Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. augusztus 4., vasárnap 20:05

Utoljára ezzel a marhasággal Coentraot sózták ránk a reális ára duplájáért.
Nekem is ugyanez jutott az eszembe, mikor elolvastam a cikket :)
Bár ez csak Mou drága vétele volt, ő akarta, na meg persze Mendes, nem hiába áll kifelé a szénája a portugálnak Unico távozása után.
Ha már El Unico, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar elkezdi dobálni a sarat a Madridra. Féreg viselkedés. Mindenki a hibás, csak ő nem, pedig egyértelműen személyiségben és képességben is kevés volt ide.
Merci Zizou!

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. augusztus 4., vasárnap 16:43

Öt az egyben, Ancelotti kirakósának utolsó darabja
Jól érzi magát a balhátvéd posztján, a hagyományos baloldali középpályás szerepében, a támadóharmadban mindkét szélen, valamint a csatár mögötti pozícióban. Bale képes feltalálni magát zökkenőmentesen 5 poszton is, és ez teszi őt egy kulcsfontosságú fogaskerékké Ancelotti taktikai elképzelésében.
A marca megint remekelt. :lol: :lol: :lol:
Elképzelem, amint a 100milliós Gareth barátunk balhátvédet játszik a sérült Marcelo helyett. Remélem, nem derül ki, hogy a büntetőket is jól védi, megdobja az árát még pár millióval...Utoljára ezzel a marhasággal Coentraot sózták ránk a reális ára duplájáért.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 3., szombat 14:15

Gascoigne írta:Illaramendi (Xabi)
Modric
Isco/Özil
Bale CR
Benzema
Dupla D írta:--------------------Illarra
--------------Isco---------Modric
Bale---------------------------------Ronaldo
-----------------Benzema
Ugyanezt vázoltam az utóbbi meccs után. Igaz Bale nélkül, majd írtam, hogy ha jön Bale.

Szerintem ezzel semmi baj nem lenne védekezésben. Bár Illarát nem kimondottan ismerem, a posztjából, és a szerepköréből adódóan kellő védekező skill szükséges neki, ezért ezt egyelőre csak feltételezem, hogy megvan, hisz egy ilyen hiányossággal nehezen emelkedett volna ki, de javítsatok ki ha tévedek. Modricot ismerjük mindannyian mire képes védekezésben. Én Iscot is úgy láttam, hogy kellő mennyiségű védekező munkát képes ellátni, és lát is el eddig a felkészülés alatt, így ezzel sem lesz probléma. Benzema visszazárásával, és védekezésével sem volt soha probléma, Bale-ével sem lesz. És tudjuk azt is, hogy ha kellett, CR is mindig kellően odarakta magát. Egy átlag meccsen simán elbírja a csapat, ha kevesebb lesz a védő munkája, egy rangadón, vagy fontos meccsen, meg simán odateszi magát ő is.

Nem hinném, hogy ezek után, és ezekből adódóan gond lenne ennek a csapatnak a védekezésével.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. augusztus 3., szombat 12:36

Szerintem a Gascoigne fele madodik verzio lesz majd. Isconak és Balenek oda kell majd tenniuk magukat vedekezesben, kulonben nem fog mukodni a rendszer.
Nem hinnem, h Bale kilences is lesz nalunk. Szerintem ezzel nagyon nem fog probalkozni Carlo. Azt inkabb eltudom kepzelni, h Bale és CR rendszeresen fogjak egymas helyet valtogatni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. augusztus 3., szombat 12:10

Illarra a PSG ellen Pirlos szerepkörben játszott és szerintem ezért is vették. Xabival ketten fogják nyomni
majd a szezont azon a poszton.
Ha felépül és jön a walesi, akkor majdnem biztos vagyok benne, hogy az alap felállás ez lesz:
--------------------Illarra
--------------Isco---------Modric
Bale---------------------------------Ronaldo
-----------------Benzema
Isconak lenne a legtöbb támadó feladata, támadásnál fellépne Ronaldoékhoz, védekezésnél visszazárna Modric mellé. A horvát amolyan mindenes lenne, ami szerintem az igazi posztja. Szerintem nem lenne baj a védekezéssel, de majd az első komolyabb meccsünkön meglátjuk. Ha probléma adódik, akkor Isco helyett Khedira vagy Casemiro jöhet védekező feladatokkal.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. augusztus 3., szombat 11:48

Mike írta:Alonsoval az lesz h padra kerül. Illarra meg sztem Modric mellé lett véve, csak közbe lesérült, alig játszott még, és Casemiro meg él a lehetőséggel.
én is nagyon remélem hogy Alonso a padon lesz. Nagyon bírom és télleg rengeteget tett már a csapatért de Modric sokkal jobb nála.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 3., szombat 11:15

Alonsoval az lesz h padra kerül. Illarra meg sztem Modric mellé lett véve, csak közbe lesérült, alig játszott még, és Casemiro meg él a lehetőséggel.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. augusztus 3., szombat 11:15

Én nagyon nehezen tudom elképzelni akár Cét, akár Garethet előretolt csatárként. Ők akkor élnek, ha lendületből tudják a védőkre vezetni a labdát, ha a kapuval szemben játszanak. Valószínűleg szorult beléjük elég klasszis ahhoz, hogy a kapunak háttal, a védők gyűrűjében is meg tudják tartani a lasztit, de így pont a legjobb tulajdonságaikat vesztegetjük el.

Szerintem egyértelműen kell Benzema, ha a két nagy játszik. Márpedig ők játszani fognak. Ez viszont azt jelenti, hogy a teljes középpályára marad három szabad hely. Érdekes lesz a védekezés...

Nálam Modric az alapnál is alapabb, legszívesebben őt játszatnám a támadóhármas mögött, erős védekező feladatokkal, míg Casemiro és Illaramendi stabilizálná a középpályás védekezést.

Ez az álom tehát*:

Illaramendi (Xabi)
Casemiro
Modric
Bale CR
Benzema

A realitás pedig az, hogy az Isco/Özil/Kaká hármasból egy mindenképpen játszani fog. És csak remélni tudom, hogy csak egy. És hogy az az egy Isco lesz...

Akkor valószínűleg*:

Illaramendi (Xabi)
Modric
Isco/Özil
Bale CR
Benzema

És ez védekezésben már nagyon lyukasnak néz ki. Nem tudom, Isco és Bale mennyire lesznek képesek visszalépni védekezni úgy, hogy a rendes feledatkörüket is ellátják.

*miért nem látszanak a szóközeim... így hülyén néz ki. :/
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Gascoigne 2013. augusztus 3., szombat 11:20-kor.

Avatar
schranzer
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 17:26
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo (R9)
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: schranzer » 2013. augusztus 3., szombat 11:13

Már csak azt nem tudom, hogy Illarrát hova a rákba vettuk meg. Modric cseréjének? Az elso meccsen ha jol láttam, Modricot váltotta ... most meg valami beilleszkedési, meg psychikai gondjai vannak, stresszel meg a franctudja mi a kínja. Mondjuk ha cserének vettuk meg, akkor túlzó volt az ára. De lehetséges, hogy a Casemiro/Khedira posztra szánja a vezetoseg? a fene tudja, de o inkabb iranyito vkp, mintsem rombolo ... de akkor hova? Alonsoval mi lesz?
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacic, Kroos, Modric - Isco - Bale, CR

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 3., szombat 11:01

Feltennéd irányodba is egy kérdést. Úgynézki,hogy jön Bale. Nagyon kíváncsi vagyok,hogy te,hogy csapnád fel a társaságot a pályára?

Ugye Isco úgynézki,hogy befog válni. Bale és CR7 alap. Benzema,ha formában van. Akkor ő is. Gondolom Modric is.

De sehogyse jön ki nekem ebből egy védekezni tudó CSAPAT.
:hmmm:
esetleg:
Casemiro,Modric,Isco-CR,Benzema,Bale
Más is kérdezte már, és fogalmam sincs. Nálam Bale borít mindent, nálam ő létszámon felüli.
A fals-nine meg nem Madridba való véleményem szerint, Karimtól függetlenül.
Nekunk pedig ez szamit, golokat lojon, semmi mast nem kell tennie.
Azért nekem több elvárásom van egy kilencestől, mint az, hogy csak gólokat lőjön.

Bale és CR is egy vadállat, úgy futnak mint az őrültek. Betenni őket huzamosabb időre kilencesnek rossz ötlet szerintem.

Ja, és Isconak játszania kell, zseni lehet a paliból, látszik minden mozdulatán.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
schranzer
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 17:26
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo (R9)
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: schranzer » 2013. augusztus 3., szombat 10:53

És ha a fals-nine szerepkorbe Bale-t szánná a vezetoseg? :)
Mondjuk Karim helyére, ugy mint az LA Galaxy ellen, csatár nélkuli felállásba:

---------------Casillas/Lopez---------------
Carvajal---Varane----Ramos------Marcelo
-------------Khedira/Casemiro-------------
-------Isco-----------------------Modric----
Ozil/DM-----------Bale----------C.Ronaldo

Nemtudni, mire lenne képes ott Bale. Mondjuk az látszott a Galaxy ellen is, hogy Benzema mivel eleve 9es, jobban mukodott vele ott a golszerzés. Nekunk pedig ez szamit, golokat lojon, semmi mast nem kell tennie. Viszont mint irtam, nemtudjuk, hogy Bale mire lenne ott képes. Ugyanúgy ebbol az egy meccsbol azt se tudjuk levonatkoztatni, hogy egy kemenyebb ellenfél ellen is ilyen hatekony lenne-e Benzema, vagy hogy a szezon során tudná-e állandósítani a jó formát.

Szerk.: Jaj, még annyit ehhez hozzátennék, hogy Benzo nelkul is lehettek volna gólok, ha mondjuk CR jobban koncentrál, 2ot simán vághatott volna o is, de rendre elpuskazta a helyzeteit. Mondjuk neki nem nagyon passzol az a terep, lehet, hogy Balenek jobban fekudne.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacic, Kroos, Modric - Isco - Bale, CR

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. augusztus 3., szombat 10:52

Realista24!:)

Feltennéd irányodba is egy kérdést. Úgynézki,hogy jön Bale. Nagyon kíváncsi vagyok,hogy te,hogy csapnád fel a társaságot a pályára?

Ugye Isco úgynézki,hogy befog válni. Bale és CR7 alap. Benzema,ha formában van. Akkor ő is. Gondolom Modric is.

De sehogyse jön ki nekem ebből egy védekezni tudó CSAPAT.
:hmmm:
esetleg:
Casemiro,Modric,Isco-CR,Benzema,Bale
:hmmm:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 3., szombat 10:29

de eddig nagyon középen próbálgatta, nem lennék meglepődve azon se ha Karim pad, és CR lesz elöl.
Én meg igencsak meglepődnék. Ahogy láttam és olvasom, CR-nek egyelőre nem ízlik a fals-nine szerepkör, plusz Carloék számolnak Karimmal. Meg nem is az a természetes posztja.

Az első két hónapban az alapkezdő lesz nyomatva, ha kikapunk, ha nem, mert minimális rá az esély, hogy egyből megy a joga.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 3., szombat 10:13

Kiváncsi leszek Bale érkezésével Ronaldot hol fogja játszatni Carlo. Adja magát nagyon az eddigi 4231, de eddig nagyon középen próbálgatta, nem lennék meglepődve azon se ha Karim pad, és CR lesz elöl.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 3., szombat 8:55

A passz területet sem szabad mindig lezárni,mert meg kell néha hagyni a lehetőségét az ellenfélnek hogy arra vigye a játékot amerre Te engeded(a támadó a helyezkedésével bizonyos esetekben tudja szabályozni a labdát felhozó elképzeléseit vagy a játék irányát).
Ehhez a másik "ék" a társad mozgását kell látnod,neki meg a tiédet,vagyis ketten közösen kell elöl szinte egy időben, úgy zavarni,letámadni...hogy a játék kontrollált legyen a számotokra. ehhez jönnek a kp-ások mozgásai is...ha a csapat okosan tudja ezeket megoldani,akkor kevesebbet kell futni és hatékonyabb a zavarás elől és a labdaszerzésa kp-án,abban a zónában ahol már megfelelő intenzítással oda kell tudni lépni a megzavarodott játékosra.
Ha a csapat együtt tud gondolkodni,akkor látjátok hogy melyik az az ütem amikor intenzítás kell....és melyik az amikor csak zavarás.....itt nyilván az dönt milyen esély van a labdaszerzésre....afféle macska egér játék,a labda nélküliek megpróbálják hibára késztetni az ellenfelet,és ha van akár egy kicsi lehetősége is annak hogy az ellenfél elbizonytalanítható,látod hogy hirtelen zavart....nem tudja az elképzeléseit konkréten megvalósítani,akkor odacsapsz mint a szar,de ha te megindulsz aktívan,akkor a többinek is lépnie kell az ellenfélhez mert ezzel segít neked hogy ne tudják kihozni a te letámadásodból a labdát.....a cél hogy rúgják el....íveljék el....erre kell menni. Mert onnan a miénk lesz a felívelt labda,ugyanis mi leszünk vele szemben és nekünk lesz könnyebb megszerezni a levegőből.

Lehet nem voltan nagyon érthető. :hmmm:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 3., szombat 0:00

R.M.C.F írta:
ha elől szédelegtem , mikor vissza kellett volna zárnom
ez érdekelne.....mit mondanak hogy kell elől védekezni? Te támadó vagy? ott milyen védő feladatot adnak? Mit várnak el? A mozgásodat irányítják? Mondják ha nem megfelelő a letámadás?
Vagy a passz területet zárjam vagy a több emberes letámadás. Amúgy egyszerűnek tűnik, de a befelé tömörülős lezárás a legjobb. Ott csak tolódni kell és néha váltani a másikkal, aki kilép a labdásra. Amúgy én mióta visszajöttem bohóckodni megye 3-ba szabad felfogásban játszok és szerencsére nem szólnak semmit. :mrgreen: Mikor először debilnek hittek jókat röhögtem. Neki álltak oktatni... Aztán megkérdeztem haverom, hogy tudják ezek, hogy én játszottam jóval feljebb is?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 2., péntek 23:08

R.M.C.F írta:
De nyilván a normálisabb edző elmagyarázza mit vár tőled , hogy mozogjál ,
Nagyon kevés az aki eltudja jól magyarázni hogyan kell elől mozogni....ha ék voltál akkor a másik félnek hogyan kell téged támogatni ha támadtok,vagy ha az ellenfél akarja felhozni a játékot.....sőt a legtöbb el sem magyarázza,mert nem is tudja.

Egy mágnestáblán tökéletesen lehet mutatni hogyan kell egy éknek mozogni,ezeket meccshelyzetbe is lehet követelni és ez sikeres is lehet ha rendesen meg van mutatva,és gyakorolva.

Sok apró fontos lépés van a hatékonysághoz,ezeket meg lehet tanítani,be lehet rögzíteni,nyilván sokan nem fogadják be,mert nem képesek rá....de ha megérti a támadó a mikéntjét akkor automatizálni is lehet....
Hát nem egy híres edzőm volt , de én nagyon szerettem , és szerintem jól elmagyarázta dolgokat , gondolom az Nb1-es tapasztalata is segített , még ha ez ma már nem is sokat jelent , azért látszott rajta mikor beállt hozzánk , hogy nem szarral gurigázott :) Csak hát a térde , na mindegy nem offolom szét a topciot .
A lényeg az hogy a Real Madridban olyan edzők vannak akik elmagyarázzák , és olyan játékosok akik felfogják , szóval ha valaki nem fut vissza védekezni (ezt nem egyszeri alkalomra értem, hanem minden meccsen) az nem a játékos döntése.
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. augusztus 2., péntek 23:01

De nyilván a normálisabb edző elmagyarázza mit vár tőled , hogy mozogjál ,
Nagyon kevés az aki eltudja jól magyarázni hogyan kell elől mozogni....ha ék voltál akkor a másik félnek hogyan kell téged támogatni ha támadtok,vagy ha az ellenfél akarja felhozni a játékot.....sőt a legtöbb el sem magyarázza,mert nem is tudja.

Egy mágnestáblán tökéletesen lehet mutatni hogyan kell egy éknek mozogni,ezeket meccshelyzetbe is lehet követelni és ez sikeres is lehet ha rendesen meg van mutatva,és gyakorolva.

Sok apró fontos lépés van a hatékonysághoz,ezeket meg lehet tanítani,be lehet rögzíteni,nyilván sokan nem fogadják be,mert nem képesek rá....de ha megérti a támadó a mikéntjét akkor automatizálni is lehet....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 2., péntek 22:56

R.M.C.F írta:
ha elől szédelegtem , mikor vissza kellett volna zárnom
ez érdekelne.....mit mondanak hogy kell elől védekezni? Te támadó vagy? ott milyen védő feladatot adnak? Mit várnak el? A mozgásodat irányítják? Mondják ha nem megfelelő a letámadás?
A sok tudatlan nem találtam meg a posztom :mrgreen: Nem futottam be egy fényes karriert mit ne mondjak , az ifi meccseimmel :D
De nyilván a normálisabb edző elmagyarázza mit vár tőled , hogy mozogjál , elveszett labdánál húzzál vissza fel :D Sokszor éket játszottam ,de ott se az volt , hogy támad az ellenfél én meg az ellenfél 16-ánál álldogálok. Zavarni kell az ellenfelet , és a hogy Mike is írta nem a hátát bámulni . Már mint nálunk ,mert ez volt a kérés , Ha özilnek ,Cr- nem kellett ezt , akkor nem kellet , nem magától találta ezt ki . De volt olyan meccs is mikor Cr a 16-nál védekezett az is taktika utasítás , nem gondolt egyet és akkor hátra szaladt.

Amúgy kb a legkorábbi focis emlékem(a Maklár megalázásán kívül ) mikor kb még 9-10 éves voltam , és edző ordibált ,hogy mi a szart csinálok én ott elől mikor az ellenfél támad :mrgreen:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. augusztus 2., péntek 22:46

attól h elől szédelgett még nembiztos h támadó. De ha középpályásként az a dolga h zárjon vissza akkor az az alap h szemből fogadja a labdás ellenfelet, és nem hátulról nézegeti.

Ezt pl Josénál nem nagyon lehetett észrevenni. Szerintem a CR-Benzema-Özil-DM négyesből egyiknek se volt ez kimondott feladata. Négy ilyen ember meg sok. Carlonál ez eddig máshogy fest.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég