Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. július 28., vasárnap 17:43

morientes írta:Hogyan?Hát mégsem Bale? :roll: Na most össze vagyok zavarodva... :mrgreen:
Valami nagyon csúnya dolgot tehetett veled ez a Bale, ha ennyire ki vagy rá akadva :hmmm:

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. július 28., vasárnap 17:43

Casso írta:Ha Benzema szeret hátrébb lépni és ott játszani akkor miért hasonlítják őt és említik egy lapon vele Falcaot és Suárezt? Miért mondják azt, hogy nem különb náluk?
Azért mert a játékstílusuk más, még mindannyian csatárok. És ha ideszerződne valamelyikük, akkor Benzemával kéne megküzdeniük a posztért. Ezért van hozzájuk hasonlítva.
Casso írta:A csatárnak a feladata a gólszerzés. Ez a futball kezdete óta így van.
A futball a kezdete óta eléggé megváltozott. A mi csapatunkban -ahogy előttem is írták- bárki is játszhat 9-es poszton, akkor is Ronaldo lesz a gólfelelős. Az általad írt játékosok pedig nem jeleskednek annyira az összjátékban vagy a kiszolgálásban. Ahol éppen játszottak, ott a taktika rájuk volt építve, nem egy robot szélsőre, ezért (és a már korában említett 11-esek stb.) miatt rúgtak több gólt. Itt a kiszolgálás valószínűleg jobb, de ha CR is arra mozog folyton, és elszipkázza a labdákat, akkor a végén még egymást fogják kivenni a játékból (mint amikor eleinte Özil és Kaká folyton egymásba futott). A társak meg úgy is először Ronaldonak passzolnának, és csak aztán Falcaonak/Suáreznek.
Casso írta:Én úgy hiszem, hogy hiába lőttek ezek a játékosok nagy részben tiziket, szabadokat, ha ők megkapnák Benzema helyét akkor bizony több gól lenne a nevük mellet mint a gallnak. A mi taktikánkba részben beleillik beleillik Benzema, de ez csak annak köszönhető, hogy nálunk játszik a világ legjobb játékosa. Sokkal jobbak lennénk akkor, ha a csatár poszton lenne egy kíméletlen helyzetkihasználó. Több meccset meg tudnánk nyerni. Erősebbek lennénk vele. Aki nem így látja annak valami baja van.
Azzal, hogy Te így hiszed, azzal nincs gond. Véleményként elfogadom. De aztán a megérzésedet érvként felhozni...
Meg aztán akkor a fórum kb fele(?) burkoltan le lett idiótázva, mert nem ért egyet Veled... Biztos, hogy nekünk van bajunk?
Arról nem beszélve, hogy ha jönne is valamelyik csatár, Ronaldo akkor is itt játszana. :roll:
Casso írta:Azt meg végképp nem értem, hogy Mourinho mit tehet erről? Megadta a lehetőséget mindkét játékosnak? Igen...
Volt egy állandó kezdő csatára? Nem.
Ha az egyik jó formában volt, megkapta több egymást követő meccsre a bizalmat? Nem.
Mikor Higuaín lesérült, Benzema megkapta a biztos kezdő helyet? Nem. (Inkább kipróbáltuk a csatár nélküli felállást, és bevártuk Adebayort.)
Ha a csatár akárhogy is teljesített, tudta, hogy következő meccsen a kezdőben lesz, és nem a padról száll be a 70-80. percben? Nem.
Falcaonak, Suáreznek volt konkurenciája, akik panaszkodtak a sajtónak, meg távozásról nyilatkoztak, ha nem játszottak eleget, akik miatt a meccsek kábé felén voltak kezdők? A választ Te is tudod.
Szép és jó, hogy volt két ilyen kaliberű csatárunk, de ez a váltogatás egyiknek sem tett igazán jót. A csatárposzt (is) főleg bizalmi poszt. Ha szarul teljesít (7-10 meccsen keresztül sem rúg gólt, mint van Persie vagy Cavani) akkor sem szokták a padra vágni, hogy elgondolkozzon. Ez se Benzemának, se Higuaínnak nem adatott meg.

Valaki írt korábban egy statisztikát, az a bajnokságokra vonatkozik? Vagy van benne kupa és BL/EL is? (Gondolom nincs.)

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2013. július 28., vasárnap 17:36

Lehet szőrszálhasogatni, de mi a séma:

csatár = góllövés; góllövés = CR7 => csatár = CR7

Ha a csatár dolga a góllövés és CR7 lövi azokat, akkor véleményem szerint igen is ő a csatár. Persze nem poszt szerint, hanem feladat szerint, amit itt már sokan elmondtatok, hogy rá van kihegyezve a játék és nem a 9-es poszton díszelgő "csatár"-ra. A lényeg az lett volna, hogy ha egy olyan csapatban (Lyon), ahol a fő gólvágó a 9-es, és ő lövöldöz kapura a legtöbbet + őt szolgálja ki mindenki, akkor Benzema is hozná vélhetően a sztár csatárok átlagait.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 28., vasárnap 16:54

Kerlon írta:góllövője a helyes szó rá.
így van.
Ronaldo a csapat leggólerősebb játékosa, az elsőszámú gólfelelőse, ez megkérdőjelezhetetlen. de attól még nem csatár.
ha modric vagy mondjuk xabi a pálya közepéről összehozna 1meccs/1gólos átlagot hossszútávon, attól még nem lesznek csatárok...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 28., vasárnap 16:44

Galacticos írta:
kiserik írta:Mert az egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül Cristiano Ronaldo.
én megkérdőjelezem..
góllövője a helyes szó rá.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. július 28., vasárnap 16:44

Ribéry Ronaldo után a világ legjobb szélsője. Egy mérgezett egér.
Hogyan?Hát mégsem Bale? :roll: Na most össze vagyok zavarodva... :mrgreen:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. július 28., vasárnap 16:36

kiserik írta:Mert az egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül Cristiano Ronaldo.
én megkérdőjelezem..

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2013. július 28., vasárnap 16:27

Casso írta:... Sokkal jobbak lennénk akkor, ha a csatár poszton lenne egy kíméletlen helyzetkihasználó. Több meccset meg tudnánk nyerni. Erősebbek lennénk vele. Aki nem így látja annak valami baja van...
Ezzel még egyet is értenék, de pár számadat az előző szezonból:

Falcao: 34/123/28; Suárez: 33/187/23; Benz: 19/64/11; CR7: 30/235/34 (és csak mert divat lett) Bale: 33/165/21.

Hogy mik ezek? Kezdőként lejátszott meccs/összes lövés/összes gól. Ebből azt is kiolvashatnám, hogy Benzemának annyira nincs is baj a helyzetkihasználásával (64 lövésből 11 gól, ezzel szemben Suárez 187 lövéséből 23 gól), de ami fontosabb, az az, hogy a mindenki által könyörtelennek tartott csatárok sokkal többet lőnek kapura, mint a Real 9-es posztján lévő játékosok. És miért nem csatárt írtam? Mert az egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül Cristiano Ronaldo. Ő a Real Madrid csatára és pont. Ha e mellé odarakjuk, hogy kinek mennyi assistja volt (1, 5, 11, 10, 4), akkor még feltűnőbb a jelenség.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. július 28., vasárnap 14:56

Casso írta:Sokkal jobbak lennénk akkor, ha a csatár poszton lenne egy kíméletlen helyzetkihasználó. Több meccset meg tudnánk nyerni. Erősebbek lennénk vele. Aki nem így látja annak valami baja van.
Akkor nekem valami bajom van. :|

Ezt így látatlanba kijelenteni elég merész. Nincs rá semmi garancia, hogyha jönne egy Falcao vagy Suarez, akkor több gólt lőne, arra meg főleg nincs, hogy szebb lenne a játék, illetve csapatként több gólt lőnénk. Szerintem ebbe a csapatba tökéletesen illik Benzema. Pontosabban az a Benzema, aki a 2011/12-es szezonban játszott. De bízom benne, hogy sikerül visszatalálnia a helyes útra.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. július 28., vasárnap 14:23

