OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

PL Csabi
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. július 14., csütörtök 20:09
Kedvenc játékosaid: Rooney
Kedvenc csapatod: United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PL Csabi » 2016. július 26., kedd 15:07

Ferencváros írta: Pedig se általánosba, se gimibe nem tanítják, hogy hol vannak, vagy pl. mit Észtország vagy Norvégia fővárosa. Emlékszem nekem 12-13 évesen apukám összeírta egy lapra Európa országainak fővárosait, és azt megtanultam. Azóta is oda-vissza megy Máltától Cipruson át Svájcig, Luxemburgig. De iskolába a nagyobb országokat leszámítva egy szót nem hallottam. Arról már nem is beszélek, hogy Dél-Amerika, vagy Ázsia, bár ezek nyilván nem annyira fontosak nekünk, európaiaknak, de nem árt, ha egy Iránt, Irakot, Perut vagy Uruguayt tudsz.
Nekünk szerencsére gimnáziumban belevésték a fejünkbe az alapvető földrajzi dolgokat. Az összes európai országot be kellett jelölni vaktérképen a fővárossal együtt, sőt minden országból +2 fontosabb várost. Aki 1-nél többet hibázott, kapta is a karót. Nagyon helyesen. Magyarországgal is ugyanez volt, csak megyékkel, megyeszékhelyekkel, és minden megyéből 5-6 várossal. Valamint tudnunk kellett Ázsia,Afrika,Dél-Amerika összes országát, fővárossal együtt, plusz USA összes államát fontosabb városokkal. És akkor a folyokról, hegységekről, tájakról nem is beszéltem. Azokat is tudni kellett természetesen. Így kéne ezt csinálni minden iskolában, és akkor nem járkálni ennyi sötét ember az utcákon.

Ja, és érdekes mód az osztályunkból a mai napig mindenki köszönetet mond a földrajz tanárunknak.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. július 26., kedd 15:02

ziro4vr írta:Nekünk anno volt vaktérkép gimiben, 7/5öt (ország, főváros, ismertebb folyó- Európában) tudni kellett, különben nem is felelhettél az anyagból és kapásból egyes. :mrgreen:

Azóta meg is ragadt bennem kb minden, de fura mód nem tartom alsóbbrendűnek, aki nem bök rá Tiranára a vaktérképen.
De az annyival jobb lehetett, hogyha nem akartál tanulni akkor csak 1-est kaptál, nem kellett megszakadni. :mrgreen: Meg hát igen, nem mindegy hogy ki mennyire tolerálja azt hogy pl, amit te mondtál. Én mondjuk nem vágom az észt, litván, lett, stb. országok fővárosait.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24560
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. július 26., kedd 14:57

Nekünk anno volt vaktérkép gimiben, 7/5öt (ország, főváros, ismertebb folyó- Európában) tudni kellett, különben nem is felelhettél az anyagból és kapásból egyes. :mrgreen:

Azóta meg is ragadt bennem kb minden, de fura mód nem tartom alsóbbrendűnek, aki nem bök rá Tiranára a vaktérképen.
Nem illik.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2016. július 26., kedd 14:54

PL Csabi írta:
eReMA írta: Mindamellett, hogy (bízom benne) a közeli barátoknak menne, de ezt a tesztet én még sosem futtattam végig rajtuk.
Na majd pótlom, aztán aki fenn akad a rostán, az megy a levesbe... :shifty: Bukarestet Bangladeshel! Még mit nem?!
:lol:
Lehet röhögcsélni ezen, de szerintem egyáltalán nem vicces, hogy az emberek 90% segghülye, és ilyen alapvető dolgokkal nincs tisztában. Ált. Isk.-ben kéne beleverni a fejükbe ezeket az alap dolgokat, ha máshogy nem megy, akkot erőszakkal és szigorral. Illetve érettségit se adnék azoknak, akik pl. nem tudják, hol van Albánia vagy Portugália.
Pedig se általánosba, se gimibe nem tanítják, hogy hol vannak, vagy pl. mit Észtország vagy Norvégia fővárosa. Emlékszem nekem 12-13 évesen apukám összeírta egy lapra Európa országainak fővárosait, és azt megtanultam. Azóta is oda-vissza megy Máltától Cipruson át Svájcig, Luxemburgig. De iskolába a nagyobb országokat leszámítva egy szót nem hallottam. Arról már nem is beszélek, hogy Dél-Amerika, vagy Ázsia, bár ezek nyilván nem annyira fontosak nekünk, európaiaknak, de nem árt, ha egy Iránt, Irakot, Perut vagy Uruguayt tudsz.

PL Csabi
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. július 14., csütörtök 20:09
Kedvenc játékosaid: Rooney
Kedvenc csapatod: United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PL Csabi » 2016. július 26., kedd 14:50

eReMA írta: Mindamellett, hogy (bízom benne) a közeli barátoknak menne, de ezt a tesztet én még sosem futtattam végig rajtuk.
Na majd pótlom, aztán aki fenn akad a rostán, az megy a levesbe... :shifty: Bukarestet Bangladeshel! Még mit nem?!
:lol:
Lehet röhögcsélni ezen, de szerintem egyáltalán nem vicces, hogy az emberek 90% segghülye, és ilyen alapvető dolgokkal nincs tisztában. Ált. Isk.-ben kéne beleverni a fejükbe ezeket az alap dolgokat, ha máshogy nem megy, akkor erőszakkal és szigorral. Illetve érettségit se adnék azoknak, akik pl. nem tudják, hol van Albánia vagy Portugália.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24560
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. július 26., kedd 14:46

Egyszer haverommal küldök neked egy házit a külkerre, bár a vezetéseteket ismerve ellopnák azt is. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2016. július 26., kedd 14:45

ziro4vr írta:Illetve ha a mozart golyót szeretem, az számít esetleg? :hmmm:
Plusz a kefír összetevőit is fejből vágod, szerintem te igenis művelt vagy :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24560
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. július 26., kedd 14:42

Realista24 írta:Úgy látom én egy műveletlen paraszt vagyok :lol: :lol:
+1, bár anno ének-zene órán figyeltem a mozartos részeknél, akkor mégse? Illetve ha a mozart golyót szeretem, az számít esetleg? :hmmm:
Nem illik.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2016. július 26., kedd 14:36

wZoLee7 írta: Ehhez hozzátenném, hogy azok akik marha műveltnek és okosnak érzik magukat szeretnek rendre mindenbe belepofázni
+1
Ez a legrosszabb fajta . Azok a fennhéjázó gyökerek akik műveltnek hiszik magukat és a saját önnön nagyszerűségüket hirdetik .
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2016. július 26., kedd 14:35

Realista24 írta:Úgy látom én egy műveletlen paraszt vagyok :lol: :lol:
+1 de nekem a mentségem, h szabolcsország mélyén a túlélés az első :lol:
nem tudok se verseket fejből, se nem ismerek fel egy debussy klasszikust (kivéve ha chopen vág le fejeket a házban :mrgreen: ) és a 10 kicsi niggát se vágom :(
Kép

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. július 26., kedd 14:26

Ferencváros írta:
PL Csabi írta:Számomra az egyik legfontosabb dolog a földrajz! Ha valaki nem tudja, mi merre van, vagy nem ismeri európai országok fővárosait, az nagyon gáz. Általában ezekkel az emberekkel nem is szoktam többet beszélni.
Akkor nézz szét a mai tizenévesek között. Még a nagyobb országokkal, mint Franciaország, Németország, Olaszország elboldogulnak, de ha már belekérdezel egy Lengyelország-Portugália, neadjisten Lettország-Moldova-Litvánia, azt se tudják merre keressék a térképem. Volt olyan ismerősöm, aki Portugáliát Amerikába kereste.

A butaság mérhetetlen, tényleg. A műveltség nálam is nagyon tág, mindenre kiterjed. Leginkább azokat nevezem annak, akik szinte mindenbe bele tudnak valamit szólni. Nem kell itt történelemből, magyarból, matekból pengének lenni, de mondjuk ha szóba jön az exoterm-endoterm, akkor ne a matekra gondoljon, vagy tudja ki volt az a Freud, tud pár Ady-verset, tudja mikor volt Mohács, vagy Trianon, és tudja merre van Helsinki vagy Tokio.
Emellett nem árt a viselkedés, az empátia. Mert hiába tudhat valaki ilyen dolgokat, ha amúgy egy kőbunkó, nagyképű senki.

szerk.: ja és persze azért tudja mi történik mai világban, gondolok itt migránsokra, brexit, terror, amerikai választások esetleg. Tehát tényleg nagyon széles látókörű legyen, és ezekről lehessen vele beszélgetni is.
Ebben kb. benne van minden. Jó dolog, hogy ha valaki művelt, de az még nem azt jelenti, hogy ő jobb ember. Azt vettem észre, hogy egyre jobban elhülyülünk. De úgy mindenki. Akkor az irodalomtól meg a zenétől eltekintve egész normális vagyok. :mrgreen:

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2016. július 26., kedd 14:25

Realista24 írta:Úgy látom én egy műveletlen paraszt vagyok :lol: :lol:
Egyre jobban kontúrozódik, hogy én is. :D
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. július 26., kedd 14:23

Úgy látom én egy műveletlen paraszt vagyok :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2016. július 26., kedd 14:19

PL Csabi írta:Számomra az egyik legfontosabb dolog a földrajz! Ha valaki nem tudja, mi merre van, vagy nem ismeri európai országok fővárosait, az nagyon gáz. Általában ezekkel az emberekkel nem is szoktam többet beszélni.
Mindamellett, hogy (bízom benne) a közeli barátoknak menne, de ezt a tesztet én még sosem futtattam végig rajtuk.
Na majd pótlom, aztán aki fenn akad a rostán, az megy a levesbe... :shifty: Bukarestet Bangladeshel! Még mit nem?!
:lol:
Mert hiába tudhat valaki ilyen dolgokat, ha amúgy egy kőbunkó, nagyképű senki
Valaki minél többet tud, általában annál szerényebb.
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2016. július 26., kedd 14:10

PL Csabi írta:Számomra az egyik legfontosabb dolog a földrajz! Ha valaki nem tudja, mi merre van, vagy nem ismeri európai országok fővárosait, az nagyon gáz. Általában ezekkel az emberekkel nem is szoktam többet beszélni.
Akkor nézz szét a mai tizenévesek között. Még a nagyobb országokkal, mint Franciaország, Németország, Olaszország elboldogulnak, de ha már belekérdezel egy Lengyelország-Portugália, neadjisten Lettország-Moldova-Litvánia, azt se tudják merre keressék a térképem. Volt olyan ismerősöm, aki Portugáliát Amerikába kereste.

A butaság mérhetetlen, tényleg. A műveltség nálam is nagyon tág, mindenre kiterjed. Leginkább azokat nevezem annak, akik szinte mindenbe bele tudnak valamit szólni. Nem kell itt történelemből, magyarból, matekból pengének lenni, de mondjuk ha szóba jön az exoterm-endoterm, akkor ne a matekra gondoljon, vagy tudja ki volt az a Freud, tud pár Ady-verset, tudja mikor volt Mohács, vagy Trianon, és tudja merre van Helsinki vagy Tokio.
Emellett nem árt a viselkedés, az empátia. Mert hiába tudhat valaki ilyen dolgokat, ha amúgy egy kőbunkó, nagyképű senki.

szerk.: ja és persze azért tudja mi történik mai világban, gondolok itt migránsokra, brexit, terror, amerikai választások esetleg. Tehát tényleg nagyon széles látókörű legyen, és ezekről lehessen vele beszélgetni is.

PL Csabi
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. július 14., csütörtök 20:09
Kedvenc játékosaid: Rooney
Kedvenc csapatod: United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PL Csabi » 2016. július 26., kedd 13:50

Számomra az egyik legfontosabb dolog a földrajz! Ha valaki nem tudja, mi merre van, vagy nem ismeri európai országok fővárosait, az nagyon gáz. Általában ezekkel az emberekkel nem is szoktam többet beszélni.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13137
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. július 26., kedd 13:42

rashidm írta:
MesQueUnClub írta:Az istenért nem akarok a műveltségi eszmefuttatásba beleszólni, de 2Pac nehogy mar műveltséghez tartozzon.
Szerintem ez a "műveltség" dolog elég relatív. Meg külön kell venni azt hogy valaki művelt, meg intelligens.

Akár gáz valakinek, akár nem, én nem szoktam komoly zenét hallgatni... meg olvasni is csak nagyon ritkán. Nem is tudnám hogy ki volt a zeneszerző. De azért annyi megvan hogy Beethoven, Mozart, stb. nagy emberek voltak. Viszont a művelt ember nem biztos, hogy értelmes, intelligens is... Mondjuk a műveltséghez én hozzátenném a természettudományokat is.
Ehhez hozzátenném, hogy azok akik marha műveltnek és okosnak érzik magukat szeretnek rendre mindenbe belepofázni, jó az aranyközépút, csak nehéz megtalálni. Nem nézek le senkit aki pl nem olvas könyveket, nem hallgat komolyzenét, esetleg nincs otthon a filmekben.
Inkább megfordítom a kérdést, ki számít butának? Az emberek fele...Facebook, twitter, meg a többi. az emberek két értelmes mondatot is nehezen tudnak megfogalmazni, gőzük sincs a történelemről, vagy a földrajzról. Szerintem simán vannak olyan 15 évesek akik az összes szomszédos országot sem tudnák felsorolni, a fővárosaikat meg aztán tényleg nem :lol: SWAG YOLO és kész, legalább is szerintük

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. július 26., kedd 13:39

Van gond, látom :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2016. július 26., kedd 13:27

ziro4vr írta:Én is inkább essemmet mondanám.
Takarodj már :lol: De legalább le tudod írni a nevét helyesen.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2016. július 26., kedd 13:17

rashidm írta:Viszont a művelt ember nem biztos, hogy értelmes, intelligens is...
Szerintem erősen összefüggnek.

Egy értelmes, intelligens ember mindig képezni fogja magát, hogy még értelmesebb, "műveltebb" legyen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 80 regisztrált és 0 vendég