Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 28., vasárnap 10:39

nem tudom miért hajkurásszuk még mindig a walesit, annyira túltelített már a középpályánk
Meg is válaszoltad ezt a kérdést.
persze hiányzik a jobb oldalra egy jó szélső, meg el lehet adni az útból dm-et
Én kurvára nem akarok szélsők nélküli présfocit nézni mint Pellegrinivel anno. Márpedig ez lesz, ha nem jön Bale, mert jelenleg egy real szintű szélsőnk, van az pedig CéRonaldo.

Özilnek már most sír a szája, hogy nem akar szélen játszani. Isco se lesz jó jobb oldalt, hiába magyarázzák be maguknak egyesek, Modric meg pláne nem. Ott van Coentrao esete, mikor jött azt mondták, hogy vkp-ként, és szélső támadóként is jó...ja igen, kár, hogy nem a Madridba.

Én Özilt küldeném el, mert túl sokan vagyunk tkp poszton, egyszerűen nem maradhat Modric, Isco, Özil hármas itt hosszú ideig, abból csak cirkusz lesz. A németen meg látszik, hogy jó ideje nem megy neki nálunk, abból él, hogy CR-nek kiosztja az évi 20 gólpasszt és Madridban istenítik ezért. Ezt a feladatot meg Isco, Modric és Illara szerintem együttesen meg tudnák oldani, vannak olyan jó játékosok. Egy 70 misiért én szívesen megválnék a gülütől, amit a PSG vagy a City ki is tudna fizetni.
Love football, hate antifa.

Avatar
EnzoZidane89
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 18:46
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo,C.Ronaldo,X.Alonso
Kedvenc csapatod: Hala Madrid!
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: EnzoZidane89 » 2013. július 28., vasárnap 10:24

Gyerekek,hogy ne csak Bale legyen a téma :)

A vakációzó játékosok mikor térnek vissza? Multkor volt valami Ramosról,hogy 2 hetet feláldozott és visszajött edzeni,de lehet vak vagyok,én nem láttam az edzéseken. Esetleg tornateremben nyomja..?

Ha így van akkor Iker miért nem tette ugyan ezt? Elfáradt fél év játéktól? :roll:
Iker-Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo-Casemiro-Modric-Isco-Bale-Ronaldo-Benzema

Hala Madrid & Go Ferrari
Kép

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. július 28., vasárnap 9:54

nem tudom miért hajkurásszuk még mindig a walesit, annyira túltelített már a középpályánk, hogy egyszerűen nem fér be, 60 millás játékos meg nyilván nem a padon fog ülni
persze hiányzik a jobb oldalra egy jó szélső, meg el lehet adni az útból dm-et, de akkor sincs megoldva a probléma
özil kiskedvenc, isco most lett megvéve, kakát újra akarják éleszteni, cr ugye kihagyhatatlan, és akkor még a fiataloknak is kellene a játékidő
én csalódott leszek, ha elhozzuk idén
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. július 28., vasárnap 9:45

A The Sun szerint ez lesz a kövi ajánlat Baleért: 60 milka és Di Maria+Coentrao. Azért még ez is durva. Suáreztől pedig egyre jobban távolodunk ami nem tetszik nekem. Csatárt kellene venni. Arra nagyobb szükségünk van most.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. július 28., vasárnap 9:21

Előbb játszatnám Moratát és Jesét mint az angolt
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

pulci
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:38
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: pulci » 2013. július 28., vasárnap 9:08

"Manchester United will only sell Rooney abroad

Manchester United will refuse to sell striker Wayne Rooney to Chelsea or Arsenal and will only allow the England international to leave Old Trafford for a move abroad." - Mirror
Ezt csak azért írom, ha esetleg nem jönne össze Bale üzlet, nem bánnám ha bepróbálkoznánk Rooney-ért akit csak anglián kívülre passzolnának el és 30-40 millióért elhozható lenne...

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. július 28., vasárnap 0:15

Ha jól emlékszem, nem is volt már annyira fiatal (utánanézve 28 volt :hmmm: ). Talán volt némi formavisszaesése is. Ha tényleg két év volt hátra, akkor megértem, mivel ha nem hosszabbít (és gondolom nem akart), akkor töredék áron adhatták volna el. Talán Angliában van is rá valami szabály, hogy ha 1 év van vissza a szerződéséből? Nekik mindenre van.
Asszem Fergusonnal is volt némi afférja...Egyrészt ott volt az asszony, aki húzta Beckset a celebek közé, meg ott volt az ominózus cipős baleset is, amikor Fergie véletlenül egy csukával fejbe rúgta Beckhamet.

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. július 28., vasárnap 0:03

TheodoriK írta:Na de ha így lesz és ez csak egy sima gólkirályi címmé degradálódott akkor meg szüntessék meg az aranycipőt pölö...
De ne adj nekik ötleteket! :lol:
TheodoriK írta:Voltak igen. Coca Cola,Nike,DBG stb. De Ljungberg is pózolt alsó gatyeszban meg neki is volt szerződése ilyen olyan cégekkel még sem kelt el 60 M-os összegekért. Mondjuk Figonak volt egy kivásárlási ára is ha jól emlékszem.
Na mindegy...
Az, hogy fecskében(?) pózolgat valaki azért nem ugyanaz, mintha valaki a Real Madridban játszik, és így keresik meg(és nem csak egy cég, ahogy írtad). De ilyeneket honnan tudtok megjegyezni?! És még a Google is ezt dobja ki egyből. :D
És igen, mind Figo, mind Zidane kivásárlással jött. :)
TheodoriK írta:Félre értettük egymást. Azt akartam mondani ezzel, hogy Beckhamet sem akarta ELADNI a MU. :)
Azt hiszem 2 éve volt még a szerződéséből. De nem esküszöm meg rá.
Adó ügyekben nem vagyok otthon. Mint írtam azóta se értem miért tudtuk 35-ért elhozni... :)
Ha jól emlékszem, nem is volt már annyira fiatal (utánanézve 28 volt :hmmm: ). Talán volt némi formavisszaesése is. Ha tényleg két év volt hátra, akkor megértem, mivel ha nem hosszabbít (és gondolom nem akart), akkor töredék áron adhatták volna el. Talán Angliában van is rá valami szabály, hogy ha 1 év van vissza a szerződéséből? Nekik mindenre van. :D
TheodoriK írta:Na de, hogy lehet már az Neymar apjánál a fia játékjoga? 16 évesen megvette a gyerektől egy doboz jégkrémért vagy mi? Számomra ez a része felfoghatatlan. (erre várnék esetleg magyarázatot) Szerintem szimplán ki akartak húzni egy nagyobb aláírás pénzt attól a klubtól amelyik végül szerződteti legyen az a barca a REAL vagy a B.M. Szerintem kb mind1 volt Neymarnak. Oda ment ahol a legtöbbet kapja ilyen olyan formában.
Az apja pár másik családtaggal alapított egy vállalatot, és amikor a Santos felnőttbe igazolt Neymar (vagy szerződést módosított?), gondolom így sikerült megegyezni, hogy annál a cégnél marad egy része a játékjognak, a maradékon a Santos és az aláírás és fizetéspénzt adó cégek osztoznak. Ez a 40 millió nem tudni, hogy másnál mennyi lett volna (akkor az adott csapattal kellett volna megegyezni, ugye), de mivel a Barca már az előszerződésben garantált ennyit, hülyék lettek volna alább adni. Plusz ugye olvasni lehetett a hírekben, hogy van benne egy büntető záradék is. Szóval "közgázosítva" ez több is mint 40. :mrgreen:

SZERK:
Remélem Coentrao nem sérült meg. Különben lehet a Napoli nem veszi meg 25-ért. :mrgreen:
(Persze amúgy sem kívánok Neki sérülést.)

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 27., szombat 23:28

Igen :lol: :lol: :lol:

Bocs,de láttam pár edzést owennel.....és láttam guti reakciót a "tudására".......mindent elmond.De ehhez nem kellett guti....magam is egyből kiszúrom a vakokat akik labdát nem tudnak normálisan vezetni,mint owen,mert belebotlott párszor az aranylabdás,azt sem tudta merre menjen vele.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
EnzoZidane89
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. május 28., kedd 18:46
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo,C.Ronaldo,X.Alonso
Kedvenc csapatod: Hala Madrid!
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: EnzoZidane89 » 2013. július 27., szombat 23:20

R.M.C.F írta:Láttam ,néztem.....hülledtem.....pár méterről élőbe pár edzésen,edzőmeccsen,egy ostoba,a focihoz igazán mérhetetlen ostoba valaki.

R.M.C.F te valami világhírű játékos megfigyelő vagy? :D Mármint ezt nem kötekedésből írom.. csak kiváncsi vagyok,hogy esetleg ebben a szakmában dolgozol? :D
Iker-Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo-Casemiro-Modric-Isco-Bale-Ronaldo-Benzema

Hala Madrid & Go Ferrari
Kép

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 27., szombat 23:11

És tegyük hozzá, hogy már(!) nem számít a csapatteljesítmény az elismeréshez
csak a vaktyúkoknál számított.......mint owen esetében is,amikor a pool 5 trófeát szerzett(köztük 3 mikiegér kupa volt),és owen aki az év egyik felében még a kezdőbe sem fért be mert szar formában volt,aranylabdás lett,mindössze a média felszopása miatt........egy VAK egyébként.
Láttam ,néztem.....hülledtem.....pár méterről élőbe pár edzésen,edzőmeccsen,egy ostoba,a focihoz igazán mérhetetlen ostoba valaki.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
TheodoriK
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 17:59
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: TheodoriK » 2013. július 27., szombat 23:03

Ronaldo sem nyerheti meg szerintem. :)
És tegyük hozzá, hogy már(!) nem számít a csapatteljesítmény az elismeréshez (amúgy én is az egyéni elismeréshez írtam). Mikor még nem vonták össze a France Football Balon d'Or-ját a FIFA Év játékosa díjjal, akkor a felkért újságíróknak ki volt adva (még tavaly előtt is, ha jól tudom) egy értékelési szempontlista, hogy mi a fontosabb. Ezért kellett volna Sneijdernek nyernie, amikor az Interrel triplázott. (És ha nincs a FIFA, nyert is volna.)
Erről hallani sem akarok. :) Azért csak nem fognak 7-8 aranylabdát oda adni Messinek. Komolyan mondom ez a 4 is nehezen emészthető. De bele sem akarok gondolni egy 7-8-as számban. Annak ellenére sem, hogy elismerem kiemelkedő játék tudását. De azért ez már túlzás.
Na de ha így lesz és ez csak egy sima gólkirályi címmé degradálódott akkor meg szüntessék meg az aranycipőt pölö... Messi egész szezonban fontos meccsen csak a Milan elleni visszavágón hozott értékelhető prodoktumot persze mellé lőtt xy gólt a getafének.. de ne ez legyen már csak szempont.
Igazad van abban, hogy Figo azon a télen kapta az aranylabdát, amikor leigazoltuk. De tudtommal Figonak is komoly marketingbevételei voltak. Pont a különböző cégekkel kötött szerződések lévén. :)
Beckhamhez meg marketing tekintetében senkit, ismétlem senkit nem lehet abban az időben egy lapon említeni. Ma már lehet(ett) Kakát vagy Ronaldot, Messit említeni, de akkor tudtommal senki nem volt ilyen "mértékű" reklámarc.
Voltak igen. Coca Cola,Nike,DBG stb. De Ljungberg is pózolt alsó gatyeszban meg neki is volt szerződése ilyen olyan cégekkel még sem kelt el 60 M-os összegekért. Mondjuk Figonak volt egy kivásárlási ára is ha jól emlékszem.
Na mindegy...


Persze, hogy plusz bevétel lesz (remélhetőleg nem is kevés, és a hotelből származó bevétel jóváírható az UEFA FFP-ben is), de először még a rá szánt költségeknek is meg kell térülni (hitel + komoly kamatok), ezekkel a beruházásokkal még jobban megnőnek a kiadásaink is (létesítmény fenntartás, bérek). Időbe telik, amíg ez rendesen megtérül és szó szerint pluszt jelent.
Ugyanezt gondolom. Részben le is írtam ezt, szóval nem ismétlek :)
Azért nem hiszem, hogy a ManU bánta volna, ha Beckham marad náluk. Mégha el is adták. Azt nem tudom, hogy mennyi volt hátra a szerződéséből. Meg azt se felejtsük el, hogy Róla neveztek el egy spanyol adószabályt is, ami azóta talán meg is szűnt, vagy lett rá felső határ. Ezt Morientes jobban tudja. :D
Félre értettük egymást. Azt akartam mondani ezzel, hogy Beckhamet sem akarta ELADNI a MU. :)
Azt hiszem 2 éve volt még a szerződéséből. De nem esküszöm meg rá.
Adó ügyekben nem vagyok otthon. Mint írtam azóta se értem miért tudtuk 35-ért elhozni... :)

Ugyan ezt nem nekem írtad, de ez így nem igaz.
Neymar játékjogát két részre kell bontani. Az egyik része (fele?) volt egy konzorcium (bankok és/vagy vállalatok) és a Santos kezében. Velük szűnt volna meg 1 év múlva a szerződés. Ők kaptak valami 17-25 millió között, nem emlékszem most.
A játékjogának másik része viszont a Neymar família (apuci) kezében volt. Ha a Barca meg akarja venni Neymart 1 év múlva, akkor apucinak akkor is fizetni kellett volna. Ezért kenték meg 10 millióval, hogy egy év múlva legalább a Santosnak ne kelljen fizetni, addig Neymar senkivel semmit nem ír alá. Ebbe köpött bele Pérez, ezért kellett végül a Santosnak is fizetniük. A maradék +30-40 millió meg apuci zsebébe ment. Ez 1 év múlva is annyi lett volna, mivel az előszerződésben ennyit írtak bele a korábbi 10 mellé.
Magyarul résztulajdonos volt a Santos. Ezt illetve amit írtál értem is. Ki kellett fizetni a vállalatokat meg a Santost.
Na de, hogy lehet már az Neymar apjánál a fia játékjoga? 16 évesen megvette a gyerektől egy doboz jégkrémért vagy mi? Számomra ez a része felfoghatatlan. (erre várnék esetleg magyarázatot) Szerintem szimplán ki akartak húzni egy nagyobb aláírás pénzt attól a klubtól amelyik végül szerződteti legyen az a barca a REAL vagy a B.M. Szerintem kb mind1 volt Neymarnak. Oda ment ahol a legtöbbet kapja ilyen olyan formában.
HALA MADRID!
(1999-2013)

Kép
__C. Ronaldo____Benzema___Ricardo Kaka__

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. július 27., szombat 22:36

TheodoriK írta:Sajnos jelenleg nincs reális esélye senkinek aranylabdát nyernie Messin illetve Rolandon kívül. Én pl. veszettül csodálkoznék ha idén Bayernes nyerné pedig hát tripláztak mindent megnyertek. Még sem játékos egy aki Messihez ill. Ronaldhoz fogható. Ez továbbra is egyéni elismerés nem csapat...
Ronaldo sem nyerheti meg szerintem. :)
És tegyük hozzá, hogy már(!) nem számít a csapatteljesítmény az elismeréshez (amúgy én is az egyéni elismeréshez írtam). Mikor még nem vonták össze a France Football Balon d'Or-ját a FIFA Év játékosa díjjal, akkor a felkért újságíróknak ki volt adva (még tavaly előtt is, ha jól tudom) egy értékelési szempontlista, hogy mi a fontosabb. Ezért kellett volna Sneijdernek nyernie, amikor az Interrel triplázott. (És ha nincs a FIFA, nyert is volna.)
TheodoriK írta:Viszont Figo nem volt aranylabdás mikor érkezett és nem is érzem, hogy kirivóan nagy reklámpiaccal rendelkezett. Legalábbis nem Beckham szintűvel. Voltak azért szerződései cégekkel ... de nem volt akkora reklámarc.
Igazad van abban, hogy Figo azon a télen kapta az aranylabdát, amikor leigazoltuk. De tudtommal Figonak is komoly marketingbevételei voltak. Pont a különböző cégekkel kötött szerződések lévén. :)
Beckhamhez meg marketing tekintetében senkit, ismétlem senkit nem lehet abban az időben egy lapon említeni. Ma már lehet(ett) Kakát vagy Ronaldot, Messit említeni, de akkor tudtommal senki nem volt ilyen "mértékű" reklámarc.
TheodoriK írta:Persze nőttek a költségek. De nyilván nem azért hozta létre a Real parkot sem a stadionbővitést/ujjáépitést mert költeni akar. Gondolom ezekből hamarosan plusz bevételt akarnak generálni.. persze idő amig beérik (ha beérik)
Persze, hogy plusz bevétel lesz (remélhetőleg nem is kevés, és a hotelből származó bevétel jóváírható az UEFA FFP-ben is), de először még a rá szánt költségeknek is meg kell térülni (hitel + komoly kamatok), ezekkel a beruházásokkal még jobban megnőnek a kiadásaink is (létesítmény fenntartás, bérek). Időbe telik, amíg ez rendesen megtérül és szó szerint pluszt jelent.
TheodoriK írta:Szerintem annó Beckhamet sem akarta a MU mégis 35-ért elhoztuk (számomra azóta is érthetetlen módon olcsón)
Azért nem hiszem, hogy a ManU bánta volna, ha Beckham marad náluk. Mégha el is adták. Azt nem tudom, hogy mennyi volt hátra a szerződéséből. Meg azt se felejtsük el, hogy Róla neveztek el egy spanyol adószabályt is, ami azóta talán meg is szűnt, vagy lett rá felső határ. Ezt Morientes jobban tudja. :D
TheodoriK írta:Viszont szerintem nem hülyeség ide keverni Neymar igazolását. Le van tojcsizva, hogy hány felé ment az a 60 milla. Annyi volt és pont 1 évvel az előtt, hogy ingyen megszerezhető lett volna.
Ugyan ezt nem nekem írtad, de ez így nem igaz.
Neymar játékjogát két részre kell bontani. Az egyik része (fele?) volt egy konzorcium (bankok és/vagy vállalatok) és a Santos kezében. Velük szűnt volna meg 1 év múlva a szerződés. Ők kaptak valami 17-25 millió között, nem emlékszem most.
A játékjogának másik része viszont a Neymar família (apuci) kezében volt. Ha a Barca meg akarja venni Neymart 1 év múlva, akkor apucinak akkor is fizetni kellett volna. Ezért kenték meg 10 millióval, hogy egy év múlva legalább a Santosnak ne kelljen fizetni, addig Neymar senkivel semmit nem ír alá. Ebbe köpött bele Pérez, ezért kellett végül a Santosnak is fizetniük. A maradék +30-40 millió meg apuci zsebébe ment. Ez 1 év múlva is annyi lett volna, mivel az előszerződésben ennyit írtak bele a korábbi 10 mellé.

Avatar
TheodoriK
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 17:59
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: TheodoriK » 2013. július 27., szombat 21:10

még jó hogy az eléggé komoly érv hogy komoly marketing értéke van. egy 60milliós játékosnál vagyegy 85milliósnál már igen is számít az hogy hány bögrét tudsz vele eladni.
neymar 60millióját meg amúgy is hülyeség idekeverni mert ott az egy teljesen másmilyen transzfer volt, kenőpénzekkel, és a játékos játékjoga sem csak a santos kezében volt, ott sok helyre ment szét a lóvé, a santos 25milliót látott a neymar üzletből...
Komoly persze. Nem is mondom, hogy nem de azért túlzásba sem kell esni. Kicsit komolyabb reklámszakembert fogadunk Bale mellé aki mindig jól beállítja a séróját meg fizet neki a klub egy szoli bérletet és máris nagy reklám arc lesz Bale :Đ
Viszont szerintem nem hülyeség ide keverni Neymar igazolását. Le van tojcsizva, hogy hány felé ment az a 60 milla. Annyi volt és pont 1 évvel az előtt, hogy ingyen megszerezhető lett volna.
HALA MADRID!
(1999-2013)

Kép
__C. Ronaldo____Benzema___Ricardo Kaka__

Avatar
TheodoriK
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 17:59
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: TheodoriK » 2013. július 27., szombat 21:04

Azért valahol jogos az összehasonlítás. Galacticos nem azt mondta, hogy kötelező valakinek nyernie aranylabdát, különben az illető egy senki, és nem ár csak 30 milliót. Ő azt állítja (vagy ha nem, hát kijavít :D ), hogy azok az játékosok, akik ebben az árkategóriában mozognak (80+), azoknak
1. van komoly egyéni (aranylabda) és csapat szintű (BL) elismerése,
2. és rendelkezik komoly marketing bevétellel. (Bár madridione és az Adidas most kéz a kézben elkezdte felfuttatni, de CR-rel nem csak a Nike áll szerződésben, szóval van még hova fejlődni. Meg kínait sem árthat tanulni. :mrgreen
Valahol jogos. De továbbra is tartom, hogy inkább nem mint igen :) Ezt már indokoltam. Sajnos jelenleg nincs reális esélye senkinek aranylabdát nyernie Messin illetve Rolandon kívül. Én pl. veszettül csodálkoznék ha idén Bayernes nyerné pedig hát tripláztak mindent megnyertek. Még sem játékos egy aki Messihez ill. Ronaldhoz fogható. Ez továbbra is egyéni elismerés nem csapat...
Többet, de nem kétszerest. Ha jól emlékszem, talán 1,3-1,4-szerest. Régebben (talán a bajnoki cím után) volt egy rövidhír erről, hogy Pérez újratárgyalta velük a szerződést a Nike miatt. A Bwint és a Fly Emirates-et azért nem jó példa összehasonlítani, mert utóbbi mögött tudtommal arab van, akár csak a sejkesedett csapatok mögött. Úgyhogy ne számolj ezzel a kétszerezéssel. Azzal számolhatsz nyugodtan, hogy Zidane és Figo mennyiért jött (az infláció és egyebek okán), de rájuk is állt az, amit Galacticos írt, hogy aranylabda és marketing.
Meg ugye az sem mellékes, hogy nem csak a bevételek nőttek meg, hanem a kiadások is jelentősen. (Real Madrid park, stadion és környéke újjáépítése, Real Madrid városban a beruházások, a játékosok fizetése a sejkek és adóváltozások miatt, a Real Madrid akadémiák szerte a világban, infláció, gazdasági válság stb.) Illetve a jövőben a bevételek kb. harmadát adó TV-s közvetítési díj is valószínűleg töredékére eshet vissza.
Na... ha már azt a 40-et szorzom 1,4-el meg szorzom az arab és orosz milliárdok által felvert piaci árakat és a Real faktort is hozzá veszem. Sajnos kijön az a 80-85 M amiért jelenleg úgy gondolom hozható Bale.
Valóban ebben az aspektusban nem volt jó példa a mezszponzor. Ezt adom.
Viszont Figo nem volt aranylabdás mikor érkezett és nem is érzem, hogy kirivóan nagy reklámpiaccal rendelkezett. Legalábbis nem Beckham szintűvel. Voltak azért szerződései cégekkel ... de nem volt akkora reklámarc.
Persze nőttek a költségek. De nyilván nem azért hozta létre a Real parkot sem a stadionbővitést/ujjáépitést mert költeni akar. Gondolom ezekből hamarosan plusz bevételt akarnak generálni.. persze idő amig beérik (ha beérik)

Szerintem ez a szorzó most nem azért van, mert mi vagyunk a Real Madrid, hanem mert Bale-t nem akarja a Tottenham eladni. De ha már "muszáj", akkor Levy azt akarja, hogy elmondhassa majd, hogy ők nevelték ki a legdrágább játékost.
Szerintem annó Beckhamet sem akarta a MU mégis 35-ért elhoztuk (számomra azóta is érthetetlen módon olcsón)
Ez csak egy példa h valóban nem mindig jön ki a Real szorzó. Mint az ilyen nagy igazolásokat általában így véleményem szerint ebben az esetben is döntő tényező, hogy Bale mennyire áll ki amellett, hogy igen is a Real mezét akarja felhúzni. Ha kiáll ezért "olcsóbb" lehet valamennyivel, ha csak nyammog akkor sokba fájhat...

