OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. július 26., kedd 13:42

rashidm írta:
MesQueUnClub írta:Az istenért nem akarok a műveltségi eszmefuttatásba beleszólni, de 2Pac nehogy mar műveltséghez tartozzon.
Szerintem ez a "műveltség" dolog elég relatív. Meg külön kell venni azt hogy valaki művelt, meg intelligens.

Akár gáz valakinek, akár nem, én nem szoktam komoly zenét hallgatni... meg olvasni is csak nagyon ritkán. Nem is tudnám hogy ki volt a zeneszerző. De azért annyi megvan hogy Beethoven, Mozart, stb. nagy emberek voltak. Viszont a művelt ember nem biztos, hogy értelmes, intelligens is... Mondjuk a műveltséghez én hozzátenném a természettudományokat is.
Ehhez hozzátenném, hogy azok akik marha műveltnek és okosnak érzik magukat szeretnek rendre mindenbe belepofázni, jó az aranyközépút, csak nehéz megtalálni. Nem nézek le senkit aki pl nem olvas könyveket, nem hallgat komolyzenét, esetleg nincs otthon a filmekben.
Inkább megfordítom a kérdést, ki számít butának? Az emberek fele...Facebook, twitter, meg a többi. az emberek két értelmes mondatot is nehezen tudnak megfogalmazni, gőzük sincs a történelemről, vagy a földrajzról. Szerintem simán vannak olyan 15 évesek akik az összes szomszédos országot sem tudnák felsorolni, a fővárosaikat meg aztán tényleg nem :lol: SWAG YOLO és kész, legalább is szerintük

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62877
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. július 26., kedd 13:39

Van gond, látom :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2016. július 26., kedd 13:27

ziro4vr írta:Én is inkább essemmet mondanám.
Takarodj már :lol: De legalább le tudod írni a nevét helyesen.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2016. július 26., kedd 13:17

rashidm írta:Viszont a művelt ember nem biztos, hogy értelmes, intelligens is...
Szerintem erősen összefüggnek.

Egy értelmes, intelligens ember mindig képezni fogja magát, hogy még értelmesebb, "műveltebb" legyen.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. július 26., kedd 13:10

MesQueUnClub írta:Az istenért nem akarok a műveltségi eszmefuttatásba beleszólni, de 2Pac nehogy mar műveltséghez tartozzon.
Szerintem ez a "műveltség" dolog elég relatív. Meg külön kell venni azt hogy valaki művelt, meg intelligens.

Akár gáz valakinek, akár nem, én nem szoktam komoly zenét hallgatni... meg olvasni is csak nagyon ritkán. Nem is tudnám hogy ki volt a zeneszerző. De azért annyi megvan hogy Beethoven, Mozart, stb. nagy emberek voltak. Viszont a művelt ember nem biztos, hogy értelmes, intelligens is... Mondjuk a műveltséghez én hozzátenném a természettudományokat is.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. július 26., kedd 13:01

MesQueUnClub írta:Az istenért nem akarok a műveltségi eszmefuttatásba beleszólni, de 2Pac nehogy mar műveltséghez tartozzon.
Én is inkább essemmet mondanám.
Nem illik.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. július 26., kedd 12:54

Az istenért nem akarok a műveltségi eszmefuttatásba beleszólni, de 2Pac nehogy mar műveltséghez tartozzon.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. július 26., kedd 12:48

:lol: :lol: :lol:

Jackpot. :mrgreen:
Nem illik.

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2016. július 26., kedd 12:24

lestat írta:
A masik a Zene...szerintem az alap...felismerjen egy regi Debuchyt vagy Beethovent...nemkell az osszes de vannak klasszikusok vagy hogy valaki tudja azt h ki is az a Tupac...rengetegen nemtudjak itthon...

világért sem akarok kötekedni,de ha már műveltség, a zeneszerző Debussy volt, Debuchy pedig a focista....

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 26., kedd 11:03

Ursus írta:Trump beszéde magyar fordítással megy az ATV-n, érdemes hallgatni.
Most is megy megint...amugy az tetszik hogy az ISIS ellen kimondja hogy bizony el kell oket tuntetni a fold szinerol aztan kitudja mit tenne valojaban :lol: ....plusz meg tetszhet az amerikaiaknak hogy a bevandorlast szabályozná jobban.

Mondjuk en egyiket sem valasztanam meg.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Ursus
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2015. augusztus 21., péntek 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ursus » 2016. július 25., hétfő 22:22

Trump beszéde magyar fordítással megy az ATV-n, érdemes hallgatni.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 25., hétfő 20:59

Ferencváros írta:Mostanában elég sok ismerősömmel való beszélgetés közben feljött, hogy ki is számít műveltnek, mi az a műveltség? Aki képben van a szép irodalommal, történelemmel, matekkal? Vagy aki ezen felül még képbe van a világ dolgaival, esetleg nyelveket beszél? Vagy aki a politikával kapcsolatosan tud értelmesen vitázni?
Nektek mi a véleményetek, ki számít MA műveltnek? :hmmm:
Irodalom nalam tuti...marmint az alapok...magyar...orosz koltok stb az angolok is termeltek pl Shakespeare vagy Agatha Christie falnak tudnek menni mikor valakk azg mondja nem ksmeri vagy nem tudja melyik a 10kicsi néger.
A nyelv szerintem nem..
Lehet elfogult vagyok de nekem anyum pl csal oroszt tanult(milyen meglepo) es azt sem.jol tudja mar de ettol fuggetlenul a legintellingensebb nő akit ismerek...komolyam...barmirol van szo mindig hozza tud szolni...jo persze autok vagy F-1 tabu...de tortenelmet magyon vagja es nem ezt a sulis maszlagot hanem musorokat meg olvas...ja es tole tudok mindent az indianokrol azokrol rengeteg konyve van. Lenyeg a lenyeg nalam a nyelv az nem jelent semmit foleg h van ksmerosom aki jol tudja de megis mashoz sik hulye.

A masik a Zene...szerintem az alap...felismerjen egy regi Debuchyt vagy Beethovent...nemkell az osszes de vannak klasszikusok vagy hogy valaki tudja azt h ki is az a Tupac...rengetegen nemtudjak itthon...

Utana nalam a filmek marmint ha tenyleg vagja a jo kis filmeket es nem ilyen Adam Sandleres baromsagra gondolok...Keresztapa,Hetedik,Gladiator, stb stb...tudjatok.

Utana a Tortenelem....az az alap.
Marmint jo ha nem csak olyan szinten tud vaaki hozua szolni Matyashoz h igazsagos....szoval az aki tenyleg tud pluszt adni azon kivul amit a suliban leadtak.

Ja es a Mai tortenesek...a mindennapi elet...politika pl vagy ez a Migrans problema most ugye. Legyen kepben aki művelt nalam.

Nagyjabol ennyi bocsi ha hosszu lett.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2016. július 25., hétfő 20:10

Mostanában elég sok ismerősömmel való beszélgetés közben feljött, hogy ki is számít műveltnek, mi az a műveltség? Aki képben van a szép irodalommal, történelemmel, matekkal? Vagy aki ezen felül még képbe van a világ dolgaival, esetleg nyelveket beszél? Vagy aki a politikával kapcsolatosan tud értelmesen vitázni?
Nektek mi a véleményetek, ki számít MA műveltnek? :hmmm:

Avatar
Bullet T
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2013. június 10., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bullet T » 2016. július 25., hétfő 13:08

Hello. Van itt valaki, aki otthon van a Google Maps API hasznalataban?
Lenne par kerdesem :)

kanye
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2015. április 20., hétfő 18:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kanye » 2016. július 24., vasárnap 18:48

hamesz írta:Lenne két kérdésem adózással kapcsolatban, mert ebben nem vagyok otthon annyira. Szóval, ha bwinen vagy akármilyen más sportfogadási oldalon játszok a nyereményem után kell adózni? Illetve a mobil alkalmazásokból keresett pénz(appnana) után van valami teendő?
Gondolom nem milliókat utalsz ki-be, nem kell ezzel foglalkoznod. A tippmixpro nevetséges a külföldi oldalakhoz képest, csak emiatt ne regelj át oda, semmi értelme.
Áram bekötést vállalok [email protected]

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2016. július 23., szombat 19:19

lestat írta:
És nincs is nagyon mit tenni ellene..vagy nem akarnak vagy nemtudom...egyszerűen felbasz hogy a kibaszott face posztok meg részvéteken kivül senki nem tesz semmit.

R24 ezt már leírta, hogy akik meg tudnának azok nincsenek olyan pozicióba még.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 23., szombat 19:16

ikarus93 írta:

és sajnos ez nem az utolsó. Bármelyik iszlamista agya elkattanhat bármikor és bárhol, sajnos ez nem az utolsó eset hogy ilyen történik...
És nincs is nagyon mit tenni ellene..vagy nem akarnak vagy nemtudom...egyszerűen felbasz hogy a kibaszott face posztok meg részvéteken kivül senki nem tesz semmit.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2016. július 23., szombat 18:53


és sajnos ez nem az utolsó. Bármelyik iszlamista agya elkattanhat bármikor és bárhol, sajnos ez nem az utolsó eset hogy ilyen történik...
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2016. július 22., péntek 22:39

Es akkor ezt az adobevallas leadasanal be kell majd ismerni vagy hogy megy?!
Csak egy pár szóban, röviden:

A nem tippmixpro-s jövedelem után (tehát a beutalt pénz és a kiutalt nyeremény különbözete) 16% szja-t (egyéb jövedelem sor), 27% eho-t kell bevallani és befizetni.

De: (ezt csak leírom és mindenki olyan következtetést von le, amilyet szeretne)
- a jelenlegi, hatályos jogszabályok szerint, a bankoknak nincs számlaforgalommal kapcsolatos tájékoztatási kötelezettségük kivéve, ha konkrét ellenőrzésről van szó
- ilyen típusú vizsgálatot, akkor rendelnek el általában, amikor a NAV rendelkezésére álló kontrolladatok alapján a bevételek és a kiadások nincsenek arányban (pl. van egy fasza minimálbéred, de van egy új X6-od, meg egy 30 millás házat is vettél a Balatonon <-- ez mondjuk egy elég sarkított példa, de a lényege az, hogy többet költesz, mint amit keresel és arról van adata a NAV-nak)(amiről van adata: gépjármű, ingatlan vásárlás, cégalapítás)
- 2016. január 1-jétől behozták azt a szabályt is, hogy még ha fel is fedeznek különbséget a bevétel és kiadás között, ellenőrzést csak akkor rendelhetnek el, ha a NAV Bűnügyi Igazgatósága erre utasítást ad
- Bwin, vagy bármely más sportfogadói oldal nem szolgáltat adatot nyereményről a NAV-nak
- ha a fentiek mégis teljesülnek és lesz egy ellenőrzésed, akkor a jövedelem után megállapítja a 16% szja-t, a 27% eho-t, késedelmi pótlékot, és 16% szja + 27% eho összege után (adóhiány) 200% adóbírságot (mivel bevétel eltitkolásából ered)

Közben látom linkeltek tájékoztatót is, szóval ennyi.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2016. július 22., péntek 22:30

bármilyen külföldi fogadási oldalon szerzett (és a számládra kiutalt) nyeremény után adófizetési kötelezettséged keletkezik, a tippmixrpo-n adómentesen kiveheted a nyereményed[/quote]


Köszönöm. Tippmixpro oldalról eddig nem is tudtam. Áttérek akkor arra. :)[/quote]

érdemes ha nem akarsz az adófizetési kötelezettséggel bajlódni
viszont valamivel alacsonyabbak a szorzók a tippmixpro-n
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég