem képes, úgyhogy sokkal nagyobb szarban lennének vele.


De, hogy reális dolgokról is beszéljünk... Én nem feltétlen adnám tovább Moratat. Egy más opciónak jó lenne, meg olyan silány a csatár poszt (azok közt, akit hozni tudnánk is és fiatalok) hogy nem nagyon van más választás. :(
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2016. június 19., vasárnap 14:49

Azért ez így nem igaz Moratával kapcsolatban. Ha ez első itteni éve után írod ezt, akkor igazat adok, de azóta nagyon sokat fejlődött. Persze én sem szeretném hogy itt kössön ki megint, attól mentsenek meg minket a fentiek, de már közel sem csak annyi a tudása, hogy elbotlik a labdába.

Az, hogy Dybala folyamatosan visszalép az egy működőképes dolog lenne, ha két csatárral játszanánk. Ha a mostani felállásnál alkalmaznánk ezt, akkor az olyan lenne, mintha fals kilencessel játszanánk, ami már nem egyszer bizonyosodott be nálunk, hogy nem életképes dolog. A két vadlónak szüksége van arra, hogy vki elvigye az embereket, lekösse a védőket, nem az kell nekik, hogy még jobban magukra hagyják őket a védelemmel szemben.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2016. június 19., vasárnap 14:46

___Samy___ írta:Lehet hogy csatár, meg ügyes gyerek, de ő nem képes a fellőtt labdákat lehalászni, megtartani, fizikailag kevés, hogy birkózzon az emberével, majd lejátssza a labdát. Neki az kell, hogy ezeket vki elvégezze, ő meg kedvére ficánkolhat mögötte szabadon. Ez itt Bale meg CR miatt nem lehetséges. Őket ki kell szolgálni, meg kell nekik nyitni a területet a labdakihozataloknál, erre meg nem képes.
Nem kell felívelni rá, ez remélem ki lesz törölve jövőre a játékból. Ha nem lesz teljesen, akkor viszont ott van CR, meg Főleg Bale, aki(k) ebben nagyon jó(k). Fizikailag nem kevés, kicsinek kicsi, az tény és ívelgetős focinál nem lehetne használni. De a földön nagyon harcos, nekem Agüerora hajaz a játéka. Pont ezért lenne jó CR és Bale mellé, mert játékban nagyon ügyes, ficánkolhatna és ki is tudná szolgálni őket. Ugyanabban a szerepben játszana, mint Karim. Csak ahogy írtad, nem tudna annyi fel lőtt labdát meg tartani, viszont kapnánk egy harcosabb, dinamikusabb játékost.
___Samy___ írta:Lehet, hogy Morata sokkal gyengébb játékos, de a jelenlegi rendszerbe sokkal jobban belepasszolna, mint egy akármilyen formában lévő Dybala.
Pont ez az, hogy Morata sehogy sem illik a rendszerbe. Mert az a nagy küzdése is mende monda lett mára, meg egy statikus csatár nem illik CR-ék mellé.

De ahogy írtad is, ez csak egy szimpla beszélgetés, mert még szóba sem jött és nagy Barcás a k*cs*g. :lol:

Kerlon írta:Szerintem meg nem. Lehet ívelni nem tudnál rá, de pont a kimozgásai a védő vonalból, ami az erőssége és pont erőssége az ilyen összjáték. Moratara meg ívelhetsz, ha levenni se tudja, ő kb. csak akkor jó, ha van területe, ahova mozoghat. Itt jön az, hogy mekkora kincs Benzema...

Ergo Dybala szerintem rohadtul passzolna, mert ívelni lehet CR, Balere, a földön meg majd okosba megoldja az argentin. A bökkenő, amit említettél: Messi fan.
+1. :agree: Még a végén lesz aki egyet ért veled, mert R24ék nagyon rád szálltak. :mrgreen: :lol:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. június 19., vasárnap 14:45

Dybalaval az a gond mint pl Griezmannal is lenne, egycsataros rendszerben nem tudnanak kiemelkedot nyujtani.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. június 19., vasárnap 14:33

___Samy___ írta:Dybala jelenleg nem az a játékos, akire nekünk szükségünk van. Ráadásul már tövig be is nyalt a barcának, szóval nem is értem, hogy merülhet fel ennyire komolyan valakinél is.

Lehet hogy csatár, meg ügyes gyerek, de ő nem képes a fellőtt labdákat lehalászni, megtartani, fizikailag kevés, hogy birkózzon az emberével, majd lejátssza a labdát. Neki az kell, hogy ezeket vki elvégezze, ő meg kedvére ficánkolhat mögötte szabadon. Ez itt Bale meg CR miatt nem lehetséges. Őket ki kell szolgálni, meg kell nekik nyitni a területet a labdakihozataloknál, erre meg nem képes.

Lehet, hogy Morata sokkal gyengébb játékos, de a jelenlegi rendszerbe sokkal jobban belepasszolna, mint egy akármilyen formában lévő Dybala.
Szerintem meg nem. Lehet ívelni nem tudnál rá, de pont a kimozgásai a védő vonalból, ami az erőssége és pont erőssége az ilyen összjáték. Moratara meg ívelhetsz, ha levenni se tudja, ő kb. csak akkor jó, ha van területe, ahova mozoghat. Itt jön az, hogy mekkora kincs Benzema...

Ergo Dybala szerintem rohadtul passzolna, mert ívelni lehet CR, Balere, a földön meg majd okosba megoldja az argentin. A bökkenő, amit említettél: Messi fan.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2016. június 19., vasárnap 14:24

Dybala jelenleg nem az a játékos, akire nekünk szükségünk van. Ráadásul már tövig be is nyalt a barcának, szóval nem is értem, hogy merülhet fel ennyire komolyan valakinél is.

Lehet hogy csatár, meg ügyes gyerek, de ő nem képes a fellőtt labdákat lehalászni, megtartani, fizikailag kevés, hogy birkózzon az emberével, majd lejátssza a labdát. Neki az kell, hogy ezeket vki elvégezze, ő meg kedvére ficánkolhat mögötte szabadon. Ez itt Bale meg CR miatt nem lehetséges. Őket ki kell szolgálni, meg kell nekik nyitni a területet a labdakihozataloknál, erre meg nem képes.

Lehet, hogy Morata sokkal gyengébb játékos, de a jelenlegi rendszerbe sokkal jobban belepasszolna, mint egy akármilyen formában lévő Dybala.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2016. június 19., vasárnap 13:58

hehe írta:dybala kicsi és gyenge, iscohoz lehet hasonlítani, kevés ez ma már.
Pont ezért szeretem, imádom ezt a stílust. :mrgreen: Kicsinek kicsi, de gyengének nem nevezhető. Nagy "harcos" végig pörgi a meccset, amivel kompenzálni tudja a testi gyengeségét. Én imádnám ha érkezne, szerintem az ilyen csatárok a jövő, meg alapból látványosan játszik. Nem egy Morata, na... :lol: Így hirtelen nem is tudnék olyan fiatal csatárt mondani, akik játékban is toppon vannak.
wxyz írta:Aubameyang érkezhet elé, jobb képességű Dybalánál.
Mármint Auba, vagy a hülye nevű nigér? :mrgreen: Mert amúgy szerintem egyik sem jobb Dybala-nál, Iheanacho kanyarban sincs pl. Mondjuk 4 évvel fiatalabb. Igaz stílus függő, hogy kinek mi tetszik, de én Auba-ban sem látok annyit, mint itt sokan. Persze a BBC cseréjének tökéletes lenne, de ennél nem több.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. június 18., szombat 14:27

Ja, tényleg. Nem emlékszem mi volt a főtémája. :mrgreen:

Minek nézel te engem ? Löwnek?

Én már Sahin után is megmondtam, hogy valami kiba jól sikerült pótolniuk a törököt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. június 18., szombat 14:17

Kerlon, érveltem én, a hosszú mondókámra válaszul belinkeltél egy videót. :lol: Elég volt annyi, kössz. :mrgreen:
Veidt írta: Szerintem meg pont forditva. Verratti, Kroos meg Gundogan mind nagyon erősek labdakihozatalban, mélységi passzokban, de nincs meg bennük a nagybetűs varázslat. Modricban megvan, es szerintem Pogbaban is.
Na baszki, jobb is ha megyek hangolódni, mert agyvérzésem lesz. :lol:
Kerlon írta: Látványosságban biztos veri őket, de szerintem látásban és megvalósításban nem jobbak, mármint senki, senkinél. A 3 éves csúcs Gündi lenne a legjobb ide szerintem.
Most emg már a gatyámba akar bejutni...szép. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. június 18., szombat 14:16

Veidt írta:
Kerlon írta: Mondjuk én Modric helyén el tudom képzelni, de amit a horvát ad azt szerintem ő nem fogja megadni.
Modric helyére Gündi meg Verratti lenne alkalmas szerintem, Kroos helyén lenne Pogbának helye, de miron kívül szerintem ezt senki nem vállalná be.
Szerintem meg pont forditva. Verratti, Kroos meg Gundogan mind nagyon erősek labdakihozatalban, mélységi passzokban, de nincs meg bennük a nagybetűs varázslat. Modricban megvan, es szerintem Pogbaban is.
Látványosságban biztos veri őket, de szerintem látásban és megvalósításban nem jobbak, mármint senki, senkinél. A 3 éves csúcs Gündi lenne a legjobb ide szerintem.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. június 18., szombat 14:07

Kerlon írta: Mondjuk én Modric helyén el tudom képzelni, de amit a horvát ad azt szerintem ő nem fogja megadni.
Modric helyére Gündi meg Verratti lenne alkalmas szerintem, Kroos helyén lenne Pogbának helye, de miron kívül szerintem ezt senki nem vállalná be.
Szerintem meg pont forditva. Verratti, Kroos meg Gundogan mind nagyon erősek labdakihozatalban, mélységi passzokban, de nincs meg bennük a nagybetűs varázslat. Modricban megvan, es szerintem Pogbaban is.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2016. június 18., szombat 14:05

wxyz írta:jobb képességű Dybalánál
Nemár.. :lol: :lol:
Ez komoly? :lol: :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. június 18., szombat 14:04

wZoLee7 írta:Morata mar reg elbucsuzott ott mindenkitol, nincs olyan opcio h ott marad.
Tudjuk, hogy nincs rá sok esély, feltételi síkon ment a gondolkozás. Szerintem megérné, ha így le lehetne boltolni az embert.
Berti írta:Most akkor feltétlenül le kell írjam neked, amit már leírtam vagy kétszer, plusz leírtak már azóta vagy 20szor. :hmmm:
Hasznosabb, mint Isco
Sokat melózik
Modric öregszik
Transfer ban
Ne legyen a Barcaé :mrgreen:

Nem hoznám feltétlenül Dybalat, pontosan amiatt, mert a legnagyobb igéret jelenleg. Akinek kell a játékperc és nem az, hogy Benzemaval küzdjön, hogy ki is legyen a kezdőben. Benzemanak sem jött be ez az állapot, ha egy picikét visszaemlékezel a Higus időszakra.

Nem fogok most kisregényt írni, csak hogy bizonyítsam azt amit gondolok. Szerintem Pogbara nagyobb szükségünk van, mint Dybalara és pont, ez az én véleményem.

btw Casemirot egyből padra raknám, ha jönne Kante.
A felsorolt érvek meg remekek. És ebből tényleg csak annyit tudok elfogadni, hogy Modric és a transferban miatt lehet idén le kell.

Dybala meg 23, szerintem nem kéne félteni. Főleg úgy, hogy évente 60+ meccsünk van és a BBC elég sérülékeny.

Amúgy nem is a két játékos szükségesség a lényeg, hanem hogy mindkét poszton legyen értelmes alternatíva. Szerintem Alaba és Dybala lenne a legjobb opció. Csak nehéz eset mindkettő.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2016. június 18., szombat 13:59

32+8 millió opció.
Írtam már Iheanachot a Cityből. Nem számít nagy névnek, cserejátékos, Aubameyang érkezhet elé, jobb képességű Dybalánál. Biztos nem 70 millió lenne legjobb esetben, mint Dybala.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 183 regisztrált és 0 vendég