Attól tartok az esetleges hoppon maradást mással is lehet majd magyarázni, mint Bale "nem érkezésével". Ahogy az is igaz, hogy ha jön sincs garancia a sikerekre. Tudom, hogy ezt Te is tudod, csak az a sugalmazás szerűség ott a végén... :)
Természetesen tudom és tisztában vagyok vele. Kb az idei szezont is meg lehet magyarázni 2 tucat dologgal. Nyilván jövőre is meg lehet majd ha ugy alakul. De talán az egyik fő dolgot mert biztos vagyok benne ha nem hozzuk Bale-t és bukunk jövőre az fog menni itt nyáron, hogy most már Perez nem sza..zhat minden áron el kell hoznia ha nyeni akarunk. (persze ezzel nem értek egyet.)
HALA MADRID!
(1999-2013)

Kép
__C. Ronaldo____Benzema___Ricardo Kaka__

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. július 27., szombat 20:03

jó lenne...
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 27., szombat 20:01

őőőőőőő izé Megy a meccs topic nem lesz? :kivagyhe:

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. július 27., szombat 19:37

Valaki tud valamit Sahinról? 100% hogy Dortmund?

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 27., szombat 19:29

Guti.HaZ. írta:Nem kötekedés volt, de mintha újraélném ugyan azt a napot minden nap.
Azééééé :angry: :mrgreen:

Amúgy nyugi nekem is... Főleg, hogy most olvastam 1 Spurs magyar szurkolói oldalt amin arról irnak, hogy:

A Real házibulvárja, a Marca leporolta a tavaly nyári "Modric-idézeteket", és a neveket, ill. a dátumot kicserélve, de lényegi változtatás nélkül felhasználta annak illusztrálásaként, hogy Bale mennyire ki van borulva amiatt, hogy neki a Spurs-ben kell fociznia. Európa sportújságírói mellesleg csukott szemmel benyalták a Marca "exkluzív tudósítását" a Levy irodájában történt fiktív magánbeszélgetésről a Frei Tamás hitelességét tükröző idézetekkel együtt.

Ezzel szemben a nagy többség szarik arra a minapi interjúra, amit Bale adott a Match of The Day magazinnak. Ebben többek között arról beszél, hogy a Spurs-nek minden esélye megvan a BL-indulás kiharcolására, sőt magasabbra is helyezhetjük a lécet, hiszen a Paulinho-kategóriás igazolások tovább növelik a már most is izmos keret erejét. Mindvégig többes szám első személyben utalva a Spurs-re.

Mellesleg a Real és a Spurs tavaly együttműködési megállapodást kötött. Ezt szem előtt tartva még kiábrándítóbb az arisztokraták viselkedése. Egyébként, ha Bale eligazol tőlünk valahova az elkövetkezendő egy-két évben, akkor szerintem szinte biztos, hogy Madrid lesz a célállomás, és nem is bánom ezt - amikor Bale kérni fogja, akkor engedjük csak el a megfelelő áron.


És ilyenkor jön az, hogy akkor mi van a 80 millás ajánlattal :kivagyhe: ... Szóval kezd nekem sok lenni ez a Bale saga maradjunk annyiban :shutup:

Avatar
Guti.HaZ.
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti,Ronaldo(#9),Claude Giroux
Kedvenc csapatod: RealMadrid, RealBetis, PhiladelphiaFlyers, BostonBruins
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Guti.HaZ. » 2013. július 27., szombat 19:17

Géci írta:
Guti.HaZ. írta:Ezeket naponta százszor leírják. Mindenki tisztában van vele. Felesleges ugyan azt szajkózni heteken át. Lerágott csont, huszadszorra ugyan az a kör nem túl izgalmas. Nincs olyan aspektusa a Bale projektnek, amiről ne lett volna szó tízszer. Innentől kezdve ugyan azt a párbeszédet elkezdeni minden nap szerintem marha unalmas. Tényleg nincs más hír?
NZedgével volt 1 beszélgetésünk a témáról... Vagy fórumon ezt nem szabad!? :kivagyhe:
Nem kötekedés volt, de mintha újraélném ugyan azt a napot minden nap.
"You don’t gamble to win. You gamble so you can gamble the next day."
Bert Ambrose (1896–1971)

https://www.facebook.com/fogadoblog/ :coffee:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 209 regisztrált és 0 vendég