Toky írta:Erre már annyiszor, de annyiszor meg lett adva a válasz...
Eleve Benzema szeret hátrébb lépni, és ott játszani, ezt a többi szerinted tonna számra termelő gólvágó is csinálja? Aztán nézd már meg, hogy ezek az isten császár csatárok hány szabadrúgást, tizenegyest végeztek el abban a tonnában. Aztán nézd meg, hogy mennyi percet játszottak, és mennyit Benzema.
És hogy miért nem tudta kiszorítani Higuaínt? Hát kérdezd meg az avádon lévő "úriembert"!
Ha Benzema szeret hátrébb lépni és ott játszani akkor miért hasonlítják őt és említik egy lapon vele Falcaot és Suárezt? Miért mondják azt, hogy nem különb náluk? Engem ez rohadt mód idegesít. A csatárnak a feladata a gólszerzés. Ez a futball kezdete óta így van. Én úgy hiszem, hogy hiába lőttek ezek a játékosok nagy részben tiziket, szabadokat, ha ők megkapnák Benzema helyét akkor bizony több gól lenne a nevük mellet mint a gallnak. A mi taktikánkba részben beleillik beleillik Benzema, de ez csak annak köszönhető, hogy nálunk játszik a világ legjobb játékosa. Sokkal jobbak lennénk akkor, ha a csatár poszton lenne egy kíméletlen helyzetkihasználó. Több meccset meg tudnánk nyerni. Erősebbek lennénk vele. Aki nem így látja annak valami baja van.

Azt meg végképp nem értem, hogy Mourinho mit tehet erről? Megadta a lehetőséget mindkét játékosnak? Igen...
Mike írta:Hát a te utolsó mondatod is érdekes, mert Ribery nálam nincs top5ben
Ribéry Ronaldo után a világ legjobb szélsője. Egy mérgezett egér.

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2013. július 28., vasárnap 14:17

tubatibi írta:Varane-al miújság?Meddig nem játszhat még?
Az Amerikába utazó keretben már ott van. :)

A Real Madrid amerikai kerete: Casillas, Diego López, Jesús, Tomás Mejías; Varane, Pepe, Ramos, Coentrão, Marcelo, Carvajal, Arbeloa, Nacho, Casado, Mateos; Khedira, Kaká, Özil, Xabi Alonso, Modric, Di María, Illarramendi, Isco, Casemiro, Cheryshev; Ronaldo, Benzema, Morata és Jesé.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. július 28., vasárnap 14:03

Varane-al miújság?Meddig nem játszhat még?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: revolver » 2013. július 28., vasárnap 13:44

(de inkább lucas)
psgből nem hozza el senki. tavaly jött csak, pénz nem kell nekik, nem fogják elengedni, ahogy thiago silvát sem. felesleges róla beszélni.

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. július 28., vasárnap 13:43

Mike írta: Hát a te utolsó mondatod is érdekes, mert Ribery nálam nincs top5ben, Messi meg már rég középen játszik.
A mai szélsők leginkább már csak a papíron azok, mert oda vannak feltüntetve, de sokkal többet húzódnak be középre, és több irányító feladatuk is van. Nem is jut eszembe komoly szélső aki még a régi felfogásban játszana.
Számomra ők a top 5, ez szubjektív, nem muszáj egyetértened velem.
Ezért is írtam oda, hogy mindkét oldalon teljesíteniük kell, ahhoz, hogy az elitbe tartozzanak, tehát a klasszikus szélső erények mellett, rendelkezniük kell az ún. Inverted Wingerekre jellemző, modernebb játékhoz szükséges karakterisztikákkal.
Szerintem ez a poszt egyáltalán nincs eltűnőben, inkább csak átalakul kicsit.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 28., vasárnap 13:41

Mike írta: Hát a te utolsó mondatod is érdekes, mert Ribery nálam nincs top5ben, Messi meg már rég középen játszik.
A mai szélsők leginkább már csak a papíron azok, mert oda vannak feltüntetve, de sokkal többet húzódnak be középre, és több irányító feladatuk is van. Nem is jut eszembe komoly szélső aki még a régi felfogásban játszana.
Ribery nincs top 5-ben? :mrgreen: Láttad te tavaly focizni a gallt? Régi módi szélső meg van egy csomó... Valencia, Young, Griezmann, Di Maria(attól, mert itt jobb oldalon játszik, ő egy sima vonal szélső volt és az a helye a BAL oldalon), Lennon... Lehetne még sorolni, de felesleges. Ribery meg top 3-as szélső.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. július 28., vasárnap 13:37

istenem, ne jöjjön már bale.
beteg összegek ezek. ennyire nincs rá szükség.
di maria jövőre elmegy akkor jöhet bale (de inkább lucas).

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. július 28., vasárnap 13:32

Gerr90 írta:
Mike írta:én meg szivesebben látnék szélsők nélküli játékot. Ott van Marcelo és Carvajal, Ronaldo is gyakran fel fog tűnni a szélen. A szélsők kora kezd leáldozni, nálam mindenképp.
Az utolsó mondatod nagyon érdekes. Én meg pont úgy érzem, hogy a minőségi szélsők, főleg amelyek mindkét oldalon képesek teljesíteni, kulcsfontosságúak lesznek a jövő labdarúgásában. Én a csatárok szerepét érzem visszaszorulni. Jelenleg -számomra- a világ 5 legjobb játékosából egyik sem csatár, viszont több szélső is van köztük. Gondolok itt a CR, Messi, Bale, Iniesta, Ribery névsorra.
Hát a te utolsó mondatod is érdekes, mert Ribery nálam nincs top5ben, Messi meg már rég középen játszik.
A mai szélsők leginkább már csak a papíron azok, mert oda vannak feltüntetve, de sokkal többet húzódnak be középre, és több irányító feladatuk is van. Nem is jut eszembe komoly szélső aki még a régi felfogásban játszana.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. július 28., vasárnap 13:27

Mike írta:én meg szivesebben látnék szélsők nélküli játékot. Ott van Marcelo és Carvajal, Ronaldo is gyakran fel fog tűnni a szélen. A szélsők kora kezd leáldozni, nálam mindenképp.
Az utolsó mondatod nagyon érdekes. Én meg pont úgy érzem, hogy a minőségi szélsők, főleg amelyek mindkét oldalon képesek teljesíteni, kulcsfontosságúak lesznek a jövő labdarúgásában. Én a csatárok szerepét érzem visszaszorulni. Jelenleg -számomra- a világ 5 legjobb játékosából egyik sem csatár, viszont több szélső is van köztük. Gondolok itt a CR, Messi, Bale, Iniesta, Ribery névsorra.

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. július 28., vasárnap 13:23

Casso írta:Akkor miért nem lőtte tonnaszámra a gólokat? Miért nem tudta kiszorítani Higut?
Erre már annyiszor, de annyiszor meg lett adva a válasz...
Eleve Benzema szeret hátrébb lépni, és ott játszani, ezt a többi szerinted tonna számra termelő gólvágó is csinálja? Aztán nézd már meg, hogy ezek az isten császár csatárok hány szabadrúgást, tizenegyest végeztek el abban a tonnában. Aztán nézd meg, hogy mennyi percet játszottak, és mennyit Benzema.
És hogy miért nem tudta kiszorítani Higuaínt? Hát kérdezd meg az avádon lévő "úriembert"!
Casso írta:Suárezhez meg Falcaóhoz hasonlítani nagyon nagy ostobaság. Ők vérbeli csatárok akik f*ssák a gólokat.
Hát persze.

Félreértés ne essék. Én is többet várok Benzemától, mert telhetetlen vagyok. De azért a ló túloldalára se essünk már át. Mint amikor azt írjuk le, hogy 1-1-eket sosem nyer...
EnzoZidane89 írta:A vakációzó játékosok mikor térnek vissza? Multkor volt valami Ramosról,hogy 2 hetet feláldozott és visszajött edzeni,de lehet vak vagyok,én nem láttam az edzéseken. Esetleg tornateremben nyomja..?

Ha így van akkor Iker miért nem tette ugyan ezt? Elfáradt fél év játéktól? :roll:
Elvileg az amerikai túra előtt, vagyis ma vagy holnap.
Ramos, ahogy Casillas is(!) benézett és köszönt az edzőnek és a társaknak, mivel csapatkapitányként a kötelességüknek érezték. Ennyi volt. Minden pihenő játékos odafigyel a fizikai állapotára (Marcelo is futkározik). Ramosnál annyi volt, hogy megfordult az uszodában (nem a tornateremben), feltehetően azért, hogy formában legyen valamelyest, illetve azt se felejtsük el, hogy előző szezonban gyakran volt gond a hátával. Gondolom megelőzési célzattal is úszik.
A 2 hét plusz pihenőt minden játékos kihasználta Ramostól, Casillason át Marceloig. Nem értem miért kell fennakadni ezen, hogy szeretnének a családjukkal, barátnőjükkel együtt lenni, ha a klub engedélyével vannak távol. Meg -lehet hallucináltam, de- Casillaséknál nem most van útban egy gyerek?

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. július 28., vasárnap 13:22

én meg szivesebben látnék szélsők nélküli játékot. Ott van Marcelo és Carvajal, Ronaldo is gyakran fel fog tűnni a szélen. A szélsők kora kezd leáldozni, nálam mindenképp.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég